Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ywina
4. zář 2009

tomaja-Cosmo se ti jako by špatně řídí??Tak si na sklopeném chodíku zaaretuj kolečka a máš klasický kočárek...to je snad jasné,že ty kolečka budou držet směr sklonu,když nejsou zaaretované..na to to tam asi udělali....
Michale- Cosmo sporták nemá mezi polohu????

jasminet
4. zář 2009

my zatial pouzivame hlboku vanu, ale v obchode mam pocit, ze som to skusala a dalo sa to dat do polohy akej som chcela - aspon sa mi zda...aj do pololahu

kerstin
4. zář 2009

ahojte, nemate niekto na predaj adaptery na TEUTONIA SPIRIT S3 2009 a Maxi cosi CabrioFix? Mala by som zaujem...

ywina
4. zář 2009

Tak proč Labutka píše,že tam mezipolohu nemá?????asi nějaký speciální kočárek..... 😉

ywina
4. zář 2009

A holky,v prosinci,nebo lednu budu prodávat korbičku na Cosmo....barva 3640,vnitřek 3610....kouknetě na fotky...

franzovka
4. zář 2009

tomaja - nechápu tvůj problém se špatným řízením, je to v pohodě, možná stojí zato si to s kočárkem vyzkoušet už v obchodě - pokud jsi chtěla širší rukojeť, měla sis zvolit Mistral (ten je širší)a ne Cosmo

katka1981
4. zář 2009

Ahojte, my sme s teutoniu spirit s3 nadmieru spokojni. Zatialficime s vanickou.

lul
4. zář 2009

vie mi niekto odpovedat na moju otazku uplne na konci na predoslej strane?

v teutonii su podla mna 3 polohy: uplny lah (co teda nema kazdy kocik), polosed a sed skoro v pravom uhle, co sa mi zda dost neprakticke, ale uvidime casom...

michal_spuntik
5. zář 2009

Lul:
ano jsou 3 polohy úplný leh, pololeh a úplný sed. Je to naopak praktické. Jiné kočárky mají sed moc odkloněný do lehu a to je právě blbě. Vyptej se někoho kdo má Jané Slalom, Casualplay S4 a podobně... dítě jezdí v předklonu a má kulatá záda....
Na listopadové dítě stejně jako na každé jiné: fusakotaška a fusak mají shodné tepelně izolační vlastnosti. Nemyslím, že je potřeba dopředu nakupovat nějaké fusaky. Uvidíš podle situace, pro začátek jsi vybavena dostatečně.
Na novém kočárku žádnou údržbu provádět nemusíš, ale když ho promažeš jak jsem popisoval výše, nic nezkazíš.
Michal

barica
6. zář 2009

polohovani sportovni sedacky - zada

Ahoj, uz mam take zamluvenou Teutonii, Mistral S, ale at premyslime, jak premyslime, tak nas s maminou zarazilo, ze ma sportak prave jen 3 moznosti polohovani u zadicek, vazne vam to prijde dostatecne (zkousely jsme to v prodejne a zadnou jinou se nam tam nepodarilo zaradit🙂? Kdyz treba mimco uz vyroste z korbicky, v 6 ci 7 mesicich a jeste samo nebude sedet, coz je klidne mozne, tak ho clovek soupne do sportaku a bude vozit v te poloze "skoro leh"? Prijde mi totiz, ze pak uz deti chte trosku videt, ale ze do te druhe polohy cca 45 stupnu ho clovek jeste dat nemuze, protoze samo jeste nesedi, takze nam tam strasne chybi poloha cca 20-30 stupnu, co zkusenosti, nechybi vam tato poloha? Uz, uz jsem si myslela, ze mam "dokonaly" kocar a ted zase to polohovani...
A jak resite to, ze u korbicky (alespon u Alvi setu) nelze polohovat cast pod zady, u vetsiny kocarku lze zvednout tuto cast cca o 4 cm, tady ne? Kdyz miminko ublinkava, nebo ma latkove pleny a tudiz zadecek bez podlozeni hlavicky niz, tak co s tim? Resite to nejak? Kamaradka mi radila vypodlozeni dekou, ale nevim, nevim...

jmisa
6. zář 2009

BArico, já mám sice normální korbu fashion, prcek je v látkovkách od příchodu z porodnice a rozhodně mu to nijak nevadí, že nejde část pod zádama zvednout. Ani v postýlce jsem ho nijak nepodkládala.

