Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

nuonuon
10. čer 2013

@babyrenka Mohla bych se zaptat, zda adaptéry z golfek Solano na Maxi Cosi půjdou použit na Mistral? děkuji

babyrenka
10. čer 2013

@nuonuon : adaptéry z golfových holí Teutonia Solano Vám v žádném případě nebudou fungovat na podvozku Mistral S nebo Mistral P, protože vycházejí z úplně odlišného prostorového uchycení na podvozku kočárku, nebudou pasovat ani vstupy pro uchycení do plastových vstupů pro madlo a pro stříšku, ty používalo Solano jiné. Pro Mistral P nebo Mistral S budete potřebovat pro uchycení autosedačky Maxi Cosi přesně ten adaptér, který odpovídá modelovému ročníku Vašeho kočárku, zároveň také typu podvozku, protože samotný Mistral neměl snímatelnou sportovní sedačku a proto na něj nebylo možné autosedačku upevnit.

benetka
10. čer 2013

Ahoj všichni, nevíte někdo zda potah madla ke sportovní sedačce Teutonia 2012 se dá použít i na starší modely sportovní sedačky teutonia - předpokládám, že madlo je to univerzáln?

hojda
10. čer 2013

@benetka co mi psal babyrenka, tak až do roku 2008 by to mělo sedět, letošní model už zase taky ne.

benetka
10. čer 2013

@hojda Koupili jsme starší teutonii cosmo a potah madla sportovní sedačky bychom chtěli koupit nový. Bohužel nevím z kterého roku kočár je. Takže 2012 by měla pasovat?

hojda
10. čer 2013

@benetka Dole na konstrukci kočárku je rok výroby.

benetka
10. čer 2013

@hojda díky.

babyrenka
10. čer 2013

@benetka : nejstarší Cosmo může být z roku 2009, kdy tento typ kočárku měl svoji premiéru. Takže i potah madla z roku 2012 bude pasovat.

benetka
11. čer 2013

@babyrenka Děkuji.

kajark
11. čer 2013

@babyrenka ahoj, takze tohtorocna kolekcia ma vacsiu sportovu sedacku? vedela by si mi napisat rozmery a hlavne kolko je od sedacky po korbu? dakujem velmi pekne

nuonuon
15. čer 2013

@babyrenka Děkuji za rychlou odpověď! Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte čím by mohlo být, že kočárek Mistral P se při jizdě stáčí k jedné straně a musím ho neustále rovnat? Šlo by to nějak opravit? Děkuji

nuonuon
15. čer 2013

@kajark Zajímávé! Je i větší korbička? Nevíš?

babyrenka
15. čer 2013

@kajark : od horního okraje zádové opěrky po hranu podložky pro nohy je sedačka v ležící poloze 95 cm dlouhá, od sedačky po střechu je to 57 cm.

babyrenka
15. čer 2013

@nuonuon : u každého kočárku s pevnými neotočnými koly se může stát, že po nárazu kola na pevnou překážku, a obvykle to bývá při dojezdu k obrubníku chdníku, se trochu ohne osička kola a tím se změní geometrie podvozku. To je podobné jako u auta. Tím se kolo trochu natočí z přímého směru a stáčí neustále kočárek ve směru svého natočení. Pak je třeba zase osu srovnat tak, aby kola byla za sebou v přímém směru. Obvykle se to opravuje tak, že vezmete delší trubku, nasadíte ji na osu a natažením osy do původního tvaru geometrii podvozku srovnáte. Někdy je natočení kola viditelné pouhým okem, lze to také zjistit pomocí rovné latě nebo vodováhy položené vodorovně přes středy kol. Pokud jsou obě kola v přímé řadě za sebou, pak je ta strana kočárku v pořádku, pokud ne, tak je vidět, jak je jedno z kol vyosené.

nuonuon
16. čer 2013

@babyrenka Děkuji za rychlou odpověď a myslíte, že to zvládneme sami? Kočárek už je starý a nemá cenu ho dávat do opravy. děkuji

babyrenka
16. čer 2013

@nuonuon : šikovnější tatínek si s tím poradí.

nuonuon
16. čer 2013

@babyrenka Super, tak ho na to hned naženu.🙂 Moc děkuju!

hojda
17. čer 2013

Nepotřebujete někdo nájezdové kolejnice na schody pro Teutonia Spirit? Už nepotřebuju a budu prodávat, nejlepe Praha a okolí.

