Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

druidee
3. únor 2011

@hojda to jsem také zvědavá..když jsem žila v Něm. tak jsem jejich testy brala jako dobrý ukazatel..

michal_spuntik
3. únor 2011

@hojda
obedně vzato ano, Stiftung Warentest je brán jako autorita, jenže i mistr tesař se utne. Ten test se tehdy vůbec neřídil zdravotními limity a normami ... Stiftung Warentest sám následně výsledky "uváděl na pravou míru" ... tedy vysvětloval, že to co jim vyšlo vlastně není tak úplně správně...

hojda
3. únor 2011

@michal_spuntik Nevím, nevím, ale tady se píše něco jiného

http://www.usporim.cz/test-kocarku-prokazujici-...

michal_spuntik
3. únor 2011

@hojda píše, ale přesto to tak bylo...

babyrenka
3. únor 2011

@hojda : ve výsledném hodnocení se tam píše také to, že všechny testované kočárky vyhověly současný platným evropským normám pro dětské kočárky a že znalci je testovali podle normy jiné, vztahující se na kojenecké hračky. Tedy, jak s oblibou paní Rozová říká, testovali jsme výrobky nad rámec platné normy. Také se v tom hodnocení říká, že zjištěné chemické látky by mohly něco ohrozit, něco způsobit. Asi největší problém bude v tom, že výsledek každého výrobku bude kompromisem mezi chtěným a možným, protože i dětský kočárek musí splňovat požadavky, které se normálně navzájem vylučují. Takže je možné, že by nebyl problém vyrobit kočárek absolutně prostý všech zjištěných látek, nebo s jejich obsahem, který připustí nroma, která přijde za pět nebo deset let. Ale je možné, že takový kočárek pak těžko vydrží to, co od něj požaduje dnešní uživatel a také je možné, že ho běžný uživatel nezaplatí. Nedávno mi přišel zajímavý e-mail, nazvaný Jak jsme mohli přežít naše dětství. Je pravda, že jsme u nás ani našich dětí neřešili PVC, ftaláty a řadu dalších látek, které řešíme dnes. Ale je také možné, že řada lidí dnes řeší spíš cenu potravin v hypermarketu, než třeba to, že maso není maso a že i další potraviny jsou pouze chemické náhražky. Po zveřejnění testu mi přišla jakási paní Teutonii vrátit s tím, že četla, že kočárky jsou škodlivé. Když jsem se jí zeptal, proč chce vrátit jeden z kočárků, který v tom testu uspěl, jen pokrčila rameny. Když jsme se podívali do kočárku, tak i kdyby tam bylo desekrát víc ftalátů, než povoluje norma, byla by to asi ta nejmenší špína. Pak se paní otočila, naložila kočárek zpátky do auta, zapálila si a se svými dětmi zase odjela.

hojda
4. únor 2011

No já beru tento test z pohledu majitelky Teutonie jako velmi pozitivní, takže jsem spokojená s kočárkem i testem 🙂 .

druidee
4. únor 2011

@babyrenka myslím, že ten e-mail jsem dostala také 😀 velmi hezky psaný 😉 jinak pro Teutonii ty testy nedopadly špatně, naopak. takže teď nechápu tu paní, co se snažila vrátit kočárek..to bysme takhle mohli vracet cokoliv.

fimo
4. únor 2011

nemá prosím už někdo z uživatelek teutonie zkušenost s nafukovacími koly u Spirit 2011?

duracelko
4. únor 2011

môžete mi poradit či je lepší spirit alebo cosmo teutonia kočík?? chcem si kupiť používaný po jednom dieťatku, ale všetky tu na SK majú trojkolesový spirit.. ako sa ovláda tento , a ako ten s tými menšími kolesami?? ktorý je podla vás lepší?? este sa chcem opýtať či je vanička fashion dost hlboká a dlhá na dlzku?? dokedy ste v nej mali svoje bábatka?? dakujem za rady 🙂

hojda
4. únor 2011

@duracelko Já myslím, že záleží, kde budeš k kočárkem jezdit. Nejde říct, který je lepší, každý má svého výhody a nevýhody. Korbičku jsem použávala 7 měsíců.

