Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

michal_spuntik
15. zář 2010

Zdar holky, můj názor je, že je to blbost.
Rozhodně není nikde v Teutonii řečeno, že originál jsou 60-ky (pro jistotu uvádím že 60-ky jsou ty vypouklé jako kdyby byly nafukovací). Prostě, když si kdokoli objedná Teutonii, tak si k ní vybere typ kol stejně jako třeba barvu stříšky... taky nikde není řečeno, že správná barva stříšky je barva 4015 a ostatní tolik nebudou sedět .... blbost 🙂
A opravdu je jedno, jestli budete mít 50 nebo 60 co se týká jízdních vlastností, je to fuk.
Už jsem to popisoval mnohokrát... tak ve stručnosti to ještě jednou zvládnu 😉
50 - ploché 10 paprsků - větší kontakt s terénem (o trochu méně se boří třeba do sněhu)
60 - vypouklé 3 paprsky - kontakt s terénem jako u nafuovacích - a skutečně tím pádem může být důsledkem, že se do nich nezachycují tolik kamínky (ale rozdíl bude opět velmi malý)
.... platí jednoznačně: co se vám líbí víc na pohled, to si objednejte nebo si zjistěte zda mají skladem obě varianty a vyberte si na místě, ať pak nemusíte čekat několik měsíců....
A nakonec jen pro uklidnění: tvrzení, že 60 sedí lépe a 50 jsou neoriginál (a nevyřčený náznak, že by tedy s nimi mohly být problémy) je .... jak to napsat slušně ... tvrzení někoho, kdo s vámi chce manipulovat nebo o tom sám nic neví... normy samozřejmě plní 50 i 60...
Michal

peko
15. zář 2010

@michal_spuntik - super, díky moc, myslela jsem si, že je to nějaká "blbost", že 50 kola jsou nějaké špatné, my je brali právě kvůli tomu sněhu
musím odpoledne zkontrolovat množství kamínků v kolech 😀

ikarkulka
15. zář 2010

@michal_spuntik michale, toto mi řekla samotná paní pichlová. tak ta by snad nemanipulovala.
jen jsem se chtěla poradit, protože mi to samotné přijde divné.
ale nakonec jsme dali ty 3paprskové, protože na ty druhé bychom museli čekat až 3 měsíce (možná je někde fyzicky v obchodě mají, a tím pádem bychom měli kočárek hned, ale mám kontakt přímo na dodavatele, kdy to vyjde levněji, tak proto - jen na vysvětlenou), a to už pro nás pak kočárek nemá cenu, protože ten podvozek chceme mimojiné na autosedačku (mc pebble).

michal_spuntik
15. zář 2010

@ikarkulka ahoj, za tím, co jsem napsal si stojím. Vždyť píšeš, že i tobě samotné to také přišlo jako blbost.
Myslím, že skutečným důvodem bylo, že budou vychválena kolečka, která má právě paní Pichlová skladem a na ty druhé by tě musela nechat 3 měsíce čekat a ty bys čekat nemohla, takže bys šla jinam buď sehnat teutonii (a tu kromě Babyrenky vozí do ČR ještě Baby Park a Špuntík - ale jen pro sebe) nebo bys koupila úplně jiný kočár.
A pokud srovnáš ceny u paní Pichlové s cenami jinde, zjistíš, že jsou stejné. Vždyť celá ČR má jednotný ceník včetně (chce se mi napsat zejména) paní Pichlové ... tak tomu nějak nerozumím...
Michal

babyrenka
15. zář 2010

odpověď pro ikarkulku : mám pocit, že tady nejspíš došlo k nějakému informačnímu šumu. U všech podvozků s předními otočnými koly je v podstatě jedno, jaká kola si pro kočárek zvolíte. Tedy kromě Team Cosmo, tam jsou k dodání dosud pouze kola vzor 50. V poslední době došlo k situaci, že výrobce měl nedostatek předních koleček tohoto vzoru a tak i některé podvozky, objednané na 50, přišly vybavené 60. Pak je možné, že pokud jste potřebovala kočárek v kratší lhůtě, bylo vám doporučeno vzít si raději podvozek, který byl k dispozici, než čekat na podvozek vybavený jinými koly. Jinak pokud jsou na skladě k dispozici oba typy kol, není problém je u nového kočárku prohodit. Problém nastává až ve chvíli, kdy již kočárek používáte a z nějakého důvodu se rozhodnete si koupit kola druhého typu. Kola vzor 50 mají širší zadní kola a užší přední, u vzoru 60 je to naopak. Takže zadní kola prostě prohodíte a nic se neděje, ale u předních nemůžete pouze vyměnit kola, musíte vyměnit i vidlice předních kol, protože jsou díky rozdílným šířkám předních kol nezaměnitelné, 50 mají užší vidlici a 60 širší. To pochopitelně celou výměnu prodražuje o nezanedbatelných 1.780,- Kč. Jinak historicky "originální" jsou kola 50, kola 60 se na Mistralu S objevila až v roce 2008, kdy je do kolekce přinesla Lambda, tedy dva roky poté. Z Vašich příspěvků není zřejmé, zda už svůj Mistral S máte, nebo zda něj stále čekáte. Pokud ještě nejezdí, není problém kola vyměnit.

