Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katwind
3. srp 2009

Holky, já mám kočárek!!!😀 Teda ještě ne doma, ale teď mi volala paní ze Špuntíka (a psal Michal IP), že mám komplet vše připravené 😵 Jé, já jsem tak ráda!! Takže shrnutí - čekala jsem přesně 12týdnů + 4 dny, takže paráda! děkuju Michale 😉 Už tady překecávám manžela, že tam musíme co nejdřív zajet 😵

bibi78
3. srp 2009

No vidis, katwind! 😵 😵

katwind
3. srp 2009

bibi😉

Holky a kdo toužíte po teutonce a víte, že nestíháte tu lhůtu 12 týdnů, doporučuju zkusit zavolat do Špuntíku... co vím, mají tam spoustu kočárků - kombinací "navíc", takže byste určitě vybrali i narychlo 😉 😵

editas
4. srp 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušennost s tím, jestli se tyhle nová nenafukovací kolečka "neošoupou". Měla jsem dřív Teutonku s nafukovacími kolečky a byly pořád pěkné, černé. Příjde mi, že na fotkách už používaných kočárku mají ty kolečka takovou šedivou barvu - jako ojetá. V reálu jsem tenkočárek jezdit neviděla, tak nevím... Díky.

ditina
4. srp 2009

Ahojky, chtěla bych se zeptat, který kočárek je nejlepší do terénu (terénem myslím maximálně lesní cesty, trávu). Jestli Mistral S nebo Spirit. Byla jsem zamilovaná do Mistralu S, ale jak tak čtu diskuzi většina z vás má Spirit. Poraďtě prosím...

mayka
4. srp 2009

ditina mne kvoli takym terenom doporucili spirit. My tu mame polne cesty a rozkopane ulice.

ditina
4. srp 2009

mayka: no já jsem právě do teď tříkolkám moc nevěřila, ale asi je to hloupý předsudek. Spirit se mi líbí designově i víc, takže jestli je do terénu fakt lepší, tím lépe. Já tu mám lesy a rybníky, takže budu dělat procházky hlavně tam - takže občas kamínky, tráva, kořen - tohle musí kočár ustát. Jinak chodníky tu máme celkem ve slušném stavu.

gucci
4. srp 2009

kat: Gratulaceeeeee

albireo
4. srp 2009

editas: jazdim s tymi nenafukovacimi kolesami uz 8mes. a fakt,ze dost. denne tak 5-6km. zatial vyzeraju normalne . samozrejme, pouzivanie je na nich vidno, ale funkcnost sa nezmenila. Jo,ako clovek s takymi kolesami jazdi napr.po nespevnenych cestach, nachyta sa na ne prach a vyzeraju sede. ale mas pravdu, nasi susedia mali teutoniu s nafukovacimi kolesami a tie vyzerali tmavsie, aj napriek tomu,ze kocik pouzivali uz u druheho babatka.

ditina: je to otazka vkusu. vsimla som si ,ze 90% kociek,co sem prispievaju sa rozhodne pre Spirita. zijem v Dansku a tu ten model dovazaju len na vyslovnu ziadost zakaznika alebo rodicov rovno poslu cez most do svedskeho Malmo. Danom trojkolky nejako nesedia. Proste otazka zvyku.
Mam Mistral S, na taky teren ako pises, staci. ak idem v parku cez travu ,prehodim rucku, zaaretujem male kolieska a ideme.
od Spiritu ta odhovarat nebudem, kedze sa v CZ predavaju velmi dobre, mas sancu, ze ak napr. kupis celu zostavu, lahko neskor najdes kupca napr. na korbu fashion. tak isto vazi o nieco menej.

este ma napada jeden postreh pre vsetkych,co su vonku s mimi za kazdeho pocasia: prve 3 mesiace sme pouzivali proti dazdu tu hnusnu igelitovu plastenku, co je v zakladnej vybave zadarmo. Potom sme kupili plastenku,co ponuka Teutonia ako volitelnu vybavu. Neda sa to porovnat, ta nova je z nejakej netkanej textilie, vyborne sa sklada a udrzuje, ma reflexne pasy. skoda,ze sme ju nekupili hned na zaciatku

ditina
4. srp 2009

albireo: děkuji moc za rozsáhlý rozbor. Bude to teda dilema. Protože právě na Mistralu S se mi líbí přehazovací rukojeť. Spirit by se zase v budoucnu lépe prodal, i když o to mi zase až tak moc nejde. Chci koupit kočárek a použít ho v budoucnu i pro druhé dítě a po 2 dětech už ho stejně prodam za prd, ať ten či ten.
Mistral S je těžší - ale já ho ani moc tahat nebudu, výtah máme luxusně velký, tak max. do tramvaje a to už u nás jezdí dost těch nízkopodlažních. No bude to ještě zajímavé se rozhodovat.

