Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
18. srp 2015

@imkova : z uživatelského hlediska prakticky žádný, pokud je dobře udržovaný, tak žádný rozdíl nepoznáte. U modelového roku 2014 přibyly vedle uchycení nástavby takové plastové kryty na pomocném rámu a u konců brzdových tyček u kol pak ještě krátké krycí trubky. Což sice tyčky zakryje, takže není vidět, že jsou špinavé nebo zoxydované, ale zase nejdou snadno očistit a ani promazat. Takže pouze estetická záležitost, která funkčnosti ovládání kočárku nijak neprospěje, spíš to překáží při jeho údržbě a opravách.

imkova
18. srp 2015

@babyrenka Ďakujem za vysvetlenie 🙂 Tak nakoniec som aj rada že mám 2013 🙂

imkova
18. srp 2015

Predávam korbičku cool and classic comfort plus 2014 a budem predávať aj poťah a bodičku chic and smart 2015 k športáku, viz.obrázky. Poťah na šporťák chcem vymeniť za viac dievčatkovskú farbu, už som objednala v babyrenka tak až dorazí /ca 2mes/ tak šporťák prezlečiem 🙂 Ak má niekto záujem, píšte správu.

imkova
18. srp 2015

Ešte prosím o info kde možem zohnať túto krytku na podvozku be you?

babyrenka
18. srp 2015

@imkova : no, jestli tam byla v okamžiku, když jste kočárek kupovala, mohla byste jí mít i v kufru auta, tam se obvykle při pohybu složeného podvozku stáhne. Jinak se nechá u nás objednat, máme je skladem.

imkova
18. srp 2015

@babyrenka Ešte sa preventívne raz pozriem, ak ju nenájdem, objednám u Vás.Ďakujem.

kupic
19. srp 2015

Mám dotaz ohledně velikosti sportovní nástavby. Měla jsem Teutonia Cosmo z roku 2011 a byla dcerce kolem druhého roku malá. Tak by mě zajímalo jestli sportovní sedačka nových modelů došla i změny ve velikosti co se týče prostoru pod boudičkou a celkové délky ložné plochy. Vím, že polohování je daleko lepší, jak zad tak i nohou. Děkuji za odpověď.

babyrenka
20. srp 2015

@kupic : Teutonia nyní používá pro všechny sportovní kočárky sportovní sedačku určenou původně pro podvozek BeYou. Sedačka je 34 cm široká, 94 cm dlouhá, výška střechy nad sedací deskou je 54 cm. Asi není žádný důvod, proč by se do ní dvouleté dítě nemohlo vejít, žádný z těchto parametrů prostornost sportovní sedačky nijak nediskvalifikuje.

mooncaa
20. srp 2015

@babyrenka Teď jsem nějak nepochopila odpověď. Důvod proč se do kočárku dvouleté dítě nevejde je asi, že je prostě větší než průměr a proto tazatelku zajímá, zda se velikost zvětšila o či ne.

@kupic Podle uvedených rozměrů mám pocit, že větší sporťák není, ale přeměřit nemohu, dítě zrovna k kočárku spí (mám verzi 2010). Bohužel málo kočárků je větších, ale boudu výš má hodně kočárků - např. naše golfky PegPerego Plico (jen se mi s nimi blbě jezdí).
Boudu prakticky nezatahuji, jen když prší. Vejde se mi tam dítko těsně, v zimě to už nepůjde s čepicí ani bez bambule. Na délku už je také těsně, má 90 cm (možná teď i víc), 2 roky bude mít za 3 měsíce. Syn byl mnohem větší, měl ve 2 letech přesně 100 cm.

babyrenka
20. srp 2015

@mooncaa : ano, pokud je dítě větší, než bývá obvyklé, pak asi bude problém u většiny kočárků, protože tato konkrétní sportovní sedačka patří v kategorii sportovních sedaček snímatelných a otočných k těm největším, co se nabízí. Lépe na tom mohou být kočárky, které mají sportovní sedačku vepnutou a zavěšenou přímo v konstrukci podvozku, protože je pak neomezuje váhově ani prostorově vlastní konstrukce sportovní sedačky.
I střechu pak můžete umístit na konstrukci podvozku výš, než když jí nasadíte do konstrukce sedačky. Ale pak je zde zase omezení ve variabilitě nastavení sklonů opěrek a směru upevnění v podvozku. Vždy to bude nějaký kompromis mezi chtěným a možným.

kupic
20. srp 2015

Moc děkuji za odpověď.Ano,náš "mrňous" má v 6 měsících 10,2 kg a 75 cm, takže zřejmě půjde ve šlépějích svých sourozenců a bude také krapet větší,proto řeším prostor v sedě pod boudičkou.Mám doma Bugaboo Buffalo, ten bude prostorově asi super,ale stále se nostalgicky vracím k Teutonce.Dneska jsem si pohoupala By You a byla jsem nadšená.Navíc se mi líbí polohování zad a nožiček, což Bugaboo řeší jinak.

kupic
26. srp 2015

@imkova
Dobrý den, měla bych případně zájem o potah na sportovní nástavbu.

