Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
15. zář 2011

@luciferova mám víc potahů a pokud si pořídím i be you tak jsou k ničemu, má jinou sedačku takže mě napadla tahle varianta 🙂

luciferova
15. zář 2011

@pett7 jasne. priznam sa, ze velmi nechapem mamiciky, ktore ked vymenia potah myslia si, ze maju iny kocik, ale to je zas moj problem 😅 preto ja mam radsej kocikov viacero, lakaju ma ine znacky a jazdne vlastnosti 🙂

veve39
15. zář 2011

@perglajka ty mas asi potah trend, ten mame aj my a su tam uplne medzery 😝 , v lete to samozrejme nevadilo, zima nas v sportaku caka prvykrat, tak dufam ze fukat dovnutra nebude...
tymi medzerami - ktore znamenaju viac otvoreneho priestoru z bokov sa mi teutonia zda proti chladu menej odolna ako ine - aj lacnejsie kociky 😒
ved uvidime v zime....

pett7
15. zář 2011

@luciferova no já mám kočárky 3 😒 teda zatím... s jedním potahem bych asi dlouho nefungovala, nestíhala bych prát, tak jsem pořídila náhradní a teď je to taková menší úchylka 😀

luciferova
15. zář 2011

@pett7 ja mam 2 kociky (momentalne) a stiham prat v pohode 🙂 jasne, je to uchylka, kazdy mame na nieco ine 😀

pett7
15. zář 2011

@luciferova něčím se bavit musíme 🙂

perglajka
16. zář 2011

@luckar Myslíš jak jsou ty mezery? Mám od Emitexu, takovou jakoby vložku, navlékne se na sedačku, je dělaná ná způsob fusaku, uvnitř je flees a zvenku mi to přijde skoro jako neopren a fusak máme mumii 🙂 Jestli chceš, můžu ti ten Emitex vyfotit 🙂
@luciferova Nám to právě sedačku neobepíná, nevím, jestli se to nemá někde připevnit. Ale máš pravdu, že s fusakem to bude určitě dobrý 🙂 moc díky, za užitečné rady 😉

perglajka
16. zář 2011

@veve39 Asi ano, přesně na tohle jsem myslela 🙂 děkuju ! //

hojda
16. zář 2011

@veve39 Mám stejný potah a fakt nebyl problém, měli jsem kvalitní fusak s termoregulací a malej tam byl jak v pelíšku. Od listopadu od ledna ležel, od února už v něm seděl. To vám přijdem jen nezvyklé proti té hluboké korbičce🙂

hojda
16. zář 2011

@luciferova TAk já jsem s Teutonkou moc spokojená, takže žádné další kočárek kromě golfek nějak nepotřebuju a hlavně, kde to skladovat? 😀 A to máme barák!

veve39
16. zář 2011

@hojda ved ja tiez verim, ze to bude v zime v poriadku, fusak mame dobry -lodger, takze to snad zvladneme bez ujmy 🙂 - len je to neobvykle...oproti hlbokej vanicke je to samozrejme rozdiel, avsak aj ine sportaky maju budu taku kompaktnejsiu so sedackou, bez nevyplnenych medzier...uz fashion potah sa mi v tomto zda lepsi...

luciferova
16. zář 2011

@hojda ved prave, aj ja som spokojna, ale golfky do auta fakt treba, kto by tu tarchu skladal stale hore dolu? 😀

luckar
16. zář 2011

@perglajka tak to tě kdyžtak poprosím o foto...nedovedu si to představit, já mám ve sporťáku vložku, aby se nešpinil a ta má trošku delší bočnice, takže taky ty mezery nejsou tolik znát. No uvidíme v zimě 🙂.

Jinak já jsem usoudila, že už bych Teutonii nekoupila...za ty peníze nemám pocit, že jsem dostala co jsem čekala...hodně jezdíme autem, tudíž skládáme a na kočáru je to děsně znát...je rozvrzaný, ošoupaný. A to manžel dělá pravidelnou údržbu, maže kolečka, čistí a stejně 😝. Každopádně přežije Viki a prostě druhé dítě taky...nový opravdu kupovat nebudu.

perglajka
16. zář 2011

@luckar Já jsem ráda, že jsme ho dostali, taky bych do něho nešla, jako druhý sporťák, máme tříkolku od Ferrari a to je úplně neba a dudy. Je teda maxi velká oproti Teutonii, lehká a postupný polohování, tady mě překvapilo, že jde polohovat jen na třikrát, hned jdu na foto 🙂

perglajka
16. zář 2011

@luckar Tak jsem se spletla, neni to na způsob neoprenu, ale je to jako bavlněná mikina.

