Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzana581
28. led 2009

TRDLO no ja som pri malej vystriedala 4 kočíky a teraz mám ešte odložené golfáče, tak už som vedela, čo chcem tentokrát. Hladala som kočík, ktorý má otočnú športovú časť, nakolko si myslím, že v prvých mesiacoch hlavne, je to praktické. Jednak kvôli vetru a tak a jednak že na to dieťatko vidím a ono vidí mňa. Nechcela som prehadzovatelnú rúčku, lebo sa mi nepáči ak sú napríklad malé otočné koliečka tým prehodením rúčky v zadu a velké v predu. Ďalej som nechcela vaničku, ale iba prenosnú tašku na dieťa a vyberala som aj podla toho, ako sa ovláda. Posadila som do kočíka moju 4,5 ročnú dcéru a zistila, že aj keď tam sedí ťažšie dieťa, tak ide velmi dobre a vcelku lahko. A taktiež som nechcela nafukovacie kolieska, kvôli defektom. Takže pre mňa je vítaz Teutonia Cosmo 2009. Mám ho už objednaný a zálohu zaplatenú, tak teraz čakám kedy príde. Objednávala som ho skoro, lebo som si vybrala farbu s minuloročnej kolekcie a bol trošku problém ju zohnať. Velmi sa teším. Mám ho aj v albume.

question
28. led 2009

ahojte...no nie je pravda,ze babymarket ma porovnatelne ceny ako z nemecka... tam stoji spirit s rucnou brzdou nieco cez 600 euro a ja ho idem objednat za 485 euro z netu a nebudem platit ani postovne..a plus na doplnkoch nieco usetrim tiez..aby ste mali prehlad..tak na babymarkete su ceny: prebalovacia taska 71,80, color-it strieska 15,80, moskitiera-9,8 color ir seat cover - 21,80. na tych doplnkoch az taky velky cenovy rozdiel nie je ale na samotnom kociku je markantny a postovne mate zadara.... 😉

monas
28. led 2009

Michale, díky za info🙂!!!No mě si Teutonka získala na tolik, že asi zruinuju rodinný rozpočet🙂! Měli jsme minule Cortinu, taky jsme byli spokojení, taky má sporťák po i proti směru jízdy, jen teutonka má zdá se mi větší nákupní košík a u Cortiny ze začátku mimčo dokud úplně nesedí trochu sjíždí do předu, protože nelogicky mají tu sedačku úplně vodorovnou, ačkoliv většina sporťáků je trochu nakloněná dozadu. Jinak se nám ale taky perfektně osvědčila a je už teď i za hodně dobrý ceny (my ji ještě kupovali za bezmála 20000). Můžu se i já zeptat na tvůj názor na Cortinu? Díky 🙂

michal_spuntik
28. led 2009

Vytvořil jsem si profil, ať se neloguji pod loginem své ženy :o)

pro Monas:
Můj názor na Cortinu není nijak lichotivý. Speciálně dříve mě ten kočárek vyloženě vadil - beru to z pohledu kompletu. Autosedačka nic moc, materiály (speciálně vnitřní textilní části kočárku) podprůměrné, cena relativně vysoká, ovladatelnost průměrná.
S Teutonií to podle mého subjektivního názoru srovnání nesnese - ale je pravda, že dneska už je Cortina cenově tam, kde má být. Prostě to je cenově přijatelnější alternativa ke špičkovým sestavám.

michal_spuntik
28. led 2009

pro Tilly: firma prodává kočárky desel let, takže jsem měl v ruce už leccos. Hartan jeˇšpička, Teutonia je špička. Záleží jaký jsi měla model od té které značky. Zeptej se sta lidí jestli je lepší Mercedes nebo Volvo. Polovina řekne jedno, polovina druhé. Já se přikláním k Teutonii (a mezi nimi tříkolce Spirit S3 HB), ale pokud máš dobré zkušenosti s Hartanem nepřekvapí mne, pokud dáš přednost jemu. 😉

