Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katherine27
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ja.na81
14. lis 2011

Jdu sem vychvalit rukavnik "polarbear" 🙂 Je uplne uzasny, krasne sedi na rukojeti kocarku a ruce mam hezky v teple. Lituju ted moc, ze jsem ho nekoupila uz loni!

mooncaa
14. lis 2011

@ja.na81 Tak rukávník jsem už taky vytáhla, ve čtvrtek jsem měla tak zmrzlé ruce po procházce, že to už nešlo.

babucika
14. lis 2011

Ahojte, mohla by som poprosit o radu? Adaptery Teutonie su rovnake pre vsetky typy kocikov ? Tu na MK baba predava adaptery na Fun system, a my mame Cosmo. Myslite si ze to pasuje? Dakujem. Vajicko mame rovnake.

babyrenka
14. lis 2011

@babucika : díky tomu, že nevím, jaké stejné máte autosedačky, to bude delší. Stejné adaptéry pro Cosmo i pro Fun system má Teutonia pro autosedačky Römer i Tario, pro autosedačky Maxi Cosi je jiný adaptér pro Fun System a jiný pro Cosmo.

babucika
14. lis 2011

@babyrenka mame autosedacku Maxi Cosi. Velmi pekne dakujem za odpoved, pomohla si mi. 🙂

lebapa
15. lis 2011

ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli má nějaká maminka zkušenosti s autosedačkou teutonia. Mám 4měsíčního chlapečka, dávala jsem ho v autosedačce do fusaku - je i jako nosítko (viz foto když byl menší), ale nemá prostřižení nad ramínkama. Dokud jsem měla pásy v nejnižší poloze, zapla jsem je kolem něj i s fusakem, ale jak jsem je teď dala na nejvýš tak už to nezapnu, jen když je klasika oblečený. Zkoušela jsem najít nějaké skyté další povolení pásů ale neuspěšně. Je teda jediné řešení když ho budu chtít zapnout i s tím fusáčkem dát opět ty pásy do té nižší polohy? díky za typy

macet
17. lis 2011

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat zda jste už některá prala sporťáček? Jak je ta stříška s těmi kovovými vnitřky, lze to nějak vyndat a vyprat? Zkoušela jsem to sundat a jde to blbě, tak nevím jestli to mam i tak zkusit nebo se to prostě nemůže dát do pračky? Moc díky za rady Markéta 🙂

krpcek
17. lis 2011

@macet da sa to oprat, uz viac krat sa tu o tom pisalo, dokonca michal daval obrazkovy navod. skusim to pohladat. . . treba to na jednej strane rozsroubovat a vysunut.

macet
17. lis 2011

@krpcek Strašně moc moc děkuji. 😵 Já jsem zkoušela hledat, ale kluci mi moc času nedávají tak jsem to zkusila napsat znova 😉 Ještě jednou moc moc díky 🙂 Přeju krásné a klidné těhu 😵

mirasek
20. lis 2011

Ahojky, mám Teutonii Spirit 2010 s ruční brzdou a nemůžu si tenhle kočárek vynachválit. Bohužel od léta se mi stává, že kdykoliv přibr6ďuju ruční brzdou, stáčí se mi kočárek hodně doprava. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Co s tím?

mooncaa
20. lis 2011

@mirasek Seřídit, jenže já nevím jak, mě to udělal manžel - kouknul a věděl jak na to.

michal_spuntik
20. lis 2011

@lebapa
ahoj, je to jednoduché. dole (myslím tím ze spodní strany) jsou dva stupně prodloužení pásů. Takže otočit autosedačku vzůru nohama, vytáhnout si ty pásy a posunout napojení koncovek pásů do koncového oka a také napojit kotvu která spojuje oba popruhy do jednoho společného také do ok na konci těch popruhů. Získáš tím v součtu cca 2x8 cm na každém pásu navíc a zapneš to úplně v pohodě i se zavinkou nebo fusakem a to i na na nejvyšší poloze.
Michal

michal_spuntik
20. lis 2011

@macet
Ahoj je to z toho návodu jasné? Kdyby ne, napiš 🙂

miluse
20. lis 2011

@michal_spuntik
ahojky, chci se zeptat, máme teutonii alu team na dvojčátka a madlo je už docela potrhané, existuje k tomu náhradní díl, z té pěny a dá se popř. objednat? díky

michal_spuntik
20. lis 2011

@mirasek
ahoj, šrouby, kterými seřídíš brzdy, aby obě kola brzdila stejně jsou když sundáš zadní kolečko vidět zvenku na té černé umělé hmotě ve které je brzda uvnitř. Skrz ten šroub (za každým kolem jeden) vede bowden a v něm brzdové lanko. No a tím šroubem když pootočíš, tak na njednu stranu (proti směru hodin) přidáváš tomu kolečku brzdnou sílu a na druhou stranu )po směru hodin) ubíráš ve prospěch toho druhého kolečka.
Takže to které brzdí moc (u tebe pravé jakoby utáhni - o kousek 🙂 ) a u levého naopak povol - tedy šroubuj proti směru hodin. Systémem pokus-omyl to za chvilku seřídíš. chce to ideálně malý stranový klíč (teď z hlavy nevím, jestli je to osmička nebo devítka velikost).

