Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ciefulik
29. zář 2010

Pekné pálky za tie kočíky 😲 ja som zvedavá, za akú sumu sa nám ich podarí potom predať 😕 ja plánujem asi už na jar
a kúpiť len golfáč. Či blbosť?

zuzkaprofant
29. zář 2010

@martinka1981 ako sa ta cast vola a kde vam to vymenili u predajcu alebo ako ja som kociar kupovalav inom meste ako byvame asi 200km tak sa mi tak zase kvoli tomu nechce ist tak neviem kde to poslat ci k vyrobcovi priamo alebo to kupit a hotovo ale ani to neivem kde to kupim🙂)

zuzkaprofant
29. zář 2010

@martinka1981 presne tak ako si dala fotku sa mizlomilo vcera a maly mi spadol s kocara len ja mam tu palicku ciernu nie bieli, resp presvitnu 😀

martinka1981
29. zář 2010

@zuzkaprofant no my mame kočik z Babymarketu z BA. Tam nam to aj vymenili a aj sa to tam da kupiť alebo objednať. ja to inak nechapem,podla mna je to nekvalitne urobene lebo sami priznali že sa to lame 🙄
Ak by tam sedelo ine madlo(tak sa to vola) tak by som kupila keby bolo trochu inak robene...

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sammi
30. zář 2010

Ahoj, já mám také sprinta, ale 2010. Ten problém tam žádný nemám(teda zatím) a to mu dávám dost zabrat.
Kamarádka má 2009 a problém má, koupila si ho na E-BAY - novej i s cedulkama, ale záručák u něj nebyl.Jen návod...
Když se jí zlomilo přední kolo, tak nevěděla co s tím, servis v čechách bohužel nešel ☹ ,manžel volal do německa a tam mu řekli, no problem. Stačí nafotit vadu, popsat a poslat číslo podvozku. Za 3 dny měla náhradní kompletní přední kolo doma a to zcela zdarma.Já ho mám také z e-bay. Koupila jsem ho tam za 400eur - novej, a ve výbavě jsem tam měla tašku pro mimi, zimní a letní péřovej fusak, nánožník a pláštěnku. Vše nové.1kočík jsem měla Jané reverse a to byla hruza 😠 , malej a hlavně tvrdej. Tak byl manžel naštvanej a koupill teutonku a Janéčko šlo do světa. Teutonka je teda 100% komfort. Jané mělo šířku 26cm a Teutonka 2010 má 35 - luxus.Jsme maximálně spokojeni a prcek 100pro také. U nás už je dost zima, takže už má zimní bundu, fusak, tašku a nánožník a má tam ještě dost místa na roztahování. Teutonka je prostě 1 😀 .

keila
30. zář 2010

@baarca @zuzkaprofant @martinka1981 dle mě jste museli madlo ohnout do nesprávné polohy, babyrenka píše na svých stránkách přímo toto: Madlo – hrazdička na sportovní sedačce je od modelového roku 2008 opatřená klouby, které umožňují madlo při manipulaci s dítětem odjistit na levé nebo pravé straně sedačky a vyklopit je směrem vzhůru, nebo při maniplaci se sedačkou, např. při ukládání sedačky do auta, sklopit zajištěné madlo směrem k opěradlu, aby přepravovaná sedačka zabírala co nejméně prostoru. Nelze však s otevřeným madlem manipulovat směrem dopředu k opěrce nohou, násilná manipulace s madlem tímto směrem má téměř vždy za následek poškození nebo ulomení kloubu madla. Doporučujeme také nenechávat manipulovat vaše dítě s otevřeným madlem, dětská síla je v kombinaci s pákou otevřeného madla dostatečná k jeho poškození.

@pett7 tak to by mě zajímalo, kde jsi tu cenu viděla. Já našla jen na malvíku už nabídku na spirita 2011 s cenou 16.990,- a je tam poznámka, že cena není konečná a nabídka bude představena v nejbližších dnech. Na těch německých stránkách novou kolekci už oficiálně prodávají. Takže dost pochybuju, že by u nás byla cena nižší než tam. 😉

martinka1981
30. zář 2010

@brusnica1 nas upozornili na to že ked sa zabudneš a chceš odopnuť madlo ale maš tam zapnuty ten stredovy pas tak vtedy sa reklamacia na to nevzťahuje a mame si na to davať pozor. Tak sme si davali aj som par krat na to muža upozornila.

