Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jasminet
11. srp 2010

@hehena ja teda s cosmom nemam problem vyliezt na akykolvek obrubnik 😅 😕

mirka285
11. srp 2010

dnes cely den kocikovala malu jej 7 rocna sestra,uplne bez mojej pomoci,a to sme isi aj cez obrubniky a super to zvladla bez problemov 😉 ja som inak dost ufrflana a narocna ale zatial som na cosme nenasla ziadnu chybu...ale ak najdem,urcite dam vediet,zatial nepouzivame sportovu cast..

bury
12. srp 2010

holky pomalu už vybírám zimní fusak do Spirita.... a vůbec nevím. jak jste tu řešily ten přímo od Teutonie, tak mi přijde takovej nijakej. Máte odzkoušený něco jinýho? Malýmu je teď 5 měsíců takže ta zima bude cca 8-12 měsíců.... jsem ztracená 😀 😀 když ty děti sedí, tak už se do fusaku dávají jen nožičky pod bříško a ručičky ven? 🙂 možná se ptám blbě, ale fakt nevím 😀

kdaniela
12. srp 2010

@bury co Emitex,Outlast,Lodger?já teda zatím zkušenost nemám,jen co mě tak napadlo jako možnosti např. 🙂
jinak co jsem koukala na obrázky prcků v zimních fusacích,co seděj,tak tam jsou po pás uplně a pak jim buď ručky koukaj nebo to jde taky u některých zapnout i pak přes ty ručky,nebo mě i napadá to pak vyřešit ještě tou dekou třeba přes tu horní a víc oblečenou část,ale nevim,praktickou zkušenost nemám,tak jsem taky docela zvědavá na odpověď od zkušených 🙂

pett7
12. srp 2010

taky řeším fusak, ale pro většího prcka v listopadu bude mít rok a začíná chodit, takže něco v čem vydrží a pujde snadno vyndat.. lodger jsem viděla včera, na obrásku je super, ale v obchdě se mi nelíbí materiál té vnitřní vložky, uvažuju o teutonii nebo kaiser

ziza55
12. srp 2010

baby...som taka nahnevana..bola som v babymarkete na vajnorskej 2x...2xnam ten isty pracovnik povedal za celu 3kombinaciu roznu cenu...hadzu si tam ceny ake chcu...uz tam neojdem...neviete mi niekto poradit kde sa daju objednat cez net teutonky za dobre ceny?dik

lodgermaniacka
12. srp 2010

@ziza55 ja tam už tiež nenakupujem, oni ti akože aj daju 10% zlavu a stale je to drahšie ako ked si teutoniu objednaš v KIKA-nabytku bez zlavy 😉 😀 a ešte aj rýchlejšie pride 😉 my sme s nimi tiež mali zlu skusenosť a čo ja viem neboli sme jediný 🤐

ziza55
12. srp 2010

a
@lodgermaniacka a kolko vyjde v kike?si tam kupovala?ja by som chcela cosmo aj s taskou nanoznik prsiplast a vajicko maci cosi

lodgermaniacka
12. srp 2010

aj odtialto baby objednavaju 😉
http://www.kiddixx.de/

lodgermaniacka
12. srp 2010

@ziza55 poslala som ti IP 😉

kdaniela
12. srp 2010

@pett7 já vcelku obdivuju ty,co si tyhle dražší věc objednají bez osobního prohlídnutí....k tomu Lodgeru-mě se líbí na obrázku celkem dost,ale od téhle značky mám zatim deku/zavinovačku koupenou a to jsem jí jen vyprala podle návodu,abych měla nachystáno a musela jsem sešívat už 😒 a to není zrovna levná značka,takže pro mě zklamání,ale myslela jsem,že jsem měla jen smůlu,všichni si Lodger moc chválí....takže Tvoje zkušenost s nic moc materiálem mě asi od nějaké další koupě později od týhle značky celkem taky odradila,taky jsem zrovna na ten fusak sahala v obchodě a taky mě to nějak nepřesvědčilo za tu cenu,ale jsem celkem vybíravá....já teda mám koupenej Emitex(na který x lidí nadává x si ho chválí) a doufám,že vydrží prckovi co nejdýl pak,ale to uvidim časem až,taky by mě zajímal nějakej dobrej tip na fajn fusak

