Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kozicka
23. kvě 2009

iba:
ahoj, ja som podobny pripad ako ty, tiez som myslela ze mam kopec casu, dnes sme v Baby markete objednali teutoniu a pocitam ze pride az zaciatkom augusta, pricom termin porodu mam 24.jula takze chvilu budem asi bez kocika, ale v predajni mi slubili, ze keby som potrebovala kocik skor tak mi nejaky zatial pozicaju.
Pred tym nez sme prisli do Baby marketu sme mali vytipovane ine kociky ale v Baby markete bol fakt dobry obchodnik ktory ani sme nevedeli ako nas presvedcil na teotoniu spirit, ktora je o 10 tis. Sk drahsia ako sme mali povodne vytipovane. Takze dufam, ze budem spokojna ked uz musim na neho tolko cakat.

iba
24. kvě 2009

kozicka: spolieham sa na to, ze prve dni kocik potrebovat nebudeme. pripadne pouzijem babyvak (ked pridem na to, ako sa pouziva 🙂 zatial sa chodim pozerat na teutioniu do pocitaca, klikam na jpg cca 3xdenne a tesim sa ze "jeeeej!" 😀 len dufam, ze to bude fakt max 8 tyzdnov, v niektorych krajinach (Cechy, Rakus) to vraj byva aj 10-12...

jasminet
25. kvě 2009

kozicka - ja som len zvedava, ked budu takto pozicivat kociky kazdemu komu nestihnu prist v termine, co im na tej predajni ostane 😀

kozicka
25. kvě 2009

jasminet: Mozno maju na predajni nejake vyheglane kociky na poziciavanie, kto vie? Alebo sa na mna potom vykaslu a nic mi nepozicaju.
iba: od kedy sme ho v sobotu objednali aj ja to pozeram stale na internete 🙂
Trochu sa bojim tej kombinacie autosedacka Romer s konstrukciou Teutonia Spirit, v obchode nam to totiz spolu neukazali lebo nemali adapter a z obrazku mam pocit ze je ta autosedacka privelmi nizko oproti inym, nemate s touto kombinaciou niekto skusenost? 😖 Som totiz dost vysoka a bojim sa aby to nevyzeralo smiesne. 😖

denisab32
25. kvě 2009

iba
- zatiaľ to Nemci stíhajú pre SR do 8-10 týždňov

kozicka
- neboj nevykašľú 😉 , sú tam k dispozícii zápožičné kočíky, ktoré sa zapožičiavajú v prípade reklamácie a tie hlboké nie veľmi často, takže vôbec nie sú vyheglané 😉

....z vlastnej skúsenosti 2-3 týždne po pôrode som kočík nepotrebovala, len autosedačku na presun z nemocnice a lekárke...predsalen tošku potrvá, pokiaľ budeš po pôrode opäť OK...

Tú autosedačku máš cca v tej výške ako vaničku, takže sa toho neboj, a ak máš pochybnosti zbehni do predajne, chalani ti to ukážu.....

jasminet
25. kvě 2009

denisab - a tie romerky autosedacky + isofix su na tom ako s dodavkami? tiez mi nejaku v pripade nudze zapozicate? 🙂

denisab32
25. kvě 2009

jasminet
- tam chodí tovar každé 3-4 týždne....ale taktiež sú nejaké vyčlenené ako zápožičné, kvôli Tariu, kde je dodávka ako pri ostatnom z Teutonky....

kozicka
- tá výška je rovnaká, ak nie aj trošku vyššie...takže myslím, že pohoda 😉

trdlo
25. kvě 2009

Niekto tu pisal, ze dodavky do Ciech a Rakuska maju meskanie...No ano, je to pravda.....Akurat som telefonovala s nasim obchodom vo Viedni (byvame tu a obchod je asi 2 km od nas) kvoli nasmu Cosmu, ktore mal prist vlastne uz minuly tyzden (objednavali sme este 21.3.!!! 😲 😲 ) a ze ano...vsetko ma meskanie o ca. 1- 1,5 tyzdna.. 😠 😠