monas
28. led 2009

Díky za reakci 🙂
Mě si ta Teutonia získala!Hlavně se mi strašně líbí ty vzory, jsou BOMBA!!!úUplně jinej kočár (vzhledově), než všechny ostatní...
Na Hartan jsem koukala, bohužel mi nepadl do oka a já jsem prostě typická ženská, vybírám očima 😒

monas
28. led 2009

Já ji budu muset vyzkoušet v reálu...
Zatím, co jsme měla jaký kočár v ruce, všechno to bylo srovnatelný s tou cortinou, takže jestli je v tom ještě takovej rozdíl, není co řešit 🙂 Je dobrý, že člověk slyší i názor někoho, kdo tomu víc rozumí. Jinak ta Cortina byla celkem fajn, i ten materiál se mi zdál docela dobrej. Oproti jiným kočárům (např. Jané) nebledly barvy, nedělali se žmolky, nic, byl pořád jako novej, snadno se udržoval...Korbička byla dost velká, tu má teda Teutonka menší, ale to mi nijak nevadí.

simounah
28. led 2009

Michale a můžu se prosím zeptat na Váš názor mezi kočárky Teutonia Spirit S3 HB a Peg perego GT3? Dlouze jsem mezi nima váhala a nakonec jsme objednali Teutonii. A jak dlouho se prodává Teutonia v ČR ? - se mi zdá, že zatím jich ještě moc nejezdí a dřív nejezdilo, nebo se začínají teprve pomalu rozšiřovat. Peg perego jde vidět častěji. Je to tím, že to tady nebylo?...nebo byly ty kočárky drahé? ( i když to jsou i teď, ale zase je to asi kvalita).

petreva
29. led 2009

Zdravím všechny....
Včera jsme po douhým přemýšlení a dumání objednali Teutonii spirit S3...
SIMOUNAH, váhali jsme přesně jako vy mezi těmito dvěma kočárky...pak zvítězila T 😉 Už ji máte doma? Nebo čekáte? Já mám obavu, aby mimi nepřišlo dřív než kočárek 😅

Holky, co ji už máte, byl by někdo tak hodný a zkusil ji změřit ve složeném stavu? Překáží tam rukojeť. Máme tak blbí auto, sedan, že tam snad nedáme žádný kočár...rozpětí díry do kufru je jen 40cm!!! nedal by se tam nějak prosmyknout nebo tak?? No, musíme to pak vykoumat...jen jestli byste ji mohli změřit a co bez kol, není užší?? Moc moc děkuju.

monas
29. led 2009

petreva, tenhle problém se sedanem jsme měli u našeho bývalého auta. Teda ne s Teutonií, ale bude to podobné. většinou stačí sundat kola a je to, u většiny kočárků se sundávají jedním pohybem, je to rychlý a snadný. 🙂

michal_spuntik
29. led 2009

to Simounah:
Ahoj, rozdíl mezi Spiritem S3 HB(Teutonia) a GT3(tříkolka Peg Pérego) v kostce:
Oba kočárky jsou naprostá špička. Perego je v ČR zavedenější značka, GT3 je jejich nejlepší model co se jízdních vlastností týká zcela jednoznačně. Mám-li hledat co mu vytknout, potom tedy to, že je až moc velký - takže maminka pod 170 cm výšky za ním bude skoro utopená a potom to, že nejde otočit proti smětu jízdy sportovní sezení.
Spirit proti tomu je lépe skladný, jde otočit proti mamince (to využiješ až ti v 6ti měsících (plus mínus) miminko vyroste z hluboké korby a dalších půl roku můžeš jezdit ve sporťáku jako v hlubokém. NAvíc Teutonie dělá nástavec na sporťák, který se tam nacvakne místo madla a máš z toho korbičku dlouhou 92cm!
Lépe ovladatelná je Teutonie, lépe skladná také. Jde skládat se sporťákem i po částech - zvlášť podvozek i sezení nebo korbička.
Problém je v tom, že Perego je sériovka - 3 barvy a tak je rychle k mání. na Teutonii si musíš počkat - 8 týdnů (a kdo ti řekne, že méně, tak mu nevěř 🙂 ) nebo si musíš vybrat z toho co má kdo na skladě - o to se snažíme i my, ale nejde to ukočírovat - těch variant je přes třicet a navíc jdou kombinovat, do toho tuny doplňků - prostě i když bychom se rozkrájeli, steně drtivou většinu objednávek musíme objednávat do fabriky.
My Teutonii prodáváíme už asi osmým rokem, ale více až od doby co udělali Fun system a hlavně Spirit S3.

