Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kikimaruska
31. bře 2009

rybka: ne ne, musíš odcvaknout ten dlouhý popruh, co máš na rameno ap. (já si ho uklízím do první přihrádky) a uvnitř máš malinké popružky a ty připneš k tomu popruhu co byl připnut k tomu ramenímu...na druhé straně též. Koukni dovnitř, je to tam takové schované u toho zipu...než to vytáhneš a budeš používat. Ty přebalky mi přijdou na jedno brdo, ta od X-landera byla to samé...jen tato je třeba mnohem větší než přebalka co byla v Red Castle tašce za 1600 kč.... 😝

kolca: já ji budu vláčet i na ny multiwaye, vypadá to dobře a je veliká, dám do ní všechno....měla jsem ji i na předešlým kočárku...jen X-landera sem měla s originální...

michal_spuntik
31. bře 2009

Ahoj holky,
kdybyste chtěly, tak originál sluneční stříšky jsou s UV50+ (tedy sluneční ochranou s faktorem 50+) a stojí 420,- a 3600 (černé) jsou skladem bez objednávání. Když jí nepotřebujete, nezabírá vůbec místo (jdou zmačkat do běžné kapsy od kalhot).
Takže je otázka, jestli má cenu kupovat neoriginál bez UV..
Přestože je dělaná na boudičku u sporťáku, tak se dá pomocí nějakých oček (to si asi každý vymyslí sám - já používám takový řetěz na hraní od Farlinu) přichytit i na boudu k hluboké Fashion korbě.
Michal

ywina
31. bře 2009

sarii-vložku máme tu svěstle šedou,i clonu...ty barevné jsou taky krásné,ale pro chlapečka by to bylo asi moc..aspon na můj vkus....

rybkaz
31. bře 2009

Kikimaruska - Aha, díky 🙂 Tak na to bych asi nepřišla 🙂 A já si pořád říkala, proč na obalu píšou, že to má šikovné upínání na kočár 😀

tilly
1. dub 2009

je fun lacnejší ako mistral?

tilly
1. dub 2009

koľko stojí cosmo bez ručnej brzdy a vložnej tašky? len čisto športiak?

jasminet
1. dub 2009

tilly v kike cca 607,-€ (bez nanoznika a plastenky) v bm tusim 639,- s nanoznikom a myslim aj plastenkou + tam teraz je nejaka 10 % zlava...

silvia2406
1. dub 2009

ahojki 🙂
pripajam sa k majitelkam teutonie cosmo. mame cervenu farbu, dokupili sme k nemu slnecnu clonu color it, cervenu s oranzovo-bezovymi kruhmi, potah v tej istej farbe ako slnecnu clonu a nanoznik, plastenka bola v cene, vsetko nas to vyslo na priblizne 580 eur (bez vloznej tasky, len sportak). dnes sme mali premieru, s kocikom som zatial spokojna a pevne dufam, ze ani casom mu nebudem mat co vytknut, je lahky, jednoducho sa sklada aj rozklada, potah je perfektnej kvality, nakupny kosik je relativne velky. len jednu jedinu chybicku som nasla a to je ta poistka proti rozlozeniu (myslim, ze to tu uz bolo spominane) ale to je naozaj drobnost.

tilly, fun je lacnejsi ako mistral. myslim, ze tam, kde sme ho kupovali my(vieden, kinderwagen cindy) stal okolo 430 eur (aj ked som si nie 100% ista, vedela som, ze chcem cosmo, takze som sa s tym velmi nezaoberala) 😉

denisab32
2. dub 2009

tilly
- ak si dobre pamätám tak s nánožníkom a pláštnkou je Cosmo cca 570€ , Fun je lacnejší ako Mistral o cca 60€ .

- na trhu sa objavili mnohé napodobeniny clony Teutonia, ale jedine Teutonka má UV

tilly
2. dub 2009

denisa, to fakt? tak to ste lacnejší ako rakúska kika...

tilly
2. dub 2009

598€ stojí v kike... ale bez nánožníka... inak strašne ma kika sklamala, desné ceny nahodili, oni vždy v marci/apríli robia nový detský katalóg, tento rok tam nič nie je a aj to, čo tam je, je drahé...

ywina
2. dub 2009

Nechápu,proč ve slovenské Kice Teutonie normálně mají,a v Česku ne???? Přitom je to snad stejný řetězec,ne????

jmisa
2. dub 2009

V Čestlicích Teutonie maj taky. Včera měli vystavený spirit a cosmo.

rybkaz
2. dub 2009

ywina, mají i v Česku, koukni na http://www.kika.cz/cgi-bin/katalog.php?edvnr=16...

Dotaz na zkušené - mají všechny boudičky to slídové okýnko? Nebo si můžu vybrat typ bez něj? Bojím se, že slída odejde dřív, než látka 😒 Chtěla bych, aby mi kočárek zbyl i na druhé dítko, ale nerada bych měla popraskanou boudičku...

bolk
2. dub 2009

Ahoj, mám kolekci 2006, a stále není popraskaná. V nejlepším stavu samozřejmě není, je poškrábaná a trošku pomačkaná, ale funguje.

mmacko
2. dub 2009

ahojte,
Denis, mam otazku, niektora tu spominala, ze v BM su teraz zlavy 10 % na teutonky, ta cena 570 Eur za sportak je po ci pred zlavou?
Uz som si aj vybrala PP, ale stale snivam o Teutonke ☹ , tak neviem, ci pri nej nakoniec neskoncim.

