Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

luciferova
4. dub 2011

@janano kludne, da sa to dat prec 😉 ked som prala tu sedaciu cast tak som to oddelila a vyprala, cize neni problem aj ked neperies 🙂

gucci
5. dub 2011

@prettybaby jj přesně tak, škoda, že Teutonka nedělá nějaké sourozenecké...s dvojčatovým tankem fakt jezdit nebudu 😉 , my máme už sourozenecký doma a vypadá to dobře, tak jsem ráda, ale s Teutonkou se budu loučit těžce

pett7
5. dub 2011

včera jsem zkoušela nylonovou pláštěnku a musím říct,že jsem celkem zklamaná...vypadá jak velká neforemná hadra...klouže po kočáře, tak jsem na tu zadní stranu přišila ty dva háčky z te igelitové...výhoda je snad jen rozepínání a skladnost. za ty peníze jsem viděla i pěknější pláštěnky 😒

prettybaby
5. dub 2011

@gucci aky mate, hod mi please link do IP .)dakujem

z.u.z.k.a.
5. dub 2011

ahojte preadavme nas kocik tuetonia spirit , v pripade zaujmu piste mi ip.
https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/5exk/teu...

hojda
5. dub 2011

@pett7 Taky mě ta pláštěnka moc zklamala, čekala jsem nějaký luxus, protože ta igelitová mi nešla skládat, ale luxus se nekonal☹

pett7
5. dub 2011

@hojda skládá se dobře, ale to je tak vše 😒 docela mě štve,že jsem si neobjednala jinou na mmb byla v modré a zelené a vypadala rozhodně líp... bohužel jsem nenašla odkaz... i ta síťka proti hmyzu je strašná, lítají včely tak jsem ji zase vytáhla..než ji správně nasadím,tak se malý pomalu probudí...

cabalkova
6. dub 2011

@babyrenka Dobdy den, mela bych dotaz, na ktery se mi nepodarilo vypatrat odpoved: kolik meri v prumeru predni kolecka noveho modelu BeYou!? Predpokladam, ze zadni jsou stejne velka jako na Spiritovi. A pak jeste takova osemetna otazka: bydlime na venkove a budeme chodit na prochazky i dost do terenu. Vic se mi libi Spirit, ale vsichni me zrazuji, ze trojkolky nejsou do terenu vhodne, ze jsou mene stabilni. Kocarek bude vozit i moje maminka v duchodovem veku s artrozou v rameni, tak je pro nas dobra ovladatelnost hodne dulezita. Dokazal byste mi poradit, zda je v tomto pripade lepsi Spirit (moje srdecni zalezitost, libi se mi uz roky), nebo BeYou!, ktere je samozrejme taky super a navic bude zrejme stabilnejsi (?). Diky moc za rady. 🙂

hojda
6. dub 2011

@pett7 Tak sítˇku mám naštěstí obyč z dm🙂

vendulal
6. dub 2011

Dobrý den, nemáte někdo zájem o výměnu sluneční clony? Máme černou a ráda bych ji vyměnila za červenou.
Případně, kdyby jste někdo nabízel za rozumnou cenu teutoňáckou černou či tmavší červenou tašku na kočárek, budu ráda za nabídky. Hezký den.

