Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

maria_t
1. črc 2013

@scai dakujem, pozriem ten lascal. veru, je skoda, ze originalne veci od Teutonie nie su pouzitelne pre vsetky ich kociky 😒 tiez tomu nerozumiem, preco to tak robia...

pajushka
1. črc 2013

Pokud by někdo potřeboval adaptéry na Spirit/Cosmo pro autosedačku Römer, tak pište, prodávám...

briuska
1. črc 2013

@babyrenka dobry den, muzete mi prosim poradit, jaka korba sedi na T. Cosmo 2009? Dekuji

babyrenka
2. črc 2013

@briuska : pokud ta zkratka znamená Teutonia Cosmo, pak na tento podvozek pasuje do roku 2012 každá korba s označením 1, tedy korba pro Spirit, Cosmo, Fun System, Lambda a BeYou. Od roku 2012 pak všechny korby, protože Teutonia upravila uchycení pro nástavby na podvozku Mistral S a Mistral P a tím se korby v podstatě sjednotily, podle uchycení jsou již všechny stejné.

briuska
2. črc 2013

@babyrenka dekuji za odpověď, ano, myslela jsem teutonii cosmo. Potrebuji korbicku na podvozek z r.2009 a tady na bazaru jsem nasla tuto korbicku, pani ji pry mela na teutonii cosmo a kupovala ji v 2009, poznate, zda je to ok a bude mi sedet? Dekuji mochttps://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/x0ku/hl...

babyrenka
2. črc 2013

@briuska : protože na fotografii nejsou vidět po stranách dna korby ocelové obloučky pro upevnění, mělo by se jednat o korbu typu 1, tedy tato korba by měla na Vaše Cosmo pasovat.

kamimik
3. črc 2013

Máme teutonii spirit s3 a nedám na ni dopustit. Teď už jezdíme se sporťákem a jsme moc ráda, že jsem investovala,protože kočár používáme pořád v různých terénech a žádný problém. Pomalu přecházíme na golfky, ale je to teda rozdíl.

briuska
6. črc 2013

@babyrenka dekuji mockrat za odpoved, korbicka uz je na ceste ke mne. Snad budu s Cosmem spokojena, vymenila jsem ho za Jane S. Reverse, se kterym jsem bojovala abych se vesla do vytahu.trikolce jsem nepřišla na chuť 🙂.

helen_8
6. črc 2013

Holky, co trojkolka a eskalátory, je to v pohodě? Díky.

hojda
6. črc 2013

@helen_8 Nemám je ráda, chce to cvik, ale stejně se jim vyhýbám, co to jde.

helen_8
7. črc 2013

@hojda V Praze se tomu nevyhnu a ani to nemám v plánu, pokud nechci jen trčet doma. 😉 To kolečko jde zaaretovat, ne? A jde to tedy s trojkolkou hůře než čtyřkolkou? Normální kolo taky zvládám, i když to není sranda. Díky.

hojda
7. črc 2013

@helen_8 Ano kolečko zaaretovat jde, ale nemůžeš mít na jezdících schodech kočárek na jednom předním kolečku, to je strašně nestabilní. Musíš mít kočárek stále na těch zadních kolečkách tj. zacouvat, když jedeš nahoru. S jedním dítkem to ještě jde, ale nedovedu si předtavit, že bych k tomu měla ještě za ruku jedno starší dítko, jako mám teď, rozhodně bych pořídila i kvalitní nosítko a gofky, s tím se dají schody krásně zvládnout.

mooncaa
7. črc 2013

@helen_8 Eskaláty v Praze úplně v pohodě. Důležité je jet vždy popředu (je to i v přepravním řádu) a mít zaaretované kolečko. Cestou dolů stojíš na 2 kolech, jen je blbé, že máš rukojeť hodně dole, tak stojím bokem a jsem ohnutá. Směrem nahoru, to je levou zadní, najedu a stojím na všech 3 kolech. Kočárek je sice trochu šikmo, ale ne moc, dítku to nevadí. Jen mi vadí to věčné zaaretovávání a odaretovávání kolečka protože se zaaretovaným jezdit neumím.

