Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mirka285
6. led 2010

Ivanek dakujem pekne ze si napisala,mne to nahodou pomohlo,ja sa tiez priklanam k teutonke,jane sa mi zda v sportovej verzii dost velky a na concord som citala vela negativnych recenzii,na teutonku mozno dve 🙂

ivanek
6. led 2010

Mirko, já četla na kolekci 2009 Concordu negativní to, že bouda z neoprénového (?) materiálu a že to není nic moc. Ale zkušenosti nemám. Kolekce 2008 zase dost šisovala

Ale je to tak, že každý vidí na kočárku něco jiného. Někomu to vadí, jinému vyhovuje

susik77
6. led 2010

diky 🙂

mirka285
6. led 2010

jmisa presne ten fusak mam vybraty aj ja,si s nim spokojna?tusim mas tiez teutonku,ako do nej pasuje?

jmisa
6. led 2010

Mirko, jj, jsem. Chtěla jsem rozepínací uprostřed, což splňuje a navíc mám sporťák hnědy s květy a tak jsem vzaal i hnědý fusak a vypadá to dobře.

mirka285
6. led 2010

jmisa tak si ma potesila,dakujem 🙂

carculka
6. led 2010

ahooj..

jmisa..a jak vypada ten hnedy s kvety?my mame takovou korbicku a hnedy sportak(a koupim vlozku s kvety a ete nejakou) a mininest mame taky hnedy s kvety..jsem hrozne zvadava,uz prisel,tak jen doject omrknout(nechavame ho tam do porodu)

martuli
6. led 2010

My mame do Teutonky tento fusak

http://www.ditevbavlnce.cz/a-plinky/eshop/11-1-...

Mame hnedy a kocarek taky s kvety, korbicku jsme meli bezovou, ten s kvety vypada nadherne, carculka, mas se na co tesit

jmisa
6. led 2010

Hnědý s kěvty je fajn. Viděla jsem ho tenkrát vystavený a hned mi padl do oka 😉

adam07
6. led 2010

susik, ja mam Mistral S je sice tazsi ale nedam nanho dopustit, prehadzovacia rucka je uplne perfektna vec 😉
ja som vcera donho posadila starsieho syna, je sice krpec, ma okolo 90 cm, ale hlavu mal len tak, tak, sedel sice vo fusaku a ciapke.. 🙂

michal_spuntik
6. led 2010

Zkusím doplnit informace které napsala Ivanek a přidám i své subjektivní pořadí.
Jané Slalom 2010 oproti Jané Slalom 2006-2009 jen pár základních rozdílů:
+ otočné sezení po i proti směru jízdy
+ lepší brzda a celá stavba zadní části kočárku
- vyšší váha (dáno konstrukcí pod otočným sezením)
- menší prostor pro dítě (opět dáno otočným sportovním sezením)

Concord Fusion: už jsem na to nesčetněkrát odpovídal - Concord je značka která patří do skupiny Jané, takže je to vlastně varianta modelu Jané Nomad jen s nápisem Concord - naprosto stejné technické řešení, shodné hluboké korbičky, zaměnitelné autosedačky (Ion, Strata, Rebel Pro)

Pokud bych měl stanovit pořadí podle svého názoru (nikdy to nemůže být objedktivní):
1) Spirit S3 HB
2) Slalom
3) Concord Fusion

Michal

jafulka
7. led 2010

Dobrý den Michale. Líbí se mě kočárek Spirit S3. Máme ale, zatím, větší miminko. Malá má ve 4 měsících 7,20kg a cca 65cm. Na jaře bych ji chtěla dát do sporťáku, ale všichni mě tento kočárek rozmlouvají. Sice prý je kvalitní a má spoustu vychytávek, ale sportovní sedačka je úzká a sedací část prý krátká. Jaký na to máte názor vy? Díky Jana

michal_spuntik
7. led 2010

Dobrý den,

myslím, že to je blbost. Délka lůžka je 92 cm, šířka (využitelná) je někde kolem 33-35cm - tam kde je šířka omezena postranicemi - tedy v oblasti pánve dítěte (zkusmo jsem změřil syna a šířku pánve má v 10 měsících 18 cm) V horní části je šířka stejná, ale je tam již měkká bouda, tekže má kam uhnout (kdyby to bylo nutné)
Osobně jsem se zatím v reálu s tímto problémem nesetkal (že by si na to někdo kdo s Teutonií jezdí, něak výrazně stěžovat) byť Spirita sám používám a mám zpětné reakce cca od 1000 maminek.
Michal

susik77
7. led 2010

dakujem vsetkym za info. ja by som vozila starsiu dceru v nom len vynimocne-ked napr. pojde len mm s nou k Dr.(aj to vacsinou ide autom). inak stoji vacsinou na skejte(a zboznuje ho) 🙂

tak zatial si myslim z vasich prispevkov ze mi mala vydrzi v kociku aspon do 2 rokov a ked tak potom pojdeme do nej. lahkych golfiek.