kdaniela
12. srp 2010

@ziza55 to je docela zvláštní,mě teda aspoň tady v ČR,když jsem hledala Teutonku a ceny,tak až na pár detailů vycházela všude stejně narozdíl od jiných kočárků,kde se liší ceny o dost....a takové jednání by se mi teda taky nelíbilo 😠

kdaniela
12. srp 2010

jinak holky co už máte zkušenost ohledně prodlužovacího dílu do Teutonky-objednávaly jste ho rovnou s kočárkem?já jsem ho nebrala,že pak podle toho jak bude prcek dlouhej až se narodí ho případně objednám,ale pořád nevim,zda jsem ho neměla vzít rovnou?ono když je třeba pak dodací lhůta 2-3 měsíce a jestli jsem na to koukala dobře,tak se dělá i vždy v tý barvě-kolekci co je ten aktuální rok,ale taky zas ho nemusim vůbec potřebovat a byly by to vyhozený penízky,tak by mě zajímalo jak jste to řešily vy....děkuju moc za zkušenosti

pett7
12. srp 2010

ach jo když čtu svůj poslední příspěvek mělo tam být na obrázku a v obchodě...demence se projevuje 😒 ono se přes internet blbě nakupuje když to člověk nevidí... a v obchodě mají maximálně emitex. na lodgeru mě odradila ta vnitřní vložka

lodgermaniacka
12. srp 2010

ja mam 2 fusaky lodger, jeden modry s kvetinkami, jeden sivy s konikom, lebo som mala vždy dva kočíky a nech nemusim prekladať, ja som s lodger vecami strašne spokojna, a to som kupila asi všetko od nich čo mali, preto aj ten moj nick 😀 len modry sa mi teraz nehodí farebne, tak si nechavam len sivy, ten sa hodi ku všetkemu a mam doma dalšie dva
mne sa zdal fusak kaiser strašne dlhy, maly ma 4 mes. a 8kg, je aj dosť dlhy ale ten fusak by mu bol možno tak o rok, aj o dva..nie je taky prispôsobivý ako lodger, baby čo lodger používali v zime tvrdia že je nepremokavy a dieta ma aj v najväčšej zime horuce ručičky, ved potom napíšem ako sa mi pozdava 😉

kdaniela
12. srp 2010

@pett7 prosim Tě,člověk se tolikrát přepíše 🙂 právě ☹ taky jsem chtěla naživo a jedinej Emitex,když nepočítám nějaký ty úplně obyč k ničemu,tak jsem neviděla snad ani,jen na netu právě a to třeba taky nemusí být to pravý a 2 tisíce jsou docela dost za případnej špatnej kup,tohle mě docela štve,ideálně kdyby si mohl člověk všecko prohlídnout a osahat,neřikám,že by měli mít všude všecky barvy,to se dá pak vyřešit,ale aspoň jeden kousek na ukázku 😒

kdaniela
12. srp 2010

@lodgermaniacka jsem věděla podle nicku,že zareaguješ 😀 to řikám,že si ho tady tolik lidí chválí a já koupim první věc s případným úmyslem,že pak budou třeba další od týhle značky a hned mám s tim problém,co se kvality týká,což za tu cenu bylo dost velký zklamání,prostě asi smolař no 😠 ,ale musim taky říct,že nemít koupenej fusak dřív než kočárek,protože to jsem si v tu chvíli byla jistá kočárkem i jeho barvou a nakonec to dopadlo úplně jinak,tak jsem teda taky uvažovala o fusaku od Teutonky,ale taky nevim teda už,některým lidem vyhovuje,některým ne,já na ně teda nesahala,ale na pohled pěkný

aurinka
12. srp 2010

ahoj holky, já jsem do Teutonie používala fusak Aeshetic i Lodger. Oba jsou super 🙂 Aesthetic je lepší v tom, že se dá zachytit a nesjíždí a taky se dá oddělat ta spodní část, když je mimčo ještě malé - například do korbičky. Lodger má zase výhodu, že se dá kolem té hlavičky hezky stáhnout, je to pak taková kukla a taky výhoda v jednoduchosti a rychlosti zapínání fusaku, ten suchý zip je super 🙂 Jo a ta vyndávací vložka je bezva, že se dá fusak použít místo deky a naopak když je mráz tak se přidá vložka a fusak je pak velmi teplý 😉

aurinka
12. srp 2010

má tam být fusak Aesthetic 😅

lodgermaniacka
12. srp 2010

Takže, ta cena v Kike, bola len pre mna 😀 lebo tam robi znama, neviem teda ake su tam skutočne ceny 😉 myslela som že mi povedala normalnu cenu, ale ta nemecka stranka ma aj tak bezkonkurenčne 🙂

pett7
12. srp 2010

posílají i do zahraničí?