helen_8
8. črc 2013

Holky, kde a za kolik jste Teutonii spirit kupovali? Šly byste do staršího kočárku po někom?
Poradíte mi, co krom hluboké korbičky, sporťáku a vajíčka je třeba dokoupit? Díky moc. 😉

mooncaa
8. črc 2013

@helen_8 Já kupovala u Špuntíka v Praze, ale už jsou to 3 roky. Do použitého bych šla, zvlášť pokud plánuješ jen jedno dítko, nebo chceš kvalitní kočárek a není dost peněz.
Já měla navíc adaptéry mezi autosedačkou a podvozkem, prodlužovací nástavec, stínící clonu, muff (dá se koupit i neoriginál, ale někdo říká, že to není ono). Ještě mám síťku proti hmyzu a tu jsem vůbec nepoužila, ale třeba letos by se určitě uživila, kdo má miminko - komáři jsou snad všude.
Někdo kupoval i original fusak, já měla jiný a teď jsem si koupila můj vysněný outlastový od Dity Tábor, tak jsem zvědavá jak se osvědčí.

helen_8
8. črc 2013

@mooncaa Díky. Vzhledem k tomu, že chceme kupovat i vozík za kolo, což je docela drahý špáz, tak si nejsem jistá, zda kupovat nový kočárek. Kdybych nebyla náročná, tak se dá cenově sehnat levnější, ale mně se zdá Teutonia dobrá a líbí se mi. Děti plánujeme minimálně dvě.
Originální doplňky k tomu asi nepotřebuju. Každopádně mrknu na Špuntíka. I když záleží mi i na barvě, ne všechny se mi líbí.

mooncaa
8. črc 2013

@helen_8 Tak sleduj inzeráty a třeba tam tvá barva bude. Já tu svoji nesehnala, takže použitý mám jen adaptér na autosedačku na kočárek. Jinak ještě mám taštu na kočárek, ale když budeš mít vhodně zvolenou barvu, tak třeba seženeš i noname, aby ladila - v DM mají tašky na kočárek, tuším i síťku proti hmyzu. Co stojí z doplňků za to, je ten prodlužovací nástavec a clona.
Vozík za kolo jsme kupovali taky, ale až když mimču bylo 1/2 roku (je podzimní a na zimu jsme vozík nepotřebovali), takže se to naštěstí rozložilo.

helen_8
8. črc 2013

@mooncaa Já pořád nevím, zda radši nekoupit nový, když by to bylo i pro druhé dítě. První bude zimní, takže na jaře bychom pak rádi vozík koupili. Díky.

hojda
8. črc 2013

@helen_8 U TEutonky bych se bazarového kočárku nebála, potahy mého kočárku vypadají i po dvou dětech pořád velmi dobře a kočárek je bez vad, takže za mě do toho klidně jdi, dají se sehnat dokonce i kočárky, které jsou ještě třeba rok v záruce.

hojda
8. črc 2013

@mooncaa
@helen_8 Ano v přepravní řádu je psáno, že se má jezdit popředu, ale také je tam, že musí být na přepravu kočárku 2 lidé a spíše se počítá s kočárkem čtyřkolovým. U trojkolky nikdy nevíš, jaký je rozchod schodů a jestli ti to na všechny tři kola vyjde a když už tam najedeš, tak je pozdě a musiš jet s kočárkem, jen na předním kolečku a pokud jedeš třeba s hlubokou korbičku nahoru, tak si nedovedu představit, že ten kočárek nakloníš, to ti dítě sjede dolů do nohou.

Tady je, co jsem našla přímo ke trojkolkám:
Pak je tady samostatná kapitola – trojkolky. Pokud to nevyjde a trojkolku si nemůžete postavit na schody i zadními kolečky, budete jen těžko balancovat na jediném kolečku. I když po troše tréninku možná zvládnete i to. Možná je opravdu lepší mít kočárek pod sebou. Ovšem cestou nahoru budete nastupovat na eskalátor jako první a pojedete s kočárkem pozpátku.
Pak je tady samostatná kapitola – trojkolky. Pokud to nevyjde a trojkolku si nemůžete postavit na schody i zadními kolečky, budete jen těžko balancovat na jediném kolečku. I když po troše tréninku možná zvládnete i to. Možná je opravdu lepší mít kočárek pod sebou. Ovšem cestou nahoru budete nastupovat na eskalátor jako první a pojedete s kočárkem pozpátku.

