Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janka_pn
28. črc 2009

amulet, mne ten kocik taktiez krasne zabalili a poslali. je to taka strasne pevna velka krabica, nemala by som obavu, byt na tvojom mieste 😉

lul
29. črc 2009

ahojte kocky, bol niekto na Teutonku v Rakusku? kam sa oplati ist pozriet? oplati sa to vobec?

michal_spuntik
29. črc 2009

Pro Katwind:
Opravdu řešení existuje a bez kočárku nebudeš - čestné slovo. V tomto ohledu můžeš být v klidu.
Rozhodně není třeba se bát nechat si kočárek poslat. Neexistuje lépe balený produkt, než jsou kočárky a výbava od Teutonie. Holky, které odpovídaly o pár řádků výše s tím už evidentně mají zkušenost.

No a tady přeposílám výsek z komunikace mezi zastoupením Teutonie pro ČR a vedením Teutonie pro střední Evropu - ředitelka pro Střední Evropu píše na vedení našeho zastoupení (protože nemám od zúčastněných svolení zveřejňovat jejich komunikaci, seříznul jsem to tak, aby tam nebylo nic osobního kromě oslovení,):

...Dear Irena,
I have received a call from Spuntik. /volali mi ze Špuntíka
I explained them the situation in Germany and told them that we are
looking for solution... /vysvětlila jsem jim situaci v Německu a řekla jim, že hledáme řešení
....
... I am very sorry for all this problems. /velmi se omlouvám za všechny způsobené problémy
I DO believe that this is the last month of these turbulences.... / skutečně VĚŘÍM, že toto je poslední měsíc těchto turbulencí(= špatných termínů dodávek kočárků)

Samozřejmě, že si uvědomuji, že to nic nevyřešilo, ale Rád bych vás ujistil , že mi opravdu není jedno, že kočárky chodí pozdě, že se s tím skutečně aktivně snažíme něco dělat. Týká se to bohužel celé ČR (a na Slovensku asi bojují se stejnými problémy).
Snad se vyplní slova z poslední věty a od příštího měsíce se situace opravdu zlepší.
Michal

bibi78
30. črc 2009

Michal,
ked si uz tu - po dlhsej dobe - tak sa spytam priamo Teba, lebo zatial mi tu nikto nevedel odpovedat: je mininest pouzitelny aj do Maxi Cosi Cabriofix?
vdaka!! 😉
bibi

zuzka88
30. črc 2009

ahojte, prave som nasla ze Mistral S vazi 16 kil?????????????????????????? Je to este vobec mozne v dnesnej dobe aby tolko vazil kociar?!?!?!?!
Prosim, info!

tono_babymarket
30. črc 2009

pre zuzka88
musím smutne skonštatovať že existuju aj ťažšie kočíky ☹ ☹
Mistra S síce patrí váhovo do vyššej kategórie, ale svoju vyššiu hmotnosť vyváži výbornymi jazdnými vlastnosťami a pohodlím pre dieťa.

katwind
30. črc 2009

Michale, moc děkuju za uklidnění - ale bu´dme upřímní, každá chceme už ten svůj kočárek! Je sice moc fajn, že se snažíte prozatím zapůjčit kočárek jiný, ale o to mi ani nejde, už prostě toužím po svém kočárku...

Jinak vím, že tohle všechno není Vaše chyba, ale dovolím si napsat, že vaše slova byla, že doba dodání je 8-10 týdnů, 12 týdnů je max, co se může stát. Já nyní čekám 12 týdnů... a nezlobte se, už to tu padlo, ale já si objednávám kočárek, případně jiné věci u Vás, nemusí mě vůbec zajímat, od koho a za jakých podmínek to máte Vy...

Omlouvám se, ale takhle to cítím...

kolca
30. črc 2009

kuk,

katwind chápu tvé rozhořčení, ale na druhou stranu - zkus se zamyslet nad tím, u koho sis ten kočárek objednala - jaký nabízí servis, a snaží se vyjít vstříc i za těchto podmínek...nemyslím si, že každý obchodník by se tak zachoval.
Navíc to čekání se vyplatí 😉 S Teutonkou už drandíme přes rok a stále je to podle mého názoru Number 1. mezi kočárky. Takže pevné nervy při čekání.
Myslím,že Michalův přístup je víc než profesionální a fakt se snaží.

katwind
30. črc 2009

kolčo, já vím, já si Michala jako prodejce vážím, byl neskutečně ochotný při každém jednání včetně návštěvy v obchodě. Takže určitě souhlasím, že je to profík a je moc ochotný, vstřícný... Jen prostě je to byznys jako každý jiný a když si něco objednáš, třeba postel, taky tě jakoby nezajímá, odkud ten tvůj dodavatel postel vezme, jaký s tím má starosti... takhle jsem to myslela. Vím, že se Michal snaží, o tom žádná.