ikarkulka
15. zář 2010

@michal_spuntik @babyrenka
trochu k informačnímu šumu došlo - původně se prý mistraly s dodávaly s těmi 3paprskovými koly, později si zákazníci začali žádat i ty 10paprskové (nebo kolika).
ale pokud někdo nespecifikuje kolečka, nebo teutonie dodá podvozky "navíc", tak dodává s těmi 3paprskovými, ty vícepaprskové jsou jen na zakázku. musí se předělávat ten střed, aby na kočárku držely.
to mi bylo řečeno.
jinak paní pichlová dováží do čr kočárky, myslela jsem, že berete taky přes ni a že ji znáte.
cena tudíž není stejná jako v jiných obchodech, ale to už je vedlejší.
prostě bych na podvozek s těmi vícepaprskovými kolečky musela čekat až 3 měsíce, což už pak pro mě nemá význam, proto jsem se raději smířila s těmi 3paprskovými, pokud bude možnost, tak si později ta vícepaprsková kolečka koupím a nechám vyměnit.

každopádně moc díky za názory 🙂 byla jsem z toho lehce zmatená 😀

ikarkulka
15. zář 2010

omlouvám se za ten rozruch, chtěla jsem se původně jen zeptat ostatních maminek, které mají mistral s s těmi vícepaprskovými kolečky, jestli s nimi neměly nějaký problém.
to ostatní už bylo tak nějak navíc 😉

keila
16. zář 2010

@michal_spuntik koukám na stránky www.teutonia.de a už je tam nová kolekce 2011, tak už jsou tam nové barvičky, i ten nový typ kočárku. Víš už něco bližšího ohledně změn na kočárcích, změn cen apod.? A do kdy lze objednat kolekci 2010 a odkdy už 2011? Budu moc vděčná za informace. 😵

marta.k
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kdaniela
16. zář 2010

jůůů ty kostičkatý vložky z kolekce 2011 jsou pěknýý 🙂

lodgermaniacka
16. zář 2010

ta 4230 je kraaasna 😵 ale novinka nic moc, vyzera ako fun system

kdaniela
16. zář 2010

@lodgermaniacka jsem věděla,že tu tady někdo hned zmíní,ona totiž hned praští do očí a nic podobnýho není momentálně,aspoň mě to tak přijde 🙂 novinka mě taky nějak nenadchla ...naštěstí 😀 ale vložku asi nějakou pak budeme muset dokoupit 😀

lodgermaniacka
16. zář 2010

@kdaniela je krajšia ako ta tyrkys 🙂 teda pre mna je krajšia 😀

pett7
16. zář 2010

hm tak barvy nic moc aspoň nebudu nic kupovat jen ta 4275 ale smůla mám kluka... mohli vymyslet jiný tvar boudy

pett7
16. zář 2010

novinku jsem přehlídla vypadá jako cosmo a fun systém dohromady celkem se mi líbí nemá nahodou přehazovací rukojeť? Němčina mi moc neříká

kdaniela
16. zář 2010

@lodgermaniacka já na tyhle barvy nejsem,ráda se podívám u jiných a jen tak,ale ve větším množství bych to nechtěla,jen jako oživení,už kvůli kombinování,ale u jiných se mi to líbí to ne,že ne 🙂 a tahle je taková směska několika barev a neokoukaná no🙂

kdaniela
16. zář 2010

@pett7 osobně jsem docela ráda,že mě tam krom vložek nic nevzalo,bych zase pak přemýšlela 😀 vložka ta mě nezabije,takže to je v klidu.......jen asi holky co doufaly v to co bylo pro USA myslim,tak budou nejspíš zklamaný.....rukojeť mě taky napadla,ale taky nevim