.

mooncaa
8. črc 2013

@hojda Já mám Spirita a nejdříve jsem jela pozpátku a bylo to hnusné, tak jsem zkusila popředu, že budu balancovat na jednom kolečku, ale šlo mi to postavit i na zadní, jezdila jsem jak s korbičkou, tak se sporťákem a v pohodě. Já měla dítko na podzim, takže s korbičkou jsem jezdila i zároveň s fusakem.

helen_8
9. črc 2013

@hojda A ty máš tedy čtyřkolku? Mně přijde, že na těch eskalátorech je to stejně v podstatě jedno, protože nikdy nebudeš mít při jízdě všechny kolečka na schodech a musí se s tím naučit jezdit a balancovat. Pro mě už samotná jízda s jakýmkoliv kočárkem bude náročná, ale s kolem po eskalátorech to taky není žádný med. Každopádně když funguje brzda, což u Teutonie je, tak je to taky veliká pomoc. Díky za rady.

hojda
9. črc 2013

@helen_8 Ne mám spirita. čtyřkolku můžeš právě v pohodě postavit na ty přední dvě kolečka, trojka by jen na to předním kolečku stát neměla, není to bezpečné.

helen_8
9. črc 2013

@hojda Ale tak evidentně to maminy zvládají, tak to nějak jít musí a kočárek se prostě musí nahnout, ne?

hojda
9. črc 2013

@helen_8 NO ono je to spíše o tom, jaké je při tom riziko. Sporťák , kde je dítě připnuto pásy, tak z toho ti dítě vypadnout nemůže, ale u hluboké korbičky ho nedrží nic, proto je u těch trojkolek doporučováno jezdit směrem nahoru pozadu.

daisyr
9. črc 2013

@helen_8 já za sebe bych koupila minimálně nový podvozek, když plánuješ 2 děti, nebo nějaký bazarový méně použitý, jinak korba apod. stačí koupit použité, opravdu se tak neopotřebuje, ale ten podvozek se i při docela pěknéM zacházení časem obouchá, poškrábe, občas bývá problém s předním kolečkem atp.. Originální díly nejsou třeba, mám clonu, kterou bych už kupovala jinou (stačí mi černá), pláštěnka, moskytiéra, taška apod. stačí také obyč, i ten rukávník. Možná jen to prodloužení, které jsem si teda nekupovala. S eskalátory neporadím, ale asi to je i o zvyku, navíc, s malým lehkým mimčem v korbě to bude v poho, horší pak už s větším ve sporťáku, který se ti tam už hýbe, je těžký apod., ale to už budeš mít vychytaný 😉

helen_8
10. črc 2013

@daisyr Je to fakt pro mě dilema, Tuetonii moc chci, ale přijde mi drahá, pokud je nová. Ten, na který jsem narazila, je po jednom dítěti a paní mi psala, že malá v něm ani nechtěla dlouho být. Stojí 10.000,-, tak si říkám, že snad na první dítě bude stačit a v nejhorším bychom pak koupili na druhé jiný a tento třeba za polovinu prodali, uvidíme.
Taky si myslím, že na eskalátorech to jde natrénovat a je to o zvyku. Díky!

babyrenka
10. črc 2013

@helen_8 : koncept výrobce je nastavený tak, že by Teutonia při normální pravidelné údržbě měla vydržet tři děti po sobě. Za ta léta, co je prodáváme a máme i autorizovaný servis můžu potvrdit, že ve většině případů tomu tak je. Přirozeně se najdou i vyjímky, často se setkáváme i s tvrzením, že když dá tatínek za kočárek takové peníze, nemůže po něm nikdo chtít, aby se o něj ještě staral, ale tak to pochopitelně nelze brát. Faktem je, že se Teutonky obvykle několikrát vystřídají třeba v rámci rodiny nebo kamarádek a tak často vídám i modely z roku 2006 nebo i starší.

helen_8
10. črc 2013

@babyrenka Můžete mi dát odkaz na Vaši prodejnu? Děkuji moc. 😉

babyrenka
10. črc 2013

@helen_8 : to je jednoduché - www.babyrenka.cz