Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

helik81
9. zář 2010

@michal_spuntik super, děkuji za odpověď. Určitě se zastavím ve Špuntíkovi. Mám Vás u domu 🙂. Ráda bych zkusila S3 dát do kufru, tak uvidíme a určitě počkám na novou kolekci, tak doufám, že nebudou změny v rozměrech podvozku směrem nahoru :(.

Apropo, lze objednat jen samotný vnější potah na korbu? Kdyby se mi chtělo ho měnit? Děkuji za odpověď.

pett7
9. zář 2010

@helik81 na korbu jde koupit jen bouda s nánožníkem a vnitřní potah. Ten spodek je přišroubovaný a nejde měnit

michal_spuntik
9. zář 2010

@net111 Ahoj, myslím, že rozdíl mezi kolečky 50 a 60 nijak velký ve vlastnostech není.
Průměr obou je stejný, hmotnost téměř stejná, ložiska stejná.
Pokud se pokusím zapátrat ve zbytku znalostí z fyziky, tak ta plochá, tedy 50-ky budou mít o malinko větší valivý odpor (rozdíl nepůjde rozeznat - tím jsem si jistý - konec konců jezdím s nimi) a právě proto, že jsou širší a navíc plochá, budou se méně bořit třeba v písku nebo zimě ve sněhu - což může být výhoda. Jestli jsou hezčí 60-ky jak píše Sylvajs nebo 50-ky právě proto, že je na nich vidět, že jsou "jiná", si netroufám soudit 🙂

michal_spuntik
9. zář 2010

@helik81 doplním pett:
Spodek Fashion korby jde koupit samostatně také. Vychází na 1.250Kč a v ceně je i upínání na podvozek. Bacha jsou dvě varianty. Jedna je na Cosmo, Spirit, Fun a Lambdu (má skutečně označení varianta 1) a druhá je na Mistral S a P (značená překvapivě jako varianta 2).
Vnitřek korbičky (cena je včetně matrace) stojí 1.550,-
a bouda s nánoníkem - 1.500,- Kč. Takže celkem součet dává těch 4.300,-
M.

helik81
9. zář 2010

Super, děkuji, tak to vidím, že dokoupím a budu střídat 🙂. Je to super 🙂. Akorát tedy ještě vymyslet zda cosmo nebo spirit :(.

michal_spuntik
9. zář 2010

@helik81 no tak Spirit i Cosmo a také střídat 🙂

ivanek
9. zář 2010

@helik81 mám oboje, i Cosmo i Spirit a kdybych měla volit z jednoho, tak beru Spirit. Ale i Cosmo má své výhody. Já tu psala své dojmy z obou o pár stránek zpátky.
Ještě, vím, že se to tu psalo už hodněkrát ... korba u Teutonky je velká dost. Gabča má 6 měsíců a skoro týden (70cm a 8kg) a vejde se mi s fusakem Lodger v pohodě. Lodger je teda bez zimní vložky, ale když jdu ráno do školky a je 6 stupňů, tak se Lodger hodí 😉

A doufám, že Teutonka bude mít teď v kolekci nějaký golfáč, když přestala vyrábět Solana.

michal_spuntik
9. zář 2010

.... a já to myslel jako legraci 🙂

ivanek
9. zář 2010

@michal_spuntik ta legrace na mě ohledně toho nového kočárku? nebo ohledně střídání Cosma a Spirita? 😉

michal_spuntik
9. zář 2010

@ivanek myslel jsem střídáni Cosma a Spirita... jak to bude s golfkami v příští kolekci zatím nevím, přiznám se, že jsem to neřešil...

ivanek
9. zář 2010

@michal_spuntik a to já si to zase pochvaluju 😉 Je to teda velká investice, ale mně za to stála.
A golfky, zatím taky kupovat nebudu a ani golfky moc nemusím. Ale až bude mít prcek tak 2 roky, tak asi nějaké na "lítačku" pořídím. Do té doby golfky ne, já jsem zastánce sporťáku 😀

net111
9. zář 2010

Dakujem za odpoved, ja teraz riesim, ze som nevidela k sportovej casti nanoznik, nasla som len tento:
http://www.babyonlineshop.de/shopart/1006030942...
ten je vsak odfoteny na cosme tusim....ja chcem spirit...je to kompatibilne aj na sprit al spirit ma vo vybave automaticky nanoznik? vanicka ma mat vo vybave vlozku +matrac + vrchny kryt
chcem kupit sprit, vanicku fashion s klikacim systemom na podvozok spirit a adapter na romer sedacku...

co sa tyka zimnej vybavy, aky je rozdiel medzi vanickami
Teutonia Set Gestell Tragetasche 2010 a Teutonia Fashion Tragetasche 2010?