babyrenka
6. dub 2011

@cabalkova : přední kolečka na BeYou! jsou stejně velká, jako u Mistralu S, Fun Systemu nebo Cosma, tedy mají průměr 7,5" což je 19 cm. Zadní kola jsou stejně velká jako u Spirita nebo Mistralu S, tedy 12" nebo 30,5 cm. Se stabilitou při jízdě nemá Spirit S3 normálně žádné potíže, to již vyplývá z principu tříkolky, u té je jedno, zda je cesta rovná nebo nerovná, všechna tři kola jsou neustále v kontaktu s povrchem. Také těžiště kočárku je stále mezi oněma třemi body, neposunuje se tolik do strany, jako u čtyřkolky, při zkouškách v německé zkušebně dosahuje Spirit S3 ještě o tři až čtyři stupně lepší stabilitu při bočním náklonu než čtyřkolka. U té taky musíte počítat s tím, že při jízdě po nerovném povrchu se bude chovat podobně, jako židle nebo stůl na nerovné podlaze - jedno z kol Vám bude prakticky neustále chodit ve vzduchu. Jediný moment určité nestability u tříkolky nastává v momentu, kdy najíždíte ze silnice na chodník nebo jinou vyvýšenou plochu a potřebujete na moment postavit kočárek na přední otočné kolo. V tu chvíli pochopitelně potřebujete obě ruce, aby se Vám kočárek nezvrátil. Ale správný postup lze lehce nacvičit a pak již stačí na to pamatovat při normálním provozu. U podvozku BeYou! budete také potřebovat obě ruce, protože pokud postavíte kočárek na obě odjištěná přední kola, nebude se vyvracet do strany, ale pokud nebude vše v rovině a v ose tlačení, bude se snažit také posunout do strany jakoby bokem. Do terénu pak pro Vás bude lepší přehodit rukojeť na druhou stranu a jet většími koly napřed. Tím se změní také ovládání kočárku, pocitově to bude rozdíl asi jako mezi autem a vysokozdvižným vozíkem. Při jízdě bude také mít trochu větší odpor, otočná kola jsou menší, mají tedy nepříznivější přechodové úhly a je jich víc. BeYou je také o trochu těžší. Pokud mohu říci za sebe, protože jsem měl možnost vyzkoušet oba podvozky, myslím si, že pokud budete správně upínat dítě ve sportovní sedačce, aby se nedostávalo mimo těžiště kočárku, nebude mít problém se stabilitou žádný z nich. Výhodou Spirita je tedy jednak lehčí ovládání a pak také fakt, že je vyzkoušený na cestách i necestách již šestým rokem, BeYou! je absolutní novinka, která prokázala odolnost při zátěžových zkouškách na zkušební dráze a jiných mučidlech, ale praktický každodenní život ji teprve čeká.

pett7
6. dub 2011

@hojda a sedí dobře? Já musím koupit jinou pro babičky je problém ji vůbec nasadit....

lebapa
7. dub 2011

@vivianaba Ahoj, díky za radu, chystali jsme se na podrobnější prohlídku kočárků, ale po tvém doporučení jsem se rozhodla že hlavně skládání a manipulace bude pro mně rozhodující. Manžel nechal výběr na mně, na espiru našel pár věcí které se mu moc nelíbí.Teutonku mi přivezou teď v pátek a už se nemůžu dočkat až o prázdninách vyjedeme na procházku 🙂 Teď už jen sleduju jaké doplňky ke kočárku by jsme mohli časem dokupovat

hojda
7. dub 2011

@pett7 Je hodně velká, natáhne se na celý kočárek, není to nic spešl, jako přesně na tvar kočárku, ale v podstatě se tam nemá hmyz kudy dostat a to je hlavní ne? A nandaná je razdva🙂

ja.na81
9. dub 2011

Ahoj holky, rozmyslim, jestli koupit slunecnik nebo slunecni strisku. Poradite mi co se vam vice osvedcilo v praxi?

ja.na81
9. dub 2011

jo a zapomnela jsem jeste - da se na teutonii pouzit jakykoliv slunecnik nebo jen ten original teutonie? Dekuji 🙂

babyrenka
9. dub 2011

@ja.na81 : na kostrukci kočárků Teutonia lze připevnit kterýkoli slunečník, který má upínací sklíčidlo vhodné pro trubky s větším průměrem. Originální slunečník má výhodou v tom, že po sejmutí šroubení ho lze přímo lehce nasadit do vstupů v opěrkách rukou sportovní sedačky před vstupy pro madlo bez nutnosti dotahování šroubením. Velmi často používanou alternativou slunečníku je originální sluneční stříška, která na rozdíl od jejích laciných napodobenin na střeše kočárku dobře drží a díky plastové výztuze i dobře drží tvar. Bohužel však nejde nasadit na držadlo Fashion korby, protože plastové spony, kterými se upevňuje na rám střechy, mají menší průměr, než držadlo korby.

kdaniela
10. dub 2011

ahoj,tak tašku na sporťák už jsem vyřešila,měla jsem jí tam blbě(dál od rukojeti) 😀 😅 😎 ale mám jiný dotaz-používáte někdo tu sluneční stříšku v tmavý barvě a neprůhledný?trochu mě zarazilo,jestli tam prcek bude chtít být a zda to není už přiliš-tmavý,dlouhý atd,aby tam chtěl být či se tam v létě neuvařil 😒 ,nějak jsem si to představovala trochu jinak,tak mě uklidněte někdo,kdo máte,že jsem to nekoupila blbě a je to v reálu fakt v pohodě i pro prcka,to by mě mrzelo totiž,děkuju 😉

baarca
10. dub 2011

@ja.na81 Tak u nás slunečník naprosto nepoužitelný, protože s ním okamžitě začal Mates lomcovat a prý to je bezva hračka 😅