@keila vidiš to, a toto nam nikto nepovedal a ani k knižke ku kočiku to nieje napisane. Je teda dosť možne že sa to zlomilo prave preto že muž to madlo zatiahol smerom k tym noham . Ale ked sa tak zamyslim tak sa mu to obidva krat zlomilo dosť čudne.1x otvaral jednu stranu a ešte ju ani neotvoril a druha bola ulomena. a 2x to išiel vytiahnuť a už sa mu to ulomilo hned ako to otvaral na tej istej strane 😒

keila
30. zář 2010

@martinka1981 já jsem to našla náhodně včera, když jsem právě koukala na stránky té babyrenky. A možná to tvůj muž podruhé ulomil jen když to vytahoval, ale třeba už to bylo nalomené z předchozí manipulace. Ale když je to takto, tak by to tam určitě měli psát s vykřičníkem, jak s tím madlem zacházet.

zuzkaprofant
30. zář 2010

neviem muz ide napisat do teutonie.de dnes mail atka som zvedava co odpisu 😀

martinka1981
30. zář 2010

@keila je to neake divne cele ☹ my väčšinou otvarame iba jednu stranu a to lavu .A ako som už pisala ja si kočik dosť šetrim 😉 ja som taky človek mne všetko dlho vydrži tak preto som bola z toho smutna.
@zuzkaprofant daj potom vedieť,som velmi zvedava čo vam odpovedia....

lodicka30
30. zář 2010

teutonie - docela drahá a myslím, že to je až přehnaně vychválený. mě se moc nelíbí, boudička je pořád taková jednoduchá, plachtová, sportáček sice uvádí jak je prostorný, ale já v něm viděla rok staré mimčo, bylo to větší a hlavou to měl tak akorát - tak i to mě zklamalo, přijde mi i tak nemoderní není to ani moderna ani klasika. mají jen hodně doplňků sladěných v jedno to je jediný, taška tak velká že jí taháte až kam. No do města moc velká a na tůru nepraktická. Ty plastový kola nevím ale nevýhoda veliká. Michal to tu vychvaluje do nebes, prostě chce být nej.... on v něm odvozil svoje děti a proč ne - jako velký prodejce dostal kočárek od firmy ...... a ještě autosedačka - už to tu psali na nošení hrozná, taková bachratá a člověk právě potřebuje první měsíce tu autosedačku na nošeni mimča. Tak snad tak. Je pravda ideál neexistuje, ale je dobré vědět i ty negativa.

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zorroz
30. zář 2010

@lodicka30 musím se smát Tvé definici Teutonie 😀 Moc jsi mě pobavila 😎 Já za sebe - měla jsem Spriti i Cosmo, obojí super po všech směrech! Vadily mi opravdu jen prkotiny - ta síťka co se hrnula se stříškou a ty pásy, že se nedaly dát níž nebo výš. Ale to jsou fakt hovadiny. Nemám ve zvyku se nějak angažovat v diskuzích, ale chtěla jsem napsat, že také hooodně záleží jak se člověk ke kočárku chová. Já prodávala Spirita i Cosmo ve špičkovém stavu, nebyl tam jediný škrábanec, nikdy se mi nikde nic nezlomilo a ani jeden z nich nebyly vyšisované (oboje černé barvy). Autosedačku jsem měla Maxi-Cosi cabriofix a super! Ta taška je velká tak akorát - ale to posoudí člověk jen praxí a tím, jaké má požadavky. Ale je fakt, že je to "krabice, ne kabelka" ale zase je velmi prostorná a nacpala jsem tam vše co bylo potřeba pro mimi.

Taky jsem chtěla napsat k designu kočárku - mě osobně se líbí pouze v černé. Nelíbí se mi řada Trend ani jedna kombinace a ani barevné kočárky. Takže když vidím květované nebo kárované Teutonie tak mě to přijde fakt otřesné a nedivím se, když někdo říká, že jsou Teutonie nemoderní .... Pro mě má Teutonie 100% bodů za to, že vymyslela nové Be you (nevím jestli to píšu správně) ale až budu mít další mimi, jdu 100% do ní, protože má vše co mi chybělo na Spritu i Cosmu - vychytávky. Moderní kočárky jsou sice krásné, ale funkcí jsou spíš do města, málokterý je i do terénu, a myslím, že to je především ten důvod, proč je Teutonie tak oblíbená.

editah222
30. zář 2010

@lodicka30 pro mě jsou plastová kolečka mega výhoda, nemusím nic dofukovat a rozhodně je nepíchnu 😀 Tário je sice těžká autosedačka jako hrom, ale já ji nosila strašně málo a má jednu velkou výhodu - malá se mi do ni krásně vleze ještě v roce.
Jsou věci které mi vadí - blbá boudička u sporták, blbě přístupný košík a horší stabilita když dám malou po směru jizdy, ale každý kočár má něco.
Vím o čem mluvím, protože ted hledám dobrý sourozenecký kočár a to je teprv boj 😠

mirka285
30. zář 2010

sto ludi sto chuti....mne kolesa aj taska maximalne vyhovuju,dizajn ma tiez neohuril,ale radsej mat prakticky kocik ako niake ultramoderne neprakticke cudo 😀

lodicka30
30. zář 2010

Omlouvám se všem teutoňačkám, i když jak to tu čtu, vlastně jsem napsala pravdu, i když mi jí vyvracíte. Prostě ideál neexistuje a občas je dobrý napsat i to co je prostě špatný. Já nějak čekala, že ta nová kolekce něčím ohromí a nevím. Jediný co jsem tak koukala na novou kolekci teutonia a concord - tak obě kolekce mají tmavší a umírněný barvy ne jako loni. V tom jsou zajedno - asi to bude trend. Tak dobrou diskuzi je dobrý když máte na co reagovat.

pett7
30. zář 2010

souhlasím s mirka a zorroz bouda nic moc ale jinak jsem maximálně spokojená a na další dítko plánuju be you 🙂

zajo79
30. zář 2010

nemate nahodou prosim link ako asi bude vyzerat nove be you?