belusa
20. lis 2011

ahojte aj mňa by zaujímalo kde je predajňa týchto kočárov, ja som ho zdedila a potrebovala by som niake veci dokúpiť 😉 😉 alebo aspoň čo sa dá objednať cez internet

michal_spuntik
20. lis 2011

@miluse
Madlo jako před dítětem nebo pro dospělého? Asi chápu z kontextu dobře, že pro dospělého... to je blbý - to se musí vyměnit celé to madlo, ale není to tak drahé - bude to umět pan Pichl (má tady nick Babyrenka) určitě ti napíše i kolik by to stálo.

miluse
20. lis 2011

@michal_spuntik
jj pro dospělého . a budu ráda pokud p. Pichl odpoví 😉

ja.na81
21. lis 2011

Ahoj holky, pouzivala jste nektera v zime mekkou vloznou tasku predelanou na fusak? Malemu je 15 m, zacina chodit... tak si rikam, ze by to mohlo stacit, plus deku a prcek v zimni kombineze... ??

lebapa
21. lis 2011

@michal_spuntik ahoj Michale,
díky moc za radu, povedlo se napoprvé 🙂 bylo to tam tak šikovně zadělané že by mě nenapadlo to zkoumat.

hadeline
22. lis 2011

@michal_spuntik muzu jeste poprosit, kdyz uz se tu resi ty brzdy. Podarilo se mi, ze prestala brzdit ta druha brzda, ktera se pouziva na stani kocarku. Da se i ta nejak seridit? Diky

babyrenka
22. lis 2011

@miluse : u rukojeti kočárku je problém v tom, že samotná pěnová ochrana je nesnímatelná a proto není ani jako náhradní díl. Jako náhradní díl se dodává celá rukojeť včetně kloubů pro její polohování, což cenu náhradního dílu dost prodražuje. V současných cenách vychází výměna rukojeti pro Team Alu podle kurzu eura zhruba 1.100,- Kč.

miluse
22. lis 2011

@babyrenka děkuji za odpověď, proberu to s manželem a kdyžtak se ozvu

hojda
23. lis 2011

@babyrenka Jak je to se Skejtíkem ke Spiritovi?

mikeskab @cabalkova To je pravda, skejtík se u nás prodává ale bohužel prý nejde na spirita s ruční brzdou...dost mě to překvapilo že Teutonie už s tím něco neudělala aby vymyslela skejtík na všechny kočárky!!!! Mám objednaný jediný co tam jde nějaký Lscal?? Vůbec se mi nelíbí ale co se dá dělat

babyrenka
23. lis 2011

@hojda : originální PickUp od Teutonie jde v současné době v podstatě připojit za Mistral P a Mistral S bez ruční brzdy a jde i za Eleganci. Na obalu skejtíku je ještě uvedený Pixxel Sport, ale ten se již nevyrábí. U tohoto skejtíku jde o to, že nemá otočná kola, připojuje se za zadní nápravu na kouli, podobně jako přívěsný vozík a na té kouli se také natáčí. Úhel natočení je daný výřezem v boku stupátka. Pokud se týká Spirita, tak ho bylo možné připojit za variantu bez ruční brzdy, varianta HB nemá pro natočení skejtíku místo. V současné době se již jednak nevyrábí varianta bez ruční brzdy a také prostor u rukojeti kočárku se od modelového roku 2010, kdy Spirit převzal rukojeť kočárku od Cosma, postatně zmenšil. Tím také podstatně ubylo místo, kam by si spolujezdec na kočárku měl stoupnout. Používání skejtíku u Elegance má také své úskalí v tom, že při každé změně směru je třeba u podvozku se všemi pevnými koly musí přizvednout jedna náprava kočárku a při natočení pak trpí závěsy konstrukce kočárku na podvozku. U podvozku BeYou nejde připojit ani za variantu bez ruční brzdy, ačkoli by to zdánlivě bylo možné, protože prostor pro natočení stupátka zužuje uchycení vedení brzdové tyčky a pokud skejtík při natočení přejede tuto plastovou sponu, obvykle se zkříží a vylomí uchycení zajištění skejtíku na kouli. To, že Teutonia bere zatím skejtík pouze jako okrajovou záležitost, také vychází z toho, že vlastní používání jakéhokoli skejtíku zase není až tak pohodlné a většina uživatelů ho používá proto pouze krátkou dobu.

hojda
24. lis 2011

@babyrenka Hmmm, tak to jste mě nepotěšil☹, i na krátkou dobu to může mamince dost pomoci☹. Přesto dík za info.

nelus
24. lis 2011

Ahoj, prosím, poradí mi někdo, jak spráně nasadit nánožník na kočárek BeYou? Zdá se mi, jako by byl příliš krátký na to, aby dobře seděl. Když ho upravím u nožek, aby tam nebyla zmačkaná boule, tak ho nedopnu olivkama k boudě a obráceně. Mají být zipy na nážníku zapnuté? Už jsem vyčerpala všechny možnosti, které mě napadly a nezbývá, než požádat zkušené o radu 🙂 Děkuji.

ja.na81
24. lis 2011

@nelus ahoj, ja teda nemam bee you ale fun system lonskou kolekci, ale snad to bude stejne... zipy mam zapnute... olivky zapinam na to nejspodnejsi ocko u boudy... drzi to super i to podle me dobre vypada... Proste maleho posadim do kocarku - mam tedy u sportaku jeste ten prodluzovaci dil a nanoznik pres nej pekne natahnu, zajistim olivkama - tema spodnima - a jedem... az pujdem dnes odpo ven, tak to muzu vyfotit...