@kdaniela A zároveň i odpověd pro tebe: Sluneční clonu používáme jen při spaní v poloze vleže. V sedě jde totiž přetáhnout přímo bouda a další clona je zbytečná. Pruhledná není žádná z těch barev, pokud vím. Uvaření bych se nebála, ale co se týče výhledu, bývá to s prcky komplikovanější. Ten můj taky byl schopný prostrčit hlavu tím nejmenším otvorem dole, jen aby něco viděl. Takže to spíš uvidíš a jak stáhneš boudu bude asi kompromis mezi zastíněním a prckovou touhou po výhledu. Zase ale na to spaní byla skvělá a určitě nelituju, že jsem jí pořídila.

ja.na81
10. dub 2011

@baarca diky! S tim slunecnikem jsem si presne to same rikala, ze jen to nas Honzik uvidi, bude za to lomcovat 😀 Tak ho snad vubec kupovat nebudu, zkusim tu slunecni clonu a taky tu boudu pretahnout... zatim jezdime ve sportaku tyden, tak to vsechno jeste nemam vychytane 🙂

kdaniela
10. dub 2011

@baarca taky děkuju 🙂 my sporťák zatím použili jedinkrát,tak to taky nemáme vychytaný ani omylem a nevim,co všechno jde s tím,tu černou průhlednou jsem u nás neviděla,jen jsem jí zahlídla na obrázku,že existuje,ale asi ne pro náš trh,otázka taky je,zda by k něčemu byla zas 🙂 mě jen překvapilo,že je to docela dlouhý a tlustší tj tmavý víc než jsem čekala,ale zkoušeli jsme to dávat myslim při poloze tý polo nebo vsedě narychlo na prázdnej kočík,teď nevím a možná i blbě(jak prvně tašku na sporťák 😀 ) a nasazení vychytáme,ven jsme jí nebrali a měli plínku,když bylo třeba,chtěli jsme totiž zkusit,co řekne na výhled a při chvilkovym sluníčku to vyřešila ta plínka,za kterou vesele tahal a zabavil se s ní,přetažení boudičky nás nenapadlo,přeci jen je to pro nás nový 😅 teď máme zatím zpět korbičku dokud to půjde,ať jí využijeme 🙂

babyrenka
10. dub 2011

@kdaniela : Teutonia vyráběla originální stříšku průsvitnou první dva roky s ochranou proti slunečnímu záření UVP +30. Je pravda, že spoustě maminek vyhovovalo to, že dítě přes tuto stříšku vidělo a nemělo potřebu stříšku ze svého výhledu odstranit. Řadě maminek se zase nelíbilo, že přes ni děti mžourají do sluníčka. Potom přišla Teutonia s požadavkem na vyšší ochranu, stejnou jako potahy kočárku, tedy UVP +50. Tyto stříšky se vyrábějí dodnes, ale jsou neprůhledné, ať již jsou černé nebo v barvě kočárku či z nabídky Color- It designu. Stříška se nasazuje celkem jednoduše, plastové spony se nasunou na rám střechy v místech nad poutky pro upevnění límce nánožníku a pružná část potahu se zavlékne za límcem horní části střechy, tak, jak je to na obrázku na obalu stříšky nebo na stránkách Teutonie.

alex9966
11. dub 2011

chcem sa len opýtať. sieťka proti hmyzu sa dá dať aj na vaničku fashion? oplatí sa kúpiť originál sieťku alebo ako vyššie píšete stačí aj univerzál sieťka. kúpili sme teraz teutoniu spirit. nakoniec som po ňu bola v polsku v baby city nowy targ. super prístup predávajúcich (kúpili sme tam mnoho aj iných vecí). a hlavne urobili dobrú cenu. ušetrila som oproti slovenksu cca 300 eur. to si myslím je už zaujímavé. a to som si ešte skombinovala šporťák farebne. červená strieška, čierna sedacia časť, čierna rúčka a do toho farebná vložka taká tá biela s červeno, čierno, modro kvietočkami. tá podložka je v katalógu 2010. dobre to vyznie je ten kočík zrazu pestrý. vanička fashion je čierna s touto bielo farebným vnútrom, takže tiež to nie je tmavé.