babyrenka
18. zář 2011

@hojda : konstrukce střechy i sportovní sedačky je stejná, neměl by to být problém. Trochu by mohl být problém při převlékání sportovní sedačky mezi Spiritem a Mistralem, protože sportovní sedačky 1 a 2 měly trochu jiné rozměry bočnic, takže úpně nepasovaly otvory v látkovém potahu. Pokud se jedná o stejný typ podvozku, nepasovaly by úplně potahy z roku 2006 a následujících ročníků, protože do roku 2006 používala Teutonia jiný typ konstrukce střechy.

zuzikkaa
19. zář 2011

tak uz som bola rozhodnuta pre teutonku a na poslednu chvilu som sa dozvedela ze opierka ma iba nejakych 43-44cm ☹ ☹ ☹
a teraz co??? 😢
cely cas som si myslela ze ma takych 50... jaaaj 😒

babyrenka
19. zář 2011

@perglajka : pokud nemáte ke kočárku návod k použití, pak si kliněte na www.teutonia.com, tam se Vám nabídne volba pro Českou republiku a po zvolení se rozbalí originální Teutonia stránky v českém jazyce. Po kliknutí na sekci informace se Vám nabídne sekce soubory ke stažení a tam po kliknutí a při pohybu dolů najdete všechny návody k použití ke kočárkům zhruba od roku 2003.

perglajka
19. zář 2011

@babyrenka mockrát vám děkuju 🙂

tonko_babymarket
19. zář 2011

@zuzikkaa
tak potom skús pozrieť www.easywalker.nl - to sú "postieľky na kolesách" 😉

tonko_babymarket
19. zář 2011

@zuzikkaa
pre presné info Be You má 46 a easywalker 50

zuzikkaa
19. zář 2011

@tonko_babymarket dik za info,,no ten sa mi nepaci lebo nema polohovanie noziciek a nieje otocna sedacka-to je podmienka 😉

tilly
19. zář 2011

@zuzikkaa ja som si teraz zacala vsimat, ako su deti v kocikoch narvane... a teda v teutonkach dost... to som myslela, ze moj maly je v gess F2 velikansky, ale F2 ma 98 cm na dlzku... easywalker vyzera obrovsky, ale este mi tam maly nesedel, tak neviem...

luciferova
20. zář 2011

@zuzikkaa a preco potrebujes taku dlhu opierku? Moj maly ma skoro 2 roky a sedacka je v pohode 😉 cez zimu sa este odvozime, teraz uz tak rapidne nerastie, no a na jar bud golfac alebo nic, uz bude velky 🙂

zuzikkaa
20. zář 2011

@luciferova no 43 je teda pre mna malo... videla som par kocikov co maju tiez taku kratku opierku a deti nemali este ani rok a uz im trcala polka hlavy...a cez zimu ked ma drobec hrubu ciapku a kapucnu tak nedas ani budu 😒
a ked prsalo alebo snezilo tak mali plastenku natiahnutu cez hlavu-no hrozny pohlad ...ked uz mam tolko vrazit za kocik tak by nemal mat takuto chybu... 😖
inak krasny kocik a bola som 100%ne rozhodnuta,,co uz hladam dalej 🙂

zuzikkaa
20. zář 2011

@tilly no ved najhorsia kombinacia - kratka opierka + nizko buda ...
ano viem,,gess maju dlhe lozko a aj o nom rozmyslam ale vision,,alebo zase quinny freestyle- to mam istotu ze opierka je dost dlha 😅

luciferova
20. zář 2011

@zuzikkaa bundu das, je siroky 😉 plastenku cez hlavu - tak to si teda vobec neviem predstavit 😅
Ale mas pravdu, za tie prachy...skor sa cudujem, ze vobec nejaky sportak vo vasom veku potrebujes 😕 doteraz ste sa vozili v com?

zuzikkaa
20. zář 2011

@luciferova to nechcem pre 2rocne dieta 😀
to uz je planovane pre druheee 😉

luciferova
20. zář 2011

@zuzikkaa jaaaj tak gratulujem 😉 a v tom pripade uz vobec nerozumiem tvojim obavam 😀

veve39
20. zář 2011

@zuzikkaa moja mala ma teraz rok, velkostou je mozno trochu drobnejsia, resp. skor normal - cize nie velke dieta a miesta ma este straaasne vela, kamosky co maju teutonku maju deti 2 a vyse 2 rokov a s miestom fakt vobec nie je problem...