lidiab
5. únor 2011

@duracelko Ahoj, ja mam tedy Spirita a jezdi se mi s nim dobre. Bydlim sice v Praze a do lesu a poli moc nejezdime, ale ted v zime bylo hodne snehu i blata a nemela jsem zadne problemy. A nejezdim jen po cestickach. Do nejakeho vyrazne tezkeho terenu asi nebude dobry zadny z techto kocarku, ale s tim asi pocitas.
Co se tyce te korby je to tak, ze je proste primerene velka, neni obrovska, ale take ne mala. Nas syn je kus chlapa, ma uz 9kg a 70cm a s kombinezou a fusakem je mu ta korba uz natesno 😒 Venku sice vzdy spi a tak nema potrebu se hybat, takze par tydnu v ni jeste vydrzi...vic bohuzel ne a pujde naplocho do sportaku. Ale podotykam ze je vetsi nez naprosta vetsina deti a ted je zima, takze je potreba kombineza i teply fusak. Kdyby ted bylo leto tak by to bylo v pohode jeste minimalne na 1,5 mesice. Ty mas termin v kvetnu takze se te to take bude tykat, zima bude kdyz bude detatku 5-6 mesicu. On ten hacek je prave v tom rocnim obdobi. Ja jsem ted tak trochu v rozpacich zda opravdu muzu maleho dat do toho sportaku, ale nemam na vyber, dalsi kocar si kvuli par mesicum nez se nauci sedet kupovat nebudu 😝

mirka285
5. únor 2011

@duracelko ja ti poradim takto...ak byvas na typickom mestskom sidlisku,vezmi si cosmo...je tam plno obrubnikov a s cosmom sa preds len zvladaju lepsie...ak byvas v rodinnom dome zober si spirit...

vendulal
5. únor 2011

@duracelko
Krásný den, a co Mistral S nebo nové Be You, čtyřkolky, ale širší vzdálenost zadních kol od sebe, předpokládám i stabilnější a i větší zadní kola než Cosmo, možnost v případě horšího terénu jet většími koly vpředu, protože mají jak otočnou sedačku, tak i přehazovatelnou rukojeť. Starších asi nebude tolik, u nás, narozdíl např. od Německa (tam prý Mistral S), je prý nejoblíbenější Spirit. Taky se mi líbilo Cosmo, ale je to (oproti našemu tanku), takové městské "prdítko", které ale prý také zvládne lehčí terén. Šťastný výběr.

duracelko
5. únor 2011

@mirka285 dakujem ti za radu,mne sa páči cosmo viac. a bývam v bytovke takže to by aj sedelo... chcem vyslovene mestský kočík, nie do terénu na dedinu...

duracelko
5. únor 2011

@lidiab mne bola dcérka v hlbokom kočíku do zač.februára a tiež sa narodila v máji.. takže sme hlboký kočík využili neuverit. 8 až 8,5 mesiaca. mala som podla mna dost priest.vaničku Cam. ale moja dcerka bola drobná tak sa donho dlho zmestila...

duracelko
5. únor 2011

@vendulal dakujem za radu. ja práveže nechcem tank, som drobnejšia chcem nejaký stred medzi kočíkmi 🙂

mirka285
5. únor 2011

@duracelko tak v tvojom pripade by som volila cosmo,teda aj v mojom som ho volila,mame tu dost obrubnikov a s tym cosmom je predsa len trosku lepsia manipulacia....a ked tam nemate ani ziadny teren tak budes spokojna...

marketa_p
5. únor 2011

Ahoj, řeším stejné dilema a půjdu asi do Spirita,bydlíme za Prahou,budem hodně jezdit v terénu a bruslit,tak snad jsem se rozhodla správně. byla jsem dneska v prodejně Dětského ráje v Praze a když jsem jim řekla svoje požadavky,taky mi poradili Spirit.ale je fakt, že my toho ve městě tolik nenajezdíme a když jo,tak spíš po kostkách a tak.jo a teď v půlce února budou mít na teutonii velkou akci prý přímo s výrobcem a vypadá to hodně zajímavě.maj ty podmínky na svých stránkách,tak kdo se chystá koupit kočárek,zkuste tam mrknout-detskyraj.cz

babo01
5. únor 2011

ahoj,prosim,prosiiiim mohli by ste mi poradit,aky je rozdiel medzi mistral S a P?myslim,hlavne kolecka,kedze mistral S ich ma vpredu mensie.Paci sa mi aj Spirit,ale radsej pojdem do 4-kolky.myslim hlavne v terene ako to pocitit,ked pojdem po prasnej ceste,asfalte,snehu,blate...nemam moc skusenost s kocikmi🙂)no,neviem,ci som dobre vyjadrila,co myslim 😝
a od kedy sa da objednavat nova kolekcia?Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem

hojda
5. únor 2011

@marketa_p Já taky koupila v dětském ráji, ale teď už bych nakupovala ve špuntíkovi, ten servis byl lepší, mnohem ochotnější. Málem to vypadalo, že nám nedorazí kočárek včas a tam to nijak moc neřešili, vše jsme si u dovozce obvolávali my. Pak jsme se dostali do Špuntíka a tam se nám snažili pomoci, myslím, že špuntík mívá akce na veletrhu, kamarádka tam loni kupovala teutonku. Jo ještě myslím, že na brusle ten kočárek moc není, někde se to tu psalo...

