Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
31. kvě 2009

My jsme tedy zatím v limitu 12 týdnů, na což jsme byli upozorněni.
Ale párkrát jsem zaslechla v prodejně telefon s čekatelama na Teutonku, často přišlo mimčo na svět dřív a pak se mi spíš nelíbí ty komentáře prodavaček mezi sebou, že si to maj lidi dřív objednat. Ale pokud někdo čeká už 14 týdnů, tak vlastně objednal včas.
Ono si málokdo dovolí objednat kočár před všema genetickýma testama. 😖

michal_spuntik
31. kvě 2009

Ahoj holky, tak sice to nebylo adresováno přímo mně, ale přesto se mě vaše komentáře týkají - takže hurá s reakcí na vaše komentáře 😉
Nejvíce si myslím, že je ve vašich reakcích propíráno nějaké finanční odškodnění.
Otevřel jsem toto téma při středečním jednání, a samozřejmě jsem tento požadavek formuloval nejen pro naše maminky, ale nezávisle na tom, ve které prodejně v ČR si maminka Teutonii objednala.
Je to tedy jeden z bodů v řešení, ale na výsledek je v tuto chvíli ještě příliš brzo. Jakmile se dozvím něco nového, dám samozřejmě vědět.
Michal

martuli
31. kvě 2009

Michale, to jsem zvedava, jak se k tomu Teutonie a treba Babyrenka postavi. Mne to prijde dost neseriozni jednani, proste 14 tydnu je 14 tydnu a jeste nevime, kdy kocarek vlastne bude. Ale myslim si, ze kdyz si kocarek vyzvedneme, nikdo se s nami o financnim odskodneni nebo nejakem prislusenstvi zdarma nebude bavit.

stana888
31. kvě 2009

Mamči a Michale ,jsem na to též velmi zvědavá! Zítra tak asi zkusím znovu zavolat,tak uvidíme! 🙂 Nevím ale jestli než se vyřeší ,nějaké fin. odškodnění,nebude pro nás ,kteří jsme tímto problémem nejvíce poškozeni už příliš pozdě! Mimča budou na světě a kočárky snad už doma-tak proč by se po-té nějak ještě firma revanžovala! 😒

martuli
31. kvě 2009

Manzel tam bude taky zitra volat, tak jsem zvedava co nam reknou

denisab32
31. kvě 2009

Tak ja tiež dúfam, že výrobca sa spamätá, pretože v prvom rade to nerobí dobré meno predajcom....

Čo sa týka tovaru na Slovensko došli len celé zostavy, ale asi len polovica z toho, čo bolo objednané 😒 pre konkrétnych zákazníkov, i keď niektoré zostavy sú aj "navoľno", doplnky prídu v budúcotýždňovej várke, dúfam...

A čo sa týka zliav, s tými sa nedá ísť donekonečna dolu...ak by tú zľavu ponúkol pre predajcu výrobca, tak by sa to dalo, ale bohužiaľ to neurobí, pretože aj výroba čosi stojí...

eniuch
...je len na tebe, ako si danú vec vysvetlíš, a či k danej veci budeš mať uštipačné poznámky, BM je autorizovaný dovozca Romeru a tovar chodí každé 3-4 týždne, ale je istý čas medzi objednávkou predajcu a dodávkou + medzi objednávkou zákazníka a celkovou objednávkou k výrobcovi...ja nemám dôvod klamať...

...darmo predajcovia Teutonie odvedú 100 % prácu, keď Nemci to takto zvrzajú....

michal_spuntik
...netvrdila som , že problémy na Slovensku s dodávakami nie sú, len som napísala, že máš zlé infomácie, pretože aj Slovákom tovar poslali - 32 kartónov...no aj tak to nebolo všetko...

labutka
...čaká sa na doplnky, sú objednané, majú prísť koncom týždňa....

korina
31. kvě 2009

Michale: Poslala jsem vám SZ.

janka_pn
31. kvě 2009

ja som pre nasu bambulku kupila pred dvoma mesiacmi spiritika a ona nechce byt v kociku ☹ ach jaj a tak by som sa s nim rada pysila po meste 😎 , ale tlacim kocik v jednej ruke a dieta nesiem na druhej. co mam robit 😀 😅 , mozno budem nutena predat ho 😒 , vam zavidim vase deti v teutonkach 😉

rybkaz
31. kvě 2009

Dotaz na Michala 🙂 Když bych chtěla dokoupit nánožník ke Spiritu, je lepší ho objednat, nebo máte nějaké i na skladě? Díky 🙂

jmisa
31. kvě 2009

Nám je nějaké "odškodnění" fuk, chceme kočárek.

michal_spuntik
31. kvě 2009

pro Rybku:
záleží na barvě, ale obecně platí, že vše se musí objednat. Jen je možné, že některý obchod, který prodává Teutonie naobjednal pro sebe ty nejprodávanější barvy nánožníků s tím, že je bude potom umět nabídnout ihned a tím vyfoukne zákazníky konkurenci...
Michal

rybkaz
1. čer 2009

Michale, díky 🙂 Jen co si promyslím, jakou chci barvu, objednám si ho u vás 😉

eniuch
1. čer 2009

deniska:
poznamky, nepoznamky, adepter sa k nam dostal po 10 tyzdnoch od objednavky (tiez nemam dovod klamat ha-ha)....este raz: po 10 tyzdnoch..slovom: po desiatich tyzdnoch...nie po 3-4 ako vam chodi tovar. To je realita. takze bez urazky.
podla toho co pises vychadze ze ste nas tovar objednavali z Teut cca 6-7 tyzdnov od nasej objednavky? OK 🙂
ale uz to nechajme tak.

