Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

eniuch
26. kvě 2009

jasminet:
s predajcom sme sa dohodli ze si vsetko zoberieme naraz, aj tovar ktory bol na sklade v case objednavky aj ktory mal prist dodatocne. museli sme to brat ale postupne...kedze babatko necaka 🙂 a cas bezal. prebalovacia taska bola k dispozicii v case objednavky ale ked sme si prisli aspon pre to co bolo k odberu cize len samotny holy kocik (ktory sme si vybrali v marci vo farbe aka bola na sklade), prebalovacej tasky zrazu nebolo. podla mna nam mali tu tasku hodit ku kociku alebo nam aspon neslubovat to co sa nedalo splnit...
ale toho slubeneho a nedodrzaneho bolo ovela viac... ☹

denisab32:
to sa hodi na nasu situaciu ze si dala to "vraj" do uvodzoviek, naozaj nas nikto nekontaktoval.

martuli
26. kvě 2009

Michale, diky za zpravy, taky doufam, ze nas kocarek prijde, ve ctvrtek nam budou volat z Babyrenky, zda tam je

denisab32
26. kvě 2009

eniuch
...tak to ma fakt mrzí, že to takto spackali, nechápem prečo porušili pravidlá, t.z.tovar, ktorý je skladom je ihneď k odberu a neodkladá sa...vyvodia sa opatrenia...

...na tie telefonáty si teda šéfstvo posvieti 😠 , niekto si nerobí prácu tak ako má 😠

eniuch
27. kvě 2009

denisab32:
nech je to uz ako chce, nech uz mame vsetko doma... 🙂 velmi nam je to treba...nic moc kocikovat vo "vanicke" bez predlzovacieho dielu, najma ked pofukuje.

pudo
27. kvě 2009

ahojte,
uz som namotana na teutoniu aj ja... konkretne Spirit 😉
chcela by som sa opytat na objednavanie.... da sa to iba v BA na Slovensku? Alebo je lepsie priamo z Nemecka, resp. z Ciech?
A nevie niekto, ci sa neda aj lacnejsie z Polska alebo Madarska?
NAsla som aj takuto stranku http://www.teutonia.pl/
Tak fakt neviem...

kozicka
27. kvě 2009

eniuch: ja mam vysku 174 cm a casto nosim podpatky, takze vysoka zena s nizkym kocikom vyzera naozaj smiesne, asi sa budem musiet zrieknut tych podpatkov, aj ked rukovät je dost vysoko 😒

jasminet: od 13.3., ak dobre ratam je 10 alebo 11 tyzdnov, to su v limite, nie? Aj ked v mojom pripade to moze znamenat 2-3 tyzdne po porode, ale co uz.

pudo
27. kvě 2009

kozicka aj ja som vysoka... a napr. taky kocik Jane je uplne smiesne nizky, hoci som ho zvazovala...
Ty planujes ktoruTeutoniu? A zda sa ti nizka? Rucka nie je nadstavitelna? Mne sa zda Spirit dost vysoky, vcera som ho 1x videla nazivo v meste...

eniuch
27. kvě 2009

kozicka:
174 cm + podpatky....to je dost na to v akej vyske je vanicka....ja mam 170 cm, opatky e-e a je to tak akurat. vysku rukovate si mozes nastavit, akurat zohybat sa k babenku v kociku...vidim to u teba naozaj tak ze opatky zabalis 😵

k datumu mojej objednavky 13.3. mala byt dodacia lehota najneskor do konca aprila, aspon tak nam ujo predajca slubil, ze spolu s babatkom bude aj komplet kocik...no a potom zacali tie peripetie... 🙂 a nasa babika ma uz mesiac 😕 a chodim jak dilino s polovicatym kociarom.

jmisa
27. kvě 2009

Pudo, ono objednáš v cizině asi levnějc, ale pak budeš mít problém s případným servisem.

pudo
27. kvě 2009

toho som si vedoma, ale podla mna by to malo fungovat ako s PC - kupis ho sice v zahranici, ale servis by som mala mat kdekolvek bez problemov...

ywina
27. kvě 2009

pudo-tak o tomhle tady už se tady někdy psalo...přečti si starší stránku....myslím,že tak bylo,že servis ti jen tak neudělají tady v obchodě...třeba ti tady zase poradí prodejci...

