Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

scarlette
22. dub 2009

ahojte, pls nemate niekto skusenosti s kocikom TEAM ALU S4? 🙂
dakujem

michal_spuntik
22. dub 2009

Pro Katwind:
no jasně, že se na fun dá nasadit Citi - to je logické, Quinny a Maxi cosi (vyjma Mury) mají jen jeden způsob upínání. Z toho plyne, že tam, kam dáš Cabrio, dáš i Citi a taky třeba hlubokou korbu Quinny Dreami - opět stejné upínání 😉 ...

Pro Rybku:
Ty druky na bocích jsou úplně normální, jen na dlouhé ose (aby se lépe nasazovaly a nevytrhávaly se přes kovovou konstrukci loketních podpěrek. Doporučuji si to chytit oběma rukama proti sobě a odcvaknout to, pokud to násilím nezničíš, nemělo by to prasknout, no apotom už jenom protáhnout pásy a hurá s potahem do pračky...

Michal

kikimaruska
22. dub 2009

Michale: díky za informaci o demontáži, taky jsem o tom přemýšlela, jak to nezničit a sundat...ale my zatím nepotřebujeme prát...ale co kdyby 😉

michal_spuntik
22. dub 2009

Pro Scarlette:

Team Alu S4 je špičková kvalita... tím, že jsou kolečka jako u Spiritu (tedy přední obě velká, otáčecí aretovatelná a odpružená) jezdí se s ním na dvojčatový vlemi slušně... dá se troufnout i trochu do terénu a velmi dobře se ti bude zvedat na obrubníky. Obě sezení jsou na sobě nezávislá (sed leh jde polohovat pro každé dítě samostatně) a mají plnohodnotnou šířku. Dává se na něj společný nánožník pro obě děti, sezení jde nasadit po i proti směru. Nedají se na něj nasadit dvě korbičky a řeší se to vložnými taškami.
Od kolekce 2009 už mají homologaci i na ruční brzdu - takže je možno ji objednat s ní a vřele to doporučuji (nožní brzdu samozřejmě má v každém případě, ale při cestě dolů z prudšího kopce to se dvěma (speciálně již trošku odrostlejšímui) dětmi není bez ruční brzdy žádná sranda...
Co dále tě o ní zajímá?

Michal

michal_spuntik
22. dub 2009

Ahoj Kiki 🙂
no ono to praní s těma našima prasátkama dříve nebo později na řadu přijde. Ten náš prťous dneska zrovna vyhodil celou dávku mlíka z bříška rovnou do kočárku (naštěstí to chytla plenka) 😝
Ale sundat potah ze sporťáku jde jednoduše. Když to zvládnu i já, tak už každý ...

Michal

kikimaruska
22. dub 2009

Jo jo, já si určitě takyporadím ...všechny kočárky jsem si vždycky sama sestavila... (protože jsem se nemohla dočkat a čekat do večera než se vrátí tatka, to nejde přece 😀 )...jinak pořád spokojenost. Já zatím prala vložku, umazali jsme ji od rozpatlaných sušenek a pak nám vlezl do kočáru začuněnej kocour 😕 ...ale na to velký praní dojde určitě taky...to je fakt. Kubík mi minule rošrouboval lahev s čajem a celý se polil...jak to dokázal... 😀. Jinak tu clonu vláčíme všude s sebou a dávám ji i na Multiwaye...je super. Měla sem ještě jednu dřív, uni, ale tu jsem darovala...UV je UV 😉

michal_spuntik
22. dub 2009

No, my to zatím brázdíme v hlubokým s mininestem a plenkou uvnitř... ale jsem rád, že to UV50+ tam je. Hanka (mamina) má alergii na sluníčko takže se musí mazat už i teď padesátkou a prcek to asi taky nebude snášet nejlíp...

kikimaruska
22. dub 2009

co je to mininest? 😕 ...to ještě neznám 😅

michal_spuntik
22. dub 2009

Mininest je takovej malej fusak origoš Teutonia.
Je ze dvou dílů, takže přesně pasuje do Fashion korby, jde nasadit do Taria na pětibodové pásy a používá se (jen jeho spodní část) jako vložka do sporťáku (ale hodí se jen na první půlrok až rok).
Stojí cca 1300,- Kč což mi na originál a opravdu dobrej fusak přijde celkem solidní cena...
M.

