Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pampuch333
3. kvě 2010

Ďakujem vám moc za odpovede. Tak počkáme ešte so šporťákom kým z vaničky vyrastie. Ešte mám otázočku, ako ste to riešili keď svietilo slnko ? Dávali ste plienku ? Slnečník sa mi moc nepozdáva a slnečná clona sa nedá pripevniť na korbičku.

jmisa
3. kvě 2010

Pampuch, já dávala clonu, koupila jsem si v drogerii skřipce na vlasy a clonu tím na korbu přichytila, akorát jsem to tam musela zkoušet, které budou pasovat. Když bylo sluníčko v určitém úhlu, tak ale clona nestačila a musela jsem dát plenku.

gabisek7
3. kvě 2010

Jsem tu dnes poprvé, ale vaše diskuze se mi moc líbí. Před 4 měsíci jsme si pořídili kočárek Teutonia Cosmo. Bohužel jsme tento kočárek používali jen necelé 2 měsíce, protože začal neskutečně vrzat. Kočár byl již 3x reklamován a poté nám dali nový kočár, resp. podvozek a hlubokou korbu. Mám k vám Teutoňačky dotaz...i vy máte velkou vůli v uchycení korby v podvozku??? My ano a tím vzniká poskakování a povrzávání korby v podvozku. Už si s tím nevím rady a tak prosím o vaše příspěvky, jestli jste se s něčím takovým a nebo podobným setkaly. Předem moc děkuji.

ywina
3. kvě 2010

pampuch-já jsem dávala plínku...a malý se naučil spát s plínkou přes obličej,tak jsem ji už nemusela dávat.... 😀
A na sportáku jsem tu sítku používala dost často,když jsme byli v obchodáku,malý ležel na bříšku a koukal na svět....

baarca
3. kvě 2010

Tak konečně po relativně dlouhém čekání dorazilo i moje Cosmo a taky jsem narazila na jednu maličkost, se kterou si zatím nevím rady. Když zdvihám nebo pokládám opěrku zad u sporťáku, tak se mi s tím hrne tak látka - směrem nahoru se mi hrne vevnitř a dolů zas naopak se nechce uvolnit, aby to šlo snadno položit. A pořád jí musím urovnávát. Není na to nějaký trik?
Jinak ale po prvním dni používání jsme se s manželem shodli, že jako sporťák fajn, ale na druhé mimčo si jako hluboký schováme inglesinu. Prostě, i když je Teutonka extra odpružená, na klasický houpavý podvozek to nemá. No, škoda, teutoňácké korbičky jsou nádherné.

dludli
3. kvě 2010

Ahoj, muzu mit dotaz, ktery tu pravdepodobne uz nekdy zaznel ale namam na docitani. Mame Spirit S3 a shanim ted skejtik, original Teutonia na Spirit nepasuje, mate nekdo tip? Diky moc

martulikk
3. kvě 2010

přečetla jsem si pár příspěvků a řešily jste tu i čas, po který jste používaly hlubokou korbičku... když jsme kočárek pořizovali, štvalo mě, že jsou všechny (nebo teda většina) korbičky moc malé... malá se nám narodila na konci července, tak jsem tomu dávala tak 5 měsíců používání... no a světe div se, do sporťáku jsme přesedávali v průběhu 9. měsíce... jasně, naše malá není žádná čahounka, ale taky to chce vhodně vybrat i fusak na zimu... takové ty Emitexy apod. jsou hrozně mohutné a zaberou strašně moc místa, takže na mímo toho moc nezbývá a miminka se pak zbytečně brzo strkají do sporťáku, i když ještě sama nesedí... no, my jsme měli Angel a fakt max. spokojenost! hluboká korbička mě teda nikdy nějak extra nenadchla, nemožnost zakrýt (tedy kromě neustálého obkládání kočárku plínkami) slídová boční okénka mě přiváděla k zuřivosti celou dobu používání... na druhou stranu jsem myslela, jak moc mi bude chybět větrací síťka a nakonec jsme se bez ní také obešli...
ve sporťáku není síťka, ale mega síť, která se moc hrne (jak už psala baarca)... když mímo polosedí, tak tam docela zavazí...
no a co se týče odpružení... máme cosmo... jasně, je odpružené... manžel je max. spokojen... já teda ani omylem... podle mě, je kočárek dost tvrdý... bylo nám řečeno, že cosmo je kočár do terénu (tedy asi mírného)... v tom nemůžu ani trošku souhlasit! je to zásadně městský kočárek, nezvládá ani "rozbouraný městský povrch" natož nějaký trávník... teda zvládá, už jsme byli na různých místech a kočárek přežil v pohodě... jen to miminko v něm bylo vyklepané víc než bych si jako maminka představovala...
ale abych jen nekritizovala... teutonie není ani zdaleka tak dokonalá, jak se o ní povídá... ale na druhou stranu dokonalý kočárek neexistuje... kdyby ano, všechny bychom ho měly, že?

baarca
3. kvě 2010

Martulikk, tak to jsi mi promluvila z duše. Naprosto souhlasím, že i když je teutonka super odpružená, prostě na terén to moc není. Jenže on sporťák na houpavém podvozu je zase o strach, kdy to dítě převrhne 😖 Takže to je řešení spíš pro malé miminko.

akcull
3. kvě 2010

holky, cosmo je městský kočár, jezdila jsem s ním v lehčím terénu a byl to děs☹, tak jsem ho změnila za Spirita a super, je to velký rozdíl. Ale taky mě láká myšlenka koupit pak hluboký kočárek a schovat sporťáček Spirita, je to paráda, když se mimčo tak nevyklepe🙂

dadka2
3. kvě 2010

Souhlasím, že ta okénka jsou opravdu na nic a v létě jsem je musela zakrývat kapesníkem, aby dovnitř nesvítilo slunce, ale jinak jsem s Teutonií moc spokojená!

