Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hassy
19. říj 2011

@kacabik
Ahoj my jsme sice meli spirit ale mela jsem tez jen vloznou tasku a v pohode, syn byl narozen v zari, takze i celou zimu jsme takto odjezdili, dle me neni treba hluboka korbicka 🙂

kacabik
19. říj 2011

hassy, dekuji moc. mne to pripada take trochu moc, mimi cekame sice v prosinci ale zase investovat do korbicky na par mesicu.... korba je moc pekna, ale tech investic uz nejak moc 🙂 dekuji,katka

hassy
19. říj 2011

@kacabik
Presne tak, myslim, ze jde hlavne o finance, samozrejme dalsi veci navic znamena peniza navic, jedine pak koupit od nekoho z duhe ruky, ale dle me zkusenosti nam taska opravdu stacila, a kdyz jsme nekam jeli, tak taska byla moc fajn a poslouzila i jako provizorni spani treba na hotelu v pokoji .... U starsiho syna jsem mela kocarek i ´ coo a kupovala jsem i hlubokou korbu a syn v ni brzy nechtel byt, protoze mu vadilo, ze nic nevidel ☹

keena
19. říj 2011

@babo01 ahoj. my sice nemame be you. ale cosmo, a tiez nam to robi ta brzda, ale to je asi este nejaka poistka navyse... 😕 mozno. tiez musime nadvihnut kocar, ale potocit kolesom netreba, iba sa staci pohnut dopredu s kocarom a potom to uz pekne ide.
nasa ma zajtra 3 mesiace a tiez uz je pekne dlha, takze cez zimu asi aj my vytiahneme sportiak, lebo vo vanicke je uz teraz len tak-tak natesno... este teda ale musime dokupit fusak. Vy ste uz kupili?

kacickalauricka
19. říj 2011

@babyrenka hezky psané, ale když my jsme objednávali kočárek , tak jsme na něj čekali skoro 4 měsíce a já myslela, že se mi malá narodí a budu ji snad nosit nevím včem....a taky se nám hezky slibovalo......a to jsme nechtěli žáden zázrak...černý sportovní provedení a korbičku červeno-černou........ve vší slušnosti.

babyrenka
20. říj 2011

@kacickalauricka : vždy může nastat nějaký problém, ten Váš nedokážu takto posoudit, když k němu nemám žádné podrobnější informace. Na druhou stranu ale mohu s klidným svědomím říci, že v kritických situacích, bez ohledu na to, že nevznikly naší vinou, vždy jsme se o zákazníka dokázali postarat a nalézt nějaké přijatelné řešení. Ostatně dodnes mezi našimi současnými i bývalými prodejci koluje minimálně čtrnáct náhradních podvozků s náhradními nástavbami pro případ, že výrobce z jakéhokoli důvodu nedokáže splnit slíbený termín. Je pravda, že bohužel někteří z nich již dávno zapomněli, že ty náhradní podvozky nejsou jejich vlastnictvím.

gingera
20. říj 2011

@babyrenka Dobrý den, hodně mě zaskočila informace od tiburcia ohledně termínů objednání kolekce 2011 (do listopadu) a 2012 (od ledna či února). Ověřovala jsem to u jednoho z pražských prodejců a byla mi tato informace potvrzena. To je pro mě dost nepříjemné, jelikož kočárek potřebujeme mít v únoru k dispozici a prozatím jsme se o jeho koupi příliš nestihli zajímat. Vy píšete, že by již počátkem listopadu mělo jít objednat kolekci novou ... můžete mi prosím sdělit prodejnu, kde je toto možné. Děkuji

hojda
21. říj 2011

@gingera Zkus se poptat ve Špuntikovi, tam mívají skladem, ale nebude to třeba přesně barva, co si vybereš (hluboká korbička)

hojda
21. říj 2011

@vivianaba Po dotáhnutí to bylo zase ok. Dotahovali jsme jen jednou.

gingera
22. říj 2011

@hojda Děkuji za tip, právě Špuntík je ta prodejna, kde jsem se ptala ... nicméně už jsem rozklíčovala nick babyrenka 😉 ... takže snad nic nebrání tomu vybrat si za ty peníze ten, který se mi skutečně líbí a ne ten, který na mě zbyde. 🙂 Děkuju!

vivianaba
22. říj 2011

@hojda Dakujem, poviem muzovi nech to pritiahne 😉

strihalka
23. říj 2011

baby povidejte, be you, je vazne tak svely jak jsem do nej zamilovala na prvni pohled?

