Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

safira1
24. srp 2009

Ja som s kočíkom celkom spokojná. Vadí mi zatiaĺ hlavne to, že Cosmo nezvláda ani malý terén. Teraz by som brala asi podvozok Mistral, možno by tie 4 veľké kolesá pomohli. Neviem ako budem jazdiť s Cosmom v zime.

michal_spuntik
24. srp 2009

Pro bj.babe (ale asi i pro jiné které to řeší)
způsob upínání se mezi kolekcemi změnil, (2009 se nacvakne téměř sama, u těch starších je potřeba korbičku nasadit na podvozek a potom posunutím k sobě zamknout) ale to zásadní se nezměnilo - tedy rozměr upínání. Z toho vyplývá, že ti na kočárek z kolekcí 2007, 8 i 9 půjde mezi sebou nasadit cokoli, samozřejmě i korbička.
Ale pozor na jednu věc: není jedno jaký máš podvozek. Existují totiž 2 varianty upínání. Spirit, Cosmo, Fun a Lambda mají jeden šířkový rozměr a Mistral S a Mistral P mají druhý (ten je širší). Korbička je jinak úplně stejná takže to podle toho, jak korba vypadá, nejde rozeznat.. je potřeba dát pozor. Lze to poznat tak, že korbičky pro Spirit a spol. mají upnutí stočené pod miminko zatímco u Mistralů je to směrem ven...
Sorry líp to tu nepopíšu...
Michal

michal_spuntik
24. srp 2009

Pro Jamajkaaa:

odpovídám na tvůj dotaz, či stížnost na tuhle značky, že se jí rozjíždí od sebe kolečka = že neunese dítě 8-10 kg těžké.
Neuvádíš, jestli se jedná o přední či zadní kolečka. Trufnu si odhadnout, že pokud by se to mělo týkat spíše zadních, protože jsou výrazně více namáhána. Napíšu svou zkušenost z pohledu člověka, který ji sám používá i z pohledu člověka, kterému jich rukama prochází desítky a stovky.
Čestné slovo, že jsem se s tím ještě ani jednou nesetkal. Zadní stavba je vymyšlena tak, aby to podobný problém naopak téměř vylučovalo. Zadní kolekča jsou nazasena na velmi pevnou a kvalitní zadní osu, která vede přes celou šířku kočárku.
Tento problém nastává naopak u kočárků, které mají zadní kolečka nasazena na krátkých osičkách (cca 7-10 cm) které zůstavají při odendání kolečka v něm. Celý nápad byl myšlen dobře - aby se odendáním zadního kolečka kočárek celkově zmenšil a byl tak lépe skladný i do kufru malého auta - jenže... Takto řešené kočárky mají většinou lůžko do kterého se osička zasune plastové a to je průs... protože tam opravdu reálně dochází k vymačkání těchto plastů a kolečka šmajdají. Odklon je u těchto kočárků vidět na první pohled. Na druhou stranu ani takto vážně změněná geometrie podvozku výrazně nezhorší jízdní vlastnosti ... Nejvíce se to projevuje u kočárku Jané Slalom PRO od doby co pamatuji (začal se vyrábět 2004) až doposud... (opět mi jich prošlo rukama snad několik tisíc a tento problém mají VŠECHNY) I proto jsem citlivý na tento problém u všech ostatních typů a značek a Teutonie tento problém skutečně nemá.
Takže z toho mi vyplývá: pokud tobě zadní kolečka šmajdají, máš zničený podvozek (a to téměř se storpocentní jistotou nějakým velkých přetížením nebo velmi silným nárazem - nikoli vožením 8 kg těžkého dítěte) a je potřeba ho odvézt do servisu nebo si to opravit - dokážete-li to - sami.
Michal

bj.babe
24. srp 2009

Michale,velice moc ti děkuji za obsáhlou odpověd.Vysvětlil jsi mi to skvěle.Musím ti vysmeknout poklonu,pač jiný by se neoběžoval sem psát jako ty.Velice si tě za to vážím,co děláš pro ostatní.Sice nemám žádné zkušenosti s Teutonií,ale je to kočár mých představ.Díky a přeji krásný den

krista
24. srp 2009

bj.babe • Včera v 19:25
ahojky.Byla jsem odkázaná na toto téma.Najdu tady snad odpověd,kterou hledám.Ráda bych se zeptala,zda je možné na starší kočárek zn.teutonia použít novější korbičku.Nevím,zda se to nějak mění,nebo zda firma používá stale stejné uchycení.Díky za případnou odpověd.Ráda bych si tento kočárek koupila,ale nechci kupovat zajíce v pytli

