Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
27. dub 2010

Ted jsem našla tohle:
Kočárek se pomalu odbržďuje
Zajišťovací brzda má u všech podvozků Teutona převodník, který rozpíná brzdové tyčky a ty poté zajíždějí do otvorů v adaptérech na kolech. Při provozu kočárku v ěžných podmínkách se na všech jeho částech usazuje prach i jiné nečistoty. Brzdové tyčky a jejich vodítka jsou pak díky jejich nízké poloze u kol kočárku vystaveny znečištění nejvíce. Převodník na šlapce působí jako klín, který se po sešlápnutí tyčky roztáhne, pružiny na tyčkách je potom vracejí do původní polohy. Prach a sůl, jako i jiné nečistoty, pak zpomalují návrat tyček , což se nejdříve obvykle ohlásí tak, že tyčky po rozjezdu kočárku chrastí o brzdové adaptéry, v horším případě zůstane tyčka zasunutá v otvoru adaptéru a ten se pak při ráznějším rozjezdu kočárku může roztrhnout. Problémům lze snadno předejít, při pravidelném mazání ložisek kol vstříkněte mazací olej i do vodítek tyček a na převodník tyček na šlapce brzdy. Při sejmutém kolečku zkontrolujte i adaptéry na kolech. Při jízdě v písku se stává, že se písek usadí i v otvorech v adaptérech a kočárek pak po opuštění pláže nelze zabrzdit, protože tyčky se díky kaménkům nemají kam zasunout.

adaba
27. dub 2010

scai,pett7: při odbrzdění normální brzdy se mi taky kolečko blokovalo a musela jsem s ním cuknout dopředu, dozadu přesně jak píše scai, ale přešlo to až jsme vše důkladně promazali od té doby je to v pořádku a jde odbrzďovat jedna báseň 😉

akcull
27. dub 2010

dělalo nám to samé, vždy se jedno kolečko zaseklo při odbrždění, musela jsem s tím pak cukat abychom se rozjeli a potvrzuji, že to chtělo jen namazat, WD 40 je úžasný pomocník.🙂 Teď to děláme preventivně tak jednou za měsíc, před tím jsem na nějakou pravidelnou údržbu trochu pozapomínala.....

zorroz
27. dub 2010

já taky při odbrždění kočárku trošku popojedu nejdřív nazpět a pak teprve dopředu aby se kolečka nesekala. Jinak potvrzuji, že pravidelná péče - mazání je opravdu důležité a pak to jde jak po másle. Ale taky se mi stalo, že mi kolečko stále "vrzalo" manžel mazal jak divý a kolečko stále vrzalo. A při důkladné prohlídce kola jsem zjistila, že tam mám zapíchlé malé střepy skla a ty vrzaly při jízdě 😀 Ještě že Teutonie kolečka jsou bezdušové 😉

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
scai
27. dub 2010

Babyrenka: Super, jste hodní. Zastavím se. Stejně jsem k Vám chtěla jít si koupit sluneční clonu 😉 Děkuji!

dadinka
28. dub 2010

ahojky, tak aj sa pridavam k teutonii 🙂 sice mame este cas, ale uz som sa rozhodla pre spirit, hlavne, ked som si precitala vsetky tieto prispevky.....
termin mam v novembri, cize budem potrebovat hlavne zimnu vybavicku. Preto by som sa chcela spytat, ci si mame kupovat mininest a zimny fusak alebo nest netreba...u nas byva dost zima, takze potrebujem babatko co najviac zababusit 🙂
tiez som rozmyslala, ze by som nekupovala vanicku ale len makku vkladaciu tasku - dalsia dilema, ci to bude na zimu okej...
viete mi niektora poradit?
dik moc! 😵

pett7
28. dub 2010

dadina: Mininest mám. malý se narodil 13. 11 bylo ještě celkem teplo tak jsme v něm chvíli jezdili a pak jsem spodní část dala do autosedačky, teď v něm jezdíme zase sice je tak tak ale zatím tam malý vejde.pak ho dám jako vložku do sporťáku takže ho aspoň maximálně využijem protože na zimu opravdu není to jsem měla ještě jeden.. Znovu bych ho asi nekupovala a šla bych rovnou do zimního fusaku. Já mám korbu a prcek do ní vleze ještě teď takže spokojenost 🙂

