Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
28. dub 2011

@eva_londyn : zimy bych se při používání Vario tašky v Británii vůbec nebál. Vzhledem k tomu, že se vkládá do polstrované sportovní sedačky, má pohodlnou Alvi matraci, zateplenou vnitřní vložku, vlastní zateplené zakrytí a v případě mimořádné zimy přes ni můžete natáhnout ještě zateplený nánožník, bude tam Váš drobek v normální zimní kombinézce jako za pecí. Navíc všechny potahové látky na Teutonii jsou nepromokavé, takže i kdyby Vás zasáhla nějaká náhlá přeprška bez pláštěnky, mimčo v kočárku rozhodně nepromokne. A zatím také nikdo ještě nehlásil, že by se snad měl letos v zimě zastavit teplý Golfský proud. Výhodou oproti klasické korbě je také u Vario tašky fakt, že ve chvíli, kdy Váš drobek z tašky půjde ven, protože si začne sedat, spojíte horní kryt Vario tašky s vnitřní vložkou a máte z ní praktický jarně podzimní fusak až do té doby, než mu bude více než rok.

tina424
7. kvě 2011

Ahoj, tak je ze me taky teutonacka 😀, uz mame Beyou konecne doma, zatim spokojenost 😀

Chtela bych se jeste zeptat prodejcu @babyrenka, @michal_spuntik, jestli na nej pasuje ten originalni skejtik pick up, nikdo mi v krame nedokazal poradne odpovedet ani ho nemeli, abysme ho zkusili, ale divala jsem se na mistral a neni tam moc rozdil, tak by tam jit mel.

boobinka
7. kvě 2011

To same jako se ptala tina424 me zajima taky... ale jestli skejt pasuje i na spirit?

babyrenka
7. kvě 2011

@tina424 : s originálním PickUpem od Teutonie bude u BeYou! stejný problém, jako u Mistralu S HB. Díky tomu, že je ovládání rozpínacího mechanizmu zajišťovací brzdy vedle pružící jednotky směrem ke středu zadní nápravy, je tam sice dost místa pro montáž tažné koule pro PickUp, ale když se skejtík na kouli nacvakne, tak nemá dost místa vedle koule, aby se mohl natáčet. A natáčet se kvůli pevné ose kol skejtíku musí právě na té kouli, podobně jako přívěsný vozík za autem. Proto funguje na Mistralu, kde je dost místa mezi pružícími jednotkami a vedení brzdové tyčky je hladké, ale nefunguje u Mistralu S HB, kde je již místa málo a ve chvíli, kdy natočené stupátko přejede přes trochu zvýšené uchycení trubky pro brzdovou tyčku, tak se zkříží a samovolně z koule odjistí. A stejný problém bude u BeYou!. Takže bych volil jiný skejtík, nějaký s plně otočnými koly.
Pro boobinku bych doplnil, že PickUp lze použít pouze u Spirita S3 bez ruční brzdy, ten má šlapku brzdy vedle pružící jednotky směrem k zadnímu kolu. Spirit S3 HB má šlapku ve středu zadní nápravy a tam již místo pro upevnění PickUpu není. A v nové kolekci již varianta Spirita bez ruční brzdy není, takže ji už ani nelze objednat. Mohu říci, že absolutní většina podvozků Spirit S3 bez ruční brzdy v Čechách jsou kočárky individuálně dovezené, přes oficiální zastoupení jich do Čech za celou dobu výroby přišlo od roku 2006 asi deset kusů. Což je asi jedno promile.

alex9966
8. kvě 2011

nemáte niekto na predaj bázu do auto na autosedačku tario? dievčatá ktoré ju nemáte v pohode ste sa zaobišli bez nej?

almita
9. kvě 2011

Ahojte,neviete mi niekto poradit,co mam spravit s vrzgajucou konstrukciou? 😖 O kocik sa prikladne staram a napriek tomu vrzga.Je to otras,mala nemoze normalne zaspat. ☹ Dakujem za odpovede

mirka285
9. kvě 2011

@almita a nemas tam namontovane adaptery na autosedacku?lebo mne tie vrzgali,dala som ich prec a mam pokoj...

almita
9. kvě 2011

@mirka285 nemam,bola som s tym u znameho,co robi bicykle a povedal,ze to je konstrukcia,ze to je taka vyroba.tak sa skusam,ci niekto nahodou nema nejaky recept na to. 😨

mirka285
9. kvě 2011

@almita aha,tak to ti neporadim,moj je uplne v poriadku...ale ja s nim asi malo chodim,moja mala ma radsej sicko,tak to vyuzivam ovela viac...