marta.k
6. zář 2009

Ja mam taky pevnou korbu fashion a pride mi ze je trochu "z kopce", takze urcite bych se nebala ublinkavani a toho ze v latkovkach bude mit mimco hlavu niz, zadecek. Jestli teda nemam korbu nejakou vadnou 😀

barica
7. zář 2009

super, korba vyresena a co to polohovani sportaku, je pravda, ze jsem cetla nekolik stran diskuze zpet a nikdo tohle neresil, takze ty 3 polohy jsou pri beznem pouzivani nejspis dostatecne?!

adaba
7. zář 2009

ahojte, měla bych todaz, spíš tedy na Michala 😉 . Máme Spiritaa chtěla bych na chladnější dny do sporťáku (místo deky jelikož se malá pásá) nějakou teplejší třeba fleesovou podložku-vložku. Byla mi doporučena oboustranná od Red Castle http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/barevne-vl... , ale ta se mi zdá dost širokáa nejsem si jistá jestli by tam pasovala. A potom je original Teutonia http://www.kocarky-teutonia.cz/products/vlozka-... . Ta není asi oboustranná, myslím že by tam byl flees nebo by stačila místo deky? a jaká je dodací lhůta nebo ji máte přímo na prodejně? Moc díky i za rady a zkušenosti maminek, ale vy máte asi menší prcky a tohle neřešíte, co 😎

adaba
7. zář 2009

a co se týče polohování, tak si myslím, že 3 polohy stačí, tedy pro starší dítě určitě. Malá šla do sporťáku v půl roce a ještě neseděla a jezdila v poloze leh a nebyl problém že by neviděla a tak, stejně většinou spala a když ne koukala na mě a na okolí.

krpcek
7. zář 2009

barica ja by som prijala viac poloh. . . . 😔

labutka
7. zář 2009

lila75 - pytala si sa preco ho davam do sportaku ked este nesedi. hlavny dovod je ten, ze do fashion korby sa uz jednoducho nezmesti. ma asi 2 cm nad hlavou a 2 cm pod nohami. zachvilu by som ho tam davala obuvakom.

skor mam otazku k michalovi alebo tonovi - niektore marcovky, co pouzivaju sportaky inych znaciek v nich maju "zmensovaciu vlozku". nieje nieco podobne aj k teutonke? respektive - da sa pouzit ta vlozka, co na nu dala link adaba? a ak hej, mate ju tono prosim na sklade? za 3 mesiace je to premna uz samozrejme bezpredmetne...

michal_spuntik
7. zář 2009

Labutka:
ahoj, nemyslím si, že by ta vložka měla nějaký pozitivní vliv na zmenšení kočárku pro půlroční miminko. Je to spíše designovka (tedy pro změnu vzhledu) a také i praktická věc protože se samozřejmě lépe pere vložka (a mezitím můžeš dále jezdit) než prát celý potah. Ohledně té vločky Red Castle - ta do sporťáku od Teutonie tvarově nepasuje.
Docela úspěšně je možné použít mininest - ten pomůže jak v poloze v lehu kolem hlavičky je pro mimčo myslím (alespoň podle našeho Adámka soudě) příjemný a v poloze v polosedě pomáhá držet tělíčko aby se nesesouval prťous ke straně. Ale i tohle je individuální.

Pokud některá spěcháte na Spirit nebo Cosmo, tak teď jich po prázdninách dorazilo z Německa najednou přes 50 sestav. Takže situace s dodávkami je (alespoň v tuto chvíli) pohodová - speciálně oproti situaci, kterou jsme tu probírali celý půlrok zpátky... (máte li některá konkrétní dotaz napište mi IP)
Michal

mayla
8. zář 2009

Mám dotaz na barvu, barva číslo 3430 je hnědá nebo černá? to nějak na obrazovnce nemůžu určit, nevíte někdo?

jmisa
8. zář 2009

Maylo, tu máme my na sporťáku, tak pokud nejsem barvoslepá, tak hodně tmavo hnědá.

jmisa
8. zář 2009

Jinak na netu jsem o ten vzor ani nezavadila, ale pak jsem ho viděla na živo na kočárku a měla jsem pro sporťák jasno.

barica
8. zář 2009

Ahoj, hlásím, že jsem konečně vybrala kočár a Mistral S už se mi skladuje u prodejce a čeká na našeho prcínka🙂! Jsem ráda, že to mám konečně za sebou, po 2 měsíčním čtení všech možných diskusí o kočárcích jsem z toho měla hlavu v pejru, teď už se konečně můžu začít soustředit i na jiné věci...

