Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
13. zář 2010

@danula.ch já bych neměla odvahu takhle jezdit a ještě bez pásů...malého vážu i když chvíli řve protože to nestojí za to začne se houpat a kočár poskakuje už ho nemůžu nechat bez dozoru čekám kdy se vyklopí, ale dělá to i v solanu a to je šestikolka..leh v protisměru mi přijde stabilní proti pololehu ten nemám ráda

akcull
13. zář 2010

danula.ch, hlavně, že to nedopadlo hůř... taky jsem zastánce čtyřkolek, původně jsem jezdila s Cosmem, ale bohužel to vůbec nezvládalo terén v mém okolí, tak jsem nakonec koupila Spirita, ten dá terén v pohodě
Je to ale rozdíl jezdit s tříkolkou, člověk si na to musí zvyknout...
Já jsem malou vždy i když s velkým řevem připásala, ona si začala v šesti měsících stoupat a kdybych ji nepřipásala, tak v té sedačce stojí opřená o boudičku a určitě by vypadla za jízdy...

pett7
13. zář 2010

Já teď začínám jezdit po směru jízdy (se spiritem) a občas se mi stane že se v terénu zabodnu předním kolem do nějaké díry nebo do něčeho narazím je to nezvyk i váha kočáru je rozložená jinak 😖 obrubníky jsou fakt něco zvlášť ty vysoké.. už jsem chtěla kupovat čtyřkolku, ale jak jsem zkusila jezdit se solanem tak jsem si to rozmyslela a je mi to celkem jedno je to hlavně o zvyku..i když na dalšího prcka bych si stejně chtěla nechat spirita a koupit nějakou čtyřkolku 🙂 pásy jsou nezbytnost když už né ty v kočárku tak aspoň ty co se dají dokoupit

babyrenka
13. zář 2010

něo málo ke stabilitě a pro danulu.ch : ony ty pětibodové pásy jsou v kočárku od toho, aby se převážený drobek nedostal mimo těžiště kočárku, takže pokud je dítě připoutáno a výrobce ve svém zvláště důležitém upozornění v návodu k používání jakékoli Teutonie říká, že vždy má být dítě připoutáno, tak je celkem jedno, jak je sportovní sedačka otočena. Připoutané dítě má nejtěžší část těla vždy v těžišti kočárku. Pokud sklopíte opěrku do lehu, dítě je obráceně na čtyřech, nadzdvihne se a ještě se začne kývat ze strany na stranu, tak dostane většinu své váhy vysoko nad těžiště, daleko do strany a přirozeně na pak druhé straně chybí protiváha, která by kočárek vyvažovala. To pak nemůže dopadnout jinak, než jak to dopadlo. Nechci Vám ubírat dobrou vůli a naději, ale ani Cosmo tomuto nezabrání, protože sice získáte vepředu kousek opory u kola, jež je posunuto trochu do strany a bude vytvářet čtrvrtý opěrný bod, vzadu ale snížíte stabilitu podvozku tím, že má Cosmo užší rozchod kol zadní nápravy. Takže bych odhadoval maximálně ještě jedno kilo živé váhy navíc a budete na stejných parametrech, pokud se týká stability do strany. A to kilo ani nebude potřebovat, pokud necháte na rukojeti zavěšenou plnou přebalovací tašku. Jestli tedy máte pocit, že svého divocha už nepřeperete a potřebujete čtyřkolku s otočnými koly, asi bych volil Mistral S. Má větší zadní kola, širší rozchod, jednoduchou a rychlou změnu výhledu dítěte díky přehazovatelné rukojeti a zvládne i lehčí terém líp, než Cosmo. Když už nechcete Spirita jako tříkolku a nebudete už ho používat od narození s hlubokou korbou, prodejte ho tak, jak je.

lodgermaniacka
14. zář 2010

Tiež som predala spirita kvoli nestabilite, nam tam ležalo babatko a na malej nerovnosti na chodniku sme ho skoro prekotili 😠 po tejto skusenosti trojkolku nikdy viac, pre nas je cosmo lepšie, ale keby som mala vyberať znova kočík, tak naozaj nepozeram na dizajn konštrukcie, ale kupujem kočík Mistral, mam totiž aj bugaboo cameleon a nie je nič lepšie ako prehodiť ručku ked nam začne svietiť do kočíka, neviem si totiž predstaviť, ako zvladate otačat sedačku, ved ona je sama o sebe ťažka+dieťa, nechapem že sa vam tie poistky vôbec daju odcvaknuť ked je to ešte zaťažene..o bezpečnosti nehovoriac

peko
14. zář 2010

Tak přesně kvůli strachu z nestability jsem do tříkolky (a tedy do Spirita) taky nešla, měla jsem zkušenost s Cortinou a měla jsem co dělat, aby synovec zůstal uvnitř. Takže my jsme nakonec koupili Mistral S a jsme naprosto spokojení, sice zátšžo v terénu ještě neprošel, ale městský provoz zvládá naprosto bravurně.