Brzda už se neseká vše je promazáno 😎

dadinka
28. dub 2010

pett dakujem, tiez som mala dilemu, ci ten mininest vyuzijem v zime.....som rozmyslala nad zimnym fusakom od teutonie - myslis, ze pre novembrove babatko to je fajn? netreba este nieco ine? a co sa tyka korby, tak som sa stale nerozhodla....cenovo to nie je velky rozdiel, mozno, ked este niekto poradi.... 😉

pett7
28. dub 2010

Vím že se to tu řešilo v době kdy jsem vybírala kočár ta taška je myslím užší než korba. Taky budu potřebovat nový fusak ten zimní se mi líbí nebo se mi líbí i lodger uvidíme zima je daleko 🙂

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dadinka
28. dub 2010

babyrenka, dik za vystizny popis 🙂myslis, ze mi teda uplne bude stacit, ak si kupim pre novorodeniatko v novembri makku tasku? nie je nejaka extra funkcia pri korbe oproti taske? a este otazocka ohladom fusaku, my tu mavame -20 a viac, takze bude to naozaj dostatocne len s dekou? dakujem

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lul
28. dub 2010

dadinka - nas drobec je novembrovy a mame "len" tu tasku. V zime bola uplne v pohode, drobec si v nej krasne nadychal 🙂 sla by som do nej znova. Ma vela vyhod oproti pevnej korbe:

- Je skladna, ked ju uz nebudete potrebovat, rozlozis ju na prechodny fusak a nic ti nezavadzia 🙂
- je lacnejsia
- ak si kupis aj prebalovaciu tasku vo farbe teutonia, bude ti ladit (ak by si si vybrala pevnu korbu cervenu, sportak napr. vo farebnej kombinacii a prebal. tasku tiez, neladilo by ti to)
- mozes ju polohovat ako sportak - toto sme dost vyuzili
- mam pocit, ze je dlhsia

kludne do nej chod, my sme velmi spokojni 🙂

dadinka
29. dub 2010

babyrenka, lul,..ani neviete, ako velmi ste ma potesili.....takze pojdem do tej tasky a fusak nekupujem 😝 a predpokladam, ze ten mininest asi tiez teda nie....ked to nema az taku velku vyuzitelnost v mojom pripade......

a este otazocka na velkost kocika.....myslite, ze sa zmesti do toyoty yaris?

lodgermaniacka
29. dub 2010

dadinka, aj my mame k spiritu len vložnu tašku, maly sa narodil teraz v aprili, ja som sa skôr bala či mu nebude v lete v nej teplo, kedže je velmi hruba, na zimu určite ok 😉

dadinka
29. dub 2010

lodger super....tym padom som rozhodnuta....asi to objednam z tej nemeckej stranky co sem niekde dala vivi....maju fakt super ceny.....ale najprv si ich musim ich omrknut nazivo do bm.....
inak to je hrozne ked si 5 tyzdnov na pn - a to ani vychadzky nemam :( takze ani nic nemozem kukat.....
v stredu uz hadam pojdem do prace a potom hura obchody traste sa :D

lul
29. dub 2010

dadinka - do yarisu neviem. Ale fusak si kup 😉

lodgermaniacka
29. dub 2010

podelim sa o skusenosť 🙂 potrebovala som si doobjednať na teutoniu nejake doplnky, v BM mi povedali že sa čaka 3 mesiace, a v KIKE som si všimla že maju tiež teutonky, objednala som 30.3. a včera mi poslali sms že mi tovar prišiel 🙂 takže presne 4 týždne 😉 a ked je tam niekedy zlava, ako naposledy 10% na tovar v detskom oddeleni, tak to plati aj na v ten den objednany kludne aj kočík 🙂