jmisa:
asi vsetci chceme mat z Teut vsetko co najskor doma...to je priorita pre kazdeho, stotoznujem sa s tebou. zlavy nam mali byt ponuknute bez toho aby sme o ne ziadali, aspon tak sa to vo vybranych firmach robi. vieme ako to chodi 😉

stana888
1. čer 2009

Tak dnes jsem do prodejny opět volala,ale náš kočárek bohužel nedorazil ☹ ,prý snad příští týden 😖 Ach jo!!!

martuli
1. čer 2009

Ja psala email a cekma na odpoved
Kdy jste objednavali?

denisab32
1. čer 2009

eniuch
...dala som si tu námahu a skontrolovala výpisy hovorov....volané ti bolo, takže adpatér mohol byť doma skôr (adaptér nie je produkt Romeru, ale Teutonie...)...tvoj kočík bol objednávaný 13.3. čo je dnes kúsok po 10 týždni a máš ho kompletný....vzhľadom na sklz objednávok myslím v tolerancii...

Nechajme to tak 😉 ... a nech kočík dobre slúži 😵

stana888
1. čer 2009

Martuli-objednávali jsme 16.3.,což pokud dobře počítám je 12-tý týden,. Ach jo!! ☹ ☹

jmisa
1. čer 2009

Stana, my máme obj. od 15.3., počítáš dobře - 12.týden.
My tedy objednávali tady v Praze, tak ještě doufám.

martuli
1. čer 2009

My objednavali 28.2.

pudo
1. čer 2009

ahojte.... tak ako si vas tak citam, tak zacinam byt co sa tyka sluzieb TETUTONIE skepitickaaaa...
a predpokladam, ze nejde iba o samotny kocik, ale co potom, ked sa bude musiet nieco doobjednat a kocik bude docasne nefunkcny??? tiez niekolko tyzdnov budem cakat a vozit dieta v pozicanom kociku???
toto moc serioznostou nezavana.... ospravedlnujem sa ak som sa niekoho dotkla, ale toto urcite nie ja bezny standard sluzieb...

denisab32
1. čer 2009

pudo
-"problém" Teutónie je, že nie je vyrobená v Číne...ak by boli tieto kočíky vyrobené v Číne, potom by to bolo jednoduché, na výber 4-5 farbných kombinácií a bolo by to jednoduché....

....nuž niektorí si na kvalitu radšej počkajú, aj keď momentálne tá čakacia doba je fak dosť dlhá, ale predpokladám, že to bude lepšie, veď minulý rok to boli len 4 týždne...

katwind
1. čer 2009

minulý rok to byly 4 týdny? Tyjo, to se maminky měli 😵

denisab32
1. čer 2009

katwind
....našťastie tehotenstvo trvá (väčšinou) 9 mesiacov 😀

martuli
1. čer 2009

To jo, ale nikdo neobjedna kocarek hned po poceti 😉

jmisa
1. čer 2009

Marťuli, přesně tak. Ono je dost risk objednávat už kolem toho 20 tt.

rybkaz
1. čer 2009

Pudo - naštěstí je Teutonka téměř bezporuchová (aspoň teda ve srovnání s ostatníma kočárkama), takže když už jednou přijde, vydrží 🙂

katwind
1. čer 2009

martuli, jmisa, souhlas. V dnešní době se prostě člověk bojí až do porodu a neznám nikoho, kdo by nadšeně objednával kočárek před 20 tt...

eniuch
1. čer 2009

katwind: neda mi nesuhlasit 🙂 vacsina ludi rozmysla podla mna takto.

dnes nam na obed volali z Babymarketu ze nam dosiel predlzovaci diel a prebalovacia taska takze hura, uz sme si boli pre to.

denisab32:
moje tel. cislo si na vypise hovorov mohla vidiet - ale na strane prichadzajucich. volala som vam ten tyzden ked dosiel adapter skoro kazdy den a az v piatok mi bolo povedane ze adapter je na predajni.
kocik este kompletny nemame, ale uz nam chyba len slnecna clona.

kobolova
1. čer 2009

4 tyzdne boli realne a aj splnene, ked mi pred mesiacom prisla Teutonka objednana cez polsky e-shop...
Bolo trosku strachu, ci bude vsetko ok, ale prebehlo to bez vacsich problemov (mensie problemy so sposobom platenia dopravy), dodavka kurierom priamo pred byt, nizsia cena ako tu, a hlavne tu bol za 4 tyzdne... 😎
Kedze mi kazdy tvrdi, ze je bezporuchova, nebolo preco vahat... Ak by aj, zaruka je tiez 3 roky, s tym, ze ak by sa vyskytli mensie vady, nahradne diely mi poslu, nemusim im tam posielat cely kocik (iba v pripade veeelkych vad).

kobolova
1. čer 2009

vyznieva to ako provokacia, ospravedlnujem sa, ale je dobre vediet, ze sa to da aj inak... 😝