krpcek
14. zář 2010

@lodgermaniacka da sa to prehodit uplne v pohode. ja som malu niekolko krat prehadzovala, dokonca som ju raz aj spiacu prehadzovala. 🙂 tiez sa mi stalo, ze som vosla do nejakej jamy a skoro sa mi prevrhol kocik, ale to bola skor moja chyba, alebo chyba terenu a nie chyba kocika. keby som mala spirita menit pokazde, co sa mi zle otoci koleso alebo vojdem do nejakej blbej jamy, tak by som kazdy tyzden mala novy kocik.
a ani 4-kolka na tom neni lepsie - uz aj s tou som mala problem na nerovnostiach na chodniku.
vcera som si len tak zo srandy bola pozerat kociku v obchode a poviem vam ani jeden neni taky odpruzeny ako teutonia - vsetky boli uplne tvrde, nepohodlne. takze ja by som nemenila.

karol84
14. zář 2010

@peko take bych si rada poridila mistral S nebo P s rucni brzdou. muzu se zeptat na zkusenosti s prehazovanim rukojeti, se skladanim kocarku (do auta) a za jakou cenu se vam jej podarilo sehnat (pokud jste kupovali sportak + hlubokou korbicku) + jakou pouzivate autosedacku? diky moc

lodgermaniacka
14. zář 2010

@krpcek tu nejde o maličkosť, ako píšeš, "blba jama a zle otočene koleso", ale o stabilitu, my sme ani do blbej jamy nevošli a prekotil sa, ja by som už do trojkolky nešla, neni nad 4 kolesa, radšej tažšie cez teren ako prevratiť dieťa 😉

danula.ch
14. zář 2010

@pett7 ani ja tu odvahu prilis nemam, ale ina moznost pre mna neexistuje, drobec este nesedi, tak ho nedavam ani do pololahu, ale uz to vyskusam. len sa bojim ze aj tak sa mi bude otacat na brusko, aj v lehatku to stale robil, tak ho tam uz nedavam 😒
@babyrenka je to urcite vsetko pravda co pises, viem na co su v kociku bezpecnostne pasy, ako som uz pisala pri mojom zivle su nepouzitelne. ten plac by bol celou cestou, nie iba chvilku, musim najst ine riesenie, napr. dufam ze v sede to bude lepsie. ale urcite je rozdiel v stabilite ked je sportova korba otocena v smere a v protismere jazdy, tie bezpecnostne pasy su stale na tom istom mieste. treba si to odskusat, napr. uz taka manipulacia s kocikom s korbou v protismere je ovela tahsia
skoda ze u mistralu dizajn dost zaostava dobu 😉 budeme toho naseho divocha musite trosku skrotit 🙂

danula.ch
14. zář 2010

@pett7 ake su to pasy co sa daju dokupit?

akcull
14. zář 2010

danula.ch, třeba něco takového, ale z toho co jsem slyšela od kamarádek, tak prý jsou nejlepší ty kožené co jsme měli, když jsem byla mimčo já🙂 jen se už asi neprodávají....
http://rozinka.inshop.cz/inshop/baby-svet/do-ko...[id-03091070]-ksiry-do-kocarku.html

sylvajs
14. zář 2010

Ahoj,
no já mám druhou tříkolku (původně Slalom), teď Spirit a nemůžu si na stabilitu vůbec stěžovat. Anička byla velmi akční, ráda jezdila visící hlavou dolů po boku kočárku - takže dostala ty šráky, co na ně odkazuje Akcull a bylo to v pohodě. Spirit mi teď bez problémů vozí obě starší děti....myslím, že je to o zvyku a o tom, jak si dítě zabezpečíš.....stát se může samozřejmě cokoli, ale pokud dítě není připoutané, tak s tím musíš počítat.....
Jinak podle mne tříkolka není méně stabilní, z logiky věci - když najedu na hrbol, tak mi stále ještě zůstávají dva pevné body - na rozdíl od čtyřkolky, kdy se mi vychýlí celá polovina kočárku....

