Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
28. únor 2012

@nikieda : Teutonia nabízí kolekci vlastních originálních přebalovacích tašek, vyráběných ve stejných dezénech, jako kočárky. Přebalovací taška je velmi prostorná a dobře vybavená, ve výbavě má vyjímatelnou přebalovací podložku, zvláštní obal na zašpiněné předměty a termoobal na láhev. Vnitřní kapsy se zipem mají také nepromokavý zátěr. Ucho tašky je opatřené druky, které umožňují její bezpečné a stabilní zavěšní na rukojeť kočárku.

nikieda
28. únor 2012

@babyrenka na originál tašku jsem koukala, ale přijde mi hodně drahá. Je možno použít nějakou univerzální např. Emitex? Bude na kočárku držet? Děkuji

lucy222
28. únor 2012

Kdybyste některá měla zájem, prodáváme naši milovanou Teutonku - malá už nám ťape 😅

katren
28. únor 2012

kocky, nechcete niektora predat tasku???vyzeraju, ze drzia tvar aj ked su nalozene a "nekrivia" sa...ci je to len moj pocit???

topolinko56
29. únor 2012

ahoj jednoznacne teutonia alebo dokonca hartan mala som oba super naj.,....

babyrenka
29. únor 2012

@nikieda : pokud kupujete samotnou přebalovací tašku, pak je asi z těch dražších. Pro ty, kteří se však pro koupi kočárku teprve rozhodují, má Teutonia v letošní nabídce získat tuto tašku při nákupu kočárku s korbou, tedy set č.2, za cenu 35,- Kč, to asi žádná jiná taška cenově nepřebije. Jinak Emitex i řada jiných výrobců nabízí univerzální přebalovací tašky s podobným systémem uchycení, takže vybrat si jistě lze. U Teutonie je to spíš otázkou kombinování a sladění barev na kočárku dohromady.

lecijasek
1. bře 2012

K té tašce, mně se taky zdála obří, netušila jsem, co tam budu dávat, tak jsme koupili ještě tašku z DM. No a nakonec jí mám pořád narvanou. Tím, že jsem nekojila, jsem toho musela tahat o dost víc - termosku, láhev, UM, teď navíc přesnídávky. K tomu pořád nosím náhradní oblečení pro Simču a musím říct, že už se mi mockrát hodilo 😉 Několikrát bych uvítala i náhradní oblečení pro mě, ale to už tam fakt nenarvu 😀

ja.na81
1. bře 2012

No mne se Teutonia original taska zdala teda taky mega obrovska (a draha 😉 ), tak jsem tez koupila v DM (barevna kombinace taky celkem sla, mam hnedy kocar a bezovou tasku) a me teda velikost stacila, ale ja jsem nikdy vic nez dve tri plenky, ubrousky, dudlik, latkovou plenu, pozdeji i lahev s vodou a max. nahradni bodycko sebou nevozila 🙂 Obcas teda jeste sklenku s prikrmem a nejake keksiky 😉

hojda
1. bře 2012

Nemáte někdo zájem o nylonovou pláštěnku na Teutonku? Použítá asi 3x. Barva černá.

sisi2606
3. bře 2012

@elys ahoj, pre aky tup teutonie si sa rozhodla? Ja zatial len prezistujem 🙂 ake doplnky budete kupovat?

rolak
3. bře 2012

@katren taška drží tvar,je obrovská,ale podľa mňa to je práve nevýhoda,lebo ke´d ju chceš narvať,tak sa nepoddá, neviem ju tak dobre napráskať vecami ako tú z Dmky. podľa mňa je tá Teutonia taška maximálne nepraktická. ale ak chceš,môžem ti ju predať, 😀 mám tyrkysovú..

elys
3. bře 2012

@sisi2606 ahojky. Takze uz mame objednanu Teutoniu BeYou - vzor Trend 4625 (rok 2012) na slovenskej stranke maju este stare vzory, treba pozerat cez nemecku stranku: http://www.teutonia.de/de/produkte/beyou/dessin...

Boli sme si ho pozriet osobne v Bratislave v predajni Babymarket a je to uzasny kociarik. Mali akciu Set 3, ktory zahrnal: hlboku vanicku, sportovy kocik, nanoznik, autosedacka Tario s bazou (genialna vec do auta), slnecnik, sietka proti hmyzu, prebalovacia taska - dokopy 1200 €