Já stále doufám, že mi třeba zítra někdo zavolá, že kočárek dorazil😀

zuzka88
30. črc 2009

Dakujem ono, pridem sa este rozhodnut k vam do predajne ale dost ma to soklo, ratala som takych 10-12kg 🙂 mam reumu a budem rada ak budem vladat babo, nie to este tako hebedo 😀 asi vyhra Jane len kvoli hmotnosti

zuzka88
30. črc 2009

pardon, to ono mal byt Tono 🙂

simounah
30. črc 2009

Kdo by měl zájem prodávám zde v inzerci (kočárky) hlubokou korbu Fashion v béžové barvě - kolekce 2009. Tak kukněte na inzerát, kde jsou i fotky 😉

michal_spuntik
30. črc 2009

Pro Bibi:
podle mého názoru Mininest do Cabriofixu půjde úplně normálně. Nezkoušel jsem to sice, ale nevidím žádný důvod aby nešel.
Problém by byl obráceně, fusak z Cabriofixu nejde do Taria (protože Tario má pětibodové pásy)
Michal

michal_spuntik
30. črc 2009

Pro Katwind:
já samozřejmě tvé pocity chápu. Omlouvám se za komplikace, vím, že s blížícím se příchodem miminka na svět už chce každá nastávající maminka mít vše připravené a zařízené a když se cokoli táhne, tak to na klidu nepřidá. (koneckonců mám to z domova v čerstvé paměti zejména proto, že se zcela naplnilo přísloví o kvářově kobyle, kočárek pro Adámka jsem dal jedné z čekajících maminek, a pak jsem od Hanky dostal pěkně za uši. Naštěstí Adam byl v bříšku 14 dní nad plán a tak jsem stihnul skoro všechno dohnat 😉 )
Neboj, žádný ojetý půjčovací kočár ani žádné polovičaté řešení na žádnou maminku nechystáme a na tebe také ne. Poslal jsem ti do IP konkrétní postup. Snad tě trošku uklidní.
Michal

bibi78
31. črc 2009

vdaka, Michal, za odpoved! celkom potesujuce, lebo nerada by som kupovala 2x fusak... 😉

Katwind, viem, ze zacinas byt nervozna, ale vobec nemas dovod, dietatko je este daleko, navyse hned prve tyzdne s nim von aj tak nepojdes, ale myslim si, ze vsetky otazky ohladom oneskoreneho dodania Teutoniek od konkretnych dodavatelov sem nepatria, to by mala riesit IP... nechcem byt zla, ale ked sa na 20 stranach prebera tento isty problem dookola, je to otravne, maminy si chcu precitat najma o vlastnostiach tohto kocika a ine technicke otazky, nie logisticke problemy jednotlivcov... navyse, nikam to nevedie. kazdy robi, co moze!!
😅

katwind
31. črc 2009

Bibi, tak promiň... už jsem to s Michalem vyřešila přes IP. Ale trochu nesouhlasím... já si třeba ráda přečetla, že někdo čeká déle a někdo méně. Člověk si udělá představu. Miminko čekám za 14 dní, mám posunutý termín...
Každopádně už jsem v IP 😉 a můžeš řešit konkrétní věci, máš prostor 😉

labutka
31. črc 2009

ahojte, chcela by som na teutonku slnecnik, samozrejme original, volala som do BM, ale ze na sklade nemaju a dodacie doby su standardne ako pri kociku - 12 tyzdnov. to uz bude po lete.
viete nieco poradit? rakusko, cechy... ? dik...

gucci
31. črc 2009

kat: držím palce, aby kočár dorazil na čas 😉 .... my objednali naštěstí ted v 19tt, tak snad do silvestra dorazí 😀

katwind
31. črc 2009

gucci, moc děkuju! Jo, to bys měla stihnout🙂 To je stejně úsměvné, že s ena kočárek čeká déle než na mercedes co?😀
labutko a zkoušela jsi i Špuntíka? Asi bych zkusila obvolat více obchodů, kde vedou Teutonky, určitě někde bude 😉 držím palce!

gucci
31. črc 2009

kat: 😀 😀 😀

labutka
31. črc 2009

my sme z bratislavy (aj ked momentalne som mimo mesta), neviete niekdo ci v kike maju aj doplnky?

spuntici, vy nahodou nemate na sklade? chcela by som farbu 3630 alebo 3480...