lul
24. srp 2009

safira - tak to som prekvapena, ze cosmo nezvlada teren, mne bol odporuceny do terenu 😕 teda este ak by si mohla napisat, co chapes pod pojmom teren, diky 🙂

mavanka
24. srp 2009

Michale, chtěla jsem se zeptat - předpokládám, že taky co nevidět budete řešit přechod do sporťáku - nemáš nějakou vychytávku na ty moc vysoko přippevněné popruhy? Nebo je taky plánuješ nepoužívat?
Díky za radu

safira1
24. srp 2009

Lul, tak ja by som mala najradšej kočík, s ktorým by som behala po lese, ale na to je asi určený nosič. S hlbokým kočíkom som sa chodila prejsť po lesnej ceste, nie je to asfaltka, ale chodia tam autá. Lenže s cosmom tam už nechodím, lebo sa bojím o tie predné kolieska, že ich ulomím, oni sa často zaseknú aj o malú prekážku. V meste napríklad aj keď idem cez kanálový poklop. Neviem či ho môžem takto zaťažovať.

lul
24. srp 2009

tak snad hej, ved to nie je vyslovene nakupno-centrovy kocik 😕 a ked ich zaaretujes, tak ani tak ti to nejde po lesnej ceste?

gabous
24. srp 2009

Michale,
pochopila jsem z diskuze, že se opravdu vyznáte v teutonkách. Mohl byste mi prosím poradit orientační cenu pozáruční výměny vidlice u předního kolečka u Spiritu S3? V servisu Babyrenky teď mají dovolenou a já už jsem nervozní jakou částku mi řeknou. Nevěděl byste to vy? Nesetkal jste se s tím už? Díky moc za odpověď. Gábi

ywina
24. srp 2009

lul-já mám taky cosmo a sníždím s ním všechno....zaaretuji kolečka a jedu i po štěrku....a když je větší prekážka,tak přední kolečka zvednu a jedu po zadních....i ze schodů.....musí se to asi naučit s ním jezdit....ale jde to....jsem mooooc spokojená...... 😀

michal_spuntik
24. srp 2009

Ywi: souhlas 😉
Gabo: opravdu nevím, nikdy jsem to neřešil. Kolečka stojí cca 2.000 (ale to je "jedna paní povídala") takže ekvivalentně tomu... Co konkrétně je na tom kočárku zničené? Nestačil by servis? (hoď mi to do IP)
Michal

lul
24. srp 2009

ywina - tak to si ma potesila. ja nejake extra tereny neplanujem zvladat, ale byvame na dedine, tak super dlazba tu nehrozi 😀

jmisa
24. srp 2009

Já mám Fun system, kolečka jsou jako u Cosma a projela jsem tím zatím všude a rozhodně na chatové osadě nejsou chodníky a asfaltky a jak si to Fun kodrcá po louce a polňačce.

mavanka
24. srp 2009

Taky souhlasim, my máme Spirita a když je kolečko odaretované, taky se zarazí o každej kořen, no spíš kořínek, ale zamčené to zvládá v pohodě - je to cena za odpružení.

