Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

simounah
5. únor 2009

Mně mrzí u pevné hluboké korby, že není nějak víc propracovaná barevně. A že ten nánožník je jen taková hladká tenká látka. Vložné tašky mají ty nánožníky víc rozčleněné, tlustší a propracovanější - hezčí pro oko. Škoda, že stejné nánožníky nejsou i na ty pevné korby. ☹

katka1981
6. únor 2009

Poradte mi prosim, kt. Teutonia je najvhodnejsia do najvacsieho terenu (kopce, les). Dakujem.

denisab32
6. únor 2009

katka1981
podľa mňa Mistral S a určite s brzdou 😉

katka1981
6. únor 2009

deniska, mas ho? si s nim spokojna?

zihu
6. únor 2009

holky, jaky je rozdil mezi mistral a mistral P??? moc to nechapu, diky moc🙂

katka1981
6. únor 2009

mistral S ma male predne kolieska, do terenu je lepsi s vacsimi. Potrebujem velke kolesa do lesa. Predavacky su total neochotne....

denisab32
6. únor 2009

Katka1981,
má malé predné kolieska, ale do terénu treba preklopiť rúčku a veľkými dopredu....

jmisa
6. únor 2009

Katko, podle mýho spíš ta trolkolka.

denisab32
6. únor 2009

....závisí od toho aký terén, tam by som sa obávala stability pri veľkých nerovnostiach, ale ak by to bol lesný chodníček bez nejakých veľkých jám a podobne, tak súhlasím aj so Spiritom, ale možno by bola potom lepšia klasika Mistral P http://www.teutonia.de/produkte/mistral/variant...

simounah
6. únor 2009

Tak dneska jsme si přivezli kočárek Teutonia Spirit S3 domů. Sporťák i hluboká korba - všechno vypadá na živo mooooc hezky - mnohem lépe než na obrázcích. Skládání i nacvakávání jednotlivých částí kočárku jde opravdu snadno. Už se těším, až s ním vyjedeme do ulic. 🙂 😵 😵 .

question
6. únor 2009

ahojte,chcem sa opytat na ten predlzovaci diel,na co je dobry. bo mam klasicky hlboky kocik,ale sportovy mam pripraveny spirit,ale premyslam,ze by som malu mohla dat spolu s tym predlzovacim dielom uz do sportaku,je to mozne? a treba mi tam matrac? mala 4 mesiace,tak dajme tomu od 5 mesiaca by som to chcela pouzit takto.vie mi niekto poradit?

kolca
7. únor 2009

ahojky,
question já mám malého od začátku šestého ve Spiritu s tím prodlužovacím nástavcem. Matraci tam nemám, pr má fusak,tak mi to přišlo zbytečné. Teď už má osm měsíců, takže na jaře, až vyndám fusak, tak nebude matrace už potřeba. Jinak v čem je dobrý ten prodlužovací díl, dítěti neleží nožičky na tom podnožníků (nebo jak se to jmenuje), nepadá mu fusak dolů, prostě je to jakoby hluboký kočárek.

denisab32
7. únor 2009

zihu
rozdiel medzi Mistralom a Mistralom P, je v tom, že P-čkový má navyše otočnú športovú sedačku

question
predlžovací diel uzavrie športový kočík a hlavne v telejších mesiacoch roka ho mamičky plnohodnotne využívajú ako hlboký kočík, keďže chrbtová opierka sa dá sklopiť úplne do ľahu

katka1981
7. únor 2009

Ahojte, bola som v Babymarkete a odporucili mi Spirit S3 a technicky sa mi velmi pozdaval. Len ma nejak vizualne neoslovil. Ale snad sa mi podari vybrat peknu farebnu kombinaciu. Tiez nanoznik nie je nic moc, ale zase kocik ma dobre polohovanie atd. Chvalim personal Babymarketu, neutiekli, dokonca sa prihovorili a boli velmi snazivi, s tym som sa na Slovensku stretla po prvykrat. Dakujem.

simounah
7. únor 2009

Jak jsme si přivezli ten kočárek, pořád ho zkoumám. Přijde mi, že ten sporťák je docela hodně otevřený - že má nízké boky - nebude na dítě moc foukat. Že mi přijde, že ho nemám kam zastrčit do boudy, že ta sedačka je taková hodně vystrčená dopředu (jako by u nějakých golfek), nebo jestli se mi to zdá? Jak to přijde Vám co už ho máte doma? A přijde mi na pohled i docela malý, že to madlo je hodně blízko, že když tam dám na zimu roční dítě s fusakem, bude tam asi tak tak....jaké jsou zkušenosti z praxe? A nevíte někde jestli se dá uchytit u sporťáku někde vzadu ta látka co plandá z boudy dolů, aby tam nebyla tak navolno (pokud to mám v poloze na sedění ? Nějak stáhnout, aby to trošku drželo tvar? Díky ....

katka1981
7. únor 2009

simounah, nestras, ja ho zvazujem. Vsetko preskumaj prosim, aby som vedela, ci ostat pri nom. Mne sa na predvadzacke v Babymarkete zdal ok.