Dakujem...

ivanek
9. zář 2010

@net111 nánožník je na sportovní verzi u Cosma i Spiritu stejný. Teda doufám 🙂 A musí se dokupovat zvlášť.
Korba má výbavu jak píšeš, pokud si koupíš komplet. Plus ještě má v ceně pláštěnku, tu má v ceně i sporťák.

Německy moc neumím, ale myslím, že první je vložná taška do sportovní nástavby a druhé je klasická pevná Fashion korba, která se nacvakává na podvozek

klarisek_b
9. zář 2010

@net111 mám spirita, objednávala přesně z té stránky, co jsi tu házela link a tuten nánožník je samozřejmě i na spirita.

ivanek
9. zář 2010

@net111 aha, tak už vím 🙂 to první je Alvi set
http://www.spuntik.cz/teutonia-alvi-set-2010/
tato korba se tuším taky nacvakává na podvozek, ale má boudu a nánožník ze sporťáku (viz popis)

net111
9. zář 2010

@klarisek_b ako rychlo ti ho poslali? lehota je 10 tyzdnov, idem im napisat mail, ci maju nieco aj skladom, mne na farbe az tak velmi nezalezi
dakujem za odpoved, lebo uz som z tolkych konfiguracii celkom dezorientovana 🙂

net111
9. zář 2010

@ivanek aha, na ton linku je lepsi popis, vdaka
konecne je mi jasnejsi rozdiel medzi nimi....alvi ma nanoznik vhodny aj na sportovu cast, fashion nema, treba nanoznik zvlast kupit

ktora z nich je lepsia na zimu? fashion sa da zlozit, alvi je pevna...ale zda sa mi, ze alvi je odolnejsie voci zime...fashion je relativne tenka stena

klarisek_b
10. zář 2010

@net111 já to objednávala i s kočíkem, takže to trvalo 12 týdnů, ale samotnej nánožník určo tak dlouho trvat dodat nebude.... Teď koukám, že je tam dodací lhlta u toho napsaná cca 4-5 týdnů.

net111
10. zář 2010

@klarisek_b fiha, to je dost, lebo pisu, ze aj samotny kocik dodaju do 10 tyzdnov...no, uvidime...asi kupim vajco a bazu u nas a kocik si objednam u nich, ked u nas nezozeniem cenovo aspon priblizne..pockat mi nevadi, lebo mam sportak po starsom, ale do snehu by som chcela uz novy ...skoda,ze som nenasla tuto diskusiu skor...
vidim, ze budes mat tiez drobca na zimu...pre ktoru vanicku si sa rozhodla?

klarisek_b
10. zář 2010

@net111 já pro Fashion 😉

net111
10. zář 2010

tak uz aj ja som sa definitivne rozhodla...korba fashion...otazka znie, ci vobec potrebujem mininest, radsej cely velky fusak, ktory pouzijem aj do sportaku
kebyze ma muz neschladi, uz ho mam dnes doma, cena necena, farby nefarby 😀

ako ste riesili polohovanie minca? mna uputala jane slalom, lebo ma polohovatelnu vanicku, ale transporter ma zlozil vnutornym rozmerom.... takze musim vyriesit polohovanie...moji starsi certi mali reflux...a asi kazde dieta v rodine, tak ani neratam, ze polohovat nebude treba...navyse s monitorom na dlhsiu dobu....toto jedine mi chyba u teutonie a moznost uplneho lahu vobec nevnimam ako vyhodu, ale znacnu nevyhodu..pre mna

pouzivali ste niekto rukavniky na zimu a navleky na kolecka? rukavnik sa mi zda prakticky, hlavne, ked nepouzijem rukavice, aby som mohla na svahu pomoct synovi s lyzami al niecim a nedavat dole rukavice zakazdym ako zlyzuje svah...ale nefuci do toho? nie je to len taka imidzovka?
a navleky? je to rychlovka al ich budem montovat 10 minut a nakoniec strcim niekam a dam si do haly rohozku? :D pouzivali ste niekto?

janahugo
10. zář 2010

net111, ja mam navleky a pouzivam ich stale. Je mi niekedy pohodlne mat malu v kociku-sedacke a "potiahnut" si ju kde potrebujem. Nenosim si tak spinave kolieska dnu a kocik nemusi stat na rohozke, ked ho potrebujem. 🙂

dadka2
10. zář 2010

Mě potahy na kolečka nějak neoslovily, když jsem si představila, jak je budu pořád nadávat a sundávat, tak se mi do toho nechtělo, ale rukávník je fajn🙂. Mininest mi přijde, taky zbytečný.

