Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tinkalinka
6. únor 2010

ahoj holky jak to tady pročítám většina máte Spirita na mě už čeká Mistral S já chtěla čtyřkolku.původně jsem chtěla mistral P ale nechala jsem se zlákat moderními otočnými koly ale ted mám strach z terénu...né že bych měla v plánu jezdit někde po lesích, ale kamenité cesty, nerovnosti určitě a když vidím tady ty haldy sněhu ☹
dejte prosím echo kdo máte Mistral S jak zvládáte terén a sníh..děkuji.

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
germik
6. únor 2010

tinkalinka - babyrenka ma pravdu, stačí ak su vačšie kolečka vpredu - resp. predne v smere jazdy 😉 Priznám sa že ja som to ale využívala málokedy, viacmenej sme mali i pri týchto kopcoch snehu chodníky upravené takže mi stačila jazda s menšími kolečkami dopredu v smere jazdy, ak bola situácia kritická /možno 3x za tuto zimu/ tak som jednoducho ťahala kočík za sebou, takže vačšie kola boli dopradu v smere jazdy a to šlo uplne bez problémov. Musela som to riešit takto, ja som si proste nevedela zvyknut na tlačenie kočíka pred sebou s vačšími kolečkami vpredu a menšími vzadu ☹ No hádam som to napísala trošku zrozumitelne 😕
Tinkalinka - inak som s kočíkom maximálne spokojná, fakt to bola skvelá volba, ja osobne mám malú stále otočenú k sebe a pre mna je to k nezaplateniu /na malú stale vidím a možem s nou komunikovat/, pri klasickom terene /bez snehu,štrku..../ je jazda uplne bezproblematická.
Každý kto kočíkoval malú nezabudol pripomenut že je kočík skutočne lahko ovladatelný /a to si myslím, že naše babičky su dost náročné 🙂 /
Neboj, je to dobrá volba

sarii
6. únor 2010

marrakech... tašku už jsem měla na opravě, právě se mi vytrhl druk ☹ . A to si myslím, že ji nepřeplňuju... Trochu nepovedené se mi zdá neúplné uzavření tašky. U těch "chlopní" na stranách... A co se týká toho barvení tašky, tak jsem na radu vnitřek vyprala a zdá se, že to pomohlo 😵...

adam07
8. únor 2010

baby, dnes som videla celu kolekciu novych Fashion farieb nazivo, a nemohla som oci odtrhnut 😵 no krasa, v lete asi nasu hnedu vymenim... 😝

cherryblossomgirl
8. únor 2010

Prosim vas, neviete mi povedat, ci adaptery na maxi cosy pasuju na vsetky podvozky alebo ma kazdy podvozok svoje adaptery? dakujem velmi pekne

michajela
8. únor 2010

AHojte,

tiez som majitelkou Teutonie Spirit HB,som spokojna,len vanicku sme nejako skoro vyrastli,syn ma necelych 5 mesiacov a musime prejst do sportaku,pretoze obleceny v nom musi mat pokrcene nohy,co nie je velmi pohodlne 😅
Rada by som sa preto opytala-najma predajcov,ak sem chodia-ci nemaju na sklade predlzovaci diel na sportovy kocik,farba tmavoseda....My sme kocik kupovali v BM,musim pochvalit,ze sme ho mali o 4tyzdne od objednavky 😵 😵ale predlzovaci diel zial na sklade nemaju a na objednavku sa caka 3 mesiace ☹

Mikinka-aj my mame autosedacku Romer a s fusakom to teda jednoduche nebolo...Nakoniec sme kupili fusak JJ COLE COLLECTIONS Bundleme,ktory jediny z tych,ktore som videla do nej pasoval -ma totiz medzi otvormi na pasy suchy zips,ktory sa da otvorit,aby si tie spojene pasy cez fusak prevliekla a potom suchy zisp zapnes...K autosedacke mam len jednu vyhradu-pasy su kratke,vo fusaku som tam drobca uz ani dvojmesacneho nezapla...

michal_spuntik
8. únor 2010

Cherry:
na každý podvozek musíš mít ten správný adaptér.
Cosmo je jiné, než Spirit, jiné na Fun.
Stejné jsou na Mistral S a P.