katwind
4. srp 2009

ditino, doporučuju fakt zajít do obchodu, kde mají oba typy a vyzkoušet😉 Jak jsem tady už psala, já chtěla původně Cosmo, ale po zkoušce v obchodě jsem se rozhodla pro spirit. A je fakt, že to je otázka zvyku a řekněme i kultury. V Německu, domovině Teutonek se taky Spirit neprodává tolik...prostě jsou němci mnohem konzervativnější.
Já osobně budu jezdit po louce, po lesních cestách, kolem rybníku jak píšeš... a byl mi Spirit doporučen prodejci i po zkoušce s ním jsem se tak rozhodla😉 Tak ať vybereš dobře😉

ditina
4. srp 2009

katwind: jojo, zajít do obchodu bude fakt nutnost, já si jen dělám takový předvýzkum. 😉 A zatím jsem z toho spíše zmatená, což je jasné, když ani jeden nemám vyzkoušený. Ale tak aspoň, že už mám jasno, že to bude Teutonia...protože zorientovat se v těch spoustě značkách mi taky zabralo docela dost času. 😀

simounah
4. srp 2009

Také doporučuji Spirit. jezdíme s ním po silnicích, chodnících a cestách všeho typu - polňačky, kolem rybníka a pohoda. Nedávno jsem měla problém s tím, že začal skřípat - promazali jsme všechny šroubečky a už opět jede krásně tiše - jenom si kolečko pěkně klapotá v tom odpružení 🙂 . Takže jsem opět spokojená

gucci
4. srp 2009

ditina: já myslím, že ta přehazovací rukojet je konkrétně u Mistralu o ničem, stejně to má vepředu moc malá kolečka tak by se s tím divně jelo, kdybys měla vzadu malá a vepředu velká kola
my jsme objednali SPirit a nic jiného jsme ani neřešili

ditina
4. srp 2009

simounah: tak to ráda slyším, terén by byl u mě asi dost podobný... A jak s tím košíkem? Někdo si tu stěžoval, že je k němu špatný přístup. Co si o tom myslíš ty?

gucci: to máš taky pravdu, když budu zrovna ty daný kola potřebovat vepředu, tak je blbost otáčet rukojeť. To mě nenapadlo, další plus pro Spirit. 🙂

mayka
4. srp 2009

kocky aky je rozdiel medzi mistral S a mistral P?

jmisa
4. srp 2009

Mistral P má stejná kolečka, Mistral S má kolečka přední menší.

mayka
4. srp 2009

aha dakujem. 😉

chicoola
4. srp 2009

Ahoj, jsem na tom hodně podobně jako Ditina, též jsem volila mezi Mistralem S a Spiritem. A po vašich názorech jsem se také nyní přiklonila ke Spiritu. Ovšem já ještě ani těhu nejsem, zatím jsme ve fázi snažení, takže se to ještě může všechno 10x změnit. 😀

didi35
4. srp 2009

Ahojte, rozhodla som sa pre Spirit, ale ako pozeram, tak do porodu koncom septembra mi ho nestihnu dodat... Neviete, kde v Madarsku alebo vo Viedni je mozne Spirit kupit? A vychadza to lacnejsie nez v BA?

A ako dlho dieta vydrzi v tej vanicke-korbicke?

lul
4. srp 2009

Didi rakusko sa moc neoplati, ak tam nechodis casto, v BM dostanes aj nahradny kocik "gdybyneco" 😉rozdiel cca 50 eur. Dodacia doba 8-10 tt. V BM maju tiez nejake farby na sklade, podvozky tiez. Podla mmna si vyberies😉 skus sa ist pozriet. Alebo si vezmi podvozok s korbou co maju na sklade a asportak sa ti do jari vyrobi😉

Vela stastia🙂

lul
4. srp 2009

este doplnim - My sme boli v scs vieden v babyone. Dieta ti vydrzi v pevnej korbe podla toho, ake bude velke. Rozmery vanicky neviem, my chceme vkladnu tasku. Pozri na stranke alebo dozadu v diskusii, kocky to urcite rozoberali 😉

krpcek
4. srp 2009

vanicka ma dlzku 73, ci 74cm. . . .moja mala ma teraz 65cm a uz je to len tak tak........ked sa zobudi a zacne sa sponovat, tak jej vsetky koncatiny vytrcaju von. 😀 😀 😀

neviem, ci by som si druhy raz kupila teutoniu 😅 je tam dost vecim, co mi prekazaju . . . no dokonaly kocik este nevyrobili.

