Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzkaprofant
21. říj 2010

@pett7 ja mam taky isty a som max stym spokojna 🙂

vivianaba
21. říj 2010

ahojte, mam Spirita a som zatial maximalne spokojna. Niekedy sa vsak bojim o madlo, napr. ked idem dole z obrubnika alebo z ineho dovodu idem len na zadnych kolesach, alebo ked kocik vynasam s pomocou 2.osoby a ja drzim za madlo. Stalo sa vam niekomu ze sa to zlomilo v klbe kde sa nastavuje vyska madla? Ake "strategie" pouzivate aby sa to nestalo?

A este sa chcem spytat na vrzganie - muz namazal kolieska VD-40tkou a stale kocik trochu vrzga, podla muza vrzga perovanie a nie kolieska. Ako ste to poriesili?

Vopred dakujem a prajem vsetkym majitelom/majitelkam Teutonii vela stastnych kilometrov 😉

mirka285
21. říj 2010

@vivianaba to madlo sa uz zlomilo viacerym kockam,takze pozor nato 😉

pett7
21. říj 2010

@vivianaba madlo myslíš jako rukojeť kočáru nebo to madlo u dítěte, za to by se kočár zvedat neměl.

safira1
22. říj 2010

Ahoj mamičky. Dlhšie som tu nebola, nestíham ani čítať staršie príspevky. Chcem sa spýtať, aj Vám tak vybledla farba na kočíku? Ja mám čierny a každý kus...taška, strieška, košík... je iný odtieň. A už ani tak nedrží tvar. Pritom som ju prala len dva krát. A ešte mi popraskal na viacerých miestach igelit, ktorým je podšitá strecha..

mirka285
22. říj 2010

@safira1 mne nevybledol vobec a k tomu som ho pouzivala v najvacsich horucavach toto leto..ktoru mas kolekciu?ja 2010...ale pri ciernej farbe by som s tym asi pocitala,ta najviac pritahuje slnko a najskor vybledne,preto som volila tmavohnedy...i ked som pocula ze Teutonka ako jedina garantuje ze farby nevyblednu...

vivianaba
22. říj 2010

@pett7 myslela som rukojet, jazdime este s korbickou takze madlo u dietata este nie je aktualne 😉

pett7
22. říj 2010

@vivianaba to by nemělo prasknout..

pett7
22. říj 2010

@safira1 zkus to reklamovat jestli máš kočár ještě v záruce, když garantují stálobarevnost..a ty praskliny taky

mirka285
22. říj 2010

@vivianaba tak to este nikto nehovoril ze by sa mu to zlomilo...ja som myslela ze myslis to madlo kde sa diet drzi ked je v sportiaku...

hadeline
22. říj 2010

@michal_spuntik Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Je možné koupit ještě v lednu 2011 kočárek Teutonia s potahem z roku 2010 nebo už budou dělat jen z nových vzorníků? Děkuji.

safira1
22. říj 2010

Ďakujem za odpovede...asi to skúsim reklamovať. Len si neviem predstaviť poslať kočík do Prahy a byť mesiac bez neho. Mám cosmo z minulého roka, asi od mája. A to sa ho snažím skrývať pred slnkom. Keď nie je vonku, tak je v garáži.. Ešte mi vadí jedna vec, do kolies sa mi pravidelne naberajú kamienky a nepríjemne štrkajú. Ale inak som s teutoniou veľmi spokojná, kúpila by som ju zase....len keď už teraz vyzerá ako kočík po treťom dieťati.

vivianaba
24. říj 2010

Vdaka za nazory, mne sa zdalo ze niekto pisal ze sa mu "rukojet" zlomila, tak preto ma to zaujalo. Lebo v tom klbe na boku (na oboch stranach) kde sa nastavuje vyska sa mi to nezda moc pevne.