pett7
16. zář 2010

já chci tu růůůžovou 🙂 🙂 čekala jsem víc ty barvy zůstávají dost stejné

keila
16. zář 2010

Mně se barvy celkem líbí, vybrala bych si snáz než z kolekce 2010. Ale pokud bude 2011 nějak výrazně dražší, pospíším si a objednám ještě kolekci 2010 i podvozek 2010. Neb zas takový trhák to není. 😉 Ale zase se mi líbí, že jsou to všechno barvy, na které by neměly jít mušky...čili koukám, že třeba zelenou vyřadili úplně. A píšou tam, že staré barvy jdou objednat do poloviny prosince, ale asi už s podvozkem 2011. No jsem zvědavá, s čím přijde Michal.

xovicka
16. zář 2010

Ta novinka, to bude něco mezi cosmem a mistralem S, určitě to bude lehké a skladné jako cosmo, ale s přehazovací rukojetí jako mistral. Mě se nové barvy líbí víc než staré. Zajímal by mě ceník, o kolik bude kolekce 2011 dražší než 2010 a od kdy se bude dát objednat. Případně kdy lze očekávat dodání kočárku. Termín porodu mám 28.února, tak zda se mám raději snažit vybrat ze staré kolekce, nebo risknout novou. Teutonka se v mém okolí nikde blízko neprodává, takže to pro mě bude znamenat koncem září výlet do Vídně, Liberce nebo Prahy. Takať vím, nač se připravit.

mirka285
16. zář 2010

hm,tak ja som cakala viac ...karo moc nemusim,tie farebne vlozky mohli byt teda krajsie....ale pacia sa mi tie fialove ci skor ruzove farby co pridali...novy model kocika mi tiez pride taky mix,ale paci sa mi..

akcull
16. zář 2010

od barev jsem taky čekala víc, ale ten nový kočárek jestli je tedy kříženec cosma-fun sys a mistralu S by funkčně nemusel být špatný, vzadu by měl oproti cosmu větší kola a přehazovatelnou rukojeť a nejspíš bude skladnější do auta a mít lepší váhu.....🙂

jmisa
16. zář 2010

No mně se ten nový podvozek líbí, asi není divu, když máme Fun.
A s barvama bych taky byla spokojená, ta naše tam stále je. 😀

michal_spuntik
16. zář 2010

První zprávy o kolekci 2011

Zdar všem,
právě jsem se vrátil z hradu... ne to už tu jednou bylo ... tohle radši už ne 🙂 zkusím to jinak:
Jsem zpátky z Německa - mám za sebou dneska 1400km za volantem a sérii různých "jednání" nejen s Teutonií, takže možná to co napíšu nebude mít hlavu ani patu... jdu na to ....

Nová Teutonie 2011 bude přirozeně vycházet z kolekce 2010, žádná revoluce se nekoná.
Ohledně nového typu kočárku: Dalo by se to popsat jako kombinace Mistralu S (přehazovací rukojeť, velká zadní kola) a Cosma (kompaktní, dobře skladný) ... ještě to není dotažené - k vidění byly zatím jen prototypy bez finálních vlastností a není přesně určen termín nasazení na trh (tekže čekat na něj v tuhle chvíli je asi nepříliš rozumné).
Zatím to vypadá, že nebude kompatibilní sportovní sezení (ale změny nejsou nijak dramatické) a naopak bude kompatibilní Fashion korba.... celkově ten kočárek vypadá jako zárodek něčeho, co bude "fakt dobrej kočár" pro ty, kteří chtějí čyřkolku... víc se asi napsat v tuhle chvíli zodpovědně nedá ... ale třeba mě ještě něco napadne v reakci na vaše případné reakce 🙂 (jo ty prototypy neměli ruční brzdu, ale to se asi ještě dotáhne)

Spirit, Cosmo, Mistral - skoro beze změny - navíc je jen pojistka upínání nástavby na korbičku (zelený čudlík na každé straně) - nic zásadního. Je vystužena moskytiera všitá do boudy sporťáku - to je znatelné vylepšení - je více místa kolem hlavičky a drží to i hezký tvar té plandající části boudičky při pohledu zvenku. A teď pozor: nově budou zadní kola na Spiritu v provedení 60 nafukovací... takže 50- beze změny, 60-ky vpředu beze změny, vzadu nafukováky ... ale zase šlo o prototyp tak uvidíme jak to bude ve finále. Jo a jsou nově pojistky proti rozložení podvozku kočárku, aby držel když je složený a neskřípnul někomu prsty.