kikimaruska
22. dub 2009

Aha,,,tak díky za informaci...časem třeba taky dokoupíme do korbičky...na další mimi. 🙂 ...a vy určitě Tetonie prodáváte nějaký ten pátek...nevíš, zda už byla v nabídce korbička Fashion v kombinaci hnědo-žluté nebo žluté...ap? Už jsme to tu rozebírali...moc se mi líbí tyhle barvy...tak jestli se třeba můžu těšit, že časem vyjednou v nabídce...nebo už byli... 😉

michal_spuntik
22. dub 2009

No, ta hnědá samozřejmě ano, ale žlutou si nevybavuji... ale nejsem už nejmladší a skleróza je skleróza 😀

veronika.m
22. dub 2009

Michale, mám prosbu děláte taky nějakou údržbovou generálku kočárků?? Mám ho 8 měsíců a přijde mi že by to chtělo nějak utáhnout a zkontrolovat brzdy nebo tak. Nebo nevíš o někom kdo se tím zabívá? Teutonií?
Díky Veronika

michal_spuntik
22. dub 2009

Nejlépe bude obrátit se na pana Pichla (kontaktní telefon by měl být na záručáku). Michal

veronika.m
22. dub 2009

No já jsem kočárek kupovala v německu a tam se mi jezdit kvůli údržbě nechce. Nemohl by jsi mi ho poslat do IP? Děkuju

michal_spuntik
23. dub 2009

Pro Veroniku:

Ahoj Veroniko, to budeš mít na zastoupení problém. Oni mají ze zákona povinnost starat se pouze o kočárky, které se prodaly přes ně a každý kočárek má seriové unikátní číslo, takže poznají, že ten tvůj "jejich" není... to je právě riziko nákupu někde v zahraničí - reklamovat a servisovat to musíš tam, kde jsi to koupila (pokud zastoupení není benevolentní a to vím, že není). Tím se už při první poruše nákup někde venku dost prodraží a organizačně to také není nic extra... soukromě ti napíši více do IP
Michal

europa8
23. dub 2009

Ahoj Michal,
takze vanicka Quinny pasuje na Teutoniu Spirit?Tu u nas mi povedali,ze nie...Ak ano,nevies,ako to vyzera?
Dakujem.

eniuch
23. dub 2009

Ahoj Michal,
aky je prosim ta tvoj nazor na nahradenie standardnej korby sportovou verziou s pripojenym predlzovacim dielom? (Sprit S3) Je to plnoohodnotne riesenie? Nie je to na skodu chrbatika babatka kedze sportovka sa neda sklopit do dokonalej roviny? Dava sa tam potom matrac? Ale radsej zainvestovat do riadnej korbicky? Dik za odpo 😉

tilly
23. dub 2009

denis, asi máš pravdu, nebudem nad gess uvažovať, buď to bude mistral alebo hartan R1, nebudem sa viac zaťažovať 😀

rovni, tiež máme vajíčko romer a nelinka je kraaasne meno, moje vysnené, aj keď teda my určite budeme mať chlapčeka...

albireo, ešte neviem, ak budem kupovať nový kočík, tak len predlžovací diel a nánožník, keďže to bude novembrové dieťa, tak bude aj tak vo fusaku a keďže tá plocha je rovná a tvrdá...

kikimaruska
23. dub 2009

europa8 - Quiny by na to měla jít-jak psal Michal...ale musíš na kočárek nasadit adaptéry určené pro autosedačku Maxi cosi - podle mě. Ty vrchní díly jsou shodné s autosedačkou i quiny korbičkou. Totéž jsem měla na X-landeru, na adaptéry pro autosedačku se dala korbička nasadit. Také jsem přemýšlela, že by to šlo tak na Teutonii, ale kamarádka quiny měla a korbička byla dost malá, má jen nějakou molitanovou podložku, žádné odvětrání a polohování - žádný nadstandart oproti korbě fashion...takže zůstaneme u originální korbičky na další mimi.

erinbrock
23. dub 2009

kikimaruska - a pevna korbicka Fashion ma polohovani a sitku jako vetrani?