martapn
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka1981
30. dub 2010

Ahojte,tak aj mna ste potešili s tou vložnou taškou že stači 🙂 my čakame druhe v novembri ale mame ešte jeden kočik tak uvidim ako to poriešim. Inak keby ste niektora predavala vajičko aj s adaptermi kludne aj niekedy v lete dajte vedieť,mam ešte kopu času ale ak nahodou 😉

katherine27
30. dub 2010

Ahojte maminy, potrebovala by som poradiť..slnečník 😒 , kúpila som si cez net tzv. univerzálny - od Haberkorn, ale neviem či som ja blbá, ale nie som si istá , kde ho mám upevniť..zatiaľ používame vaničku, má to byť na tej vaničke alebo na podvozku?..mne to akosi nesedí ani tam ani tam , resp. to vyzerá akosi divne..diky za radu 🙂

dadka2
30. dub 2010

Já mám taky univerzální slunčení, ale od jiné firmy a připevnila jsem ho na podvozek (na tu tyč od rukojeti, nad křížením).

pampuch333
1. kvě 2010

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám 5 mesačné dieťa a je vo vaničke. Keďže je dosť teplo, premýšlam že by som ho dala do šporťáku. Je tam sieťka a nebude tam hádam tak teplo. Aké máte s tým skúsenosti ? A ešte mám otázku, mám cosmo a dá sa tam odzipsovať strieška. Využívate to ? Nesvieti potom na bábo slnko ?

mirka285
1. kvě 2010

pampuch myslis ze vo vanicke je mu teplo?ved nie je 30 stupnov a navyse vanicky maju odvetravanie aj cirkulaciu vzduchu 😉

dadka2
1. kvě 2010

Já bych z vaničky nechvátala. Je pohodlná a odvětraná moc dobře.

pampuch333
2. kvě 2010

Keď som dala do vaničky ruku, bolo tam dosť teplo a to ešte nie je leto. A kde majú vaničky odvetranie ? V koľkých mesiacoch ste šli do šporťáku ? Ďakujem za odpovede.

jmisa
2. kvě 2010

My šli do sporťáku lehce po 6 měsících, malej už nechtěl ležet.
Jinak se narodil v červnu a celý léto byl v korbě a vedro mi tam nepřišlo, ale zase jsem ho míň oblíkala, v létě jezdil jen v bodyčku nebo krátkým overálku. Já tedy nevím, ale žádného odvětrání jsem si u korby nevšimla, ale vedro v ní nebylo, stejně jsme se zdržovali pokud možno ve stínu a tam jsem ji prostě sklopila.

Slunečník - taky jsem dokoupila univerzál, stejně ho potřebujem ke golfkám, ale tedy zlatá clona, jenže ta se dá použít, když prcek leží, náš už jen sedí a tam mu clona vadí a slunečník mi přijde divný vždycky 😀 , ale aspoń na prcka nesvítí. Jo a taky ho máme na konstrukci - od křížení směr rukojeť.

kolca
2. kvě 2010

ahojky,
tak my máme červnového broučka a ve vaničce byl celé léto, měli jsme hnědou a nepřišlo mi, že by v ní bylo teplo. Jako odvětrávání se daly použít jedině ty suché zipy na boudičce, tím šla trochu odkrýt, ale zas se musela dát moskytiéra. Ale stejně jsem to nepoužívala, protože to tam zas svítilo sluníčko, když jsme třeba jeli na procházku.
U sporťáku jsem to odepnutí boudičky tak aby tam byla jen síťka snad nikdy nepoužila.

dadka2
2. kvě 2010

Malý se narodil v dubnu a do sporťáku jsme šli v listopadu, protože s fusakem už se tam nevešel. Máme béžovou barvu a v létě jsem vozila jen na plínce a bylo to v pohodě. Samozřejmě, když je venku 30 stupňů, tak je lepší jezdit ven po ránu a navečer. V poledne se spinká v postýlce🙂.