mirka285
12. srp 2010

@lodgermaniacka ja som teraz pozerala tu nemecku stranku,ceny bezkonkurencne,ale ma to hacik..oni neposielaju do cudziny ☹

pett7
12. srp 2010

nevím jestli posílají nebo ne moc německy neumím, ale vyčetla jsem poštovné 50 euro do Čr kočár si raději koupím tady, nechtěla bych řešit reklamaci kdyby něco

mirka285
12. srp 2010

no ja po nemecky viem a v kolonke platba pisu ze baliky neposielaju do cudziny....

pett7
12. srp 2010

já to našla tady ale moc jsem to nezkoumala
http://www.kiddixx.de/cgi-bin/lshop.cgi?action=...

bury
12. srp 2010

Tak Lodger mě nějak moc nenadchnul. Pokukovala jsem po tom Aesthetic - přijde mi fajn, že jsou zipy po stranách a fusak se dá celej tak jako otevřít. zatím musím říct, že u mě vede 😉

koukám na tu německou stránku a posílají do zahraničí - jak píše @pett7 do ČR to stojí necelých 50 EURo.

mirka285
12. srp 2010

dakujem,toto som si nevsimla ja som pozerala len platbu 😉

akcull
12. srp 2010

K těm fusakům ,já měla Emitex pro dítko rok a půl a byla jsem s ním max spokojená.🙂 Je velkej, super je, že se dala odepnout ta spodní část, malá byla v teploučku a při tom špinavé botky koukaly ven, rozepínala jsem jen jeden zip po straně, takže i nastupování bylo super a pak na jaře jsme používali jako teplou vložku do kočárku (odepne se ten spodní díl i ten vrchní). Nesjížděl, protože má takové spony které se zapnou na kočárek a nahoře se ještě překlápí y pruh té látky a jsou tam kalounky za které se dá ještě přivázat, aby to bylo ještě pevnější. Dá se z něj udělat i malej fusak do korby (s tím ale nemám zkušenost, koupili jsme ho později).
Jinak se mi líbí moc ten teutonia 2010🙂, jen nevím jestli se dá taky zmenšit i do korbičky, to by bylo fajnové... Nemáte s tím někdo zkušenost?

blistex
12. srp 2010

ahojte, ja som sa rozhodovala tiez medzi Teutoniou a Gessleinom, obidva nemeckej vyroby, nakoniec ma kamaratky prehovorili, aby som kupila Gesslein a nelutujem. netreba uz dokupovat nic, je k tomu aj fusak a hlavne - vsimnite si ako vyzeraju niekedy tie kolieska na Teutonii, vykrivene a kolieska na Gessleine su sice väcsie a cely kocik tazsi, ale zase povedzme si a to mi potvrdili aj viaceri predavajuci, ze ked je nieco odlahcene, tak vzdy tam nieco "chyba" resp. nie je taky robustny. a kolko z nas uz tie kociky nosi - a ked uz, neunesieme ani lahsi ked v nom lezi babo. gesslein kolieska maju dvojite loziska a fakt vydrzia vsetko. okrem toho sa daju v ymenit predne kolesa za mensie, ktore sa daju otacat pre lahsiu manipulaciu - tie kolieska dostanete extra a su v cene! teraz som dokonca videla uplne nove modely, ja by som si vybrala F4, my sme mali F6 kde sa daju prehodit riaditka na druhu stranu kedykolvek za "jazdy". ked si date gesslein doviezt z nemecka, vyjde vas este ovela lacnejsie ako tu - naozaj za super cenu za tak multifunkcny kocik - resp. cela trojkombinacia. ale väcsina ludi asi robi reklamu kociku, pre ktory sa rozhodla. ale davam to ako inspiraciu pre tie z vas, ktore este kocik nekupili 🙂

akcull
12. srp 2010

Jo a tady na tom odkazu je poštovné zdarma pro objednávku nad 250 EUR.
http://www.mypram.de
Ale já bych se nejspíš bála kvůli té reklamaci...☹ a navíc když jsem tenkrát pořizovala kočár já, tak ten rozdíl byl kolem dvou tisíc a to mi za to nestálo