Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

spaghi
15. led 2015

@babyrenka rada bych se na Vas obratila s dotazem ohledne krytek na konstrukci kocarku Mistral P 2011 viz foto, pri skladani kocarku nekolikrat vypadla, nastesti jsem ji vzdy nasla, ale ted naposledy uz bohuzel ne, da se krytka objednat, popr. jaka by byla cena? predem dekuji za info

babyrenka
15. led 2015

@spaghi : dá se objednat na servis@babyrenka.cz a stojí 65,- Kč za kus. Nebo také v Německu, tam přijde na 5,99 Euro.

spaghi
15. led 2015

@babyrenka vyborne 🙂 dekuji moc, hned si o par kousku k Vam napisu 🙂 abych mela do zasoby

kkaty
18. led 2015

Dobrý den, prosím o radu. Budu měnit korbu za sporťák a jaksi se mi ve sporťáku nedaří rozdělit "kšíry" abych je mohla prostrčit skrz díry ve fusaku. Kšíry (za rameny a po bocích) jsou spojené a nejdou mi rozdělit abych je prostrčila, popruhy jsem zkoušela prostrčit skrz plastové konce, ale jak jsou konce sešité, tak bohužel prostrčit nejdou. Určitě v tom nebude nic složitého, ale já to nevidím ☹ moc děkuji za radu

mooncaa
18. led 2015

@kkaty Já mám na těch ramenních karabinu nacvaklou do bočních. Ale podle popisu máš asi něco jiného, já mám rok 2010 Spirit.

kkaty
19. led 2015

@mooncaa máme rok 2014, znovu jsem koukala a bohužel, vše napevno ☹

babyrenka
19. led 2015

@kkaty : u novějších modelů, tedy také u toho Vašeho, už není na konci ramenního popruhu klasická plastová karabinka, ale v místě, kde končí široký ramenní pás v půlkulaté plastové spojce, není rovná plastová příčka ve spojce vcelku, ale je pod pásem dělená. Takže stačí okraj konce ramenního popruhu trochu zmáčknout směrem ke středu, byste se dostala k dělícímu otvoru a spojku z popruhu vytáhnout.

kkaty
19. led 2015

haleluja už to mám, díky moc 😉

spaghi
23. led 2015

@babyrenka dnes dorazil balicek s krytkami, moc dekuji ta super rychle vyrizeni objednavky 🙂

cabalkova
27. led 2015

@babyrenka Dobry den, prosim do kolika cm a kg je homologovana autosedacka Tario? Pomalu budeme muset prejit na dalsi, tak chci jen vedet, jestli mame jeste chvili cas. Diky.

babyrenka
27. led 2015

@cabalkova : autosedačka Teutonia Tario je určena pro děti do 13 kg váhy nebo 81 cm tělesné výšky

cabalkova
27. led 2015

@babyrenka Diky, divala jsem se nna stranky Teutonky a Tario tam vubec nenasla, zrejme uz ho prestali delat, ze...

bjoucik.15
27. led 2015

@cabalkova v Tariu seděla má dvouletá dcerka a měla tam docela dost místa... vypadla hodně pohodlně, ovšem miminečko bych do ní nedala... přišla mi obrovská a miminku se tam musí fakt špatně sedět a navíc je dost do sedu a ne do lehu, co ž je super pro větší děti, ale za mě tedy Maxi Cosi....

cabalkova
27. led 2015

@bjoucik.15 My v ni vozime uz druhe dite a jsme spokojeni, jen jsem zapomnela, kdy z ni mam malou vyndat. 🙂

mooncaa
27. led 2015

@cabalkova Z vajíčka nesmí přečuhovat hlava ven. Teda prý přesněji musí hlava končit 2cm pod okrajem. Každé dítě má jiné proporce, proto se celková výška neuvádí a pokud jo, je to jen orientaní.

cabalkova
27. led 2015

@mooncaa Diky, zatim neprecuhujeme, ale je to na spadnuti... tak musie vyresit sedacku 15-36 kg a princezna pujde do Maxi-Cosi.

mina_
12. únor 2015

@babyrenka dobrý den, dnes jsem koukala na nějakou tabulku s novými testy kočárků a teutonia by you! vyšla dost špatně, nemáte o tom bližší info? díky

hojda
12. únor 2015

@mina_ Nebyl to starší test? Kde to bylo?

mina_
12. únor 2015

@hojda je to teď nové... už jsem to našla na DE stránkách, ale za test chtějí 2,5 Eur.... testována byla be you v2 a dostala za 4......

hojda
12. únor 2015
hojda
12. únor 2015

@mina_ Podle mne byl špatný obsah škodlivin, ale viděla jsem test v roce 2009 a tam byl zase obsah škodlivin velmi dobrý, tak jestli změnili materiál???

hojda
12. únor 2015

@hojda Bugaboo a Stokke taky žádný pěkný výsledek.....