Momentalne sa predlzila cakacia doba na 4 mesiace!!!!!! Takze nam to vyjde presne na vypocitany tyzden porodu, tak hadam maly pride na svet v termine, inak ho budem nosit na rukach 🙂

sisi2606
3. bře 2012

@elys tak drzim palce, nech ste spokojni, teda hlavne maly 😉 mne sa tiez paci ten typ, aj podobny vzor 😉

elys
3. bře 2012

@sisi2606 urcite byt vami tak nad inym ani nerozmyslam. vyhovuje vsetkym testom, aj nemeckym, aj nejake svajciarske ocenenie ziskal, aj skladanie, manipulacia, jazda po terene, vodorovna poloha v sportiaku, preklapacia rucka. no proste je SUPER 🙂

sisi2606
3. bře 2012

@elys pojdeme sa nan mrknut a chceme ho akurat porovnat s Gessleinom a Hartanom...tie si mamicky tiez pochvaluju..hlavne kvoli velkosti..ale je to o pocite..cize chytim do ruky a uvidim..ja rozmyslam namiesto hlbokej vanicky len nad tou vkladacou taskou s fusakom..ale tiez to musim vidiet 😅

rolak
3. bře 2012

@sisi2606 ja mám len tašku a úplne mi stačila,mala som letné dieťa. používame ju doteraz ako fusak. pani,ktorá mala gesslein mi na jednej výstave povedala,že by si radšej kúpila tuetonku,leboo je ľahšia a nie také hebedo,ale to bolo pred 2 rokmi,takže odvtedy sú asi nové modely.

gabika84
4. bře 2012

ja mam na teutonku tiez original tasku. je velka, ale to beriem ako vyhodu. nosim ju taku napratanu, ze ju obcas ledva zapnem 😝 ved plienky,prebalovacia podlozka, satka na kojenie, vlhcene vreckovky, hracky, ... no a plus vsetko "potrebne", co som kedysi nosila ja v kabelke (tiez vzdy vazila aspon 3 kila 😀 ) taska na nakup, penazenka, slnecne okuliare...
@sisi2606 ja som si vyberala presne z tychto kocikov 🙂 nakoniec som si precitala od nejakych mamiciek, ze Gessleiny im po case trosku "hrkali". Medzi Hartanom a Teutonkou som si vybrala priamo na predajni, myslela som, ze Hartan vyjde lacnejsie, po vypocitani cenovej ponuky bola cena uplne rovnaka ako cena Teutonky. no a Hartan sa mi zdal nizsi a nie az taky pekny 🙂 predajca mi povedal, ze Hartany su sice fajn, ale Teutonka je vraj lepsia.. kupila som Be You, zatial som velmi spokojna..
- este co sa tyka velkosti vanicky. moja Bella bola vo vanicke do 6,5 mesiaca (aj s fusakom). potom som ju dala do sportaku, lebo na dlzku bola vanicka dobra, ale zdala sa mi uz trochu uzka, ked bola mala taka naobliekana... no a tri dni dozadu som ju dala zo sportaku naspat do vanicky 🙂 pretoze som na nu dala inzerat, pani si to nakoniec rozmyslela, a tak ostala vanicka doma. medzitym sa oteplilo, vybrala som fusak a jaky komfort!! 😎

sisi2606
4. bře 2012

@gabika84 vdaka za uzitocne info 🙂 a co myslis, do kolkych mesiacov sa vojde do sportovej casti s fusakom?

akcull
4. bře 2012

@sisi2606 teutonka a hartan jsou velikostně nastejno (myslím tím sportovní nástavbu), sama mám teutonii spirit, jezdily jsme dva roky, ale od zhruba roka a půl bez boudy - už se tam naše malá nevlezla, měla jsem i gesslein F4 buggy, tam vleze i tříleté dítě, boudička je od sedačky 60 cm a to už je fajn🙂, buggy je ale už pro starší děti, ale sportovní nástavba na gesslein F4 je taky hezky prostorná a kočárek je skladnější a lehčí než teutonia spirit, spirit je zase daleko lépe odpružený a má větší kola - lépe se mi s ním díky tomu jezdilo... (já jezdila hodně v terénu),
takže za mě, gesslein má lepší-prostornější sportovní nástavbu (delší ložní plocha, vyšší bouda), je lehčí - myslím tu F4 a skladnější, ale zase kvalita podvozku a jízdní vlastnosti mně přijdou lepší u teutonie spirita...

no, nevím jestli ti to co píšu moc pomůže🙂, jsem moc zvědavá jak se rozhodneš...

sisi2606
4. bře 2012

@akcull moc dakujem 🙂 dnes sme porovnavali Hartan a Spirit a presne ako pises, velkostne su rovnake, takze Teutonia BeYou zatial vyhrava 😉 ale pojdeme este pozriet ten Gesslein a uvidime. Nevies nahodou, kde ho predavaju a da sa vidiet? Nasla som len kocikovo.sk..ja aj tak myslim, ze nase male moc dlho v kociku nevydrzi 😅

marku
7. bře 2012

Ahojte, budete-li mít zájem, měla bych na prodej Teutonku cosmíka-sporťák 😉

klamka
9. bře 2012

Ahojte,
mám prosbu. Určitě se to tu zřejmě už někde rozebíralo, ale jaký typ byste doporučovali spíše do terénu?
Bydlíme na vesnici a máme to kousek do hor, takže plánujeme procházky po lese a horách.
Malý má 5 měsíců a už teď je to kus chlapa (8 kg) a 69 cm.
Osobně se mi líbí Spirit, ale za tu chvilku v prodejně člověk nic nepozná ☹.

