Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bubula64
23. led 2009

ahojte chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s teutonia cosmo kocikom.

zuzana581
24. led 2009

Ahoj bubula64. Tak ja ho mám práve objednaný a asi do mesiaca by mi mal prísť, takže osobné skúsenosti zatial nemám, ale skúšali sme ho v obchode (asi tri krát sme si ho boli omrknúť) a velmi sa nám páčil. Dokonca som doňho posadila aj moju 4-ročnú dcéru (cca 18 kg) a aj tak sa dobre ovládal. Začneme ho používať koncom mája, tak dám potom vedieť aký je.

bubula64
24. led 2009

ok zuzana581 🙂 ja som pre druhe povodne chcela fun system,ale tento vyzera byt super ja som ho na zivo este nevidela.ale ved ja mam este casuuuuuuu.

zuzana581
24. led 2009

Inak fun systém je to isté akurát má tenšiu konštrukciu a tá na cosme vyzerá lepšie podla mňa. Inak aj váhovo sú rovnaké aj funkciami. Skúšala som obidva. Cenovo inak neviem, či sú rozdielne. Ja som ho objednala z čiech priamo od dovozcu, lebo som chcela farbu, čo bola z minuloročnej kolekcie a tu v BA mi tú farbu už nevedeli zohnať. Ešte som ju naživo nevidela, tak som zvedavá. Dúfam, že na obrázkoch nebude velmi skreslená. Mám kočík aj v albume, ale je v inej farbe. Prenosná taška je tam v tej farbe. Oni mi nechceli dať farbu starej kolekcie na cosmo, ale nakoniec táto pani zo Zlína bola ochotná, tak som rada.

denisab32
24. led 2009

Zuzka v Čechách majú Teutoniu dlhšie ako tu na Slovensku a možno mali túto farbu skladom a podvozok dali nový, keďže je to novinka 2009. Spoznáš to podľa striešky, je šitá inak...v BA nemajú staršie zásoby, preto je v ponuke len nová kolekcia...

bubula64
24. led 2009

ale cosmo ma mensiu konstrukciu nie?hlavne preo ma zaujal som si myslela ze bude skladnejsi.no musim okukat niekedy.

pavla7
24. led 2009

Já jsem si dnes objednala Teutonii Spirit S3 HB +korbu pevnou v Liberci v Babyrence a musím říct,že jsem naprosto spokojená s paní prodavačkou co mi kočárek předváděla a opravdu i hodně poradila.Kočárek mě uplně ohromil,tak snad se s ním bude i dobře jezdit

jmisa
25. led 2009

Rozhodla jsem se pro Spirit, akorát teď přemýšlím jaká kolečka. Jestli ta "tlustší" nebo ta "hubenější". Vzhledově se mi líbí spíš ta tlustší, ale nevím, jestli mají nějaký funkční rozdíl. Jsem se na to v prodejně nezeptala.

zuzana581
25. led 2009

DENISAB32, áno oni mali skladom minimálne 2 kusy v tej farbe, ale predtým som volala do jednej predajne v čechách a tam mi povedali, že mi nemôže dať farbu so starej kolekcie na cosmo konštrukciu, lebo by to potom nevedela predať. Proste žiadna ochota, alebo neviem prečo, no a táto firma, ktorá tie kočíky priamo dováža do CZ, mi vyhovela. Je tam velmi milá pani majitelka a dohodla mi ich predajňu v Zlíne a povedala, že oni si už nejak poprehadzujú tie konštrukcie a dokonca mi objednáva konštrukciu zvlášť, lebo mali iba s ručnou brzdou. Velmi ochotní.
BUBULA64 ono ten cosmo je trošku nižsí, ale skladnejší o velmi podla mňa nie. Nevidela som síce zložený fun systém, ale myslím, že to bude rovnaké.
JMISA ja som sa na tie kolečká tiež neopýtala a dufam, že nebudem lutovať. Objednala som si tie 60tky. Tie hrubšie. Ak by si to zistila skôr, tak daj prosím vedieť.

macabi
25. led 2009

Ahojte... 🙂 hlásim sa k fanušikom teutonie...my máme objednanu teutoniu cosmo...je uplne super... 🙂

chasencha
25. led 2009

caute,tak ja som tiez fanda,po precitani si prispevkov hlavne v tejto teme som sa rozhodla pre spirit s rucnou brzdou aaaaa uz ju vyse mesiaca pouzivame aa nedam na nu dopustit,odporucam 🙂

grej
26. led 2009

Tak my jsme objednali v sobotu taky v Liberci MIstral S s vložnou taškou. Je vidět, že to je fakt specializovaný obchod, protože prodavačka i majitelé jsou naprosto super. Tady v Praze o těch kočárech nikdo nemá ani tucha, věděla jsem z netu rozhodně víc než ony, což je teda trapný. Ale tam jsem byla fakt spokojená, tak jsme to hned objednali a bylo 😉