jmisa
29. led 2009

Mně se nejvíc líbil Fun system, vzhledově je subtilnější, ale paní prodavačka mě přesvědčovala, že bych s tím třeba v krčáku moc nepořídila, takže jsem se přiklonila k té trojkolce. Ale stejně mi to pořád nedá a přemýšlím nad tím.

Jinak skládání Spiritu jsem si nechala předvést a je fakt super jednoduché, máme normální Fabii, takže s místem je to taky boj.

jmisa
29. led 2009

A to nasazení sporťáku směrem k "řidiči" kočárku byl nakonec jeden z důležitých faktorů, který pro tuhle značku rozhodl.

simounah
29. led 2009

petreva: My máme objednaný kočárek od 6.11. ve Zlíně (na jižní Moravě to byl nejbližší obchod, kde jsme ho našli naživo) a ještě ho doma nemáme. Paní nám říkala dodací lhůtu 10-12 týdnů (ale do toho se zapletly svátky, tak asi proto). Ale každým dnem by měla volat-ještě čekala na nějaké doplňky - tak počítám příští týden už ho budeme mít doma 🙂 . S tou delší dobou dodání jsme počítali. No a i kdyby ještě nepřišel, tak autosedačku doma máme (tu jsme koupili Maxi Cosi na MMB i s ISOFIXEM za doboru cenu - doporučuju a vypadá to jako nové) - na převoz z porodnice to stačí a než pojedeme ven, tak kočárek doma bude určitě. Vám to asi vyjde tak tak. 😉

Jinak při skládání do auta jsem viděla na parkovišti paní, že sundávala myslím 1 kolečko (ale nevím do kterého typu auta), ale byla to sekunda. Takže to asi nebude problém.
A u Teutonie jsou to přesně ty důvody proč jsme tak zvolili - že jde otočit sporťák oběma směry, že měla na výběr z hodně barev..přesně jak píše MIchal.

kolca
29. led 2009

kuk, my máme krátkou Felicii a též sundáváme jedno kolečko - pohoda. 🙂

klementina
29. led 2009

my mame toyotu yaris, a ked sme skusali v obchode, spirit sa nam do kufra zmestil, a nemuseli sme davat ani kolecko dole. a neviem, ci yaris nema mensi kufor ako feliicia

jmisa
29. led 2009

Ono asi bude záležet, jestli to tam dáš na stojačky nebo na ležačky.

kolca
29. led 2009

tak teda se všema kolama se nám tam nevleze 😕

tilly
29. led 2009

hartany sú celkovo ťažšie, ale zdá sa mi, že je tam viac "vychytávok", ale sú fakt robustnejšie a ťažšie... inak kvalitou neviem, je to asi za jedno, cena je tiež veľmi podobná, farby sú také ... ehm... nemecké, síce veľký výber, ale niektoré sú teda fakt otrasnéééé

klementina
29. led 2009

nam tam vlieol leziacky myslim s tou sportovou castou. no ale dufam,ze uz v sobotu ho budeme mat doma, tak dam potom vediet presne ako sme ho tam dali.

grej
29. led 2009

Já si vybrala Mistral S hlavně kvůli tomu, že jsem prostě nechtěla tříkolku. Ale musím uznat, že se s ní jezdí moc dobře 😉

Jinak Michale - díky za Vaše názory... Zrovna ve špuntíku jsem chtěla kočárek omrknout a koupit, ale Mistral S jste na prodejně neměli /dle informací prodavačky/, tak jsem musela jinam...