cherryblossomgirl
8. únor 2010

Michal dakujem

karbi
8. únor 2010

Dobrý večer Michale.
Mám na Vás prosbu. Pořád jsme nemohli vybrat ten správný kočárek a až teď jsme objevili Teutonii Spirit S3. Po přečtení této diskuse se náš výběr ještě potvrdil 🙂Teď tedy k našemu problému. Prcek se nám narodí již za 7 týdnů. Na stránkách špuntíku uvádíte termín dodání 10-12 týdnů. Což je pro nás strašně dlouho. Neměl by jste pro nás schůdné řešení. Popř. nemáte ve špuntíku nějaké teutonie na skladě?Měli by jsme zájem o fashion korbu 2010 a spirit S32010. Víte máme to do Prahy trošku z ruky,a tak by jsme nejraději kočárek objednali přes internet. Děkuji

bibi78
9. únor 2010

ja mam tiez otazku ohladom sportaku, spirita. mensi problem je v tom, ze ide trosku z kopca a tak sa maly klze dolu a treba ho parkrat za jazdy posunut hore. ok, to by slo, ale vacsi problem mam s .... hm... ako sa to vola, proste drziak na nozicky. on totiz nie je v jednej linii s lehatkom, je o par cm nizsie, co vytvara taky schod, takze ked tam maly lezi, ma pokrcene nozicky v kolenach smerom dolu. pride mi tam zlozeny ako paragraf a tak mu to vystielam deckou. ako to riesite ostatne?

a tiez uz od 5 mesiacov nepouzivame vanicku (korbicku), takze asi pojde na predaj...

akcull
9. únor 2010

bibi78, tohle jsem nějak nikdy neřešila. Je možná fakt, že ta podložka na nohy úplně nenavazuje, ale my jsem měli ten prodlužovací díl na sporťáček a ten to vyrovná tím poltrováním, takže mi to nepřišlo.

alibaba256
9. únor 2010

akcull ,chcem sa spýtať či je dobrý ten predlžovací diel,lebo dosť nad tým uvažujem,že si ho zaobstarám,len si to chcem overiť,či to je dobré a či ho využijem dlhšie.Moja malinká ma 5.mes.a včera som ju už musela dať do športiačika,lebo sa mi nezmestí už do hlbokej korbičky s fusakom.Ešte k tej predlžovacej časti,myslíš to U-čko co sa dá nadpojiť? Ďakujem ti vopred za radu 🙂

kolca
10. únor 2010

ahojky,
alibaba já dávala syna taky v 5tém měsíci do sporťáku a ten prodlužovací díl jsme využili hodně. Je to lepší s ním, udělá to vlastně jakoby hluboký kočárek opět, nepadá nikam deka atd.. 🙂

akcull
10. únor 2010

alibaba, jo jo myslela jsem to U-čko. Já ho taky moc chválím, vznikne ti taková velká korbička kde se navíc dají polohovat záda. My jsme využili i s fusakem a pak jen s dekou. Je to takové uzavřené a nic nesjíždí a nepadá....

alibaba256
11. únor 2010

kolca a akcull dakujem za radu,ale som smutná,lebo u nás na Slovensku nemaju skladom hned k odberu ten predlžovací diel čakacia doba je až 3 mesiace a to malá bude mať už 9.mes.skoro tak myslím,že by som ho už tak nevyužila. veľká škoda ☹ teraz by sa mi hodil veľmi.

argi
11. únor 2010

alibaba256, ja som mala podobny problem, preto som oslovila predajcov v Cechach, neviem preco, ale tam maju vzdy skladom viacej doplnkov ako u nas. Buduci tyzden mi ma prist aj ten predlzovaci diel, tak sa velmi tesim.
Inak ja mam Cosmo, zatial som velmi spokojna. Ked pozorujem ostatne mamicky s inymi kocikmi ako sa stale stazuju, tak mam radost, ze mi v BM dobre poradili.
Len chcem vsetkym buducim mamickam, ktore zvazuju kupu tohto kocika odporucit, aby si pri objednavani kocika dobre zvazili co budu este potrebovat (napr. fusak, slnecnik, ....) nakolko s doobjednavanim je velky problem. Treba jednoducho objednat vsetko naraz.