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mirka285
30. zář 2010

@lodicka30 my ti nic nevyvraciame a ver mi ze my si ako majitelky Teutoniek jej nedostatky uvedomujeme...len rozdiel je v tom ze to co vadi jednej nemusi vadit druhej...uvediem priklad-pre teba je taska velka,pre mna je super,vsetko tam dam,mam v nej prehlad....niekto ma problem s tymi pasmy a niekto ani nezaregistroval ze by mal s nimi niaky problem mat lebo jemu sedia 😉

zorroz
30. zář 2010

@zajo79 http://www.teutonia.de/de/produkte/beyou.html pro mě jsou tam super ty vychytávky - boudička má nějak vyztuženou tu síťku - nebude se krčit, výškově nastavitelné pásy, nafukovací zadní kola - nevím teda, jako nafukovací jsou o něco lepší než ty Teutoňácké protože se dají míň nafouknout a jsou pak měkčí, ale zase defekty jsou fakt naprd. Jo a ještě bude mít přehazovací rukojeť - na tu já se osobně moc těším. Přehazovala jsem sedačku i s 10 kg dcerou a šlo to v pohodě a to nejsem žádný obr ani kulturista 😉 Ale teď mám Buzze - design dle mého gusta, ale dovolila jsem si ho koupit až teď když už dcera v kočárku nespí. Nelíbí se mi ta kolíbka na spaní u malých dětí.

zajo79
30. zář 2010

a kedy by mohla byt v predaji? mne by stacilo takto o rok... babo ma este len 4 tyzdne v brusku. viem...skoro hladat, ale pri druhom som si teutoniu nevsimla neako, asi som mala tehu slepotu, tak teraz by som do nej sla.

paci sa mi aj mistral... no ale ked bude novy be you..tak by bol fajn. tam ide vlozna taska ked to chcem pre male babo?

zorroz
30. zář 2010

@zajo79 já Ti odpovím tak, jak jsem se tady dočetla - Be you je zatím jen prototyp a zatím není v prodeji. Odborně Ti na to odpoví některý z prodejců co tady chodí 😉 Jinak do Teutonie se dávají buď klasická korbička a nebo vložná taška, je to jedno.

zajo79
30. zář 2010

dakujem.. ved uvidime.

ikarkulka
30. zář 2010

dneska jsme si přivezli mistral s, tchýně hned vyzkoušela v praxi, byla nadšená. jediná nevýhoda - máme ještě inglesinu classica, takový ten retro kočárek. hrozně drncá a i rachotí. teutonie oproti tomu jede tiše a hladce i na nerovnostech. což je super. jenže naše dítě v tom nechce spát 😀

co se týká toho, jestli je teutonie špatná - žádný kočárek není 100%, na každém se najde něco, co vám nevyhovuje. důležitý je najít kočárek, který by vám vyhovoval co nejvíce a měl naopak co nejmíň toho, co vám vadí.
ale když vezmete v úvahu všechny věci, tak síťka nebo velká taška jsou prkotiny. navíc i to, že je taška moc velká - je pro někoho přítěž, někdo to naopak uvítá, vejde se mu tam spoustu věcí. takže je to opět hodně subjektivní.

kočárek máme černý, k tomu tyrkysovou vložnou tašku a na výměnu tyrkysovou boudičku, madlo a nánožník. takže mám v podstatě 2 kočárky v jednom. z těch vzorů bych si taky nevybrala, ne až tak proto, že by se mi něco nelíbilo, ale rychle se to okouká a hůř se to pak kombinuje s fusakem a pod. a já mám ráda, když všechno ladí.

ještě k tomu srovnání s ostatními kočárky - moje máma pracuje v obchodě s dětským zbožím a na teutonii neměli ještě ani jednu reklamaci. to se o ostatních kočárcích říct nedá.
je v tom každý den, takže ví, jak je který kočárek prostorný, jak je variabilní, těžký, skladný, kolik vydrží apod. teutonii mi schvaluje.

zajo79
30. zář 2010

som prestriedala kocikov a kocikov..

takze este mam sen hlboky od pegperega... a teutoniu snad.

lodgermaniacka
30. zář 2010

@zajo79 jeeeeeej gratulujeeeeeem 🙂 🙂 🙂 be you chcem aj ja, to bude mať môj krpec asi rok, tak ešte vyskušame 🙂 spirit aj cosmo už mam za sebou, je pravda že baby ich tu tak velmi ospevuju a skutočnosť je trošku o inom, ale vyskúšam aj 2011, inak hlboky od pp je podla mna super volba 😉

zajo79
30. zář 2010

@lodgermaniacka dakujem..moja srdcovka. 😵 som ju pri dvoch detoch nemala...tak pri tretom MUSIM