pett7
11. dub 2011

@kdaniela my stou neprůhlednou odjezdili loňské rok, a párkrát jsme ji měli letos a malému to nijak nevadilo 🙂 je super občas ji ale sundal...horší jsou pláštěnky u té klasické strkal hlavu do otvoru a nylonová z té se vykloní úplně když chce...naštěstí je tam ten kšilt, ale i tak děs...
@alex9966 na vaničku jde, ale asi bych koupila nějakou obyč...je sice krásná,ale někomu vadí černá barva a hlavně nandat ji na kočár aby dobře přiléhala je snad nemožné....vždycky bylo místo kde neseděla a když se mi to podařilo tak mi v boudě u málého lítala moucha 😀 a pro nezkušené a babičky prakticky nemožné ji nasadit..
a ty vložkydo sporťáku jsou super..mám zelenou 2010 to je takový samet ta drží krásně nesjíždí je pevná a potom 2009 barevnou, to je taková normální látka,tenká a moc dobře nesedí.

kakucka
11. dub 2011

Pridam take zkusenosti se striskou i slunecnikem. Slun. striska je prima, pokud je dite mensi a nedokaze ji sundat- nas maly ji strhaval, vadila mu ve vyhledu. Pokud spinkal, byla prima. Toho, ze tmava by zpusobovala prehrati v kocarku bych se vubec nebala, podle me na to vubec striska nema vliv. Slunecnik je taky super- mame original, je slozeny ze dvou casti- jedna se upevni do pripraveneho otvoru vedle madla a na ni se nasroubuje druha cast s destnikem. Je to prakticke, kdyz se pokazi pocasi, slunecnik se necha doma nebo da pod kocarek, pokud nekdo parkuje kocar ve spolecne kocarkarne, lehce se odmontuje. Trochu me stvalo, ze slunecnik musim pri zmene smeru prenastavovat, ale stejne jsme ho vyuzili vice. Nas maly totiz nesnasi nad sebou boudicku sportaku, takze i v zime jsme jezdili s boudickou stazenou dozadu. Premyslim o tom, ze v lete boudu celou odmontuju a budeme jezdit jen se slunecnikem. Taky se mi podarilo pri neustale manipulaci se slun. striskou jednu sponku ulomit. Bylo by fajn, kdyby se dala koupit nahradni a taky by Teutonka mohla vymyslet strisku takovou, ktera by sla na korbu i na sportak- podle me by to nebyl az takovy problem- stacilo by vymyslet sponky na korbu. Jinak mame i moskytieru original a je fajn, zadny problem s upinanim nebyl- vypada slozite, akorat ji mam odzkousenou jen na sportaku.

veve39
11. dub 2011

Dievcata teutonacky, alebo pani predajcovia prosim vas o radu - mame teutoniu cosmo,fashion kolekcia. Vcera sme 1.x poskladali sportovu cast. Som v rozpakoch zo striesky - ona sa odspodu nema nejako uchytit ? Zda sa mi to take "otvorene" ci volne.. a zaroven je ta latka zvonku pri zlozeni striesky velmi dlha...nemalo by sa to nejako uchytit ? Neviem, ci to zle skladame..nemate s tym problem ?

ivanek
11. dub 2011

@veve39 vzadu na zádové opěrce jsou druky, stejně tak zezadu boudy. Druky z boudy zapněte na zádovou opěrku

veve39
11. dub 2011

@ivanek
dakujem, len ja myslim tu spodnu zadnu latku striesky - ta je len tak volne prevlecena ?
potah je ku konstrukcii u nas pripevneny takym putkom so suchym zipsom, avsak spodna zadna cast budy sa mi zda ze velmi visi - a tam uz nie je ziadny sposob zapinania...

babyrenka
11. dub 2011

@kakucka : náhradní sponky ke sluneční stříšce se koupit nechají, máme jich skladem dost. To, že by maminky rády používali sluneční stříšku i na Fashion korbu, řešíme s Teutonií již několik let, naposledy v březnu letošního roku. Ale nevzdáváme to, u vložky do sportovního kočárku jsme se také dočkali.

ivanek
11. dub 2011

@veve39 já taky myslím spodní část boudy. Taková ta "visící"

A sluneční clona na Fashion korbu pasuje od Emitexu. Má dva druhy sponek.