Jmis - všichni mi potvrdili, že jsou lepší ty placatý kolečka. Mají větší pojezdovou plochu, je to lepší i do terénu. Prý teda. A hlavně se objednávaj z 95 %. To mi říikala majitelka v tom Liberci. Jsou zástupci pro celou ČR,t ak bych jim i věřila...

zuzana581
26. led 2009

GREJ tým placatejšie myslíš tie 50? Tie menšie?

simounah
27. led 2009

My máme objednané kolečka 50 (ty menší).
http://www.teutonia.de/produkte/spirit/misc/rae...

kolca
27. led 2009

kuk, holky jen info - s Teutonkou jezdíme 8 měsíců, a mámé též ty 50kový kolečka a spokojenost 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

monas
27. led 2009

Ahoj holky, uvažuju o koupi tohoto kočárku, úplně jsem se do něj zamilovala, teda to těch nových vzorů zejména🙂 Pořád se snažím vymyslet, jak trošku při koupi uštřit, páč kočár pro starší dítko (cam cortinu) jsme kupovali za 19000 a prodali následně po 18 měsících za 8500, což je příšerná ztráta za těch pár měsíců ježdění a tentokrát už jsem byla rozhodnutá koupit starší kočárek, přeci jen na mateřský není fin. situace úplně nej, dokud jsem neuviděla ty nové spirity. Nemáte někdo nějaký tip, jak pořídit případně levněji?

kolca
27. led 2009

Monas koupit v Německu, je tam levnější, nicméně já se neodhodlala, kvůli reklamacím a tak...

monas
27. led 2009

jj, už jsem na to koukala, ale zas tak moc levnějc jsem ho nenašla. tady ho nabízí i s orig. nánožníkem za 14000, tam bez nánožníku to při dnešním kurzu eura vyjde tak o 2000 míň, když připočtu nánožník, jsem skoro na stejno 😒 Chjó Ale každopádně díky za tip🙂

klementina
27. led 2009

monas, mi sme ho boli pozerat v rakusku a vysiel tam presne jak u nas, takze sa to moc neoplati. sa tam oplati ist, na vypredaj kolekcie, ale ako pozeram tvoj termin, to asi nestihnes. my ked sme boli mali minulorocnu skoro v 50%zlave, ale prisli sme neskoro a nemali uz take, co by sa mi pacili.

majaaaa
27. led 2009

Klementina vies kedy zacinaju tie vypredaje?

pecina
27. led 2009

Ahoj holky,
přihlásil jsem se pod účtem své ženy, protože mám k tomuto kočárku co říci. Koukejte se teď 1. února v neděli v 18 hodin na Loskutáka - natočil jsem s Adélou Gondíkovou o kočárcích reportáž a Teutonii jsem vzal jako nejlepší kočárek na trhu vůbec. Ceny se neliší od cen v německu, navíc tady je v ceně rovnou 3 letá záruka a tyhle kočárky jsou neprosto nejkvalitnější co jsem kdy měl možnost mít v ruce (živí mě to už asi 10 let)
Máme termín kolem 21.2. a beru ho i pro našeho prťouska.
Nechci si dělat reklamu, takže tu na sebe nenchám www adresu (jen, že jsme z Prahy 4), ale pokud máte dotazy, rád zodpovím.
Michal

pecina
27. led 2009

Ještě mě napadlo - tady máte odkaz na toho Loskutáka a je tam po rokliknutí i první díl k přehrání (z 15.1.) a pojedeme s Adélou celý seriál až do léta... první díl je jen taková ochutnávka, ale už ten, co je o kočárkcích jsme se snažil udělat tak, aby vám k něčemu byl.
http://loskutak.nova.cz/clanek/novinky/loskutak...
http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/detska-vyb...
Michal

klementina
27. led 2009

majaa, no neviem presne, ale predpokladam, ze koncom roka, teraz boli ja neviem, mozno uz od septembra zacinaju, my sme tam boli koncom novembra alebo zaciatkom decembra a uz to bolo dost vybrakovane...

kolca
27. led 2009

Monas je možné, že už ty ceny jsou jiné, já na to koukala loni a vycházelo to levněji celkem o dost.