alex9966
9. kvě 2011

sieťka proti hmyzu teutonia sa dá dať aj na autosedačku tario a vaničku fashion? máte s tým skúsenosti? pasuje to?

babyrenka
9. kvě 2011

@almita : příčinou vrzání konstrukce obvykle bývá sůl nebo jiné nečistoty na styčných plochách v místech, kde dochází k jejich vzájemnému pohybu a tření. Obvykle to bývá v kloubech pro skládání podvozku nebo na spojích konstrukčních šroubů nebo nýtů okolo konstrukce koše kočárku, který tvoří pomocný konstrukční prvek podvozku kočárku. Většinou stačí do těchto míst aplikovat běžně dostupný olej ve spreji WD40 a vrzání se ztratí. Konstrukce kočárku jako taková sama o sobě nevrže, ale slouží jako rezonanční prvek pro přenos tohoto vrzání.

babyrenka
9. kvě 2011

@alex9966 : na autosedačku jsem ji ještě nezkoušel, ale zcela určitě pasuje na Fashion korbu. Pro bezpečné uchycení na korbě slouží právě ten gumový pás, který se natáhne na korbě za hlavou, protože Fashion korba nemá poutka pro uchycení olivek, jako normální střecha kočárku a pak se moskytiera natáhne od střechy směrem přes nohy. Na Fashion korbu stačí pouze její horní část, spodní, která je normálně natažená přes opěrku nohou, můžete při používání na korbě odepnout.

liv1
9. kvě 2011

Ahojte.
Nedá mi to nenapísať, že my máme Teutoniu trojkolku, ale už by sme ho viac nekúpili. Nie som veľmi spokojná s tým, že má športová časť len 3 polohy, že sa mi zdá nestabilná keď sa malá natlačí príliš dozadu v ležmej polohe, no a keď sedí tak je to tiež také nepohodlné. Keď vidím iné športové kočíky, deti tam pohodlne sedia, ale tým že Teutonia má pri sede 90 stupňový uhol tak to nemôže byť pre deti pohodlné. Tak len toľko keď niekto zháňa informácie o tomto kočíku nech má s čím porovnať 😉 .

babyrenka
9. kvě 2011

@liv1 : spokojenost nebo nespokojenost asi vždy bude subjektivní záležitostí. Tři polohy pro zádovou opěrku jsou podle dlouhodobě prováděných průzkumů pro většinu uživatelů Teutonií dostačující. Navíc dovolují Teutonii používat již přes deset osvědčený jednoduchý a naprosto spolehlivý systém polohování. Pokud se týká pocitu nestability, výrobce v návodu k používání kočárku uvádí, že při přepravě dítěte ve sportovní sedačce máte vždy použít integrované pětibodové pásy. Ty jednak zajišťují jeho bezpečnou přepravu, navíc nedovolí dítěti, aby se dostalo mimo sedací část sportovní sedačky a přetížilo tak celou vlastní vahou zádovou opěrku sedačky, což by nestabilitu kočárku mohlo způsobit.
Jinak objektivně řečeno, žádná ze sportovních sedaček u Teutonie nemá v sedu pravý úhel, jak uvádíte, v nejvyšší poloze vždy přesahuje úhel mezi sedadlem a zádovou opěrkou lehce 100 stupňů, což je podle pediatrů optimální úhel pro zdravý růst páteře u dětí, přepravovaných v dětském kočárku, zapnuté pásy také zajišťují horní část těla dítěte ve správné poloze. Tento úhel není optimální pouze u kočárků, úhel mezi 102 až 104 stupni je také odborníky požadovaný pro přepravu lidí v autě, v takovém sklonu páteři člověka minimálně škodí vibrace při jeho přepravě a dlouhodobém sezení. Ostatně největší část produkce Teutonie odebírá náročný skandinávský trh. Tam kočárek tradičně používají jako prostředek, v němž dítě stráví podstatnou část prvních let svého života, děti v kočárku prakticky bydlí. Zároveň také tato společnost klade nejvyšší požadavky na bezpečnost a zdravotní nezávadnost kočárků, takže v opačném případě by Teutonia neměla šanci na tomto trhu uspět.

