Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
29. čer 2011

@mdvori mám dvě, sedět sedí,ale není to úplně ono 😒 ale dá se..

gucci
1. črc 2011

ahoj holky,
tak naše Teutonka Spirit je už prodaná, akorát mi zůstaly adaptéry na autosedačku Maxi-Cosi (kupující mají jinou autosedačku), takže kdyby měl někdo zájem ušetřit, tak mi prosím napište 😉
http://www.spuntik.cz/teutonia-adaptery-spirit-...

hojda
3. črc 2011

@babyrenka V mém případě, ale folie poprskala hned cca po měsící až dvou používání. Začala jsem sporťák používat v listopadu a malý začal sedět až v únoru, takže do té doby byl kočárek stále v lehu s napnutou stříškou (v zimě jí složenou asi nikdo nevozí) skládala se pouze 2x za den při vyndavání a zandavání dítětě. V tomto případě tedy nešlo o stárnutí materiálu (používáno cca 2 měsíce), ani jsem tam nic nevozila, protože stříška byla stále napnutá, takže by se tam nic neudrželo (máme kapsu na zadní straně střechy, takže není důvod, tam něco dávat). Jediné co mě napadá, je citlivost na tu teplotu, ale v tom případě by kočárek nemohl být používán při mrazu a nic takového v návodu není. Už teď když zkusím stříšku složit, tak se opět jakoby prolomí na 3 místech. Sporťák začnene opět používat na podzim příštího roku, takže předpokládám, že se situace bude opakovat s tím rozdílem, že kočárek již nebude v záruce a co pak s foliíí????

zajo79
3. črc 2011

@hojda ak by si ju stahovala 10 x za den...nema co popraskat. 😠 😠 😠

pett7
3. črc 2011

@hojda já kapsu nemám vůbec....a stejne praskla a znovu praskne v místě těch skladů..už teď to jde vidět ☹ příští rok si výměnu asi budeš muset zaplatit,nebo jezdit s prasklinama 😒 😒

divosko
4. črc 2011

Ahojte kočky, tiez mam v plane si kupit Teutoniu Spirit...no cez jednu polsku stranku..a tam je v kombinacii autosedacka Romer alebo Maxi Cosi...chcem sa spytat, ked su tie autosedacky v aute, treba k nim tie bazy-na ktore sa sedacky instaluju, alebo nosite vajicka len zapasane v pasoch? My v aute system isofix nemame:(
Dakujem za akukolvek radu🙂

Miska z MT

teodorka
4. črc 2011

my nosime len zapasane v pasoch a mame maxi cossi

veve39
4. črc 2011

bazu si mozes a nemusis kupit...romer ma bazu aj bez isofixu - belted base
vyberanie a vkladanie sedacky je potom jednoduchsie a rychlejsie - staci jeden klik
baza je k autu priputana bezp.pasom

zajo79
4. črc 2011

a teda...kupit kocik, za take prachy, a by to strieska stale robila... tak im urobim taku antireklamu ze az...

😠 😠 😠 😠 😠 tak vam kocky zelam, ze to kazde vyriesia..

given
4. črc 2011

Ahojte, prosim o radu, najma niekoho z ludi "od fachu" (Tono, Michal).
Uspesne a spokojne sme pouzivali Spirita s hlbohou vanickou Fashion (kupene v r.2009). Vanicku som potom predala jednej babe s tym, ze ona si od nejakej kamosky zaobstarala podvozok Mistral S, bohuzial, neviem z ktoreho roku. Teraz sa mi ozvala s tym, ze vraj jej ta vanicka nepasuje na ten podvozok. Ja som si pred tym, ako som jej to davala, overovala vselijake interentove stranky, podla nich Fashion ide na vsetky typy Teutoniek. Kde moze byt problem? Chybaju snad nejake adaptery? Dakujem moc za odpoved.

tonko_babymarket
4. črc 2011

@given
Bohužiaľ kamarátka má pravdu...jedine Mistral S má iné naklikávanie vaničiek, t.z., že zo Spirita nenaklikne vaničku na Mistral...

given
4. črc 2011

Dakujem, no to snad nie je pravda...tak ake vanicky potom idu na Mistral? Len tie "makke"?

given
4. črc 2011

Aha, aj tu je to napisane: http://www.spuntik.cz/teutonia-hluboka-korba-fa...
Som z toho jelen 😒

mooncaa
4. črc 2011

@given Fashion je typ potahu, ne konstrukce. Takže Fashion korby jsou 2 druhy.
Tady jsou odkazy na ně a je u nich napsáno, na co pasují:
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/Korba-F...
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/Korba-F...
Liší se tím spodlem, na spirit jsou ty prohnuté drátky směrem pod korbu a na Mistral směrem ven.

given
4. črc 2011

Dakujem za vysvetlenie, uz je to jasnejsie.