gilli
3. kvě 2010

Ahoj, přidávám se také k hodnocení po 3 měsících ježdění se Spiritem - na rovném povrchu skvělý, ovládání jednou rukou fantastické, v terénu jsem spíše zklamaná. Pří jízdě v lese nebo po louce jsem od všude vychvalovaného odpružení čekala daleko víc, miminko to poměrně dost natřásá a především je třeba kočárek neustále někde nadzvedávat a vyvažovat, protože tříkolka není v terénu právě stabilní. Do města skvělý, ale do přírody uvažuju ještě o pořízení např. Inglesiny Magnum z bazaru... vzhledem k tomu, že se více pohybujeme po lese a louce než po městě, bych dnes volila spíše čtyřkolku.

dadka2
3. kvě 2010

Neboj až mimi přibere, tak už se tolik v kočárku natřásat nebude🙂.

gilli
3. kvě 2010

to doufám, protože za chvíli už tam ani nebude mít fusak, aby ho to v korbičce aspoň trochu drželo 🙂

jmisa
4. kvě 2010

Mně tedy slídová okýnka nevadila.
A s Funem zvládáme v pohodě i terén na chatě a nezdá se mi, že by bylo mimčo nějak otřásané, ve sporťáku určitě ne. V korbě je to asi o zvyk, náš syn byl prtě, neměl ani tři kilča. Podle mýho se to pohupuje tak akorát. Jistě, houpačka typu Inglesina to není, ale zase na druhou stranu, sestra měla obdobný kočár a syn jí pak nechtěl spát v postýlce, protože byl zvyklý na uspávání za houpání.

Ale každý máme jiné potřeby a představy.

lodgermaniacka
4. kvě 2010

baarca, presne ten isty problem mam pri zdvihani opierky, stale musim tu striešku narovnavať, ta sietka je cela na opierke a treba ju vždy napraviť, inak by mal maly na nej hlavičku, ale nevšimla som si doteraz žeby sa to tu riešilo, tak som si myslela že mam ten problem len ja 😀

zorroz
4. kvě 2010

baarca, lodgermaniacka , taky pořád narovnávám boudičku s tou síťkou a taky mě to pěkně pokaždé ročiluje. Ale kočárek má zase 1000 jiných výhod oproti jiným, takže tohle beru jako prkotinu a neřeším to 😉

akcull
4. kvě 2010

souhlasím se zorroz, taky jsem musela rovnat síťku, teď už drandíme bez boudy - jsme už moc velký🙂, ale zase ta boudička je super velká a dá se přetáhnout dopředu a to my přijde mooc praktický a v létě jsme docela často využívali tu letní variantu s odzipsováním zadní části, malá se tam tak nepekla a mohla třeba ležet a koukat ven. Takže mně to rovnání ani nepřišlo, kdyby ta stříška byla jen jednoduchá, tak by mi vadilo, že to zase nemá to přetahování a to odzipsování.....
Zatím je tenhle kočár to nejlepší co jsem měla, i když samo není úplně dokonalý....

lentilk.a
5. kvě 2010

akcull, ja ma Spirit uz skoro rok, ale...kde sa da boudicka odzipsovat??? 😕

akcull
5. kvě 2010

lentilka, myslela jsem tím, že se dá v polovině boudičky rozepnout ten zip uprostřed, dole odepnout ty druky a zadní díl boudičky sundat, zůstane tam jen ta síťovina....🙂

lentilk.a
5. kvě 2010

akcull, dakujem, uz chapem. Som dnes nejaka mimo... 😅 😝 😀

darica
6. kvě 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti se zimním fusakem 2010, uvažovala jsem ještě o kaiseru, tak pořád váhám. Za chvíli bude nutné asi objednat, abych ho mala včas. Jinak už tři měsíce jezdíme se spiritem a jsme nadmíru spokojení.

baarca
6. kvě 2010

Tak jsem v tom dnešním slejváku poprvé použila tu standartní pláštěnku a hnedka se mi vytrhl ten suchý zip u okénka 😕 Taková blbina, ale asi to hodím na reklamaci.

dadka2
6. kvě 2010

Baarca, já jsem to stihla jen o fous. Doběhla jsem k brance a začaly padat kroupy! Já mám s pláštěnkou zase jiné trápení. Povedlo se vám to někomu nacpat jí zpátky do toho originálního obalu? Není ta druhá pláštěnka, co se dokupuje na to skládání lepší??? Zabírá mi moc místa pod kočárem.

katka1981
6. kvě 2010

darica, my mame fusak kaiser a nemenila by som, je super.

jafulka
6. kvě 2010

Ahoj dadka2, já mám tu standartní pláštěnku a do originálního obalu jsem ji zpět nacpala 🙂 už hodně krát. Vozím ji pod kočárkem pořád a mám ji v origoš obalu. Prvně jsem ji skládala asi 5x než jsem přišla na to jak ji tam dát 🙂 Teď už je to v pohodě. Jinak baarca mě se ten suchý zip vytrhnul taky 😒

dadka2
6. kvě 2010

Tak já mám suchý zip v pořádku, ale pod kočárem kouli z igelitu🙂.

akcull
6. kvě 2010

dadka, tak to jsme dvě🙂, já to taky neumím dát do toho origo obalu, na začátku jsem se o to pokoušela, ale pak jsem to vzdala

pett7
6. kvě 2010

tak já ji skládám v pohodě chce to čas a cvik 😉 začínám uvažovat bad fusakem na zimu líbí se mi lodger malý bude mít v listopadu rok tak bych ho ještě měla využít doufám že se mi vleze do kočáru

dadka2
6. kvě 2010

Chtělo by to instruktážní video!