Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sarii
7. dub 2009

Ahoj Martuli... vy jste korbu neobjednávali najednou???

michal_spuntik
7. dub 2009

pro Martuli:

neodkládej to, čím dřív si objednáš, tím líp a je šance že seženeš barvu, kterou chceš...
Michal

martuli
7. dub 2009

sarii - ne, mame vlozenou tasku, ne korbu

Nam je barva vlastne uplne jedno, jen a by byla pro kluka

kikimaruska
7. dub 2009

Tak máme za sebou tři dny cestování kočárkem... Musím říct, že ta sítka vzadu na sportáku je úžasná. Když se Kubík vzteká a nechce spinkat...a ještě sám dobře nesedí a nechce ani sedět, tak pase koníky na bříšku a jezdíme a pozorujem vše okolo sebe. Hrozně se mu to líbí a je klid. Fotečky máme taky 🙂 . Jinak se dá v pohodě projet i neudržovaný trávník v parku, jen krtince nám trochu dali zabrat (byli všude). Jinak spokojenost 🙂 ...a clonu využíváme též, je to opravdu praktické 😉 . Jinak já pro dalšího prcka vezmu určitě kobičku...díky za ty rozměry od země Michale, taky jsem nad tím přemýšlela, zda je tak nízko jako sporták nebo výš 🙂 Jinak já myslela že je jen jedna korbička-fashion, ono je jich více? 😕

michal_spuntik
8. dub 2009

Korbičky jsou dvě: obě mají vlastní upínání na konstrukci a sportovní nástavba mezitím čeká někde ve skříni

Fashion: (v barvách 3600 a více) - má vlastní nánožník a boudičku ve ktré má nahoře uprostřed madlo - takže se výborně nosí. Je lehká (asi nejlehčí z těch co jsou na trhu) uvnitř Alvi matrace 75 x 36 cm. - ale nejdražší (nicméně třeba proti Jané korbě nebo Casualplay je levnější o 2.000)

Pevná korba: (nebo také se tomu říká Alvi set korba - což není přesné, a také tomu říkají Trend korba) dělá se v barvách Trend (3400 - 3500) ve výbavě má stejnou Alvi matraci v bílé barvě jako Fashion korba, nánožník vhodný na sporťák a boudičku používá ze sporťáku. Takže je potřeba koupit v takovém případě korbu i sporťák ve stejné barvě.

A pak jsou dvě originál vložné tašky:
Pevná = má pevná záda a i zpevnění bočnic
Měkká = má pevná záda, ale nemá zpevnění bočnic

Nejvíce doporučuji Fashion korbu, ale Alvi korba vychází (díky nánožníku v ceně) o 1000,- Kč levněji z pohledu nákupu celé sestavy. (jinak je levnější jen o 300)
vložné tašky jsou proti korbám menší a dítě v nich má méně místa (hlavně jsou užší) - osobně je nemám moc v lásce, ale samozřejmě je to také varianta.

Michal

martuli
8. dub 2009

Diky za info, a muzes mi prosim tedy napsat ceny korbicek?

tilly
8. dub 2009

kiki, ty máš za sebou tiež dosť kočíkov 😀 som pozerala tvoje albumy 😀 inak máte môj obrovský obdiv, ste bojovníci 😉

michal_spuntik
8. dub 2009

Napíšu vám pro informaci doporučené ceny v Kč (bohužel je to dáno tím jak se koruna před několika týdny prudce propadla proti euru) - platnost od 25.1.2009

Fashion 4.400,- Kč (ceníková cena)
Pevná korba (včetně nánožníku na sporťák) 4.100,- (ceníková cena)
Měkká vložná taška (bez matrace) 3.390,-
Pevná vložná taška vario 4.730,-
Mateace ALvi 865,-

Michal

kikimaruska
8. dub 2009

Ahojky,

Michale moc díky za rozbor korbiček 🙂. My už tedy sporťák máme, tak potom dokoupíme novou nebo třeba i starší fashion korbičku...už to bude minimální investice oproti celé výbavě co se sháněla pro první mimčo. Cena za novou je taky přijatelná, Navetta na Peg Perego stojí nové modely i 5 500 Kč 😝 .
tilly: jo jo, vyzkoušeli jsme jich dost, až na x-landera jsme vždy měnili díky nějakým problémům s kočárkem (kola, podvozek, brzdy). Snad už jsme definitivně u konce s výběrem a nakonec jsme vybrali to nejlepší... 😉

michal_spuntik
8. dub 2009

Ahoj Kiki, o tom že sporťák máte něco málo tuším 😉
Ta korba je fakt dobrá...

kikimaruska
8. dub 2009

Michale... 😀 a slouží slouží 😉 ...kdyby nebylo Tebe, nevím s čím bychom teď brouzdali přírodou... Jsem koukala na fotky a podle podvozku to vypadá, že Cosmo je stejný podvozek jako Spirit, ale ten má ten jen tři kola a Cosmo 4....není liž pravda?