mgm
4. srp 2009

krpcek:
prosim, uved co Ti prekaza. Uvazujeme doma o Teutonii a rad by som pocul aj negativa (zatial su tu len same chvaly a neverim, ze je tak dokonaly - nic nie je predsa dokonale). Osobne mam trochu dojem, ze sa tu vytvoril riadny hype okolo tohto kocika. 😲

Za druhe:
Skoro vsetci kto ich predavaju uvadzaju (ci uz su to mamicky z SK alebo CZ), ze dieta nechce byt v kociku a nerad by som kupil "drahu nakupnu tasku" 😎

dakujem

krpcek
4. srp 2009

to co prekaze mne nemusi inemu.

je jedina vec, co ma strasne vytaca - to je na spirite nad nakupnym kosikom tycka, pre ktoru neviem dat nakup dobre do kosika . . .inemu to vadit nemusi. a ostatne veci su uz len take vychytavky . . .napr. PP GT3 ma aj na hlbokej casti vetracku , teutonka nie . . .no a taketo prkotinky, ktore by mi niekedy veeelmi pomohli.

a autosedacka Romer - nikdy viac. ked bola krpana malicka, tak tam bola tak poskrucana a viac tam sedela ako lezala . . . a vobec som nemala pocit, ze by jej to na chrbticu robilo dobre. dokonca som si tu sedaciu cast musela vypodlozit vankusom, aby si tam lezala a nesedela . . . teraz je uz vacsia a tak moc mi to neprekaza, ale zase je tam taka namackana . . . ani nohym, ani ruky nasponovat. normalne uvazujem, ze si kupim maxi cosi.

janka_pn
4. srp 2009

mgm, no su skratka deti, ktore boli zvyknute na satku, nosic... a skratka kocik odmietaju, pripadne ako ta nasa, aj postielku.... ktoru mnohi tiez kupia drahsiu v domneni, ze robia pre dieta to najlepsie. ale kazde dieta je ine... teutonka je fajn, ale fakt neexistuje dokonaly kocik. a kazdy ma predstavu o inej dokonalosti. ak chces pre dieta jeden z tych najlepsich kocikov, kup teutonku, aj s rizikom, ze tvoje dieta kociky mat nebude a ty ju budes musiet predat. ale je aj stredna trieda kocikov alebo nizsia trieda... ved chod do obchodu a poriadne si kociky "omakaj" a poskusaj. zistis co by ti snad vadilo a podla toho sa rozhoduj. som ale muuudra 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝

janka_pn
4. srp 2009

mne ta tyc npr. vobec nevadi a ani vetraky mi nechybaju. je to fakt subjektivne 😅 😉

danadr
4. srp 2009

Myslim si taktiez ze sa ta Teutonia prehnane ospevuje. Super sa s nou chodi i ked zas nemam pocit ze ten Spirit je az tak uzastne stabilny ako sa tu hovori.Par krat som musela chytat rovnovahu ked som zle nabehla na chodnik.Navyse moju 4 mesacnu musim dat uz do sportaka lebo koncime s vanickou.Este mozno vydrzi tak dva tyzdne. Sice mam dost velke dieta ale zas obor to nie je a pride mi to dost blbe davat ju v 4 mesiacoch do sportoveho kocika. A to s tym kosikom uz ani nekomentujem. Ja by som uz Teutonku nekupila.Je dizajnovo asi najkrajsia na trhu ale fakt nie je dokonala.Je pravda ze je to subjektivne a kedze som nemala moznost mat iny kocik tak to neviem porovnat.Toto mi vsak vadi a asi by som uz kupila nieco lacnejsie a vacsie. mozno ked raz budem mat iny tak poviem aky bol Spirit perfektny.Ale pekny je to je pravda.Ked sa s nim spacirujem po meste tak som na neho pysna🙂🙂🙂 Len blbe ze nakup si nesiem v ruke a nie v kosiku ako ine mamicky:(

janka_pn
4. srp 2009

je drahy, to je fakt, ale tie vanicky mi pridu uz na vsetkych kocikoch male... ja som hladala najma aby sa dal dat chrbatik v sportovej casti do lahu, aby bola opierka uplne pevna a aby som na mimi videla. no a vela takych sportiakov na trhu nie je. vanicku sme nemali, mali sme pp hlboky kocik, ta bola fakt velka, len tie kolieska boli taky kostitras 😝 uz by som nechcela 😒 radsej mensia vanicka prve mesiace a potom pevny sportiak do lahu...
ale to ze je trojkolka nestabilnejsia ako stvorkolka je jasne. aj ja som par krat vyrovnavala, ale asi to je sila zvyku. zase je super do zataciek, na nerovnosti a tak 😵 ja inak nemam problem s nakupmi, zdvihnem "nozickovu" cast a v pohodicke tam nakup dam. po castiach. neviem o akych nakupoch pisete, ved kolko ma ten kosik nosnost??? 😲