scai
10. kvě 2011

@liv1 Já s vámi taky souhlasím. vesměs jsems kočárem spokojená, i když nedokonalostí má dost. zda bych ho koupila či nekoupila příště, to nedokážu říct...asi na každém se něc o najde. Ale teda to sezení mi taky příjde blbé. Možná to je správný úhel, jenže malé to nevyhovuje a sjíždí mi dolů, takže v tom sedí furt zkroucená. Když to dám do střední polohy, tak to je zase už moc naležato a zvedá se...takže já bych taky brala něco mezi. Možná je taky krátká ta sedací část...prostě taky mi sedí blbě a v jiných kočárkách když vidím děti, tak jsou líp
A stříška když leží taky furt na ní spadává, vím nový model už to má líp, ale to je mi k ničemu ☹ Taky i levné kočáry za 8 tisíc mají stříšku řešenou lépe... A taky vypadá hodně blbě zezadu, jak spadává přes kočár dolů, taky nedomyšlené....

z.u.z.k.a.
10. kvě 2011

@liv1
@scai presne pre tento dovod som kocik predala, je sice fajn, ze pediatri hovoria,aky je taky uhol sedenia zdravy, ale ked sa vam dieta zosuchne dole,pretoze sa mu nesedi pohodlne to uz asi velmi zdrave nie je...
a dalsia vec, uplne katastroficke je podla mna madlo, ktore je velmi nizke a o sitke a strieske ani nevravim... JEDINE co ma teutonia fakt dobre je podvozok a jazdne vlastnosti...
tiez som chcela napisat aj negativne skusenosti, aby bola diskusia objektivnejsia.

hojda
10. kvě 2011

@z.u.z.k.a. Já tedy jezdila občas i bez madla a nějak nám nechybělo🙂 a v sedačce mi připadalo, že malý sedí pohodlně.

z.u.z.k.a.
10. kvě 2011

@hojda to je vsetko vec pohladu a hlavne vela zavysi od dietata, ked je zive tak teutonia nie je to prave, napr nasa moc neoblubuje sediet v kociku,tak ju stale musim vyberat, bez pasov by tam nemohla byt ani sekundu, pretoze kocik je dost po stranach otvoreny, madlo nizke... kocik co mame teraz je rieseny tak, ze aj ked mala nie je priputana ( co samozrejme byva len ked ju do kocika posadim iba nachvilku,alebo stojim pri nej) tak je v nom dost chranena a nema sancu len tak vypadnut. co pri teutoniu v sede a bez priputania nie je problem.

witchka
11. kvě 2011

ahojte, ak by ste mali niekto zaujem o Teutoniu Cosmo Fashion 2010, trojkombinaciu, ozvite sa. Mame v dobrom stave, pozivany 9 mesiacov.

lebapa
12. kvě 2011

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám zájem koupit Slunečník Eisberchen - univerzální a měl by pasovat i na Teutonku, nemáte některá zkušenost jestli jde na cosmo? díky moc

babyrenka
12. kvě 2011

@lebapa : když se máte možnost podívat na oba slunečníky vedle sebe, tak je mezi sebou nerozeznáte, pokud bude Eisberchen ve stejné barvě jako Teutonia. Takže není žádný problém ho namontovat na konstrukci kočárku pomocí šroubovacích kleští. Jediné co oproti Teutonii neumí, tak po sejmutí šroubení nepasuje do vstupů pro upevnění slunečníku na područkách sportovní sedačky.

lebapa
12. kvě 2011

@babyrenka děkuji moc za informace, takže jestli tomu dobře rozumím, ten deštník by šel dát jen k hluboké korbičce nebo by šel hůř k té sportovní? nedokážu si teď přesně vybavit ty područky sportovní sedačky, miminko teprve čekáme a kočárek nemám doma. Slunečník jsem viděla také pouze na foto

mooncaa
12. kvě 2011

@lebapa Teutonka sportovní má speciální cosi, kam se může dát teutoňácký slunečník, aniž by se musel šroubovat. Přišroubovat ho můžeš taky, ten neteutoňácký můžeš jen přišroubovat.
Nechceš radši clonu? Já jsem na doporučení ostatních kupila clonu, se slunečníkem zkušenosti nemám.

babyrenka
12. kvě 2011

@lebapa : ke sportovní sedačce jde přišroubovat také, přímo na konstrukci sportovní sedačky. Sportovní sedačka má před vstupy pro uchycení hrazdy ještě na každé straně jeden menší vstup, kam jde nasadit originální slunečník bez nutnosti dotahování šroubení, jednoduše se ten spodek se šroubením ze slunečníku sejme a slunečník se do sportovní sedačky snadno nacvakne. U neoriginálu ta dotahovací část jde sejmout také, ale nepasuje do vstupů u sportovní sedačky Teutonie. Takže používat jde, dá to trochu více práce s obsluhou, na druhou stranu je zase levnější.