jafulka
7. led 2010

Michale, moc děkuji. Rozhoduji se mezi Spirit S3 a Jané slalom pro kolekce 2009. Který by jste mě doporučil, který je podle vás lepší a proč? Díky Jana

michal_spuntik
7. led 2010

Pro Jafulku: dobrá otázka 🙂
Vzhledem k tomu, že jsme historicky největší prodejce jak Spirita, tak i Slalomu v ČR, tak jsem přesvědčen, že si nevymýšlím, když řeknu, že podle mne jsou to dva nejlepší kočárky na trhu a že výborné jsou oba.
Za sebe preferuji přeci jen Spirit. Porovnání je zhruba takovéto:
- Spirit je daleko lépe odpružený (Slalom pouze na zadní nápravě a velmi málo).
- Spirit má lepší kola (ať už volíte 50 nebo 60) - bětší průměr, nejdou píchnout, jsou lehčí a méně se boří v měkkém např. ve sněhu nebo písku.
- U Spirita je ruční brzda na zadních kolech - je to daleko praktičtější (stačí si představit jak jedete po jezdících schodech) nebo když potřebujete brzdit z opravdu prudkého kopce, kde jedete raději jen po zadních kolech aby bylo mimčo v rovnováze.
- Slalom je o něco lehčí - ¨nicméně rozdíl není nijak podstatný (rozhodně ne to co se běžně uvádí)
- Slalom má širší sportovní sezení
- Spirit umožňuje úplný leh (Slalom ale téměř také) a Spirit umožňuje úplný sed - a to je celkem zásadní nedostatek Slalomu, protože tam je to pořád polosed-pololeh protože je až do kolekce 2009 polohování zad pomocí popruhu.
- Slalom je poruchovější (ale v kolekci 2009 už je i Slalom velmi spolehlivý)
- Spirit má sezení otočné i proti směru jízdy (mně osobně se to velmi osvědčilo s naším malým) Slalom je pouze po směru jízdy
- Slalom je výrazně levnější pokud započtu, že u Slalomu je v ceně pláštěnka i kabelka, kdežto u Spirita jen pláštěnka, na druhou stranu u Slalomu stojí nánožník téměř o 700 více, takže se to trochu smazává...
.... to jsou pro a proti obou kočárků, které mě v rychlosti napadají.
(ta kriteria jsou do velké míry objektivní, má preference Spirita je ale můj subjektivní pohled na věc)
Michal

tynushqa
7. led 2010

Ahoj Michal alebo Tono,
neviete mi povedat ci sa da kupit samostatne navlek na sportovu cast na spirit a kolko bude priblizne stat?

michal_spuntik
7. led 2010

Ahoj, dá. Dá se koupit samostatně boude, samostatně potah sezení a samostatně potah na madlo. Vše ale pouze ve Fashion barvách.
M.

tynushqa
7. led 2010

A nevedel by si mi povedat pribliznu cenu vsetkeho?

tynushqa
7. led 2010

Michal dakujem 🙂

jafulka
8. led 2010

Dborý den Michale. Děkuji moc. Myslím, že už mám jasno. Půjdu do Spirita i když máme buřtíka 🙂 Budu doufat, že se mě tam příští zimu vejde (to jí bude 16 měsíců). Jana

ywina
9. led 2010

Ahoj.Na vánoce jsem dala malého do sportáku,v korbičce měl špatný výhled,ale normálně se tam vlezl i s fusakem a v kobinézce.72cm,7,7kg...A strašně se mi líbí ta šustáková pláštěnka,nemusím ji celou sundávat,když beru malého...ted ji mám na kočárku pořád,protože nevím,kdy bude pršet,nebo sněžit...a babičkám odpadá problém s nasazováním.....
Sice je trochu větší,ale zase univerzální na všechny tipy.... 😉

kafoditka
9. led 2010

Ahoj Tono alebo Michal,
prosim Vas, mozte mi poradit? Som rozhodnuta pre teutonku cosmo hnedej farby. Chcela by som sa opytat, ci mate v ponuke farieb 2010 alebo ci sa vlastne da objednat vnutorny potah do korbicky v bledozltej alebo bledozelenej farbe? Vopred dakujem za odpoved

chasencha
9. led 2010

ahojte baby,keby ste mali nahodou zaujem 🙂 viem ze to sem nepatri tak sa vopred ospravedlnujem 🙂

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

niki11
9. led 2010

Ahojte Teutonaci! Mohli by ste prosim poradit kto mate autosedacku Romer a pouzivate v nej mininest, dali sa Vam v pohode prepchat bezpecnostne pasy babatka cez vsetky otvory mininestu alebo ste museli trosku dopomoct noznicami (co sa mi vobec nepozdava)? Mne tam nejde prepchat ta velka spona, do ktorej sa zacvaknu pasy☹ Velka vdaka!

tynushqa
9. led 2010

Ahojte, neviete mi poradit ako dat dole potah zo striesky? nejako mi to nejde.
Dakujem

chasencha
9. led 2010

tynushqa to som ja sama ani dole nedavala,priatel to robil,musis to vyvliect z tych,mmm neviem ako to nazvat.....proste cez tie diery na bokoch dat prec tie tyčky

tynushqa
9. led 2010

Ahoj chasencha,
no ja som sa teda snazila ale vobec mi to nejde, tam je este na tej prvej tycke taka pena alebo co to a neviem ci aj to mam tahat von. Nechcem to roztrhat alebo nieco.

chasencha
9. led 2010

hmmm to si uz nepamatam ale bolo to tam nejake take trochu napevnejsie