Jediné nad čím ještě váhám je přebalovací taška, jestli vzít originál od Teutonie, nebo jestli stačí nějaká "obyč", jakou tašku používáte vy?

Michale, máte v Praze nějaké originál přebalovací tašky skladem? Třebaže tu černou eleganci?

majka79
8. zář 2009

Nedalo mi to přišla jsem se podělit o naše zkušenosti. Na Spiritu máme podložku Casualplay z S4. Sedí tam dobře ze spodu je flís takže neklouže a povrch je hladký. Lukášek teď už sedí sám ale když to ještě neuměl osvědčilo se nám to. Ze zvyku ji tam máme pořád, ale hlavně má díry pro pásy niž než sporťák a tak Lukymu mnohem líp sedí má je u ramínek a ne nad hlavičkou. A to že jsou provléknuté a kus vedou pod podložkou vůbec není vidět.

tono_babymarket
8. zář 2009

Tak len potvrdím "slová" Michala, Nemci sa naozaj s dodávkami polepšili a je kóópec skladom aj v SR 😉 a čo sa týka podložky, niečo sme už vymysleli a dáme našiť 😉 alebo navrhneme Nemcom zlepšovák 😀

majka79
8. zář 2009

Pro ty které to zajímá udělal jsem fotečku Spiritu s podložkou Casual. Mám ji v albu.

jmisa
8. zář 2009

Barico, no já si koupila obyč v drogerii DM a jsem spokojená.

lila75
8. zář 2009

tono, ty predavas v babymarkete na Vajnorskej? Ked sme tam boli, ujal sa nas jeden velmi ochotny predavac, ktory nam porozpraval vsetkooooo okolo Teutonie i inych kocikov, bol fakt dobry, ze pozdravujem 😀 Len on spominal, ze dodacia lehota je 3 mesiace a ty teraz pises, ze mate kopec kocikov skladom, tak ako to je? A este otazocka: kedy bude nova kolekcia na 2010 v ponuke?(dufam, ze nevadi to tikanie 🙂 )

adaba
8. zář 2009

majka79: díky 😉 , pošlu ti ještě IP

kacik55
9. zář 2009

Ahoj, hlásím se jako stoprocentně spokojená majitelka Spiritu. A měla bych pár poznámek. Tadeáškovi je 9 měsíců, do konce července /do necelých osmi měsíců/ jezdil ve Fashion korbičce a přestože máme poněkud delší dítko, tak se tam vešel. Takže to je moje zkušenost s délkou korbiček. Jasně, Liberta to není 🙂 , ale i tak tahle korba patří k těm větším. Jediný problém se sporťákem, který jsem zaznamenala je ten, že mi párkrát upadlo přední kolečko. Ale asi to bylo tím, že jsem měla nacpaný koš ,sportovní korba byla otočená směrem ke mně a najela jsem do díry a na kámen.
Před pár stránkami jste tady zmínily/i/ 🙂 nálepku na rukojeti. Trošku se nám odřela a já teda zrovna patřím k těm, kterým se tam líbí. Je možné ji někde sehnat?
Jo a ještě k dodacím lhůtám. V květnu jsme si objednala vložku do sporťáku a sluneční stříšku. Po téměř dvou měsících mi volali z Babyrenky, že je jim to strašně líto, ale Němci právě přestali vyrábět mnou objednanou barvu!!!!!! 😠 No máme jinou a dokonce bych řekla, že i hezčí 😉 Takže teď mám v plánu si objednat zimní fusak z kolekce 09 a to abych teda objednala už teď!!!!!

akcull
9. zář 2009

Ahoj kacik55,
můžu se zeptat na barvu té sportovní vložky, není to náhodou 3680? Já ji mám objednanou od června a pořád nic, ještě jsem sama zjistila, že jí Němci přestali vyrábět. Ale stále nemohu zjistit zda ta moje objednávka ještě vyrobena bude nebo ne☹
Jakou barvu tedy nakonec máte?