No super...No to sa nasa mala naozaj skorej narodi, ako pride kocik 😒 Ujko ma ale tiez upokojoval, ze nam v pripade nudze a zaujmu daju k dispozicii nahradny kocik...A to som sa uz na ten nas "voz" taak tesila..
Ale bola to tiez nasa chyba...strasne dlho sme vyberali...tiez sme sa nevedeli (teda ja 😅) dohodnut na type..dlho sme chceli Mistral S, potom Fun System, manzel chcel straasne Spirit a nakoniec sme objednali Cosmo. (o vybere farby radsej pomlcim 🤐 )Teraz som tomu strasne rada, ze sme vybrali Cosmo, lebo som az po objednavke odmerala dvere a pri tych sirsich typoch by sme vzdy museli otvarat dvojkridlove dvere od bytu..A s Cosmom je to v pohode...

ywina
25. kvě 2009

Já taky čekám už 9 týden.... ☹ ale mám ještě dost času,ale tak moc se na kočárek těším.... 😀 Ale já hloupá neobjednala hned tašku,tak snad tam budou mít nějakou skladem...byla jsem z kočárku tak nadšená,že jsem si na tašku ani nevzpoměla....no,.hlavně,že kočárek bude nádherný......

jmisa
25. kvě 2009

No my čekáme jedenáctý týden, tak uvidíme, jestli snad tento nebo ten příští.... 😀

kozicka
25. kvě 2009

deniska: dakujem velmi za odpoved, trochu si ma ukludnila, aj ked stale mam problem s tou vyskou, lebo aj vanicka sa mi zdala nizko (oproti cam cortine, ktoru som k vam povodne prisla kupit 🙂 Inac stale mi ta cortina vrta v hlave, len si neviem vybrat farbu z tej serie X3 2009, skor by som si vybrala z tej serie 2008, aky je medzi nimi rozdiel? Som porovnavala popisy na internete a nenasla som medzi nimi rozdiel.

martuli
25. kvě 2009

Ahoj holky, my cekame uz 13. tyden a zatim nevime, kdy kocarek bude, jsem z toho celkem zoufala

ywina
25. kvě 2009

Kozicka-cortina se nedá srovnat s teutonií....mají ji skoro všechny kamarádky a nadávají na ni....vrže a to ji používají necelý rok....a hrozné kolečka....tak jsem o ní ani neuvažovala....to spíš Jané....

simounah
25. kvě 2009

Ahoj.......po čase se opět hlásím a jdu poreferovat jak se jezdí s Teutonkou. Máme Teutoniu Spirit a jedním slovem super. Až teď, když si sem tak zkusím jezdit s kočárkama kamarádek oceňuju, že jsme ji koupili i když je to dražší kočár. Ty ostatní jsou tak tvrdé a neodpružené, že s Teutonií se jede krásně lehce pružně. Fakt je to veliký rozdíl.
Jinak malý se narodil koncem února u teď už je skoro přez celou korbu a to je lehce oblečený na léto, že tam není žádný fusk ani nic jiného. Takže jsem ráda, že to vyšlo, že malé mimčo s fusakem bylo na jaro a když poporoste - už v korbě nic nezavazí a pak se přejde v létě na sporťák. Podle mě se do té korby dítě narozené v létě nebo na podzim s fusakem nemůže dát. Ale to je teď u všech kočárků.
Tašku ke kočáru máme hned od začátku, ale dali jsme ji zatím jen 1x. Zatím se snažím vše dávat dolů do koše kočárku. Taška mi totiž přijde děsně veliká (oproti korbě, která vypadá drobně vedle ní). Prostě se mi ta taška tam nějak nelíbí. Používám fakt jen, když dolů do košíku dám něco jiného a potřebuju jeho věci a krmení vzít sebou taky,tak pak přijde na řadu taška. A to jsem si myslela, že ji tam budu mít pořád.
A ten termoobal co je její součástí mě teda docela zklamala - když tam dám teplý čaj a vytahnu ho někde za 2 hodinky, tak je studený. Vím, že to neudrží teplé nevím jak dlouho,ale ty 2 hodinky jsem myslela, že aspoň jo.
Ale jízdní vlastnostikočárku teda fakt chválím a jsem ráda, že jsme do něj šli. Už bych ho za jiný nevyměnila 🙂

katwind
25. kvě 2009

simona - díky moc za recenzi, není nad to si přečíst postřehy od někoho, kdo teutonku fakt používá. Spirit mám objednaný, tak se moc těším! Jen jsi mě trochu nepotěšila tou korbou... mám miminko na září, prodejci teda tvrdili, že se tam na zimu v pohodě dítko vejde, tak nevím 😝