denisab32
27. kvě 2009

pudo
...nuž s kočíkmi to tak nefunguje...servis predajca robí len na svoje kočíky, každý kočík má svoje výrobné číslo, takže si ich poznajú...a tak isto je to aj s náhradnými dielmi....

kikimaruska
27. kvě 2009

Ahojky, též se přidáváme k dalším referencím. Jezdíme tedy jen se sportákem - s Cosmem a vláčíme ji všude (krom velkých nákupů, kdy bereme skladnější golfky a ke kamarádce). Přes den venku spíme a máme tam ještě stále hoodně místa. Jezdíme zatím pořád protisměru a nemůžu si vynachválit stále tu sítku vzadu, je to super věc. Do terénu a do lesa jezdíme dost často zatím rozhodně nezklamala. S tím odpružením máte pravdu, už jsem malého párkrát "uspávala" hudláním nahoru a dolu, přestože to nikdy nevyžadoval, ale když je mrzutý a bolí zoubky, tak se to hodí...a hlavně stále a pořád nevrže....to hodně oceňuji 😀 . Když je večer chladno, připneme nánožník a máme krásný hluboký kočárek, ve kterém Kubík spí, pokud musíme být zrovna venku a už jsem 100% rozhodnutá, že na další mimi koubíme jen korbičku a bude. S tím rozchodem kol je to nejužší kočárek co jsem měla, krásně se vejde kamkoliv....nějaká maminka tu řešila nájezdy s troj a čtyřkolkou...což nevím, ale my vždy a všude najíždíme na nájezdy zadnímy koly, takže je jedno zda je to tří nebo čtyřkolka...(hlídat si jen ty zadní -ty přední jsou vždy ve vzduchu...spíš je pro mě utrpení najíždět na kolmé nájezdy s plnými golfáči, když je po dešti a nemají spojenou rukojeť 😖 .

kozicka
27. kvě 2009

eniuch, pudo: ja mam objednany teutonia Spirit, k tomu autosedacku Romer a hlboku vanicku Fashion, ako som uz pisala povodne som mala vybraty kocik cam cortina, hlavne kvoli tomu ze bola o dost vyssia a aj sa mi pacila, ale moj manzel+predavac+diskusie na modrom koniku ma od neho odhovorili takze teraz smutim za cortinou. Aj ked rucka na teutonii spirit je nastavitelna dostatocne vysoko, k dietatu sa zohybat budem, uz sa s tym zmierujem. Na teutoniu ma presvedcil aj ten vyber farieb, to nema snad ziadny kociar. Ale potesili ste ma ze autosedacka Romer je na konstrukcii este vyssie ako vanicka, to ma trochu upokojuje.
eniuch: a ktoru cast kociara vlastne mas a ktora ti chyba?

V obchode nam tvrdili ze na teutoniu nie su ziadne reklamacie, takze nemate co riesit a kludne mozte objednat aj v zahranici, len ci je to pravda a ci nebude fungovat murphyho zakon, ze zrovna ten vas kus je ten vadny?

denisab32
27. kvě 2009

kozicka
...počas záručnej doby sa môže vyskytnúť vada, ktorá súvisí s nesprávnym použitím (to je pri všetkých značkách kočíkov), niečo ulomíš, stratíš a podobne....
...alebo momentálne sa rieši problém, myslím, že už som ho spomenula :...dopravná nehoda...kočík v kufri auta...náraz zozadu...museli sa pre nich doobjedávať náhradné diely, keďže kočík im náraz značne poškodil...
...toto sú nepredvídateľné situácie a je dobre, ak človek predvída...ťažko odhadnúť ako v takejto situácii zareaguje zahraničný e-shop...

eniuch
27. kvě 2009

kozicka:
s Teutoniou Spirit - ked ju uz budes mat doma 😉 - budes podla mna (bez opatkov (-;) spokojna. Zase vo vajicku by malo byt babo nevyhnutny cas na prepravu (kvoli chrbtici), vacsinou ho teda budes mat vo vanicke, na rovnom.