babucika
24. říj 2011

@hassy Ahoj, smiem sa spytat ktoru tasku si mala, teraz maju v ponuke tri druhy, vario tasku, soft tasku a nejaku pevnu. chcela by som tuto znacku kocika, len neviem ktora taska by posluzila najviac. dakujem 😉

stella18
26. říj 2011

chcem sa spýtať, či sa hodí Teutonia spirit aj pre nižšiu postavu?

katwind
26. říj 2011

Ahoj, já mám už skoro dva roky Spirit a bez keců - lepší kočárek neznám. I když není úplně designově vychytaný, tak jízdní vlastnosti, funkčnost, jsou prostě prvotřídní. jezdím s ním hodně, vůbec ho nijak neudržujeme a je prostě super.
@stella18, já mám 158 a madlo jde dát ještě níž než mi to vyhovuje, takže určitě je vhodný🙂

stella18
26. říj 2011

jej, aj ja mám 158, to si ma potešila 🙂 ďakujeeeem

duracelko
26. říj 2011

@stella18 ja som tiež maličká mám cosmo, a kočík je ako stvorený pre nižšie maminky. len tá vanička je strašne malá, moje dieťa sa tam ešte zmestí (ale on sa narodil skôr, domou sme šli 2,5 kilový), ale s fusakom ideme do športového. ak čakáš vacšie dieťa tak vanička nie je podľa mna vôbec vhodná na zimu...

duracelko
26. říj 2011

nemá niekto na predaj nánožník alebo predlžovací diel na kočík teutoniu Cosmo??

babyrenka
27. říj 2011

@babucika : z vložných tašek je asi nejprodávanější měkká vložná taška, protože je lehká, dobře se nosí a je kombinovaná, tedy nechá se z ní udělat fusak pro dítě do jednoho roku. Praktické je na ní také to, že se nechá v případě zašpinění celá vyprat. Druhá varianta je Vario taška, což je vlastně taková přenosná korbička, která se vkládá do sportovní sedačky, podobně jako měkká vložná taška. Také z Vario tašky se nechá udělat fusak pro mimčo, je ale díky pevnému rámu okolo celé tašky o trochu těžší a také dražší. Vario tašku většinou kupují maminky, které bydlí v domě bez výtahů a přenáší miminko do druhého nebo vyššího patra a předpokládají, že si budou muset cestou odpočinout a tašku s dítětem položit na zem. Tam jim ta pevná konstrukce tašky připadá bezpečnější. Třetí varianta, Vámi zmiňovaná pevná taška, je taška určená pro dvojčatové kočárky Team Cosmo nebo Team Alu. Oproti předchozím dvěma je o trochu užší, aby se obě tašky pohodlně vešly do kočárku vedle sebe, nevýhodou je hlavně to, že tyto tašky nemají žádný horní kryt, na dvojčatovém kočárku je se shora uzavírá společný nánožník pro obě sedačky. Také tyto pevné tašky nemají kombinovanou funkci, nelze z nich udělat dětský fusak.

babucika
27. říj 2011

@babyrenka dakujem pekne za odpoved, velmi si mi pomohla 🙂 . Este by som mala jednu otazku, je potrebne kupovat matrac do tej makkej tasky, aby bol pevnejsi? Kedze neplanujem kupovat vanicku ?

michal_spuntik
27. říj 2011

@gingera zdravím a zkusím odpovědět kvalifikovaně:
kolekce 2011 jde objednávat až do konce roku 2011 - s dodáním až do února či března 2012 (v případě přání i déle a nechat kočárek uskladněný až do porodu).
kolekce 2012 byla avizována možnost objednání od začátku listopadu 2011 s dobodu dodání 8-12 týdnů (radši kvůli svátkům počítat s těmi dvanácti). Takže v mezidobí listopad a prosinec 2011 jde objednávat obě kolekce. Snad je to teď jednoznačné 🙂 Kdyby něco, klidně se ptejte
Michal

michal_spuntik
27. říj 2011

@stella18 Jednoznačně hodí, přesně jak psala Katwind (kteroužto tímto po delší době zdravím 😉 )

katwind
27. říj 2011

@michal_spuntik - Děkuji, také Vás moc zdravím🙂 Bohužel musím teď aspoň na chvíli od Teutonky ustoupit a kupuji Phil@teds, abych tam dala dvě děti. Škoda, že tuto značku nemáte, hned bych objednala u Vás🙂

anjelicek26
27. říj 2011

Som objavila, hadam niekomu posluzi, vypredaj, svetova cena ;)

http://www.lullabys.co.uk/shop/teutonia-spirit-...