simounah
25. kvě 2009

katwind: Uvidíš no, třeba se vleze. Kamošky kolem taky vozili děti narozené v srpnu, září,říjnu v korbách v zimě, ale já si to nějak nedokážu představit. kdybych teď malého ve 3.měsících oblekla do teplých věcí + fusak, tak tam bude jak sardinka. Ale jak jsem řekla, teďka jsou ty korby všechny takové, takže to si člověk nevybere.
Já před koupením pročetla hodně diskuzí o Teutoniích a všichni si ji zatím chválili ...no a já se také připojuji. Brali jsme ho hlavně kvůli sporťáku. Hluboká korba se mi zdála taková jednoduchá (moc se mi nelíbila), ale teď jak s ním jezdím, tak i ta korba se mi líbí čím dál víc - a zdá se mi právě taková elegantní a tím, že máme béžovou , tak jemná barva a lidi v okolí nám ho zatím jen chválí - jak krásný kočárek máme 🙂 . A to odpružení na všechny kola jde opravdu znát. Nevím jestli to dělá i jiným, ale když jedeme kočárek si na nerovnostech jen tak lehce klapká...nejdřív jsem myslela, že je třeba pokažený, ale dělá to pořád, takže je to asi to odpružení - prostě si to tak lehce klapká a krásně jedeme 😀
Ségra mají Jane Slalom a když si její muž vezl Teutonii, hned řekl: "Teda vám to krásně pruží" ... a to je chlap, těm bývá většinou všechno jedno.
Věděla jsem, že většina dnešních kočárků se nijak nehoupe, proto jsem ani nečekala, že Teutonka bude.Ale překvapila mě- ona nehoupe, ale oproti jiným aspoň mírně drncat jde. Ostatní kočárky co jsem zkoušela jsou fakt tvrdé-člověk s tím nepohne.
A jaké máte objednané barvy? korby a sporťák?

katwind
25. kvě 2009

Simon, uvidíme, snad to bude ok no...
Jinak máme korbu hnědou s kytičkovým lemem a sporťák červenočerný 😵

veronika.m
25. kvě 2009

Katwind: neboj se ničeho mám holčičku narozenou v září a z korbičky fashion jsem jí vyndavala v březnu a to jen proto že už chtěla vidět tak šla do sporťáku jinak i s fusakem v pohodě. A její porodní váha 3,30g takže žádnej prcek to nebyl takže pohoda, korba vypadá malá ale je prostorná. 😉

michal_spuntik
25. kvě 2009

Čauky,

po čase se trošku také zapojím do diskuze.
Patřím také mezi taťuldu, kteří s Teutonií jezdí. Našemu prckovi je 2,5 měsíce a s velikostí korbičky rozhodně žádný problém není. Adámek je v ní zatím utopenej tak, že mu ji i taď v teple vyplňujeme mininest fusakem - aby se v ní necítil ztracený (a je to statisticky průmerně až mírně nadprůměrně velké miminko), takže se toho bát myslím není potřeba.
Ohledně pružení je to fakt bomba - chodím s kočárkem běhat, jezdím s ním na bruslích, dokonce jsme s ženou chtěli s kočárkem běžet (pražský) maraton, ale nedovolili nám s ním kvůli bezpečnosti běžet. Nakonec prťouse hlídali babičky a my jsme se u nich v průběhu závodu párkrát zastavili - takže prcek viděl vždy o kousek zničenější rodiče 🙂
V terénu jezdíme pořád... vše super, kočárek dostává pořádně zabrat, ale šlape jak hodinky.
No a něco málo k těm dodávkám - postihlo to celou Evropu. Dneska z Německa potvrdili dodávku 28 kartonů (což je cca 25 kočárků) pro ČR, na Slovensko bohužel vůbec nic...
Tento týden přiletí na jednání přímo z Teutonie do Prahy, jdeme si s nimi sednout a vyříkat si co a jak... jakmile budu vědět více, dám vám sem vědět.