hojda
18. čer 2013

@babyrenka Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné koupit někde tu průhlednou slídu(nebo něco podobného), která je v okénku stříšky sporťáku. Už jednou jsem měla boudičku u vás a opravovali jste mi jí, teď kočárek potřebuji a nemohu ho poslat, tak bych si to zkusila opravit sama, jen nemám materiál. Děkuji

mooncaa
18. čer 2013

@hojda Stejnou slídu jsem koupila tam co prodávají látky, a je to stejný materiál jako průhledný ubrus, co se dává přes normální ubrus. Prodává se to tam, co ty igelitové ubrusy v rolích.

hojda
19. čer 2013

@mooncaa Děkuji zkusím pohledat.

ludmilad
23. čer 2013

@babyrenka Dobrý den, dá se pořídit náhradní pěnový potah na rukojeti u Teutonie (máme Mistral S) a kolik by to stálo?

hojda
23. čer 2013

@ludmilad A nezachránil by to kožený potah na to poškozené madlo?

ludmilad
23. čer 2013

@hojda ten jsem právě nechtěla, chtěla bych ten pěnový....

babyrenka
24. čer 2013

@ludmilad : pěnový potah rukojeti lze vyměnit, cena výměny je 300,- Kč. Výměnu lze udělat pouze na servisu, protože pro výměnu je nutné odnýtovat rukojeť a pak ji zase přinýtovat zpět. Výrobce požaduje pro výměnu použít zpět originální poloduté nýty, neumožňuje použití u nás obvyklých trhacích nýtů.

dzejnysek
27. čer 2013

Shání tu někdo kočárek Teutonia Mistral S 2011 s ruční brzdou? Pokud ano, pište mi do SZ 😉

maria_t
1. črc 2013

@babyrenka Dobry den. Chcem vas poprosit o radu - mam Teutoniu Spirit s rucnou brzdou a od svagrinej som si pozicala skejtik Teutonia s tym, ze si ho tam primontujem. Zistila som vsak, ze na Spirit sa neda dat, lebo tam prekaza ta nozna brzda. Manzel mi navrhol, ze brzdu odmontuje a tak sa tam bude dat namontovat ten skejtik (a ked skejtik uz pouzivat nebudeme, namontuje naspat tu brzdu). Myslite, ze by sa to dalo tak spravit? Tu noznu brdu vpodstate ani moc nepouzivame, takze by som sa bez nej vedela zaobist. Len ci sa naozaj da tak lahko odmontovat (a potom namontovat) a ci to, ze tam nebude naozaj umozni namontovat ten skejtik? Dakujem velmi pekne za radu 🙂

babyrenka
1. črc 2013

@maria_t : samotná demontáž šlapky pro parkovací brzdu Vám asi nepomůže, protože vedle šlapky po stranách jsou ocelové příchytky pro vedení brzdových tyček a ty byste museli z osy zadní nápravy ulomit a odbrousit, aby se koule pro uchycení skejtíku mohla na zadní nápravu namontovat. Protože PickUp nemá volně otočná zadní kola, natáčí se celý na kouli, podobně jako přívěsný vozík za autem, musí být koule namontovaná přesně ve středu zadní nápravy, aby se měl skejtík s dítětem kam natočit, když kočárek zatáčí. V takovém případě by odstranění příchytek bylo definitivní, ovládání a vedení parkovací brzdy by již nebylo možné na zadní osu kočárku nikdy zpátky nainstalovat.

scai
1. črc 2013

@maria_t tak si kupte jiný skejtík, třeba lascal. Ten tam jde v pohodě a není problém s brzdou. Já teda osobně moc nechápu proč origoš věci jsou u teutonky často problém. Třeba tenhle skejtík, že nejde na spirit, jiný jde... pak třeba autosedačka tario má adapter který nelze mít pod korbou a musí se měnit bud korba nebo nástavec a autosedačka. Přitom sedačka romer, maxi cosi je v tomhle lepší a jde mít nástavec pod korbou... kvůli tomu jsem enkoupila sedačku tario. Tohle vše podporuje kupovat radši jiné doplňky než od teutonie a nechápu proč to tak vyrábí, když je vidět že to jde i jinak a líp.

maria_t
1. črc 2013

@babyrenka dakujem pekne za odpoved 🙂 tak radsej nic demontovat nebudeme a zaobstarame si iny skejtik 🙂