marketa_p
6. únor 2011

@hojda já šla do dětského ráje na doporučení 2 kamarádek,které tam nakupovaly snad celou výbavu včetně kočárků a nábytku do pokojíčků a byly max spokojené. a to obrazily spoustu obchůdků včetně špuntíka a malvíka a skončily ve Vysočanech v d.ráji. na to já nemám tolik času,tak jsem uvítala jejich radu a zatím nelituju. navíc ta jejich plánovaná akce na teutonku mi přijde fakt super. a jinak je to asi jako všude o tom, na jakou prodavačku zrovna narazíš, ale já byla úplně spokojená,tak snad to tak i zůstane. a navíc mi to všechno uskladní do porodu,zdarma přivezou v termínu,který potřebuju....budu tam taky vybírat nábytek pro malýho a tady ho mají spoustu a prý skladem a ceny mi připadaly fakt hodně dobré

hojda
6. únor 2011

@marketa_p To bohužel nebylo jen o jedné prodavačce, jednali jsem s více lidmi a totální nezájem. Taky jsem šla na doporučení kamarádky. A hlavně o sortimentu Teutonie toho věděli opravdu málo, připadalo mi, že toho vím víc než oni. Všechno se telefonicky ověřovalo....No třeba je to lepší, ale z mého pohledu je špuntík prostě lepší, tam si zákazníků opravdu váží.

vendulal
6. únor 2011

@hojda
@marketa_p
Já jsem také neskutečně nadšená z jednání ve Špuntíku..a to jsem tam ještě nic nekoupila, ale několikrát volala a mailovala kvůli mírám a jiným podrobnostem ke kočárku a autosedačce (byli velmi ochotní poměřit, poradit)....nakupovat budu tam.
Zkuste se třeba zeptat i tam na nabídku, třeba bude ještě zajímavější.

michal_spuntik
7. únor 2011

@babo01 Ahoj, mezi Mistral S a P je rozdíl právě jen v těch kolech, vše ostatní je shodné (ještě ovládání parkovací brzdy je jiné - na Mistralu S je na rukojeti u Mistrálu P jsou dvě nožní - na každé straně jedna, aby nebylo při přehození rukojeti potřeba obíhat kočárek kvůli zabrždění).
Mistral P je teréňák - projede všechno, je velmi stabilní, jen prostě nezatáčí.
Mistral S je lepší do města, ale v terénu ta menší kolečka jsou omezení - a to i když jedeš velkými napřed, tak ta otočná jsou malá a proti všem velkým kolům na Mistralu P je to prostě do terénu méně vhodná varianta.

Teutonia Days (dny Teutonie) budou postupně ve 4 obchodech, začná Dětský Ráj koncem února, 14 dní na to Špuntík (4.-6.3.), a potom po jarních veletrzích v Brně a v Praze ještě další dva. Vždy díky, a za výrazné podpory, Teutonie samotné.

vivianaba
7. únor 2011

@duracelko ahoj, pridavam svoju skusenost so Spiritom a Fashion vanickou. V podstate ako tu uz ine mamicky pisali velmi zalezi na rocnom obdobi. Mam julove dieta, kebyze netreba v zime overal a fusak tak by vo vanicke este vydrzal dlhsie. Ale kedze pouzivam kozusinovy fusak Teutonia (z ktoreho som mimochodom nadsena) a ten je poriadne velky a teply, tak sme maleho presunuli do sportaku ako 5,5 mesacneho. Dovtedy som pouzivala tento fusak aj vo vanicke - chcelo to trochu cviku ako ho tam narvat ale dalo sa to v pohode. Na sportaku velmi ocenujem predlzovaci diel, s nim a s teplym fusakom a nanoznikom je skoro ako vo vanicke.
Inak som so Spiritom celkovo spokojna, nadavam len na 1 vec a to je ze su v BA strasne zle chodniky, obrubniky a vsade sa treba vyhybat autam, tym padom sa kocikuje tazko s hociakym kocikom. Prave kvoli tymto "mestskym prekazkam" som rada ze mam odpruzeny kocik s velkymi kolesami.