Michal

krpcek
26. kvě 2009

ahojte. 🙂 🙂

aj ja mam spirit a som s nim veeeeeeeelmi spokojna. jedina "chybicka" je, ze je dole ta tycka a neviem dat dole do kosika dobre nakup, ale to nie je nic vazne. 🙂 🙂
to odpruzenie si neviem vynachvalit. a moja mala tiez 😀 😀

deniska prosim ta, mate aj slnecniky? treba ich objednavat alebo mate aj na sklade nejake? a nevies kedy budu budu t

krpcek
26. kvě 2009

kedy budu sietky?

mi zblbol pocitac. 😠 😠 😠 😠 😠 😠

rybkaz
26. kvě 2009

Simounah: ono tatínkům bývá šumák tvar a barva kočárku, ale o to víc oceňují tu funkčnost a technické vychytávky 🙂

Jinak koukám, že můžu být ráda, že jsme koupili skoro nový kočárek z 2. ruky... Kdoví, kdy bychom se dočkali toho nového...

cernobilka
26. kvě 2009

Jé, tak snad v té dodávce bude ten náš......

jmisa
26. kvě 2009

Cernobilka, říkala jsem si to samé 😀

eniuch
26. kvě 2009

iba:
nebude to trvat max. 8 tyzdnov, uistujem ta. ja mam v BM objednavku od 13.03. a este nam nedoslo vsetko co sme objednali, pritom zaklad sme brali to co bolo na sklade. aj ked prebalovaciu tasku nam predali (!!!) takze teraz nemem ani tu...no comment.
terminy prekladali tolkokrat ze sa to uz neda ani zratat.
a s babatkom budes moct ist von uz tyzden po porode, ak bude priaznive pocasie.

kozicka:
mam kombinaciu auto sedacka Roemer + Spirit, je to urcite vyssie ako vanicka, tie adaptery to dvihnu do vysky, su ako lesenie 🙂
ano, vanicka je trocha nizsie ale da sa to.... aku mas vysku?

jasminet:
mne dosiel adapter na Roemer len teraz v piatok, objednany bol 13.3. tak si to zrataj. a aj to mi samozrejme nezavolali ze je uz k dispo v predajni, vyvolavam tam sama.

simounah:
suhlasim, jazdne vlastnosti Teutonie Spirit su naozaj velmi fajn, vsetkym odporucam.

katwind:
ak ti bude korba mala, prinajhorsom dokupis predlzovaci diel k sportovemu kociku, nasadis ho a pri sklopenom sportaku mas dlhsiu vanicku. aj ked nie je moc siroka, je to aspon dlhsie...

jasminet
26. kvě 2009

eniuch - to ako ze si si objednala prebalovaciu tasku a ked prisla tak ju predali niekomu inemu??

denisab32
26. kvě 2009

michal_spuntik
...si predstav, že aj nám Slovákom tovar poslali a mám pocit, že všetko, čo bolo objednané 🙂 , malo by to tu byť do konca týždňa 😵 , sklz dodávky je 1,5 týždňa vraj Nemci menili nejaký softvér....

eniuch
...tvoja skúsenosť ma mrzí...ak je niečo skladom (vždy prídu nejaké kočíky a doplnky navyše), nezvykne sa odkladať, je to k priamemu odberu,čiže ak bolo niečo objedané, tak sa to vždy berie, že sa dodá až z nového tovaru...bohužiaľ neviem to z tvojho popisu zistiť, prečo si si tovar, ktorý bol v predajni nevzala ihneď, a prečo ho predali, skús mi dať info do IP....
....Nemci menili adaptéry, a preto síce boli, ale na Spirit 2008, takže chvíľku to trvalo....predajcovia obvolávali vraj všetkých, ktorým chýbali, ale tiež "vraj" niektorí nezdvihli 😒

jasminet
....také sa nikdy nestalo, že by bolo niečo objednané pre konkrétneho zákazníka a predali by inému....

jasminet
26. kvě 2009

denisab - ja netvrdim, ze sa to stalo, len som to nejak z toho opisu eniuch pochopila. nechcelo sa mi tomu verit, tak preto som sa pytala... 🙂

denisab32
26. kvě 2009

jasminet
...práve preto som reagovala 😉 ,pretože to naozaj tak vyznelo...

zeleny_cajik
26. kvě 2009

máte niekto korbu Alvi? Je priestrannejsia ako Fashion?