tono_babymarket
11. únor 2010

argi
...som rád, že sme pomohli...
....doplnky sa objednávali po veľa kusov na sklad, do 2 mesiacov sa situácia výrazne zlepší, tak sa veľmi tešíme a rád dopĺňam, že veľa farebných prevedení zo všetkých typov je skladom....snáď už kríza v dodávkach skončila 😉

zuzanky
11. únor 2010

Ahojte
Ja zvažujem nad kúpou tohto kočíka ale stále ma brzdia tie kolieska nakoľko sú pogumovane a u náš je skoro všade zámocká dlažba a bojím sa, že to bude hrkotať. Chcem sa spýtať hlavne tých ktoré ho už používajú či hrkoce alebo je to ako u kočíkov z nafukovacími kolieskami.
Ďakujem 🙂

lodgermaniacka
11. únor 2010

tono_babymarket, dobrý den, prosím vás mate ešte na predajni aj spirit 2009, alebo už len nove kolekcie? Kedže už mame kočík iny, chceli sme len taku lahku trojkolku a nepotrebujeme novinku 🙂 dala by sa napísať približna cena? dakujem 🙂 a nič kvietkove a dievčenske 😀

krpcek
11. únor 2010

zuzanky denne jazdim so spiritom a nikdy som nemala problem s hrkajucimi kolieskami. dokonca som nemala problem ani dnes, ked napadol sneh.

zuzanky
11. únor 2010

Krpcek ďakujem za radu lebo nás odrádzali tie kolieska ale boli sme ho pozrieť z manželom a rozhodli sme sa, že ho kúpime riskneme to ale teraz už mám istotu. 🙂
Ešte raz ti ďakujem

krpcek
11. únor 2010

nie je za co.

europa8
12. únor 2010

ak by mal niekto zaujem,predam Teutoniu HB Spirit kupovanu v juni 2009,korbicka cervena s ciernou vystelkou a sportova cast,ktora este nebola pouzita je cierna,plus nanoznik a plastenky do dazda...

kici96
13. únor 2010

Tak uz mame doma aj my svojho Spiritka a musim povedat SUPER!!! A dokonca mi dosiel skor ako 12tyzdnov a zo vsetkymi doplnkami co sme chceli takze som spokojna a dakujem celemu BM...
Totalne jednoducha manipulacia so skladanim kocika, nasadzovanim korbicky, sportiaka alebo autosedacky 🙂)
Jediny problem nedosla som na to ako sa nasadza sietka proti hmyzu :D to musime este natrenovat :D:D:D
Ale inak zatial super a tesim sa az sa drobcek narodi a zacneme vyuzivat...Uz sa nemozem dockat kocikovania :D

scheilaa
13. únor 2010

Tak to se máš,že dorazil tak brzy.Mně ted posunuli termín porodu o 14dní dřív,tak mám obavy,aby opravdu do té doby dorazil,protože jsem ho objednávala na poslední chvíli.Chci se zeptat,pláštěnka je součástí nebo jste si ji kupovaly zvlášt?

sarii
13. únor 2010

Scheilaa... my měli plášťenku v ceně, moskytka byla zvlášť 😉 ...

Kici... taky jsem si nevěděla s moskytkou rady 😀 Posílám návod dál, tenkrát mi pomohla Martuli 🙂 🙂 🙂 ... 1. rozepni zip, 2. dlouhou gumu s očkem a krátkou s olivkou spojím za boudou, tam kde je spojení boudy a korby.
A ty dvě kratši spojím pod kočárkem.

juliankaaa
13. únor 2010

Prosim Vas mohli by ste mi napisat aky velky ostane kociarik po zlozeni-sportiak Teutonia Spirit, pretoze nad nou uvazujem a v okoli som ju nenasla, tak jedine objednavat a potrebujem vediet aky je velky, pretoze mame maly kufor na aute ☹

sarii
13. únor 2010

Juli... rozměry někde najdeš napsaný... Já mám Fabii a musím sundat jedno kolečko a korbu dát na zadní sedačky. Ve fabii combi se vejde do kufru i korba. A ve Fordu Fiesta jsem musela sundat kolečka obě a korbu do auta...

sarii
13. únor 2010

Aha, ty se ptáš na sporťák... to bude asi obdobný, ne? Holky 😕 😕 😕 ???