imkova
26. srp 2015

@kupic napiseme si sukromnu spravu 😉

lukumbi
29. srp 2015

Ahoj, zdedili sme starsiu trojkolku Teutoniu Spirit S3HB. Potrebujeme dat mimco uz do sportovej sedacky (z korbicky nam vyrastla) a pri tom "polosedu" mi pride, ze hrozne sjizdi dole a drzi v podstate len na pase medzi nozickami. Je to nasa prva skusenost s kociarom, ale nepride mi to uplne normalne🙂 Mate niektora podobnu skusenost a co s tym? Dakujem

mooncaa
29. srp 2015

@lukumbi A kolik je prckovi? A už sedí? Moje zkušenost je, že sjíždí dítě, co ještě nesedí a tudíž by se posazovat ještě nemělo. Do doby než dítě sedělo (samo si umělo sednout), jsem vozila v úplném lehu. Pokud jsem chtěla aby vidělo, tak jsem odepnula zadní část a měla tam jen tu síťovinu a vidělo ven v poloze na břiše i na zádech.
Pak mě napadá ještě jedno provizorní řešení, použít potah sedačky a cca pod stehna srolovat (nějak vytvarovat) mrňavý ručník a umístit ho pod potah, prostě to udělat tak, aby sed byl šikmo, zadek v dolíku. Některé kočárky bývají takto zakloněné a některé děti to mají rády. Moje děti zase naopak vyžadovaly sed v rovině nezakloněný, takže jim teutonka vyhovovala, i golfky jsem musela pořídit s nezakloněným sedem.

lukumbi
30. srp 2015

@mooncaa Dakujem, sama sa posadi len do sikmeho sedu a pri krmeni v lehatku...(7m) Uplny lah jej v sportaku nevyhovuje a vzteka sa, takze sme zase v korbicke a jazdi stale na brusku. Myslela som prave, ze to tak maju vsetky kociare, ze v pololehu ma mimco zadok v doliku. Dakujem za vysvetlenie!

rtyna
1. zář 2015

neprodá mi někdo prodlužovací nástavec??? 😕 Mám kupovat teutonii mistral z r. 2010, myslíte si, že mi vydrží brzdy a opravdu je takový rozdíl vprostoru pod boudičkou??

kupic
2. zář 2015

@rtyna rozdíl pod boudičkou je. Měla jsem Cosmo 2011 a nyní mám Be You 2015 a boudička je vyšší, daleko lepší. Prodloužila se určitě celá sedačka, protože nástavec z roku 2011 je kratší, alespoň o 2 cm (nástavec , ale neprodávám, dala jsem ho sestře ke Cosmu) . Mě by zase zajímalo, jestli se dají dokoupit kolečka k Be You č.3 , jestli budou lepší než kolečka č.7, do kterých se zapichují kamínky.

handangervidda
10. zář 2015

Nemáte někdo zkušenost s tím, že vám dodali něco jiného než jste si objednali? Dneska jsme vyzvedávali kočárek a doma jsme zjistili, že nám dodali jiný podvozek(kočárek jsme chtěli nechat v krabici, takže jsem si toho všimla až cestou domů, protože neseděl název v záručáku). V obchodu, kde jsme objednávali, nám řekli, že se všechno vyřeší, že se nemusíme bát. Jde mi o to, jaký potom byl termín dodání u toho správného kusu- jestli se mám radší smířit s tím, co nám dodali, protože toho času už samozřejmě není tolik nebo je reálná šance, že to dodají třeba za 3-4 týdny.

hojda
15. zář 2015

@handangervidda Doporučuju uhánět, jinak se nedočkáš..... 😔

verys
13. říj 2015

Chtěla jsem se pro jistotu zeptat, zda bude korba z kolekce Teutonia fashion 2012 pasovat na nový podvozek. Děkuji za odpověď

babyrenka
13. říj 2015

@verys : pokud se jedná o podvozek z roku 2015, pak by měla, u podvozků modelového roku příštího, tedy 2016, již ne.

handangervidda
14. říj 2015

Tak správný podvozek nakonec dorazil....objednáno v 17tt, kočárek máme komplet od 35tt- ještěže jsme to objednali tak brzo 🙂

zajda007
19. říj 2015

Zdravím všechny 🙂 , opět řeším problém dlouhého miminka, které se mi téměř nevejde do hluboké korby od Quinnyho. U syna jsem to řešila taky, v necelých 6 měsících jsem pořídila sporťák Spirita a OK. Dcera měla už ve 2 měsích 65 cm a dávat ji do sporťáku v cca 4 měsích prostě nebudu.
Jak je prosím dlouhá hluboká korba nebo vložná taška u Teutonky?

babyrenka
19. říj 2015

@zajda007 : vložná taška není tak kónická, jako korba, takže využitelná délka tašky je cca 80 cm. Korba má matraci dlouhou 74 cm, ale tím, že jsou boky korby kónické a vrchní rám je dlouhý cca 82 cm, tak využitelná délka korby je okolo 78 - 80 cm. Pro nadcházející zimní měsíce bude asi teplejší vložná taška.

zajda007
19. říj 2015

@babyrenka Moc dekuji za odpoved.

hadeline
4. pro 2015

Neplánujete někdo prodávat Cosmo s korbičkou cool and classic comfort plus z roku 2013 nebo 2014 v klučičích barvách?

musilka
9. led 2016

Nechysta se nektera maminka prodavat korbu comfort v budoucich dvou mesicich ? Dekuji

imkova
9. led 2016

@musilka ja mam korbicku comfort takmer novu na predaj,viz prispevky vyssie 🙂

anette1
9. led 2016

Prodavam teutonii be you, inzerát tady v bazarku