vivian2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikeskab
6. črc 2011

Holky prosím o radu. Přivezli jsme si našeho nového Spirita a zjistili že při sešlápnutí brzdového pedálu se zablokuje pouze jedno kolečko? Máte s tím nějakou zkušenost? Děkuji moc

beritek
6. črc 2011

@divosko 🙂 Ahoj! Můžeš mi prosím napsat do pošty adresu těch polských stránek? Díky moc! 🙂

ankil
7. črc 2011

prosím poradíte kde by se dala sehnat nálepka "teutonia" na rukojeť spirita? Máme ji už odřenou a nevypadá to zrovna dobře, díky 🙂

divosko
7. črc 2011

@beritek Ahoj Beritek, tak jedna je www.bobowozki.pl a druha je www.dino.sklep.pl....poslali mi cenovu ponuku, no ked som si to porovnala..so SR tak neviem,ci tych par eur stoji za to kupovat to cez polsky net...este chcem pohladat aj v rakusku nejake webove stranky, alebo priamo v Nemecku...snad nieco najdem, mam na to cele leto....🙂 Teraz je akcia aj u vas v CR na www.spuntik.cz ale cenovu ponuku mi este neposlali :(

Pekny dnik

hojda
7. črc 2011

@ankil Myslím, že jí tu někomu posílal Michal ze Špuntíka.

hojda
7. črc 2011

@divosko Já taky uvažovala o koupi v Německu, ale představy vyřizování možné reklamace mě pak odradila. Kočárek je kvalitní, ale i tak s občas něco můžu stát, takže je pak dobré nemuset ho posílat do zahraničí.

tonko_babymarket
7. črc 2011

@hojda
súhlasím
@divosko
tie ceny sú porovnateľné a už sa to neoplatí ako kedysi kupovať v zahraničí, hlavne potom riešiť servis...ak si kočík zakúpiš v zahraničí, nemáš také výhody pri sevisovaní ako domáci zákazník...skôr sa zvykne vďaka servisu kočík predražiť, čiže počiatočný dobrý úmysel ušetriť sa obráti proti tebe...netreba sa spoliehať len na to, že je to kvalitný kočík, niekedy hlavne vďaka nesprávnej manipulácii dôjde k mechanickému poškodeniu...
- treba sledovať akcie...na Slovensku i v Čechách bývajú Teutonia dni...a vtedy sa dá pekne ušetriť...

hojda
7. črc 2011

@mdvori úplně suprově sedí tato

http://www.detskydum.cz/detail/teutonia-barevna...

bohužel tam nemají obrázek (ten co tam je neodpovídá), zkus jim napsat, jestli ti ho nepošlou. Já mám tu limetkovou, je to takový froté potah, který se natáhne se sporťák a ten se teda vůbec nehrne! Prostě se natáhne a sedí. Je to myslím od firmy Renka přímo na Teutonku.

julkaaa
7. črc 2011

Ahojte,

mate niekto skusenosti s cestovanim lietadlom s kocikom Teutonia? Uvazujeme nad kupou Spirita, ale kedze sme v zahranici casto budeme lietat. Vsade sa odporuca na cestovanie co najlahsi kocik, ale teda ma zaujimaju aj skusenosti s hlbokou vanickou, ci sa dalo ist az ku lietadlu a ako to cele prebiehalo...🙂
A dost sa bojim ze ten kocik znicia, rozmyslam ci to nie je skoda kupovat taky drahy kocik ked uz teraz viem ze budeme casto cestovat a vystavovat ho moznosti oskretia, prip. ineho poskodenia 😖
Diky za kazdu radu 🙂

hojda
7. črc 2011

@julkaaa Tak do letadla bych měla fakt strach. To bych si koupila ještě jeden levnější kočárek, klidně z druhé ruky. Golfky taky doporučují, co nejlevnější.

gabika84
7. črc 2011

@julkaaa mam podobny problem ☹ objednala som si pre mimi teutoniu (hlboky aj sportak), ale cestovaniu lietadlom sa nevyhneme. uz som na to myslela, ze brat teutonku do lietadla nebudem riskovat. kazdy odporuca lahke golfky, to je jasne, ale niekolkomesacne mimino do golfiek asi nedam ☹ tak neviem ako to budem riesit...

vivianaba
8. črc 2011

@julkaaa ahoj, moja kamoska ma Teutoniu Cosmo a velmi casto lietala lietadlom. Detaily neviem, ale teraz mi hovorila ze to nebol vhodny kocik na lietanie. Teraz kupili golfky, ale jej maly ma uz 10mes. Uplne ta chapem ze male babo nemozes dat do golfiek, treba riadny kocik s vanickou. Ja by som to asi riesila nosenim baba v satke/nosici na letisku a do lietadla a kocik by som odovzdala ako batozinu, riadne zabaleny aby ho neposkodili. Tym sa cestovanie ale predrazuje, hlavne ak si chces dat cely kocik obalit foliou na letisku. Alebo ma este napada - ak budete casto lietat na jedno miesto (napr. ku rodine na SK), tak si kup nejaky lacny kocik aj sem aby si Teutoniu nemusela prenasat. Inak je to vyborny kocik, ja osobne som lepsi zatial neobjavila 🙂 komfort aj pre dieta aj pre obsluhujuci personal 🙂

mooncaa
8. črc 2011

@gabika84 No napadá mne vézt dítě v autosedačce a k tomu golfkový podvozek kompatibilní. Ale to neřeší problém kočárku na druhé straně. Asi si tam pořídit druhý bazarový.

krpcek
8. črc 2011

ahojte. tie co ste mali zimne babatka, aky fusak ste mali v korbicke?