Michale, nemáš typ ny ty pásy, jak jsem psala nahoře? Dík

franzovka
24. srp 2009

tak my máme cosmo a taky mi připadalo, že je s terénem trochu problém, pak jsme ale dali na radu zkušenějších, kolečka zaaretovali a už jsme drncali i ve skalách a v pohodě. Mám tu výhodu, že většina mých kamarádek má stejně staré dítko, každá máme teutonku, ale každá jiný typ. Takže jsem si všechny odzkoušela a celkově se to dá shrnout asi takhle: spirit (14kg) má nejlepší jízdní vlastnosti, ale pro toho, kdo se s ním naučí jezdit a má ho "v ruce", mistral je těžší (15kg), ale zase s přehazovací rukojetí a já teď u cosma oceňuju, že je z nich nejlehčí (13kg) a už ty 2kg jsou pěkně znát. Navíc pokud některá musíte kočárek vynášet do schodů, doporučuju právě cosmo, protože je užší a líp se nese.
Jinak moc děkuju za Michalovy rady, hodně nám všem usnadňuje rozhodování a je škoda, že si z toho uživatelky dělají přestřelku. Přece každý kočárek má svá pozitiva i negativa a každá jsme měla možnost výběru. A pokud tu někdo zmíní to negativum, třeba to právě budoucím majitelkám pomůže při rozhodování. My jsme se rozhodovali mezi cosmem a spiritem a dneska bych neměnila, jsem moc spokojená. Navíc třeba oproti majitelkám jiných značek kočárků jsme v plusu tím, že malý je v měkké tašce pořád s místem královsky, kdežto do jiného se děti už nevejdou (teď nemyslím teutonky, ale jiné značky). A další věc - po městě potkávám spoustu teutonek, ale tím, jak je kočárek variabilní, vlastně jsem nikdy nepotkala úplně stejnou. Takže pokud budeme mít napříště třeba holčičku, stačí vyměnit třeba nánožník za červený a budeme mít designově úplně jiný kočárek. Aneb jak udělat za pár korun ze starého nový 🙂
Michale, i já mám jeden dotaz - prý jde z měkké tašky vykouzlit fusak - je to pravda?
díky moc a přeju vám všem příjemný konec léta a hodně spokojenosti s teutonkou

akcull
24. srp 2009

Já jsem měla původně objednané Cosmo, protože jsme chtěla čtyřkolku. Kočárek stále nešel a já ho nutně potřebovala, tak jsem měla Cosmo jen zapůjčené. Bydlím na vesnici, která je uprostřed lesa, měla jsem před tím X-lander a i když na něj jinak nadávám, tak musím uznat, že terén zvládal v pohodě. Najednou jsem vyjela s Cosmem a začala jsem mít problém skoro s každou dírou a nerovností na cestě. Musím ale přiznat, že jsem zvyklá jezdit převážně s nezaaretovanýma kolečkama. Do toho ještě napadl sníh a to už jsem neprojela vůbec. Byla jsem z toho zklamaná, tak jsem nakonec šla do Spirita a nelituji. Ten fakt projede hodně, chce se to jen naučit jezdit s trojkolkou, ale to už dneska zvládám. Musím připsat plus Cosmu, že je fakt lehoučké a lépe skladné, taky jsem ho tahala do patra, ale přijde mi lepší do města. Ještě mě napadlo, měla jsem kolečka č.50, viděla jsem v reálu ty 60 a ty přední vypadaly takové mohutnější než to co jsem měla já. Myslím, že ty musejí v terénu být lepší, ale vyzkoušené to nemám.

Chtěla jsem se ještě zeptat jakou máte zkušenost s originál fusakem?, chtěla bych si nějaký pořídit, ale vůbec nevím jaký. Budu ho potřebovat pro rok a půl staré dítě, tak aby nebyl malý. Děkuji moc za každou radu 🙂

safira1
24. srp 2009

Tazko sa niekomu radi. Kazdy pouziva kocik v inych podmienkach. Ja byvam na dedine a najradsej sa idem prejst do mesta. Je to asi 4-5 km od nas po normalnej asfaltke. Priatel zase najradsej vybehol s malym do blizkeho lesa, ale to som mu uz zatrhla. Vzdy prisiel so spinavym kocikom a trochu zacal vrzgat, co je asi normalne. Lenze ja ho nechcem mat zniceny. Kamarat vybehne ovela horsi teren ako ja, lebo ma aj viac sily. Samozrejme, ze ak su kolesa zaaretovane, da sa zvladnut aj horsi teren, ale to mi jedna pani predavacka neodporucila, vraj sa tym skor znicia. A na strankach teutonie som tiez citala, ze kociky nie su stvorene az tak do terenu. Ale za iny kocik by som cosmo nemenila.

franzovka
24. srp 2009

akcull - my máme kolečka č.60. Nemohu posoudit, jestli zvládají terén líp než 50, ale když jsme zkoušely v obchodě kočárek s oběma typy, připadalo mi to lehčí s 60, a proto jsme vzali ty a když jsme s kamarádkou (ta má 50) projížděly kolečkama po štěrkové cestě, měla jsem pocit, že se s tím mým kočárem nenadřu tolik co ona. Ale je to opravdu můj subjektivní názor.
Co se týká fusaku, doufám, že nám Michal poradí, protože zima je tu cobydup ☹

safira1
24. srp 2009

Aj ja chcem fusak a stale neviem aky. A uz je najvyssi cas ho objednat, ak sa caka niekolko tyzdnov.

zuzka88
24. srp 2009

Radost vas citat, baby!