danula.ch
14. zář 2010

@akcull dakujem za tip 🙂
na tych kozenych som ja osobne visela z kocika 😉

peko
14. zář 2010

@karol84 - my Mistrala používáme necelý měsíc, takže velkými zkušenostmi zatím neposloužím, ale zkusím aspoň trošku: přehazování rukojeti jsme v praxci zatím nevyužili, myslím, že se to nejvíc využije při sporťáku, ale co jsme zkoušeli, tak to jde velmi lehce, do auta manžel podvozek poskládá během pár sekund, máme teda kombika, podvozek se do kufru vejde bez problémů, korbičku musíme dávat napříc - nemáme totiž hlubokou korbu, ale jen vložnou tašku
co se ceny týče, tak jsme kočárek objednávali na výstavišti, takže tam byla nějaká slušná sleva, ale přes 20 tis. to určitě bylo včetně doplňků
a autosedačku máme MaxiCosi Cabriofix a spokojenost

karol84
14. zář 2010

@peko díky. já když jsem to počítala se vším všudy včetně autosedačky, tak mě to vyšlo přes 30 000 a v německu o nějakých 10 000 méně...
o té maxi cosi sedačce také uvažuju

xovicka
14. zář 2010

Jaký je rozdíl mezi potahy fashion a trend? Pochopila jsem z obrázků, že v barevných kombinacích, ale je tam rozdíl i v materiálu? Které jsou lepší a liší se nějak cenově? Omlouvám se, jestli jste to už probírali, ale ta diskuze je šíleně dlouhá na to abych ji četla celou. A jak je to s upadáváním předního kola u spirita, někde jsem četla, že ve verzi 2008 se to občas stávalo... Byl to problém jenom spirita nebo i jiných podvozků a vyřešilo se to už v dalších letech?

terak
14. zář 2010

@xovicka Ahoj, trend jsou uz predem dane barevne kombinace a fashion si muzes barevne nakombinovat sama jak chces. Taky jsem si vsimla, ze trend maji takovou vetsi korbicku u sportaku, vzadu je to takove volnejsi, zatimco fashion jsou uzsi nebo jak to napsat 🙂

JInak jsem videla oba a materialove ani kvalitativne v nich nebyl rozdil.

pett7
14. zář 2010

@danula.ch mě se líbí i tyhle http://www.mamanek.cz/vse-pro-miminka-kocarky/c... už musím nějaké koupit v obchodě moc výběr není my taky jezdíme s oblibou hlavou dolů proti směru jízdy nejllépe s pusou přilepenou na tyčce 😀

danula.ch
14. zář 2010

@pett7 my to iste, najradsej ozuzlava madlo, musim mu tam stale davat plienku 😀 tie su fakt pekne 🙂

pett7
14. zář 2010

my už máme smázlý i ten bezpečnostní nápis v jednom místě 🙂 ty kšíry v kočáře jsou na dvě věci,,dávám jen ty spodní a to je má ještě někde u kolen když jdu pryč třeba v obchodě dám i vrchní jinak bych ho nenašla 😀 😀

deha27
15. zář 2010

Rozhodla jsem se, že sem do diskuse napíšu své zkušenosti s Mistralem P, o kterém se tady skoro vůbec nepíše. Třeba to pomůže někomu při rozhodování - taky jsem dlouho váhala, zda Mistral P nebo Spirit.
Krásně odpružený, super je přehazovací rukojet, hodně využívám, zpočátku, když byl Kuba malý z kopce, aby nebyl hlavou dolů (dost ublinkával) a ted kvůli sluníčku a taky někdy ho chci mít otočeného k sobě a komunikovat s ním a někdy ho nechám koukat před sebe. Od narození jsme měli měkkou vložnou tašku - já byla strašně spokojená, bydlím ve 2. patře a nedokážu si představit, jak bych ho nosila a v zimě nevymrzl kočár. Na jaře jsem přestavěla tašku na ten fusak a super, mohla jsem polohovat, nepotřebovala nánožník. Zpočátku se mi zdály ty 3 polohy málo, brala bych ještě aspon jednu, ale ted když sedí, nebo spí=leží je to dostačující.
Že nemá otáčecí kolečka mi u nás vůbec nevadí, ale bydlet ve městě, rozhodně bych šla to otočných. Taky kvůli městu jsme pořídili ještě levnou trojkolku - občas býváme v Praze a tam kočárek s pevnýma kolama opravdu není.
Jako velké negativum tohoto kočáru spatřuju v ruční brzdě, která je málo účinná, nekvalitní - všechno je plastové a já ji při svých vyjíždkách už "uvařila". Není na žádné dlouhé brždění, pouze na občasné přibrždění (ostatně v návodu je to psáno). Do města bude dostačující, asi je to jen můj problém, nikdo si na to tady ještě nestěžoval.
Celkově do terénu je kočárek perfektní, ve hlubčím (max. do 20 cm) sněhu se s ním jezdilo také docela dobře, ale je to dřina. No když je hodně sněhu nejde stejně jezdit s ničím. Na vesnici je to kočár jako dělaný, ale už ne do města. Do města bych ho opravdu nechtěla.

