Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janinek
29. říj 2013

@deyana ma to mit dole stitek s rokem vyroby. Jamam na te tycce mezi zadnimi koly cedulku Cosmo 12 z 2012.

babyrenka
29. říj 2013

@deyana : podle fotografií je patrné, že se jedná o podvozek od roku 2010 a mladší ( tomu odpovídá konstrukce koše ), modelový rok 2011 měl už na sportovní sedačce výškově nastavitelné ramenní pásy ve třech polohách a také zdvojené ovládání zajštění nástavby ( společně s šedou páčkou tam je ještě zelená ). Ani jedna z těchto možností na fotkách není vidět, takže by to nejspíš odpovídalo modelovému roku 2010.

nuonuon
29. říj 2013

Nemá někdo zájem o Sprita?
podvozek je z roku 2008, ale má nový potah z roku 2011. Vše je ve velmi dobrém stavu, protože v zimě jsme s ním skoro nejezdili a v tom roce 2011 jsme kupovali i nová kola a byl udělán servis podvozku v Liberci. Více info v IP. V ceně je i černá taška Teutonia, nánožník a pláštěnka. Přidávám ilustrační foto potahů. Osobní předání v Praze.

nuonuon
29. říj 2013

Ještě doplním, že potah sedadla je oboustraný tj. z jedné strany květy a z druhé strany béžová barva.

malinovka333
31. říj 2013

@deyana na fotke ja datum 2007,myslimze je to už starsi model

hojda
31. říj 2013

@malinovka333 psala: PS na foťáku má špatně nastavené datum, je to focené teď.
😉

malinovka333
1. lis 2013

@hojda aha prepac necitala som predosle prispevky, dakujem

hojda
1. lis 2013
nuonuon
2. lis 2013

Tady ještě dodávám fotky potahu, je to tady lépe vidět (pozor nejedná se o tento kočárek, foto pouze ilustrační, než sama nafotím🙂)
http://aukro.cz/kombinovany-kocarek-teutonia-i3...

mina_
5. lis 2013

@babyrenka dobrý den, už víte jak bude nastavená cena na přídavnou přední nápravu a kdy bude dostupná v cz? díky

babyrenka
7. lis 2013

@mina_ : takže podle poslední informace by cena za výměnnou pevnou přední nápravu měla být 2.600,- Kč a dostupnost by měla být s novou kolekcí, tedy koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

mina_
7. lis 2013

@babyrenka díky za info. Osobně si myslím, že je to moc... čekala jsem cenu max 2000 Kč jako má Hartan... to se obávám, že vymysleli pěknou, leč neprodejnou věc......

babyrenka
7. lis 2013

@mina_ : no já nevím, když vidím oficiální ceník Hartanu i nabídku největších prodejců, tak obvyklá cena pro Quad system je 2.590,- Kč, to mi ta desetikoruna nepřipadá tak astronomický rozdíl.

mina_
7. lis 2013

@babyrenka já jsem Hartan kočárky koukala na veletrhu v letňanech a tam je měli za 1780 Kč... možná jen výstavní akce.. ale přišlo mi to jako "přijatelná" cena

jabal08
7. lis 2013

Ahoj holky 🙂
Nesháníte někdo přebalovací tašku zn. Teutonia Migniht Black? Je úplně nová, v záruce. Původní cena 2000,- Kč. Prodala bych za 1500,-Kč. Foto můžu zaslat mailem.

hojda
9. lis 2013

Náš nový zimní tunning 😀

hojda
9. lis 2013

Fíha po náhrání už tu nejdou fotky otočit 😠

janinek
9. lis 2013

@hojda Ty jsi blazen 🙂 to je original poutah sportaku?

hojda
9. lis 2013

@janinek Já vím 😀 potah je originál sovička a chlupatina ne 🙂

janinek
9. lis 2013

@hojda No tak to nase cervenocerna vypada jako chuda pribuzna ted 🙂

spaghi
10. lis 2013

@hojda já chci taky vytunit tu nasi černou krasku 🙂 kožešinka je super, akorat já mam teď tu malou hlubokou korbičku a na to by se to asi nehodilo a sporťák nasadíme az na jaře 🙂

hojda
10. lis 2013

@spaghi Tak na příští zimu, u nás už půjde kočárek na jaře z domu ☹

vrba0
18. lis 2013

chcela by som sa spýtať či sa na teutoniu dá dodatočne dorobiť ručná brzda?

zlatelevizeedna
18. lis 2013

@vrba0 když jsem kupovala, bylo v popisu v eshopu výslovně uvedeno, že dodatečně dodělat nejde.

janinek
18. lis 2013

@vrba0 Take me na to upozornili, ze dodatecne nejde. ja si ji nedala, ale nevim presne proc. Mela jsem nejak pocit, ze na netu rikali, ze blbne, ale tady to nikdo nerika. Zatim mi nechybela, dceri je 16 mesicu.

babyrenka
19. lis 2013

@vrba0 : ruční brzdu dodatečně na podvozek nainstalovat nelze. Podvozek bez ruční brzdy má jinou zadní nápravu, ta není vybavena nosiči brzdových čelistí, navíc na konstrukci podvozku nejsou montážní místa pro instalaci ovládání ruční brzdy a montáž těchto nosičů. Výrobce také nepřipouští žádný další zásah do konstrukce podvozku, tedy vrtání a podobně.

hojda
22. lis 2013

Tak jsem si koupila na zimu Teutonia Mistral P jako teréní varientu na zimu (chodím v zimě do lesa a tak mi přišlo, že do sněhu bude lepší než Spirit) a po první zkušení projíždce musím říct, že ten kočárek je hrozně těžký na manipulaci, chybí mi tam prostě ty otočná kola, protože se musí při každém zatočení nadzvednout přední kola a zatočit, jednou rukou člověk nemá šanci a pokud potřebuje držet druhou rukou další dítě,tak je to fakt náročné, takže za mě tedy Spirit mnohem lépe manipulovatelný a asi i ostatní kočárky Cosmo, Be you. Pevná kola nic pro mě, no uvidíme ještě ve sněhu.

janinek
22. lis 2013

@hojda ja netocici kola teda take nemusim, ale zase do snehu bych si je asi stejne aretovala?

hojda
22. lis 2013

@janinek NEchám se překvapit, jak zaboduje ve sněhu, každopádně jak roztaje sníh, tak jde z domu 😀 .

hojda
23. lis 2013

Nechtěl by někdo koupit stupátko Lascal, které pasuje na TEutonia, hlavně Spirita? Uvažuju o prodeji.