rybkaz
2. dub 2009

Bolk, díky 🙂 Ale stejně bych si radši vybrala bez slídy, jestli to vůbec existuje...

klementina
2. dub 2009

rybkaz, neviem, ci to maju vsetky vanicky to "slidici okenko" ale urcite by som si vybrala s tym okienkom, moja mala sa cez to strasne rada pozera, hlavne v zime ked bola zababusena, a nespala, tak sa tam stale pozerala. takze si myslim, ze je to super napad, aj ked predtym ma to ani nenapadlo, ze by som si podla toho vyberala vanicku.
inak kocik je to fakt super, moj manzel najprv strasne protestoval, ze je zbytocne drahy, ale vcera uznal, ze sme dobrer kupili, bol s nim korculovat a velmi si pochvalovat-ze super kupa, ze sa oplatilo tolko investovat 😉
ja som s nim tiez spokojna, zatial som nenasla nic, co by mi vadilo -okrem tasky,co teda nie je sucastou kocika- ta sa mi moc nepaci, nie je velmi prakticka, tu by som si uz nekupila.

michal_spuntik
2. dub 2009

Ahoj Rybko,

designy Trend (3400 až 3500) mají jen malé okénko,
Fashion (3600 a více) mají okénko velké s laclem, který se přes něj přesadí a tak se okénko téměř uzavře a zůstanou jen trojúhelníkové průhledy po stranách boudičky.
Ještě jsem nemusel řešit, že by někomu ta slída praskla (na rozdíl od jiných značek, kde to je celkeom častá závada)

Michal

martuli
3. dub 2009

Ahoj holky, ktera jste meli kocarek z Liberce, dodali ho v terminu, ktery slibili?

brisalek
3. dub 2009

Ahoj Michale, chtela bych se zeptat, jestli teutonia elegance houpe jako treba roan nebo inglesina??
Hodne o ni stojim, ale chci klasicky houpaci kocarek...Ozelala bych to ze nema polohovatelnou podlozku v korbe, ale ne to houpani. Jest e bych se chtela zeptat, jestli byste dal prednost Teutonii eleganci nebo Emmajlunga? Dalsi dotaz je jestli se daji koupit jen samostatne mensi kola na eleganci??

dekuju Jana

rybkaz
3. dub 2009

Ahoj Michale,
díky 🙂 Tohle je přesně informace, kterou jsem sháněla 😉
Rybka

jasminet
3. dub 2009

mmacko - to som ja spominala, ze v BM je zlava. Nas stal 639,- pred zlavou, čiže 575,- zlave (aspon tak to mame na pokladnicnom bloku 🙂

asianine
3. dub 2009

Holky chci Teutonii Spirit S3 a zajímalo by mě, jestli u sportovní korbičky jak má dítě nožičky,nebudou ty tyčky ,které tam jsou v létě od sluníčka nažhavené...máte s tím některá zkušenost?A taky do kolikátého měsíce jste měli miminko v hluboké korbě fashion?Díky za odpovědi... 😉

kikimaruska
3. dub 2009

Mě přijde ta slída na boudičce praktická. Má ji dost sportáčků, ale tahle je navíc zatemnělá, takže tam slunce plně nepraží a dá se na ní dát v případě potřeby ta látka...jak psal Michal. Mrňous když nespí, tak taky kouká ven...a když usne, tak ji zatahnu aby měl temněji.

grej
3. dub 2009

Ahoj Martuli - taky stále čekáš? Já ho měla slíbený 24.3. Když jsem tam volala, tak mě ujišťovali, že je vše v pořádku, že určitě brzy přijde. No, nevím.

Annie odsud z koníka ho měla slíbený původně na 18.3. Volala tam, jestli už je a řekli jí, že Německo totálně nestíhá, že se dodací lhůty protáhly až na 10 - 11 týdnů. To u ní bude příští týden. Takže tam budem svorně obě volat a ptát se co se děje.

Jsem fakt ráda, že jsme kočár objednali tak brzy. Nemusím mít nervy, že nebudu mít po porodu prcka v čem vozit.

martuli
3. dub 2009

No to mi ani nerikej, my ho objednali 28.2., ted v sobotu to bude 5 tydnu a mame slibeno 8-9 maximalne.
No tak si tam pojedu kocarek pujcit, kdyz nebude, tka musim jen doufat.
Psala jsem tam 30.3. email a zatim zadna reakce, coz mne docela udivilo. Jdu ho zkusist poslal na babyrenku

franzovka
3. dub 2009

ahoj čekatelky na teutonku z Babyrenky, taky jsme ji objednávali stejně jako několik kamarádek a už před měsícem nás při každé návštěvě prodejny důrazně upozorňovali, aby jsme ho objednali opravdu co nejdřív, že to s dodáním bude spíš 10 týdnů. Co vím, kamarádkám došel v termínu max.9 týdnů a ta, která ho objednávala na poslední chvíli má přislíbeno, že jí zatím půjčí jiný. Navíc se teď stěhují do nových prostor, tak proto vám možná nereagovali, jinak je jejich přístup maximálně profesionální.

simounah
3. dub 2009

Dodací lhůty na Teutonii jsou opravdu dlouhé - my objednávali 6.11.2008 a kočárek jsme si přivezli až 6.2.2009 (13 týdnů). Tam se to ovšem natahlo kvůli svátkům, ale i tak bych s tím raději počítala. Kupovali jsme ve Zlíně.

simounah
3. dub 2009

Jinak zatím jezdíme zhruba měsíc s Teutonií Spirit a spokojenost - lehký super ovladatelný kočárek. Zatím jsme z něj nadšeni. 😵