lumon
29. led 2009

Michale,
nejenom po přečtení této diskuze, ale již dříve byl můj favorit SPIRIT HB S3. A vzhledm k tomu, že kočárek chci používat již od narození dítěte, zajímalo by mne co si myslíš o variantě nekupovat hlubokou korbu ani vložnou tašku, ale místo toho koupit kvalitní matraci alvi, prodlužovací nástavec a nánožník. V zimě samozřejmě používat kvalitní fusák. Dítě se mi má narodit v srpnu a je mi jasné, že např. v prosinci mimčo do korby s fusakem nedostanu. Díky za konzultaci.

stana888
29. led 2009

Michale můžu se zeptat na Váš názor a posouzení rozdílů mezi kočárky Teutonia( konkrétně Spirit S3) a kočárky zn. Mutsy ( urban rider) .Rozhoduji se mezi nimi,miminko se narodí na přelomu června a července. Díky moc za info a uvítám i další názory od ostatních zkušených mamin. Sice budu mít už 3 dítě ,ale po 10ti letech-to byla nabídka úplně jiná!!! 🙂

zuzana581
29. led 2009

SIMOUNAH aj ja mám cosmo objednaný v zlíne. Ale ja som rada, že to tak dlhšie trvá, lebo termín mám až koncom mája, tak mám čas.

denisab32
29. led 2009

zuzana581 máš recht, že si kočík objednávala v predstihu, veľa mamičiek to podcení...

lumon myslím si, že je to dobrá volby, mne osobne sa klasická hlboká korba na SPIRIT-e nepáči...

stana888, napr. Mutsy je ťažšie ovládateľný...

klementina ak máš kočík objednaný v BM, tak zajtra je deň "D", čiže kóónečne prídu...

krpcek
29. led 2009

denisab a zajtra pridu vsetky kociky? my sme objednavali 23.12. a uz sa neviem dockat. 😅 😀

michal_spuntik
29. led 2009

Zkusím odpovědět co kapacitně zvládnu 🙂

Tak jen pro Grej - ten Mistral S ve Špuntíku samozřejmě k vyzkoušení je. Jediné, co tam není jsou Mistral P a Mistral - protože je považuji za překonané koncepce. Neva, hlavně, že jsi spokojená.

Pro Lumon: ahoj, beru Spirita i pro naše miminko (právě Hanka končí 37. týden) variantu pouze matrace do sporťáku jsem přiznám se ještě nikdy neviděl, nicméně asi to technicky možné je. Prodlužovací nástave to asi může řešit. Jen si myslím, že bude potřeba volit nějaký hodně kvalitní fusak... zkusím se o tom poradit ještě s kolegy. Prosince bych se ještě nebál (korbiřčka není zas tak malá, jak se ti možná zdá) ale v únoru asi bude už skutečně v korbičce těsno...

Pro Stanu88: Pokud hledáš co nejlepší jízdní vlastnosti, tak Mutsy prohraje. Pokud hledáš především design, potom Mutsy může být dobrou volbou. Jestli jsi z Prahy, napiš mi na interní poštu kontakt na sebe a domluvíme se na schůzce u nás. Vše Ti rád vysvětlím a předvedu. Pokud z Prahy nejsi nebo to máš daleko, můžeme si zavolat...

klementina
29. led 2009

denis konecneeeeeee 🙂 sa tesim. budete aj zajtra volat? lebo teda ja som si k vam uz aj volala, ze dojdu zajtra vecer, a ze ci si mozme prist pren v sobotu, lebo pondelok nastupujem do porodky. tak dufam, ze tam so mnou ratate na sobotu 😉

denisab32
30. led 2009

krpcek myslim, ze ano, ale istota bude az rano, ked prevezmu chalani tovar...

klementina urcite sa ti ozvu...

kolca
30. led 2009

ahojky,

lumon, k tvé variantě prodlužovací nástavec atd... myslím, že by to šlo. My teda měli nejdřív Fashion korbu, ale Jájoušek se do ní v listopadu už s fusakem nevešel (takže od konce pátého měsíce byl ve sporťáku s prodlužovacím nástavcem - matraci tam neměl, pr je krátká, nicméně,tím že byl větší to nevadilo. Máme fusak z berana, takže v pohodě.