Díky za názor.

emis
9. bře 2012

@klamka tak spirit do terénu bych rozhodně nedoporučila, mám ho jako druhý kočár do města a
několikrát jsem ho měla na dovolené na horách a nic moc 😒 , bydlím na vesnici a tady jezdím nafukovací
čtyřkolkou a spokojenost, je to sice tank, ale jedeš komfortně i v lese přes kořeny 🙂

martuli
9. bře 2012

@klamka Tak ja za sebe Spirit klidne do terenu doporucim, v zime jezdil po sjezdovce, nezpevnene cesty nejsou problem

lecijasek
9. bře 2012

@klamka já mám spirit a do terénu v pohodě. Ale popravdě, pokud má malej v 5 měsících 69 cm, tak bych se možná poohlédla po jiném kočárku. Teutonka je z těch menších, tak aby vám nebyl v roce malej... Simča má teď 77 cm a nad hlavou už moc místa nemá. Zase ale nevím jaký, aby byl dost velký a měl otočné sezení, protože to je třeba u nás nutnost.

lennus
10. bře 2012

Holky, kde se dá sehnat přesně tento kočárek a na kolik vyjde včetně sporťáku, prosím?
http://www.babystyle.cz/pdf/Spirit_S3_3000_R_CS...

Autosedačka sedí Maxi Cosi, ne? Který typ? Díky moc.

babyrenka
11. bře 2012

@lennus : tak přesně tento kočárek se již sehnat nedá, protože je to Spirit S3 HB, modelový rok 2008 s korbou Fashion. Ale dá se koupit Spirit S3 HB modelový rok 2011 nebo ještě lépe 2012, dala by se sehnat u některých prodejců i korba Fashion z roku 2011, loňským rokem ale její výroba končí. Pro modelový rok nastupuje tato korba v provedení Made For You, která je ještě prostornější a lépe provedená. Teutonia má koncepci nastavenou tak, že si v základu objednáváte sportovní kočárek a k tomu některou ze čtyř možností přepravy miminka od narození, tedy dva typy korbiček nebo dva typy vložných tašek. V současné kolekci je varianta sportovní kočárek Spirit S3 12 HB s korbou MFY ( Made for You ) za ceníkovou cenu 21.580,- Kč. Pro Travel systém lze používat všechny typy autosedaček Maxi Cosi v kategorii 0+, dále Römer a konečně i Teutonia Tario. U kombinace s Tariem by se Vám mohla líbit nabídka ze současně nabízeného letního balíčku, označeného jako set č. 3, tam pak vychází nabízená sestava za velmi zajímavou cenu.

lennus
11. bře 2012

@babyrenka Děkuji za vyčerpávající odpověď! 😉 Nejste náhodou dealerka těchto kočárků? 😉
Líbí se mi spíš černé kočárky, takže asi by to nemusel být přesně ten z mého odkazu. Je taky pravda, že je to kočárek dost drahý, tak pokud by se na něčem dalo ušetřit, bylo by to fajn. O kolik pak ještě vzroste cena? Co je třeba k základnímu vybavení pořídit? Slyšela jsem, že např. nánožník není v ceně. Taky od známé vím, že v Německu se dají sehnat levněji. Nevíte, kde? Bydlíme v Praze. Líbí se mi sice více trojkolky, ale určitě bych na tom nebazírovala, takže preferenci až tak nemám. Kdyby byla cena korbičky i sporťáku do 20tis., bylo by to super. Autosedačku bychom pořídili možná i starší. Děkuji moc. 🙂

hasac
11. bře 2012

Zdravím.
Byla jsem tu pro radu v létě a bleskurychle jste mi pomohli, tak opět poprosím.

Mám z 2. ruky Spirita r. výroby podvozku 2006 a přední kolo se mi blokuje, jakoby zapíchne či jak to jinak popsat. Dřív to dělalo jen při sjíždění z obrubníku, ale teď už i při prudším zatočeni. Takže jezdím jen se zaaretovaným. 😢 Našla jsem na netu, že se to stávalo u starších typů a že se dělá přední kolo už upravené trochu jinak. Já se ke kočárku chovám skoro až něžně, ale nevím, jak to bylo u předchozíé majitelky. Nevíte, kde a za kolik se dá sehnat nové přední kolo? A ještě myslím, že od kolekce 2011 je v boudě výztuž v moskytieře. Je nutné koupit novou boudu i s konstrukcí nebo by šel sehnat pouze potah? A dají se sehnat i náhradní zadní kola k verzi HB? Děkuji za odpověď.

Jinak jsem s kočárkem opravdu spokojená a chtěla bych si ho nechat pro dalšího plánovaného prcka. A Udíl na prodloužení lůžka u sporťáku je k nezaplacení.

babyrenka
11. bře 2012

@lennus : protože tato diskuze není pro firmy, odpovím zítra na Vaši interní poštu.