babyrenka
13. únor 2015

@mina_ : no ona tam byla tabulka a pak také hodnocení toho, jak kočárky vypadaly v jednotlivých parametrech testu. Podle toho hodnocení tam BeYou vycházelo v parametrech konstrukce, ovládání, praktičnost a bezpečnost velmi dobře, podle autorů testu Teutonii hodnocení trochu srazilo nepatrné množství určitých látek v použitých materiálech.
A v tom je trochu problém. Všechny výrobky věhlasných značek (Bugaboo, Stokke, Gesslein, Hartan, Teutonia a další) mají potahové látky s certifikací EkoTex Proof, tedy všechny potahové textilie, které se mohou dostat do kontaktu s dítětem, jsou bez škodlivých látek, které ohrožují zdraví dětí. Pak jsou na kočárku použity materiály, které se do kontaktu s dítětem dostat nemohou, které pomáhají vylepšit jízdní komfort pro přepravované dítě (například v paměťové pěně nebo pláštích kol) a v těch zjistili přítomnost nepatrného množství látek, které by eventuelně při vysokých koncentracích mohly mít vliv na lidské zdraví. Problém je v tom, že tyto látky nelze dost dobře nahradit jinými, protože skupina použitelných se neustále zužuje, navíc i přes jejich zjištění samotný test říká, že jsou tyto kočárky v kategorii dostatečné, není tedy důvod, aby nemohly být používány. Samotná přítomnost Teutonie na konci této skupiny je dána abecedním pořadím, podle kterého jsou kočárky ve skupinách zařazeny.
Já osobně jsem konzultoval již několikrát výsledky těchto testů s odborníky včetně lékařů a například podle jedné z ředitelek OHS je nutné se nato dívat tak, že tyto látky jsou při normálním používání kočárku naprosto neškodné, nijak z kočárku netryskají, jak nám to třeba kdysi předváděla paní Rozová a aby mohly nějak ovlivnit zdraví přepravovaného dítěte, muselo by to dítě například celé polstrování sedačky sníst. To asi nepřipadá v úvahu. Pro porovnání jsem dostal takový příklad - v kouři jedné spálené cigarety je víc škodlivých látek a těžkých kovů, než ve všech kočárcích, které prošly testem, dohromady. Za pozornost by možná stálo i konstatování jedné z našich zákaznic, zkušené dětské lékařky s dlouholetou praxí. Pravidelně u nás nakupuje přebalovací podložky do ordinace a čekárny. Říká - dvacet let jsem měla klasický přebalovací stůl s koženkou, po dvaceti letech jsem ho musela odstranit, protože koženka obsahovala PVC, tedy nyní zakázaný chlor. Teď musím každé tři měsíce podložky vyhodit, protože současné zdravotně nezávadné folie nesnášejí působení desinfekčních prostředků, tvrdnou a praskají. Takže u mě maminky děti přebalí a převlečou děti na schválené přebalovací podložce a doma je pak vykoupají v chlorované vodě, děti lezou po chlorem ošetřovaných podlahách a vyčištěných kobercích a je to v pořádku.

pernicek1
15. bře 2015

Ahoj holky. Chtěla bych se poradit. Máme kočárek Teutonia se vším všudy, s kompletní výbavou, s fusakama, slunečníkem, stínítkem apod. Prostě všechno komplet od Teutonie 🙂 Chci se zeptat, co všechno je třeba vzít s sebou do porodnice?

Předpokládám že konstrukci kočáru, na to adaptér, vajíčko a základnu pro autosedačku do auta. Do vajíčka přijde taková ta vyztužená novorozenecká vložka. Čekáme narození malé v květnu, takže asi i fusak MiniNest. Ještě něco je potřeba? Třeba i to stínítko (stříška) které se na autosedačku nasazuje?

Děkuji všem za rady, začínám to všechno chystat a vůbec nevím co všechno mít připravené v autě 😅

karol84
17. bře 2015

@pernicek1 Pokud pojedete z porodnice autem, tak stačí vzít autosedačku s novorozeneckou vložkou

lena82
17. bře 2015

Dobrý den, ráda bych se poradila. Máme podvozek Be you! a chceme k němu pro dvouletého syna pořídit stupátko/skateboard. Teď jsem se dočetla, že originální stupátko Teutonia není na Be you příliš vhodné. Jaké jiné stupátko k Be you používáte a jak jste spokojení? A nepřekáží dítěti ruční brzda? Děkuji za případné odpověďi.

shira_
22. bře 2015

prosim vedeli by steporadit co sprednym kolieskom na spirit s3, ked ho zaaretujem, velmi taha do prava. este sa chcem opytat, korculoval sa niekto za teutoniou spirir, alebo je to nebezpecne a neodporucate, dakujem

mooncaa
22. bře 2015

@lena82 Zkus Lascal, já toto stupátko mám, ale mám Teutonii Spirit.

@shira_ Vím, že to seřídit jde, ale nevím jak. S Teutonií Spirit bruslím, je potřeba mít zaaretované přední kolo. Je ale potřeba říct, že výrobce bruslení s tímto kočárkem nedoporučuje, že k tomu kočárek určen není. Mě se ale bruslí dobře, jsem ráda že má ruční brzdu, kterou náš vozík za kolo, co sice určen k bruslení je, nemá.

babyrenka
22. bře 2015

@shira_ : na zadní straně vidlice předního kola nad blatníkem je šroub s matkou. Když budete šroubem otáčet doleva, bude se celá vidlice natáčet doleva, když doprava, bude se i vidlice natáčet doprava. Tímto způsobem se nechá seřídit přímý směr u zaaretovaného kola, ostatně máte to celkem přehledně zobrazené v návodu k používání kočárku. Při bruslení musíte počítat s tím, že i když kolo zaaretujete, může se stát, že se zatížené přední kolo v aretaci uvolní a odjistí. Aretační čep je totiž uložený na pružině, to je vlastně ochrana hlavy, do které je vidlice uchycena, před roztržením v případě nárazu zaaretovaného předního kola na pevnou překážku. V praxi to pak funguje tak, že při přetěžování aretace se vymačkává lůžko pro čep na vidlici předního kola a aretace pak povolí i při mírném zatížení předního kola. Takže se může stát, že Vám kočárek náhle nečekaně zatočí do strany.

shira_
23. bře 2015

dakujem velmi pekne za odpovede, koliesko vyskusam nastavit. korculovat sa planujem iba po hladkej ceste anie rychlo, musim to skúsiť, je mi jasne, ze vyrobca to neodporuca...