topzuzana
8. dub 2009

...ja by som sa chcela opytat na sposob uchytavania nanozniku na sportaku. dnes som to opat skusala a stale mam problem ho pohodlne zapnut. musim strasne natahovat gumicku, na ktorej je ten gombik a celkovo sa mi zda, ze to ide nejako velmi tazko...mate niekto podobny problem alebo mi viete poradit kde robim chybu. mam Fashion. dakujem

kikimaruska
8. dub 2009

topzuzana: tak jsem tedy tu 😉 Mě jde zapnout dobře. Má na každé straně dva "knoflíčky" . Spodní uchycuju do gumičky dole u korbičky a ten vrchní trochu výš...a drží to dobře. Spíš se mi při rozepínání stalo, že mě ten knoflík praštil do nehtu, brr. Dám fotku do albíčka s nánožníkem 😉

kikimaruska
8. dub 2009

Je tam. Koukni, ty vrchní jsou v očkách po straně boudičky trochu výš...pomohlo? 😉

topzuzana
8. dub 2009

to je super...ty mas nafoteny ten kociar hadam aj zospodu 😀 😀 😀 😀
viem ako na to, a ked uz ten gombik dostanem do tych uchytok, tak to drzi, ale narvat ho tam, to je problem. celkovo sa mi ten nanoznik nejako nepozdava, akoby bol z ineho kociara, nesedi pekne,ale este asi len pridem na to, preco je taky, aky je. ved nemci to maju asi premyslene 🙂

kikimaruska
8. dub 2009

hm hm...nám to jde dobře, nejdřív teda nasazuju spodek, pak ty knoflíky a celkově doupravím po stranách. A nemáš tam vložnou tašku, že to jde hůř? Nebo měnapadlo, že já mám sporták s podnožkou nahožře a ty třeba dole a je to víc našponované? - tak to uprav s tou podnožkou nahoře a pak ji teprv dej dolu...Jinak nafocenej ho mám dost...maminy kamarádky chtěli reference, tak jsem ho i fotila... 😉

michal_spuntik
8. dub 2009

Pro KIKI:
Cosmo vychází ze Spiritu - skutečně je to stejná konstrukce na 4 kolech s geometrií do posledního centimetru převzatou z velmi povedeného Fun Systému. Rozdíl je v použitém materiálu, který je (jak jsem psal někde výše) u Cosma slitina Alu a Fun ještě ocelové tenkostěnné trubky (tedy těžší a horší vlastnosti).

Pro Topzuzanu:
Mě napadá, že možná dáváš ty dolní olivky do horních oček. Není ta chyba tady?

Michal

topzuzana
8. dub 2009

mi blbne pripojenie ...uz treti krat ti odpovedam .. 😠
skusala som aj to, zajtra sa stym este pohram a uvidim...zatial dakujem 🙂

kikimaruska
8. dub 2009

michale: jo jo, a cosmo je určitě tím pádem i lehčí že? Nemohu tedy porovnat, ale váhy funu jsem četla kolem 15 kg a Cosmo má 12-13 kg...?

topzuzana
8. dub 2009

michal, davam to dobre, ale aj tak to ide tazko, mozno to tak ma byt a len som si to ja inak predstavovala. skusim to nafotit a mozno z toho budete lepsie vidiet, ci niekde robim chybu.

rybkaz
8. dub 2009

V čem se liší Spirit řady 2008 a 2009 - jenom v barvách a materiálech? Nebo je tam i nějaká "konstrukční" změna? Díky 🙂

Kiki - super fotky, posílala jsem odkaz na ně i mamce, která nevěří, že se do toho kočárku vejde živé dítě 😀 Holt ona nás odvozila v ohromné libertě a má pocit, že cokoli je menší, je nepoužitelné 🙂 Marně jí vysvětluju, že větší kočárky se prostě nevyráběj 😀

michal_spuntik
8. dub 2009

Ahoj Rybko,

rozdíl ve Spiritu 2008 x 2009 je ve způsobu upínání korby nebo sportovního sezení.
Rozměrově je to shodné, ale 2009 má předělané náběhové hrany z lomených na křivky a tím pádem se lépe nacvakává a když jí chceš sundat, tak ta pojistka nezaskočí zpět. Takže mlžeě v klidu uvolnit jednu stranu, potom druhou a pak odendat korbu nebo sportovní sezení (nebo adaptér na Tario).

A předem odpovím na otázku která by asi logicky přišla:
Ano, dá se používat klidně podvozek 2008 s korbou 2009 a obrácené korba 2008 s podvozkem 2009 😉

Pro Kiki,
jasně, Cosmo je lehčí a pevnější než Fun

Michal

rybkaz
9. dub 2009

Michale, díky 🙂

given
9. dub 2009

Zdravim vsetkych, viete mi poradit, ktory podvozok je vhodnejsi do terenu (hrbolata cesta, travnik atd): LAMBDA anebo SPIRIT? Mne sa na prvy pohlad zda, ze SPIRIT, hlavne kvoli velkosti koliesok, ale nemam s tym ziadne skusenosti. Ako to je?
Dakujem.

kikimaruska
9. dub 2009

Michale: díky 🙂
topzuzana: dala sem dnes lepší fotku té clony 😉

topzuzana
9. dub 2009

kiki...dakujem...a tie vlozky do kociarika su krasne... ja som si teraz tiez davala sit, lebo mam kociar v takej ocelovej farbe a ziadalo sa mi ho trosku ozivit...ked bude hotovy nafotim. a cez sviatky hadam nafotim aj ten nanoznik, dnes som nemala vobec cas sa s tym trapit...

rybkaz
10. dub 2009

Kiki, ty barevné vložky jsou SUPER 🙂 Kdes na ně narazila?

stana888
11. dub 2009

Kiki-ty barevné vložky na tvých fotečkách jsou vážně úžasné,mohu se též optat kdo na MMB to šije? Moc díky za info a krásné VELIKONOCE!!! 🙂 🙂 🙂

kikimaruska
11. dub 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20470701&tab=7 jukněte sem, tato maminka...ale rozměry jsem si dala své...vložka je jen k hrazdičce na madle...(může být i delší). Já ji chtěla jen takto, až budem tapat, tak aby neměl botičky na podložce, když pak bude třeba ležet ap (jsme prťavý 😉 ). Může ji ušít i s bočnicema, ale ty jsme nechtěli... Jsou to dvě oboustrané vložky a potahy na madla... 😉

katka1981
11. dub 2009

given, spirit