kikimaruska
23. dub 2009

odvětrání nevím - já ji neviděla naživo, tady nikdo Teutonii nemá a v krámech ji nemají (je to dražší cenová kategorie a moc by se tu neprodávala)....ale polohování nemá určitě...právě to kdyby měla quiny, tak bych o ní uvažovala, my polohování dost využili...ale nemá...

europa8
23. dub 2009

kikimaruska dakujem,tiez mi to logicky tak vychadzalo...
Ja viem,ze Teutonka ma kvalitnejsiu korbicku,ale na Quinny sa mi pacia tie farby...

michal_spuntik
23. dub 2009

Pro Europu:
ahoj, jak psala Kiki, ta korbička tam samozřejmě nasadit jde, jen se úplně nedocvakne, ale drží to.
A jak to vypadá? No celkem divně 😉
Hlavně Fashion je o něco větší, má UV filtr méně váží, má lepší matraci pro miminko ... Kdybys už měla Dreami doma, tak bych tu volbu chápal, ale takhle bych doporučoval spíš Fashion.
Michal

simounah
23. dub 2009

erinbrock: My máme pevnou korbu Fashion a síťku ani polohování nemá. Oproti jiným korbičkám je docela jednoduchá a za ty peníze tohle všechno mohla mít (když už to mají všechny jiné kolem). Ale na každém kočáře se najde něco pro a proti.

topiko
24. dub 2009

Hezký den, máme Spirit a jsme s ním maximálně spokojení až na jedinou věc - kočárek nám vrže v místě uchycení korbičky na podvozek. Je to způsobeno provedením toho uchycení a máme se s tím tedy smířit nebo to dělá jen náš kočárek a máme jej tedy reklamovat? Moc děkuji za vaše názory.

denisab32
24. dub 2009

topiko
- určite zbehni do predajne, kde si kočík kupovala a tam ti presne povedia, či je to chyba alebo nie, takto na diaľku sa to nedá posúdiť....

europa8
- tak to Dreami nie je určené na Teutonku, teoreticky sa tam na adaptér nasunúť dá, ale prakticky - ak sa ti niečo ulomí nebude to na reklamáciu....

knobloska
24. dub 2009

Ahoj, mám doma Teutonii Solano, kupovala jsem ho na MMB, a chci se zeptat někoho, kdo ji má též. Mám otázku ohledně sedáku, je v pořádku, že je nevyztužený a když tam posadím malou, tak se jakoby prohne?
Díky

kacapa
24. dub 2009

Ahojky, mam velkou prosbu ... koupila jsem si v Nemecku Teutonii Spirit a mam k ni adapter na MAxi cosi Cabrio ... (bylo mi receno), takze jsem si ji koupila, ale at se snazim jak se snazim, nemuzu to tam pripevnit. Bohuzel jediny obchod v brneco je prodava je Kika a pani taky nevedela.

Jsou to takove 2 packy, co se strci z jedne strany do autosedacky, ale netusim jak to pridelat na kocar. priojde mi, ze tam enco chybi. Zadny obrazek jsem nenasla, jak by to melo vypadat na Spirit. Jen na Mistral, ale ten to ma jinak resene, tam jsou takova 2 ramena, ktera se pripevni na kocar.

Mate s tim nekdo zkusenost?

Volala jsem do Liberce a prodavacka byla velmi neprijemna ( rekla jen, to se zeptejte v Nemecku, kdyz jste to tam koupila) a zavesila ...

Diky

denisab32
24. dub 2009

kacapa
- je dosť možné, že máš konštrukciu 2009 a adpatéry 2008... skús to nafotiť do tvojho albumu....

- a tej predavačke z Liberca sa nečuduj, prečo by mala poskytovať poradensto zdarma?, každý čakáme za prácu plácu, aj ty 😉

kacapa
24. dub 2009

Ja si myslim ze konstrukce je 2008 a adaptery take, pac to bylo primo k tomuto kocaru, neni z obchodu, ale od rodiny, ktera s tim jezdila asi mesic , ale nikdy autosedajdu na konstrukci nedavala.
Davam ted do alba ty adaptery co mam.

A prijde mi divne, ze kdyz je Liberec autorizovany servis, ze nechteji poradit. Kdyby rekla, co potrebuji a ja to nemela, prece to tam objednam, takze by meli kseft. Takto vim, ze NIKDY uz nebudu nic kupovat v Liberci ...