Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
17. zář 2013

@mina_ : asi by to chtělo podvozek nechat zkontrolovat nebo seřídit, takto virtuálně lze jen těžko zjistit, co je na něm špatně. Normálně není důvod, proč by neměla Teutonka provoz ve městě nebo na vesnici vydržet, seřizujeme kočárky po dvou nebo i po třech dětech, které se v rámci rodiny předávají mezi maminkami celkem běžně. A jsou to kočárky, které jezdí u nás po horách v zimě i v létě.
Ošetřování mazacím tukem je vlastně ošetřování olejem. Běžně se nechá koupit silikonový olej ve spreji, nechá se mazat i zmiňovanou WD 40. WD má většinou i přiloženou mazací aplikační trubičku, takže se nechají lépe namazat i špatně přístupná místa. Olej na šicí stroje může mít nevýhodu v tom, že bývá určený pro použití v suchu a nemusí už tak dobře fungovat v mokru když prší nebo v zimě v nasoleném prostředí. S tím se šicí stroje zase tak běžně nesetkávají. Výrobce nedoporučuje používat pro mazání vazelínu, namazané místo sice déle vypadá mastné, ale vazelína na sebe dobře váže prach a pak působí dlouhodobě jako brusná pasta, což není pro pohyblivé části nejzdravější.

janinek
17. zář 2013

@babyrenka mate prosim i Brio Go kocarky ci z,usenost?

bondyskova
25. zář 2013

@babyrenka Vy byste to zvládli? 🙂

bondyskova
25. zář 2013

@janinek Nám se neodbržďuje blbě. Nám se ani nezabrzí, jedno kolečko, prostě ta tyčka do těch dírek nestačí, vyjede jen tak na pokraj těch jamek, takže akorát tak vybrušuje při zabrždění v autě nebo MHD plast mezi těmi jamkami, kam má zapadat. ☹

hojda
26. zář 2013

@babyrenka Dobrý večer, můžu se zeptat, jak je to s výrobou Teutonií na zakázku (něco jako limitové edice)? Slyšela jsem, že se dělavali nějaké originální kousky na zakázku, že byl takový kočárek třeba jen jediný v ČR. Funguje to stále? Nebo to bylo jen v minulosti? Děkuji

duracelko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lodicka30
28. zář 2013

v nové kolekci 2014 bude kočárek tzv. cross.... je už k vidění na facebookových stránkách teutonia

hojda
28. zář 2013

@lodicka30 Jé šlo by sem hodit fotku? Já nemám facebook, nějak se mi pořád nechce zapojit se do davového šílenství jménem Facebook 😀

hojda
28. zář 2013

@lodicka30 Vypadá hodně dobře, ještě jestli jsou ta přední kolečka napevno, nebo pohyblivá.

kajark
29. zář 2013

@lodicka30
@hojda to vyzera ze sa jedna len o predne kolecka, asi vymienatelne, na fotke na kociku Beyou..nie? nieco ako ma hartan...

babyrenka
29. zář 2013

@bondyskova : opravy brzd máme v popisu práce.

babyrenka
29. zář 2013

@hojda : je to novinka pro modelový rok 2014. Teutonia uvažovala o podobém systému, který nabízí třeba Gesslein, ale nechtěla při takovém způsobu výměny přední části kočárku oslabit pevnost rámu podvozku. Takže to nyní řeší tak, že se vyndají přední otočná kolečka a místo nich se nasadí pevná přední náprava s neotočnými koly, prostě se nasadí do aretací předních kol. Z kočárku tak vznikne pevná čtyřkolka s většími předními koly, stejně velkými jako má Spirit nebo Team Cosmo, tedy kola 10" místo otočných 7". Tato přídavná přední náprava je i odpružená, takže si myslím, že to bude fungovat velmi dobře.

babyrenka
29. zář 2013

@hojda : s výrobou kočárků na zakázku jako zcela originálních se vlastně nepočítá. Dokud byla Teutonia plně v německých rukou, bylo možné si objednat vlastní edici kočárků, požadavek byl však minimálně 100 kusů. To tak úplně originální není, při velikosti naše trhu a také rozmístění potenciálních zákazníků se tak snadno může stát, že si stejnou variantu vyberete třeba tři v jedné ulici. Současní američtí vlastníci se snaží jít spíš cestou unifikace, když si porovnáte katalogy z jednotlivých let, tak se postupně snižuje nabídka barevných variant, zářným příkladem také je to, že se na náš trh, zařazený distribučně na východ, nedostala kompletní nabídka kolekce jako třeba pro Německo. Takže originalita je spíš daná požadavky trhu jako takového, specifické varianty se nabízejí spíš pro skandinávii nebo pro Rusko. Ale to je zase požadavek na stovky kusů, což třeba pro ruský trh a jeho velikost je na druhou stranu zanedbatelné množství.

hojda
29. zář 2013

@babyrenka Zajímavé, díky!

vec01
30. zář 2013

Zdravím Vás maminky a majitelky Teutonií Spirit, chtěla jsem požádat o radu, zda se vyplatí pro 6 měsíční miminko pořídit ještě vložnou tašku? Malý není žádný drobek, má 68 cm, ale přeci jen mám trošku obavu, aby mu nebylo v zimě jen ve fusaku chladno (přemýšlím o originál Teutonia nebo Emitex vložné tašce), co myslíte, je to potřeba? Nyní jsme ještě jezdili v hluboké korbě, ale jiného kočárku. Děkuji

mooncaa
30. zář 2013

@vec01 Myslím, že vložná taška je úplně zbytečná, ale pořídila bych prodlužovací díl.