chyba mi predlzovaci diel na vanicku (zatial teda mame kociar "otvoreny", teda nic moc pri takom malinkom babenku, nemame zvlast korbu), slnecna clona a prebalovacia taska. adapter na autosedacku nam dosiel len v piatok, uz sme z toho boli dost nervozni, lebo sama som nemohla nikam ist, je dost tazke nosit (hlavne v 600nedeli) babo vo vajicku, a manzel tiez hovoril ze ma dost, nosil to v rukach len na kratky cas a kratke vzdialenosti. uz sme sa nevedeli toho adaptera dockat a hned ako dosiel, sme nabehli vybavovat a nakupovat 😀

given
27. kvě 2009

Kozicka a aku farebnu kombinaciu ste vybrali? Ja som vcera zistila, ze byvala kolegyna ma presne taku kombinaciu, aku sme objednali aj my - Spirit s rucnou brzdou, korba Fashion tmavo hneda a vo vnutri hnede kvietky plus hneda taska. A autosedacka Romer samozrejme. Esteze sportovu cast sme si dali cervenu, oni nie... 😖

kozicka
28. kvě 2009

eniuch: no to je super dostat komlet kocik ked uz ma babo mesiac, presne to je moja nocna mora, uz vidim ako nadavam mojmu muzovi na co ma to nahovoril...
given: tmavo hneda s kvietkami bola v predajni, tiez to je pekna kombinacia, ale ked sa uz dalo vybrat z tolkych farieb my sme isli do bezova - vanicka bude zvonka bezova a zvnutra tmavohneda, sportak je vo farbe 3415 -bezova s karovanym vnutrom, dufam, ze taky nebude nikto mat 🙂 Sedacku sme dali vo farbe Robbie, t.j. seda (k potahom v aute). Vidim ze medzi babami letia vesele farby(cervena, zelena), ja take nemam rada.

eniuch
28. kvě 2009

my mame bezovo - zelenu (3635) a som spokojna 🙂
akurat keby to pri objednavke cele ni je v takom strese tak by som objednala sice tu istu farbu ale skombinovanu s veselym 🙂 tj. vzor 3665.

denisa:
este nedorazil tovar z teutonie? 😕

denisab32
28. kvě 2009

eniuch
...dobrá správa je, že posielajú dvojnásobné množstvo ako avizovali, čiže niektorí budú mať kočík aj skôr ako bolo v pláne, no a tá zlá, že prepravca to stihne priniesť najskôr v sobotu poobede

eniuch
28. kvě 2009

denisab32:
a v sobotu by sme si potom pre to mohli prist? ci este trva nejaky cas kym sa tovar vybali a pod.?

jasminet
29. kvě 2009

denisab - tak ja v pondelok ocakavam telefonat 😀

eniuch
29. kvě 2009

ja v sobotu 😀
vazne, uz by som chcela cez vikend normalne kocikovat....

jasminet
29. kvě 2009

tak, ked mas mecasnu babiku, tak to chapem...

eniuch
29. kvě 2009

jasmi, vsetci naokolo to chapu, len predajca ma "ukludnoval", ze vraj co chcem, ved mam kocik doma ! ha! 😖

kristy
29. kvě 2009

Ahojte, som rozhodnuta pre Spirit S3 s fashion vanickou. Chcem sa opytat tych, ktore uz mate tuto vanicku, dokupovali ste do nej specialny matrac, alebo vanicka uz nejaky matrac obsahuje?

denisab32
29. kvě 2009

jasminet, eniuch
...občas "hviezdy" zlyhajú...minule sa prepravca vyhováral na pokazené auto a prišiel o deň neskôr, tak naistejšie počkať na telefonát...ja už dohliadnem, aby cinkli....

michal_spuntik
29. kvě 2009

Pro Kristy:

ve Fashion korbičce už zdravotní matrace je. Liší se pouze tím, že má potah v barvě, kterou si sama vybereš.

Michal

martuli
29. kvě 2009

Ahoj MICHALE,
tak co jste vcera zjistili se zastupkyni Teutonie? My ten nas kocarek stale zatim nic, ale pry v Liberci uz kus nasi objednavky je, jen se ceka na dokompletovani ☹

lucrezinca
29. kvě 2009

Ahoj holky, mate nekdo kocarek Mistral S? Pokud ano, zajimal by me vas nazor, diky ... 😉