Barvy: zůstává koncept Trend i Fashion. U Fashionu je možno sportovní sezení (jen tu sedací část, tedy ani madlo ani boudu) objednat v provedení "kostička" v několika variantách. Celkově je ladění více decentní, kdo bude chtít hodně viditelný a barevně výrazný kočárek bude mít trochu práci to nějak poskládat. Nicméně barevně se podle (nejen) mého názoru hodně povedla... ale to se těžko popisuje, chce to vidět ve skutečnosti...

Kompatibilita 2010 x 2011 - vypadá že bude plná ... takže to půjde míchat (a to i s kolekcemi dřívějšími)

Základna pod Tario - zůstává stejná, Isofix zatím nebude, ale ta stávající belted base je dobrá, takže to jako nedostatek není potřeba vnímat.

Kousek krok stranou: U značky Recaro byly vidět adaptéry na 0-13kg autosedačky STM a Recaro na Teutonii - kdy to bude na trhu ale nevím, možná hned, možná až později ... už minulý rok byly k vidění podobné pokusy, nicméně tyhle už vypadají jako použitelné, a hodně se podobají adaptérům na Maxi Cosi včetně toho, že je nebude potřeba sundavat z podvozku.

Ohledně cen : očekává se celkem znatelné zdražení (vzduchem létala čísla 10 nebo 12% - opět platí: ještě se to bude upřesňovat)

Možnost objednání: odhadem do konce listopadu bude k objednání kolkece 2010 a cca od začátku listopadu 2010 bude možno objednávat kolekci 2011. - nicméně je možné, že se to o kousek hne jedním či druhým směrem.

Dotazy sem 🙂

Michal

michal_spuntik
16. zář 2010

Sorry za překlepy a pravopisné chyby ... jdu spadnout do postele 😉

lodgermaniacka
17. zář 2010

tak ta novinka bude super, nie je nad prehadzovaciu ručku, takže po spiritovy a cosmo vyskušame aj ten 🙂
listopad je aky mesiac?

michal_spuntik
17. zář 2010

listopad je november - 11.mesiac 🙂

lodgermaniacka
17. zář 2010

dakujem 🙂
@michal_spuntik aj ten novy kočík bude mať nafukovacie kolesa? škoda len že budu nafukovacie iba 2, prečo nie všetky 4? Aky to ma zmysel? Mam aj bugaboo a tam mi vadi že tie velke su nafukovačky, predne neviem ake a strašne je na nenafukovacích vidieť opotrebenie, čo pri nafukovacich nevidno

keila
17. zář 2010

Děkujeme Michale za vyčeprávající info podané ještě "zatepla". Já mám jasno v tom, že chci spirita, nové vychytávky, ač nejsou opravdu moc zásadní by se mi líbily, zejména ta vystužená moskytiera. Z barev bych si také vybrala lépe. Ale zdražení je skutečně znatelné. Takže si to musím pořádně rozmyslet.

@michal_spuntik a budou dělat něco se zkrácením dodacích lhůt? Byla o tom řeč? 😉

michal_spuntik
17. zář 2010

@keila
... no jo vlastně ... zkrácené lhůty:
Napíšu vám to tak jak jsem informaci včera od Teutonie dostal (opět platí, že může dojít ke změnám)
celá kolekce by měla být ve výrobě od data objednání po dobu 8 pracovních týdnů (pokud nejsou prázdniny, svátky, Vánoce, Velikonoce atd... takže v reálném životě to bude něco mezi 8 a 12 týdny od objednání).
Paralelně by mělo být (připravuje se na to výroba, logistika, SW - berte to tak, že se jedná o velkou firmu distribuovanou na více místech, takže zařídit takovou změnu není úplná sranda)... tak začnu ještě jednou:
Paralelně by mělo být cca 8 barevných variant (půjde o mix Trend i Fashion) k dodání ve zkrácené lhůtě na polovinu - takže 4 týdny - al e opět pracovní a je potřeba počítat i s pár dny na logistiku - výsledek bude podle mého odhadu zkrácení dodacích dob cca o měsíc max o 1,5 měsíce.... zatím však je tento projekt ještě na papíře a bylo mi řečeno, že to není 100%, že to bude právě takto.