tiburcia
28. říj 2011

@michal_spuntik chtěla jsem se zeptat, jaké jsou novinky v kolekci 2012? nové barvy? děkuji, zatím jsem to nikde nenašla.. 🙂

michal_spuntik
28. říj 2011

@tiburcia
Jo, já Vám to povím a vy to někde prozradíte 🙂
V kolekci 2012 u podvozků žádné revoluční (vlastně skoro ani evoluční) změny nejsou. To je ovšem naprosto v pohodě, protože podvozky jsou podle mne u Teutonie už několik let super. S tím, že letos přidala Teutonie top podvozek BeYou! je koncepce a nabídka natolik komplexní a ucelená, že jí podle mne stíhá do určité míry Hartan a pak už nikdo další.
Mám-li jít do detailů, tak se bude lišit třeba rukojeť BeYou (bude rovnou v umělé kůži jako bývala dříve Lambda), budou sjednocena upínání prvků na podvozky. Konkrétně se u Mistralu S a Mistralu P přechází na normu, která je shodná s Cosmem i Spiritem a tak už půjde skutečně u Teutonie cokoli dát na každý podvozek. Možná budou existovat vedle stříbrných i černé variaty podvozků některých typů. Více a konkrétně se to dozvíte už za pár dnů.
U dlaších zásadnějších věcí: Definitivně zmizí Alvi set korba a zůstává Fashion korba (bude mít nové jméno - konkrétně se bude jmenovat Made for You - tím se věrněji vystihne fakt, že si každý může barevně sestavit kočárek sám.
Za zmizelou Alvi set korbu ové bude v nabídce ještě jedna korba - Comfort (snad to nekomolím)... a bude hezká - více opět za pár dní.
Velká část barev 2011 přechází do kolekce 2012, k nějaké obměně však samozřejmě dojde. Nově budou k dispozici i varianty kočárků z umělé kůže v několika barvách, nově přibude několik nových designů - podle mne moc hezkých, ale to posoudíte, až je uvidíte. My samozřejmě už nějakou dobu specifikace a katalogy barev (a to i látkové) máme. Proto si dovolím zodpovědně prohlásit, že kdo objdná kolekci 2011 neprohloupí, protože ceny bohužel opět o něco stoupají ☹ , kdo je milovníkem novinek, určitě si naopak rád počká na kolekci 2012.
Více a detailněji opravdu za pár dní, kdy bude nová kolekce uvedena oficiálně do prodeje - přesněji do stavu, kdy již bude možno objednávat jak kolekci 2012 tak ještě i kolekci 2011. Souběh obou kolekcí bude (pokud nenastane nějaká změna na centrální úrovni) až do konce roku 2011.
Sečteno a podtrženo: již za pár dní si každý bude moci vybírat jak z kolekce 2011 tak i z kolekce 2012.
Hezký víkend všem a příznivcům Teutonie obzvlášť 😉
Michal

tiburcia
29. říj 2011

@michal_spuntik Michale, moc děkuju 😵 mě šlo hlavně o to, jestli zůstaly konstrukční prvky zachovány, nebo jsou nějaké novinky 😉 s tím nárůstem ceny se dalo počítat... Ještě jsem se chtěla tak předběžně zeptat, když se začátkem prosince objedná už nová kolekce 2012 dodací lhůta bude těch 12 týdnů? já totiž čekám jaká bude ať vím jestli objednat starou nebo už novou, ale zase, aby mi nepřišla měsíc po porodu, že? 😅 děkuji a hezký víkend..

tina424
29. říj 2011

@tiburcia
ahoj, na nemeckych strankach teutonie uz je kolekce 2012. http://www.teutonia.de/de/dessins/made-for-you-...
Ta cerna barva podvozku neni vubec spatna ;)
V nemecku se da kolekce 2012 uz nejakou dobu objednat.

@michal_spuntik Nevite jestli u beyou vylepsili tu hlavni brzdu, hodne jsem cetla, ze je problemova, u nas taky zlobi. myslite, ze bych to mohla reklamovat, kdyz jde ta packa otacet obama smery, otocenim na druhou stranu, kocarek pak nebrzdi, zacalo to zlobit az po tom co jsem kocarek poradne vycistila a promazala, protoze vubec nesel odbrzdit.

tiburcia
29. říj 2011

@tina424 děkuju moc 😵

zipsy
29. říj 2011

@michal_spuntik Dobry vecer, prosim Vas, kolko by stala nova pena na madlo Teutonia Spirit S3 ?