Momentalne riesim inu dilemu - od porodu mam nejaky zapal v lavom zapasti, chodim na rehabku a zatial nic nepomaha. Kocikovanie tomu tiez nepomaha. Myslim ze pri trojkolke je vacsia sanca ze ti "ujde" prednym kolesom a treba ju pevnejsie drzat, mozno preto sa ta moja nestastna ruka nelieci. Tak rozmyslam ci by mi pomohla zmena kocika, co by som sice velmi nerada robila (Cakat na dodanie? Neviem ci sa da kupit len podvozok Teutonie? Ktory vybrat? atd.). Kamaratka ma Mistral S, stretavame sa casto na terenne prechadzky tak viem porovnat so Spiritom. Mistral je skor taky "tank" ako Spirit, je tazsi a menej skladny ale zase mi pride stabilnejsi. Jazda napred velkymi kolesami sa sice da, ale bola to riadna makacka v terene, so Spiritom sa mi islo lepsie. Takze neviem ci by som vymenila za Mistral, ak by ma netrapilo to zapastie tak ma ani nenapadne menit Spirit. A neviem ci zmena kocika to vyriesi.

lodgermaniacka
7. únor 2011

chcem sa opytať, či su už informacie o BeYou, aka bude vaha, či bude možnosť volby nafukovacích kolies a približna cena, dakujem 🙂

slniecko612
7. únor 2011

@michal_spuntik Dobry den, prosim vas, mohla by som sa opytat, aky je rozdiel v kocikoch Teutonia Mistral S a Cosmo? a chcem sa opytat, aka je velka vanicka k tymto kocikom. Vzhladom k tomu, ze dieta sa nam ma narodit v july a tym padom bude v zime vo fusaku, ci sa tam v januari este smesti.
Dakujem velmi pekne za odpoved.

imzadi
7. únor 2011

@babyrenka Zdravim, mam tez dotaz, mame od vas autosedacku Tario 2011 a zavinovacku Babyrenka do autosedacky (takova z te bio bavlny s letadylkama), kdyz ale v sedacce nechame jak vypln pro novorozence, pak jeste zavinovacku a chceme tam dat mimco oblecene do zimy (dupacky + kombinezka), tak se tam proste nevejde a mame co delat, abychom to zacvakli a to uz manzel povolil pasy...delame neco spatne? 😕 diky moc

babyrenka
7. únor 2011

@imzadi : autosedačka Tario má základní délku pásů nastavenou na tzv. letní děti, pro děti v narozené v zimě a s potřebou využívání zmenšovací vložky je třeba přesadit konce ramenních pásů až na konec kotvy. Jak píšete, to jste udělali. Pokud by to bylo málo, tak je ještě při používání fusaku nebo zavinovačky do autosedačky možnost posunout zajištění bočních pásů a pak by již jich mělo být pro takto zateplené miminko dost.

michal_spuntik
7. únor 2011

@slniecko612 Dobrý den,
mezi Mistralem S a Cosmem je rozdílů spousta.
Cosmo je čtyřkolový velmi dobře skladný kočárek, s menšími předními otočnými koly vhodný spíše jen do lehčího terénu.
Mistral S má v porovnání s Cosmem větší zadní kola, přehazovací rukojeť, širší rozchod zadních kol = zvýšená stabilita třeba někde v terénu. Je však o něco těžší a není tak dobře skladný. V případě malého výtahu či úzkých dvěrí může být Cosmo ještě v pohodě a Mistral už se nemusí vejít.
Pro miminko jsou však vnitřní prostory obou kočárků zcela shodné (rozměr vniřní korby - matrace - je 74 x 36 cm, sportovní sezení je cca 35x92 (jak to kdo změří 😉 ).
Rozdílů by se našlo i více, ale tohle je v kostce asi to podstatné.
Nejlépe zajít někam, kde mají oba, vyzkoušet, porovnat, nechat si vše ukázat... neostýchat se na ve pořádne zeptat. A pokud se vás táká třeba právě malý výtah, doporučuji vše přeměřit, případně si ten kočárek i na chvíli zapůjčit, složit do kufru auta a podobně 😉
Michal