vec01
30. zář 2013

Děkuji za odpověď, o tom jsem také přemýšlela tak jsem ráda, že jste mě utvrdila v myšlence.

mina_
30. zář 2013

@vec01 vložná taška je zbytečná, souhlasím s @mooncaa
Kup si prodlužovací díl. Já jsem si ho nechala dělat v německu přes babyrenku a super, získáš super velkou ložnou plochu. Našemu Tomíkovi je 14 měsíců a jezdíme tak pořád, žádné hračky ti z kočárku nevypadnou, jen je to samozřejmě měkčí než korba. Nástavec má horní pevnou výztuhu a lze to sundat a vyprat.
Na cz obchodech máš v nabídce jen černou variantu, pokud budeš chtít ladit do barvy, tak Teutonia vyrobí pouze na modelovou řadu 2012 a novější a nejsem si jistá, jestli ti udělají tu 2012 nebo až 2013, já ho objednávala snad v dubnu či květnu a pozor dodací lhůta min měsíc! Mě to přišlo až za měsíc a půl. Máme By you! (sportovní sezení 2012 a podvozek 2013)

@babyrenka díky za vyčerpávající odpověď, asi se servisu nevyhneme, ale vzala jsem WD-40 a snažila se prostříknout vedení tyčky a brždění se zlepšilo, ale brzda se stále velmi špatně vrací zpět.
Novinka vypadá moc dobře, kolik bude náprava stát, půjde na všechny teutonky?

@bondyskova pokusím se nafotit, kde všude jsem mazala, třeba ti to taky pomůže, nestačí totiž stříknou jen na otvor u držení kolečka.

mina_
30. zář 2013

@babyrenka nevíte náhodou cenu nápravy a nebude k vidění teď na veletrhu v praze letňanech?

hojda
30. zář 2013

@vec01 Vložnou tašku už určitě ne, prodlužovací díl bych asi vzala a stačí pořádný fusak, já mám nejlepší zkušennost s fusakem Dita Tábor s Outlastem (termoregulace) Máme i loger a originál Teutonia, ale tenhle je z nich nejlepší a ani nezabírá v kočárku moc místa, je takový měkký nadýchaný, no prostě nej🙂 a vydrží v klidu až do 3 let!

babyrenka
30. zář 2013

@mina_ : termín, kdy nám budou dodány ceníky pro modelový rok 2014, nám byl přislíben na druhou polovinu října, což by byl oproti letošní kolekci obrovský pokrok. Pro letošní kolekci jsme ho dostali až počátkem března letošního roku, to už by se asi nemělo opakovat. A v ten moment bychom měli znát i cenu doplňků. Jinak další slibovanou novinkou pro novou kolekci by měl být i kompletní konfigurátor pro sestavení vlastního kočárku, který by zároveň i po vzoru nákupního košíku na eshopech generoval cenu kočárku včetně doplňků, protože ta by měla být pro celou Evropu stejná.
O tom, zda se novinky z veletrhu Kind und Jugend z Kolína nad Rýnem objeví i na veletrhu v Letňanech dosud nemáme žádnou informaci.

nuonuon
2. říj 2013

@vec01 Pokud byste přece jen chtěla vyzkoušet vložnou tašku, tak bych svou prodala ne moc draze🙂, Pokud máte zájem napište do IP.

zzikk
2. říj 2013

@babyrenka Dobrý den, kde bych mohla koupit potah a madlo (dětskou hrazdičku ve sporťáku) na Teutonii Cosmo 2011? Nechci objednávat pouze madlo a nechávat si cokoliv došívat, díky moc za radu.

kaseny
3. říj 2013

Babyrenka NE!
Milé dámy, dříve než se pustíte do nákupu u Babyrenka, doporučuji přečíst si např. http://www.emimino.cz/diskuse/babyrenka-liberec... , protože "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají" ... Kočárek Teutonia také máme a kočárek jako takový je super, ale průšvih je ve chvíli, kdy potřebujete servis nebo nedej Bože řešit reklamaci. Jediný autrizovaný servis je v Babyrence a ta reklamace neuznává..

teegreen
3. říj 2013

@kaseny
Som si prečítala diskusiu a to testovanie som nepochopila, to akože ste na silnici postrčili kočík na 30 metrov, to je dobrá haluz 😉...
Inak švagrinka si teraz kúpila Cosmo a som prekvapená ako vylepšili sedadlo športovej časti a aj vanička je oveľa lepšia.

briuska
3. říj 2013

@babyrenka nebo někdo jiný kdo by věděl ..., prosím vás o radu. Zakoupila jsem starší ale plně funkční kočárek Teutonia Cosmo (2009), jak se mám o něj nejlépe postarat? pravidelně co 14 dní ho promazávat tím WD 40 a kde? případně je třeba ještě jinak se o kočár starat? A pak mám ještě dotaz k potahům. Ty moje jsou černé a bohužel vyšisované. Přemýšlím, že koupím nové, ale mám obavy, aby po jednom létě nedopadly stejně. Kočárek nebudu vystavovat žádným extrémum, jen běžná jízda po měste (ani ne hory). A není už na nových potazích Cosmo Fashion lépe řešená ta síťka, že to tak neplandá dítěti uvnitř kočárku za hlavou (a šly by mě tam)? děkuji mockrát za odpověď.

nevee
4. říj 2013

@babyrenka Dobrý den, půjdou prosím tato přední velká kolečka, co jsou novinkou na r. 2014, nasadit i na podvozek Be You 2013? Děkuji za info.

babyrenka
4. říj 2013

@zzikk : napište na objednavky@babyrenka.cz