Safira - urcite reklamuj. Ty si kocik kupovala v Prahe? Nemali by ti dat zatial nahradny?

ja.na81
24. říj 2010

Ahoj majitelky Teutonia kocarku 🙂
Prave vybiram vhodny fusak pro naseho chlapecka a nejak si nevim rady... mam teutonku fun system s mekkou vloznou taskou, ktera je cca 77 cm na delku... no a ty fusaky co jsem koukala jsou vsechny kolem 100 cm... to je moc dlouhe, ne? Nebo jsem jen nenarazila na ten spravny fusak? Je nebo byl tu nekdo s podobnym "problemem"? Predem diky za radu 🙂

editah222
24. říj 2010

@ja.na81 Já jsem od narození naše holčičky použivala fusak Bunker Lodger a byla jsem s ním moc spokojená v hluboké korbě stejně jako ted ve sporťáku. Teutonia dělá i vlastní fusaky, mám Mini nest a ten jsem od začátku dávala jen do autosedačky a spodní čast z toho fusaku do kočárku jako vložku. Bunker můžu jen doporučit, ale je celkem drahý, Emitex začal letos dělat fusaky na stejném principu, ale jestli jsou stejně kvalitní to netušim.

hojda
24. říj 2010

@ja.na81 já mám fusak z DITA Tábor s termoregulací, který je zmenšovací, tak by se tam snad vejít mohl.

mirka285
24. říj 2010

@ja.na81 tie fusaky skoro ziaden sa nezmesti do hlbokeho kociku..dobre ti radi Editah,ten Lodger je velmi dobry,alebo potom Mini nest od Teutonie je do hlbokej casti....

hojda
24. říj 2010

@hojda takle to řeší kámoška🙂

peko
24. říj 2010

@ja.na81 - taky jsem koupila fusak od Lodgeru a do vložné tašky se vejde bez problémů 😉, už s ním asi týden jezdíme, malá je vždycky krásně teploučká, když ji doma vytahuji a to je docela málo oblečená 😵

ja.na81
24. říj 2010

dekuju holky, jste zlate 🙂 Ten Lodger vypada fakt super... tak mam aspon zas o cem premyslet a co vybirat 😉

ja.na81
24. říj 2010

@hojda super foto 🙂 a reseni myslim taky dobre... o tom pouvazuju 🙂

ikarkulka
24. říj 2010

@ja.na81 zkoušela jsem tam zatím dát (mám vložnou tašku na mistral s, ale počítám, že je to stejné jako pro fun system 😉 lodger bunker stripes a elodie details, oba v pohodě 😉

vivianaba
25. říj 2010

@ja.na81 ja mam mininest od teutonie a je to vyborna vecicka do vanicky, ale nie do velkej zimy, teraz ked ide zima by som to uz nekupovala. Mam aj kozusinovy fusak od teutonie a aj ked je urceny do sportaku, da sa napchat aj do vanicky a dokonca aj s dietatom 😀 Nie je to take pekne lebo ma hranaty spodok a vanicka je zaoblena, ale ide to. Moj syn ma 3mesiace, asi 63cm a necelych 6kg.

mmacko
25. říj 2010

Baby, kupovali ste niektora teutoniu cez e bay.de? Ak ano, ako to funguje a hlavne ake su skusenosti? Dakujem

karol84
25. říj 2010

prosim o doporuceni - kterou autosedacku koupit na teutonii - tario nebo maxi cosi cabriofix nebo pebble? diky

ciefulik
25. říj 2010

@karol84 ja mám tario s adaptérom, som s touto kombináciou veľmi spokojná - dcérka sa ešte doteraz zmestí a aj sem-tam odvezie na kočíku. Až k 1.roku kupujeme novú 😉

ciefulik
25. říj 2010

@vivianaba nám tiež vŕzgalo - manžel niečo "dotiahol", nemazali sme nič
tak popozerajte šróbiky 😉
z madla nemám vôbec pocit, že by sa malo zlomiť 😅 snáď sa mi to zajtra nestane 😀

karol84
25. říj 2010

@ciefulik díky - a u toho taria musíš sundávat adaptér, nebo je možné ho tam pořád mít nacvaknutý?

ciefulik
25. říj 2010

@karol84 odkiaľ myslíš ho dávať dolu - z kočíka či z autosedačky? Môžeš ho aj tam nechať, aj tam. Samozrejme, ak je na kočíku, tak tam nemôžeš na to ešte dať hlbokú korbu alebo šporťák. Tak si myslela?

editah222
25. říj 2010

@karol84 adapter se bohužel musí vždycky sundávat, ale možná to od r. 2011 bude nově. Jinak je Tário opravdu velké,naše malá v něm byla do 13m.