sebastianna
25. srp 2009

michale: prosim, prosim, přidávat se k dotazu mavanky, co s tim sporťákem. díky moc

germik
25. srp 2009

tiež sa pridávam k dotazu mavanky a sebastianny - nevieš čo s tými pásmi? Včera som dala malú prvýkrát do šporťáku a vypadá to fakt divne 😕 díky

ywina
25. srp 2009

francovka-souhlasím s tebou,taky jsem zkoušela jezdit s kolčkama č.50,ale ty gumy jsou pacatější,tak se s nima hůř manévruje.....máme č.60 a jde nám zatáčet snad jedním prstem....
A bydlím v malém městě,kde se momentálně dělá kanalizace a je to tu rozkopané všude,nasypaný štěrk a písek....,ale není problém jezdit s Cosmem v tomhle terénu.....

lul
25. srp 2009

germik, mavanka, sebastianna - ved tu uz niekto pisal, ze pouziva iba tie spodne pasy, vrchne vynechava 😉 v podstate ak je dieta male a nestavia sa na nozicky v kociari, tak to postacuje, nie? aspon taku mam skusenost od kamaratky (ma iny kocik ako teutonia, v podstate neviem, ci existuje kocik s nastavitelnymi hornymi pasmi 😕 )

ywina - ktore su 50 a ktore 60? jedny su take "lučove" a druhe su take "sportovejsie" maju len 3 hrube luce. len neviem, ktore su ktore 😕

lul
25. srp 2009

aha, uz viem, 50 su tie lucove a 60 su tie sportove 😉

mavanka
25. srp 2009

Lul, myslela jsem nějakou vychytávku, jak si poradit, abychom mohli používat pásy všechny a nesnížili tím bezpečnost, kočárky s nastavitelnejma horníma pásama existujou, za těch posledních pár dnů, co to řeším, si toho víc všímám a existujou, je to řešený tak, že na opěradle je víc průřezů, kudy ty pásy můžou vykouknout ven - stejně to máme i u autosedačky (maxi cosi) - ale tady to neni.... navíc když použiješ jenom dolní pásy, tak se tím ta bezpečnost podle mě dost výrazně snižuje, půl roční dítě už je totiž pěkně pohyblivý, snaží se předklánět a vyklánět... no a moc mu to nejde, je nestabilní, proto ty pásy by se hodily jako jistota... navíc když je pro děti od půl roku, tak mi nejde do hlavy, jak to výrobce vymýšlel... přece nemáme kočárek s pětibodovejma pásama, abychom do roku používali jen tři ☹

lul
25. srp 2009

mavanka - to mas pravdu. ja si to dost dobre predstavit este neviem, este je babo v bezpeci. ja som len reagovala na to, co tu uz niekto ako "vychytavku" pisal 🙂

akcull
25. srp 2009

Jo, jo některé kočárky ty nastavitelné pásy mají. Mému dítku je už rok a pásy stejně nesedí, už si nějak zvykla jen na ty spodní a cestou když jedeme tak se opírá o madlo. Byla by pak strašně vzteklá, kdybych jí je nasadila.🙂) Oni se dají ty spodní utáhnout tak, že fakt vyndat ani vypadnout nejde. Navíc my jezdíme skoro pořád proti směru jízdy, takže jí mám pod dohledem. Ale je to už roční dítě 10,5 kg a je docela klidná.

Moje kamarádky si dokupovaly kšíry ke kočárku zvlášť, nemají Teutonky a mají kočárky s nastavitelnýma pásama, ale je tam zase problém s tím, že jejich kočárky nejdou do úplného sedu a jejich dítka když jsou tam připoutané, tak chtějí víc dopředu k tomu madlu.

K těm fusakům, líbí se mi tohle:
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/fusak-z...
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/fusak-f...
Nejsem si jistá, zda se do nich vejde rok a půl staré dítě a jestli u toho fleecu není v mrazu zima, taky nevím jestli je lepší zapínání po stranách nebo jestli stačí jen uprostřed........?? Nemáte s nimi nějakou zkušenost?

gabous
25. srp 2009

Akcull,
já jsem používala fusak, který má zip po obvodu, ale dal se rozepnout jen z jedné strany, takže jsem malýho musela vyndavat vždycky jen z jedné strany kočárku. Nevadilo to, dá se na to zvyknout. Ale volila bych fusak, který se dá pořádně rozepnout, abys mohla mimče manipulovat. 😉