lebapa
13. kvě 2011

@mooncaa
@babyrenka děkuju moc, ještě nad koupí deštníku popřemýšlím, asi i nad tou clonkou.

sweetm
13. kvě 2011

Ahoj, chystám sa objednať Spirit S3 a potrebovala by som poradit. Je lepšia klasická korbička alebo taška? Nánožník je dobré kúpiť orginálny albo sa dá zohnať aj lacnejší? Ktorú autosedačku Maxi Cosi vybrat? Ďakujem za rady 🙂

babyrenka
13. kvě 2011

@sweetm : vzhledem k tomu, že se chystáte kočárek teprve objednávat, tak předpokládám, že se miminko narodí někdy na podzim. Pak by pro Vás byla asi lepší volba měkké přenosné tašky, protože se dá předpokládat, že po jeho narození už nebude takové teplo, jako přes léto a že si začne sedat až počátkem jara. Měkká přenosná taška je v podstatě stejně velká, jako hluboká korba, je ale lépe zateplená a lehčí, než hluboká korba. Také přenášení miminka je snazší. Navíc poskytuje možnost přestavění na fusak, který na jaře v době, kdy už malé začne sedět a přejdete na sportovní kočárek, určitě využijete. Také tím, že taška vlastně fusakem je, nebudete do ní muset přes zimu používat nějaký další, jako do hluboké korby. U Fashion korby maminky oceňují možnost postavit si na jednou podvozku dva různé kočárky, jiný jako hluboký a jiný jako sportovní, u Alvi setu zase možnost odepnout v létě zadní díl střechy a v horku tak korbu dobře odvětrat. Tu možnost ale přes zimu asi nevyužijete. Určitě bych ale zašel k některému ze značkových prodejců a nechal si veškeré možnosti kombinací kočárku předvést a posoudit je přímo na místě. A asi bych si nechal předvést, co všechno umí originální autosedačka Teutonia Tario.

pajushka
13. kvě 2011

@sweetm Asi těžko říct, co je lepší, myslím si, že obojí má své výhody 😉 Co jsem tak četla a slyšela, tak maminky co mají vložnou tašku jsou spokojené, stejně tak jako ty co mají korbičku - jako třeba já. Určitě bych se zařídila podle toho kdy se prcek narodí, pokud někdy na podzim, šla bych asi také raději do vložné tašky z důvodu, že je zateplenější, na druhou stranu pokud fusak máte a nebyla by to nová investice nebála bych se ani hluboké korbičku, tu by jste zase krásně využili přes celou zimu a na jaro by jste šli do spor´táku. My v korbičce jezdíme od března, ale říkám si, že do sporťáku půjdeme asi dřív než bylo v plánu z toho důvodu, abychom se v korbě přes léto moc "nepekli" sporťák je přeci jenom vzdušnější...a jde do lehu+s prodlužovacím dílem budeme mít krásné uzavřené (a zároveň víc otevřené) ležení.
Ještě bych dodala, že mně se podařilo sehnat korbičku z druhé ruky za pěknou cenu - a je jako nová, do nové by se mi na tu relativně krátkou dobu opravdu investovat nechtělo...

jmisa
14. kvě 2011

Měla jsem korbičku, líbila se mi ta možnost "jiného" kočárku, korba se lehko přenášela, nasazovala, syn v ní vydržel 6 měsíců - červen - prosinec, takže jsme mělí jak léto, tak zimu s fusakem.
V létě v ní vedro neměl, je dost prostorná, navíc jde i sklopit bouda (naopak mi větší vedro přišlo ve sporťáku, musela jsem odepínat zadní část boudy, ale asi na to to tam je) a v zimě tam byl ve fusaku, mám dojem, že je trochu širší než vložná taška, protože ta se musí vejít do sporťáku, který zase tak moc široký není.

Ale jinak bych řekla, že je to spíš o vkusu, co se komu líbí 😉

Autosedačku jsem měla MC Cabriofix a byla jsem spokojená, Tario je myslím prostornější, ale pokud si dobře pamatuju, tak i těžší, ne vždy jde použít podvozek a pak je každé kilo znát, zvlášť u děcka nad půl roku.

sweetm
14. kvě 2011

Ďakujem za rady, objednala som kočárek s korbičkou 🙂 Autosedačku ešte vyberáme. Neviem aký funkčný rozdiel je mezi Cabriofix a Pebble...