katwind
31. črc 2009

labutko - nebo mě jedině napadá místo slunečníku clona, ta není v různých barvách, takže ji spíš někde budou mít na skladě... 😨

mayka
31. črc 2009

labutka, podla mna ani v kike to nenajdes. Nemali tam ani vsetky teutonky vystavene a ani prdavacky tam akosi neboli ked som tam bola ja. 😀
A nebude na to sediet slnecnik aj z inej znacky kocikov? Nie su nejake univerzalne? Inak tier slnecniky z teutonie sa mi zdaju byt dost drahe.

danadr
31. črc 2009

Sedia aj ine slnecniky.Ja som si kupila casualplay a aj farebne sa mi hodi. Skoda ze tie cakacky su take ake su.Hlavne co sa doplnkov tyka pretoze cloveku sa tazko na to caka 3 mesiace.Mna ten slnecnik tiez napadol az ked zasvietilo. 😀 Uz teraz som si radsej objednala fusak. Ale zas si myslim ze ten kocik sa aj tak vzdy riesi skor. Neviem si predstavit ako by som sa v 9 mesiaci tehotenstva hrabala po obchodoch vyberat kocik.Ale zas kazda sme ina. Kazdopadne s Teutoniou som spokojna a dosla mi nacas.I ked....moju prerastenu slecinku budem musiet v 4 mesiaci dat do sportaka lebo nam uz skoro trcia nohy z vanicky.Ale zas to je takmer pri vsetkych sucasnych vanickach problem.No nemozeme mat asi vsetko.Lahke kociky, velke vanicky, dodanie za par dni..............

labutka
31. črc 2009

hej, sedia tam urcite aj ine, urcite su aj univerzalne, ale ja chcem original...
ano, dodanie za 3 mesiace je strasne dlho. ked som pozerala teutonacku stranku, oslovil ma tam ten Polarbear - navlek na rucku kocika. ja rukavice nenosim, takze asi ho hned objednam, ked zacne za 3-4 mesiace prsat a byt skaredo, nech ho hned mam.
chapem predajcu, ze ked si objednavame kocik, ze sa neda mysliet na vsetko - ze mozno budeme chciet moskytieru, nanoznik, mozno fusak, slnecnik, drziak na flasu, tasku alebo nejaku drobnost, lenze mna napadne ze nieco by sa zislo, az ked to potrebujeme. tak jak som si myslela ze moskytieru nebudeme potrebovat, az dovtedy, ked nas na prechadzke pri jazere nenapadli komare. takisto som nerozmyslala v januari, ked sme kocik objednavali, ze budeme v lete potrebovat slnecnik... no nevadi, nabuduce budem mudrejsia. teraz mi neostava nic ine, nez skusat predajcov teutonky tu "naokolo", ci nemaju ten "moj" slnecnik...
este skusim zajtra zavolat do BM, ma prist nejaky kamion z nemecka, tak dufam ze tam bude aj nieco pre mna............

safira1
1. srp 2009

Ked citam, ze aj na doplnky sa tak dlho caka, rozmyslam ze objednam fusak. Len neviem aky. Syn bude mat v oktobri rok..poradite?

jasminet
1. srp 2009

mna by tiez zaujimali fusaky do cosma - hlbokej vanicky + potom do sportaku, pripadne aj do autosedacky romer... nechcem nejaky kupit a potom bezat objednavat iny, lebo mi nebude pasovat...

simounah
1. srp 2009

Nevím, jestli se tady probíralo Solano...nechce se mi to pročítat zpět. Máte ho někdo - jak jste spokojení. Přijde mi na pohled, že je kočárek úzký?

Já se rozhoduji v golfkách mezi Chicco Mutivay nebo Teutonia Solano? Michale prosím - můžete mi je nějak srovnat - pro a proti. Z obrázků mi přijde to Chicco širší. A Chicco se dá polohovat a Solano ne - musí se sklápět celý kočárek. Vy co ho máte? Vadí to prckům moc při spaní? Ale zase mě láká u Solana odružení. Ach jo ..to zase bude něco vybrat golfáč.
Díky

diapozitiv01
1. srp 2009

Ahojte,
vytesujem sa ako mala, dnes volali z BM ze nam uz prisiel nas Spirit 😀
Takze muzik ho pojde cez tyzden zobrat, skoda ze bezo mna nakolko som v nemocke na rizikovom 😒
Je to presne 8 tyzdnov co sme ho objednavali, takze celkom pohodicka.

aurrelia
2. srp 2009

No diapozitiv 01 to je supiš správa, ale netuším ako je množné, že si nás predbehla. JA už čakám 9 týždňov a mne nik nevolal,možno v pondelok. Alebo potom neviem ako je to možné. No skúsim si tam v pondelok zavolať.