kolca
7. únor 2009

ahojky,
simounah nějak to jde, kukni https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage..., já na to zítra kouknu, vozím malého v lehu zatím, tak si už nepamatuju, jak jsem to dělala, když jsem to fotila.
Mě právě ten sporťák přijde na zimu super, ta bouda jde sklopit i trošku dopředu, když např fouká, právě že mi přijde, že je o mnoho víc chráněnější než některé sporťáky.

katka1981
7. únor 2009

kolca, to mas sportak spirit S3? Aka je to farba kod nevies? Lebo som taku nenasla v katalogu, je krasna. Nespini sa moc a musky neotravuju?

katka1981
7. únor 2009

kolca, uz som nasla, krasna farba. Ja si neviem vybrat, tie kombinacie su krasne. Si spokojna s kocikom?

kolca
7. únor 2009

katko jojo Sporťák Spirit, to je kolekce 2008. Nevím jestli jí teď ještě dělají. My měli v létě hnědou korbičku, takže mušky nevím.. A řekla bych, že se nešpiní nijak víc, než jiné barvičky.

simounah
7. únor 2009

katka1981: mě se v obchodě taky zdál v pohodě...i když tam byl daný víc do lehu a při ukázce do sedu jsem to asi nějak nepostřehla, že je docela vystrčený. Nebo jsem to tenkrát tak nezkoumala ani. Navíc se všude uvádí, že je to jeden z nejprostornějších kočárků, tak jsem zas až tak každý cm nezkoumala. A teď, když na něho koukám...tak mi přijde z boku otevřený (málo chráněný). Možná tak jsou i ostatní kočárky, kdybych je zkoumala.
Tak až budete v obchodě, pořádně si to prohlédni.

kolca: jo bouda jde překlápět to jo - tím to bude asi trochu chráněné, mě se zdají otevřené (nízké) ty boky. Taky si myslím, že ta látka vzadu jde nějak stahnout, ale zatím nevím jak 😖

No uvidím v praxi jak to bude s dítětem až tam bude sedět...třeba se mi to teď tak zdá.

kolca
7. únor 2009

Katko jojo moc, jezdíme 8 měsíců, z toho 2 se sporťákem a zatím jsem nenašla jediné negativum. Kromě teda toho, že je celkem těžký při nandavání do kufru, ale to mi vyváží jeho jízdní vlastnosti. 🙂

kolca
7. únor 2009

simounah ještě jsem našla tuhle fotku: nevypadá to, že by to bylo moc otevřené, on to chrání asi ten fusak
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=167...

katka1981
7. únor 2009

simounah, skus zbehnut do nejakeho obchodu nech ti vysvetlia ako sa s nim robi, aby si bola kludna. Mozno len spekulujes, ja tiez ked mi pride, urcite budem nervozna, ci som urobila dobre atd. Ale budeme spokojne, dufam. Ja teraz riesim farbu a uz som v koncoch, lebo uz mam vybrate 4 a kombinacie su len 3 hehe. Je nadherny. Aj fusak zvazujem, asi kozusinkovy alebo ten s kapucnou.

simounah
7. únor 2009

katka : Nejbližší obchod kde je mají naživo je 70km, takže si nějak poradím i sama. Snad spokojené budeme, když jsem pročítala diskuse - všude si ho maminky chválily. I u nás byla barva problém...nechtěli jsme tmavý,aby v něm v létě nebylo horko ( i když třeba černý se mi moc líbí). Takže po vyřazení tmavých barev, červené, růžové, oranžové...už zbyly jen béžová a šedá a bylo to. Původně jsme chtěli korbu černou a sporťák celý béžový a asi hodinu před objednávkou jsme se rozhodli pro korbu béžovou a sporťák tedy zůstal béžový, ale s nějakým lemováním - přišel mi na pohled zajímavější. Je tam sice hodně barev, ale samé takové šedo-tmavé.....mohli mít nějaké i barevnější zkombinované varianty. Objednávali jsem jen podle obrázku a bála jsem se jak budou barvičky vypadat v reálu, ale jsem spokojená. I materiál je dobrý. Tak ať taky dobře vyberete 😉 . Fusak jsme koupili Aesthetic - protože se dá zmenšit (do korby) a do sporťáku pak nastavit na delší. Nevím zda to tak jde i u originál Teutoňáckých, proto jiný. A taky je takový dobře tvarovatelný (není moc tvrdý).

katka1981
7. únor 2009

Vies co, skus napisat do babymarketu mail, ze aky mas problem, oni ti podla mna poradia, ako s kocikom. Najdolezitejsie je ze sa s nim dobre jazdi, to pocitis denno denne. Je paradny, aj ja ho uz chcem hehe. Budem ho vozit po izbe.

kolca
7. únor 2009

SImounah, tak jsem se byla kouknout do sklepa na kočár, mi to nedalo 😀 a vzadu jsou dva druky, těma je to připlý k moskytiéře a je tam takový jakoby lem a ten je přehlý přes tu ležící (sedací) plochu, a tím jak to pak dáváš do sedu, tak ti to tam nevlaje. Zkusím to dyžtak zítra nafotit.

kolca
7. únor 2009

zkus si dát ten sporták do lehu a připnout tam ty druky a pak znova do sedu

simounah
7. únor 2009

Díky...zkusím na to mrknout. Kočárek je zatím u rodičů, tak až tam pojedu - prozkoumám to. 😕

kolca
7. únor 2009

jojo, kdyžtak se ozvi, ráda poradím. 😉