ikarkulka
15. zář 2010

ahoj holky, mám dotaz na majitelky mistralu S s kolečky č. 50 - dodavatelka mi tvrdí, že originálně se podvozky dodávají s kolečky č. 60 - viz http://www.detskyraj.cz/zbozi/8388-teutonia-201... - zhruba v polovině stránky.
a že padesátky se tam samozřejmě dají přehodit, jen už tak dobře nesedí a dělají neplechu. jakou máte zkušenost?
samozřejmě se mi víc líbí ty 50, jsou sice plošší, ale zase mi přijdou širší. ale pokud by mi mělo kolečko někde spadnout apod. (taky se prý hůř udržují, což je asi od pohledu jasný), tak radši oželím tu "líbivost".
díky za odpovědi.

peko
15. zář 2010

@ikarkulka - káji já teda nevím, ale na té stránce píší tohle: standardně dodáváme kočárek s nízkoprofilovými koly typu 50, případný zájem o kola typu 60 uveďte do poznámky objednávky (u kol typu 60 může být doba dodání až 10-14 týdnů)
já si zatím na kolečka stěžovat nemůžu, žádné nám ještě neupadlo 😀, kočárek jsme brali od přímého dovozce (Babyrenka) a nic takového nám nikdo neříkal, dokonce myslím nám ty 50 doporučili

ikarkulka
15. zář 2010

@peko peti, díky, já myslim, že mají zrovna na té stránce, co jsem dala odkaz, ta čísla prohozená 😖
prostě originálně je prý dodávají s těmi 3paprskovými, já bych chtěla ty více, ty, co máš ty.
už mi kočárek dodali, ale se špatnými kolečky, tak jsem ho vrátila, a dodavatelka mi teď tvrdí, že mi je může prohodit, ale že s tím nemají dobré zkušenosti. ale proč je teda všude nabízí, že? 😒
hlavně na ně budu čekat další 3 týdny 🙄

peko
15. zář 2010

@ikarkulka - Káji já bych se zeptala přímo v Babyrence, co by doporučili, myslím, že by měli vědět 😉

ikarkulka
15. zář 2010

@peko já jsem teď mluvila přímo s dodavatelkou a je to takto:
originální a doporučovaná kolečka, která splňují normu, jsou ty 60 (i podle tohoto obrázku http://www.kocarky-teutonia.cz/kolecka.php?id=96).
a že se od začátku dodávaly jen tyto. pak si zákazníci začali přát i ty 50, tak je tam vyměňují, ale musí se předělávat nějaký úchyt a už to prostě není originální a může to padat.
nicméně prodejci to nikde neuvádějí, respektují přání zákazníka. takhle mi to bylo řečeno.

jo a na novej podvozek by nemusela čekat 3 týdny, ale možná až 3 měsíce!!! 😝 takže beru ty šedesátky, i když se nám tolik nelíbí. kurňa!

peko
15. zář 2010

@ikarkulka - taky jsem koukala, že všude mají fotky s těma 60
jinak to padání se mi nějak nezdá, třeba se ktomu vyjádří babyrenka nebo Michal ze Špuntíka, kdyby to byla pravda, tak bych byla docela naštvaná, protože tohle nám nikdo neřekl

ikarkulka
15. zář 2010

@peko no taky by mě to zajímalo.

mirka285
15. zář 2010

tie 60 su vraj lepsie v tom,ze sa do nich nezachycuju tolko kamienky...