editah222
11. zář 2010

@net111 Rukávník je bezva, určitě ho využiješ. Návleky na kolečka jsem si ušila sama a nikdy nevyužila 🙂 dala jsem je kamarádce. Přišlo mi nechutné to jejich nasazování, to radši vytřu zem.
Mininest jsem využila na podzim v hluboké korbě a potom celý rok v autosedačce, ale je fakt, že bych se bez něj asi obešla.

mooncaa
11. zář 2010

Já návleky mám a doufám, že je používat budu. Mám je na kolečkách i teď (ještě kočár nepoužívám). V návodu píší, že kola mohou poničit PVC podlahu a protože jsem si kdysi podlahu zničila, že mi doma na PVC přímo stálo cyklo kolo, tak teď si rozhodně novou podlahu zničit nechci.

lila75
12. zář 2010

o skusenostiach s hlbokou Teutoniou som uz pisala na jar. Mozem len zopakovat: 100% spokojnosť. Teraz uz 2 mesiace pouzivame sportak, takze by som chcela napisat nieco o tomto aby sa mamicky vedeli zorientovat. Sportak sa da polohovat do 3 urovni: uplny lah, uplny sed a nieco medzi tym. Ked sme zacinali, mala som najradsej tu strednu polohu, lebo sa mi zdalo, ze dcerka tak ma odlahcenu chrbticu, predsa len este len zacinala sediet. V tejto polohe sme ale trosku bojovali so strieskou, pretoze ta sietka co je pod nou zavadzala v pripade, ze sme chceli striesku sklopit. No teraz, ked uz tuto polohu nevyuzivame, lebo dcera bud sedi alebo lezi (ak zaspi) tento problem nie je. V lete som inak tu sietku dost ocenila, lebo ked boli tie horucavy, mohla som tu zadnu cast "budy" odzipsovat a dcerka sa pekne vetrala a este tade aj pozerala na okolie, pricom ale z vrchu bola tienena strechou. Dokonca sme mali jeden cas aj oblubenu polohu na brusku, pricom ona pozerala dopredu cez tu sietku. Celkovo musim ocenit hlavne to lahucke naklikavanie sportovej casti na podvozok, pretoze mozem aj hocikde na ulici prehadzovat kocik, aby malej nesvietilo slnko - hoci ma 8,5 kg (dcerka) lahko to zvladnem jednym pohybom aj sama a nepotrebujem k tomu ziadnu pomoc. O kvalitach podvozku uz nebudem pisat (Spirit), pretoze to je rovnake ako pri pouzivani hlbokej vanicky. Celkove mozem tento kocik len a len odporucat. Ziadny zásadny problem sme s nim doposial nemali. A pouzivame ho vlasne od januara.

pett7
12. zář 2010

@lila75 ono by se to nemělo přehazovat s dítkem jak jsem se tady nedávno dozvěděla...i když já to občas taky dělám když je to nutné.

danula.ch
13. zář 2010

ahojte teutonacky a teutonaci
na zaklade tejto diskusie som si vybrala Spirit a od vcera to velmi lutujem, nakolko sa nam kocik aj s malym prevratil a skoncili sme na pohotovosti. maly je dufam v poriadku, ma odretu hlavicku, ale mohlo to dopadnut ovela horsie, radsej ani nemyslim na to, ze ako.......
je pravda ze mame superakcne dieta, Davidko je v kociku zasadne na brusku, najradsej sa kyve na styroch a tak sa to aj stalo. sportovu korbu sme mali otocenu v protismere, polovicu strechy odzipsovanu aby maly videl a hojdal sa na styroch. viem ze su tam popruhy, ale priputat ho nemozeme, to by bol rev strasny. takto otocena korba je sice fajn ze na deticky vidime, ale tazisko sa tym presuva zo stredu blizsie k prednemu koliesku a kocik sa tak stava nestabilny. citila som to hned ako sme presli z hlbokej korby na sportak. verim tomu ze keby sme mali napr. Cosmo, tak by sa to nestalo
toto sa asi nestava casto, vacsinou deti v sportakoch pokojne sedia, ale s tym nasim to inak nejde. dopredu nikto nevie ake bude to jeho dieta. moja sestra chcela tiez Spirita, teraz ho uz nechce......

inak kocik je super, ovladatelnost aj vsetko, do vcera som na nom nevidela chybicku, ale teraz uz vidim obrovsku chybu, nikto ma uz nepresvedci ze trojkolky su stabilne

danula.ch
13. zář 2010

...........ideme kupovat podvozok Cosmo..............

mirka285
13. zář 2010

@danula.ch fanusikovia trojkoliek budu vzdy trvrdit ze su stabilne 😝 ale ja s tebou plne suhlasim,sestra ma trojkolku,sice inu znacku,ale ja som s nou mala problem uz na obrubnikoch,takze ja trojkolky ee 😔