zuzana581
27. led 2009

MICHAL, tak keď sa v tom tak vyznáš, tak nemôžeš prosím ťa napísať aký je rozdiel v tých koliečkach? Dosť ma to zaujíma. Myslela som, že tie hrubšie budú lepšie a tu som si prečítala názor, že tie tenšie sa viac predávajú a sú lepšie do terénu. Tak by som chcela vedieť ako to je. Ďakujem.

trdlo
27. led 2009

Pridavam sa do klubu Teutonia nadsencov 😉 Aj ked zatial este len teoretickych, kedze nase mimi je este len na ceste 😀

No to s tymi kolieskami zaujima aj mna. Ja som si tiez myslela, ze tie väcsie- 60 su lepsie do terenu.. a teda aj lepsie 😅 Akurat cez vikend sme boli pozerat kociky v Kike. Padol nam do oka Teutonia Kinderwagen Mistral S a sme boli nadseny. Bohuzial nemali vystaveny Fun System a Lambdu, ktore som chcela este vidiet "nazivo". V Kike (vo viedni) su tie kociky drahsie, tiez si myslim, ze v Nemecku su mozno lacnejsie.

V piatok alebo cez vikend skocim este do jedneho specialneho obchodu, kde su kociky lacnejsie http://www.kinderwagen-cindy.at/ a mozem zreferovat.
Vyhodne ceny som nasla este na jednej nemeckej stranke http://www.babyonlineshop.de/kinderwagen/Kinder...

pecina
27. led 2009

Takže k těm kolečkům:
50 i 60 mají stejný rozměr (nejsou ani větší ani menší) velikost je závislá na typu podvozku. Největší jsou na Spiritu a na Mistralu S vzadu. Menší jsou na Funu a Cosmu (oboje stejné) a také Lambdě. mistral P a Mistral jsou z dnešního pohledu již zastaralé koncepce.
Co se trýká jízdních vlastností, je to zanedbatelný rozdíl. Ale mám li nějaký hledat, tak 50-ky jsou plošší a tak se budou o trochu méně bořit v písku nebo ve sněhu (ale rozdíl je nula nic) a také jsou o malinko měkčí když je promáčknete rukou - to už ale nejde rozeznat při jízdě vůbec.
Sečteno a podtrženo: vezměte ten vzor který se Vám líbí více na pohled.
Má zkušenost je ta, že z deseti sestav, které si u nás ve Špuntíku maminky vyberou, je 8 Spiritů, jeden Fun system a Jedno Cosmo. Mistreal S se každému líbí ze stránek a z katalogu, ale když si u nás zajezdí s více typy, utečou všichni ke Spiritu. Mistral S se prodá jeden tak na sto kočárků - jezdí se s ním hůře, je po složení větší a je těžší.
My máme v Praze vystavené ve Špuntíku všechny typy, ale asi to do Prahy máte kousek z ruky...
Michal

zuzana581
28. led 2009

Ďakujem MICHAL. Tak som rada, že tie kolieska nejsú nejak tragicky rozdielne. TRDLO bola si pozerať aj v XXXLUTZ? Tam mali aj Lambdu, Fun systém, aj Cosmo a myslím, že aj Mistral a Spirit, ale ceny som neporovnávala, takže neviem, či tam je lacnejšie.

trdlo
28. led 2009

Michal aj ja dakujem za tipy 😉 Myslim, ze sme vsetky za tymi kolesami hladali nejaku logiku, teda aspon ja- väcsie koleso= väcsi komfort...Ale tak sa pekne vraciame k nasej zenskej intuicii a vyberame podla vkusu 🙂 😎
Zuzana, vdaka za tip. Musim to vsetko pobehat. My sme boli v sobotu prvy krat pozerat kociky, takze to bola len taka predpremiera v Kike. Lutz ma ani nenapadol, aj ked ho teda nemame daleko. Mozno skocim este po praci vyzdvihnut nejake prospekty, aby som poporovnavala rozmery. Potrebovala by som nieco uzsie...kvoli miestnej mestskej doprave. Musim mrknut ten Fun system (ten je tusim uzsi), aj ked teda Mistral sa mi paci kvoli tej prehadzovatelnej rucke...ci ako sa to vola. Tak uvidime 🙂 Zuzana a co vyberas Ty? Mas uz nejakych favoritov? Vidim, ze mas termin kratko predo mnou...a uz mas skusenosti s kocikmi, takze uz asi presne vies, co hladas...Ja este len pokukavam, lebo nemam este take skusenosti (ziadne deti 😀 ) a tak neviem, co mam od kocika ocakavat

tilly
28. led 2009

MICHAL a držal si v ruke hartan?

chcela by som porovnať hartany s teutoniami, mala som dve teutonky a dva hartany (mám to v albume), ja názor mám, len by som chcela aj názor niekoho iného 😉