Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mooncaa
11. črc 2012

@lena82 Já mám Teutonku šedivou a jsem spokojena. Barevnost oživuji dekou, fusakem atd. Můžu tímto ladit pokaždé jinak. A ještě jsem nemusela prát, sice by asi madlo potřebovalo, bo je tam lehce patrná mapa (je to mastné - malá dostala od kamarádky rohlík s máslem). Mám teda vložku do kočárku světlou a tu jsem prát musela.

ja.na81
12. črc 2012

@lena82 ja mam kocarek hnedy (chteli jsme neutralni a je to navic nase oblibena barva) a jsem spokojena.. barva drzi, pouzivam ho uz skoro dva roky a je jako novy, od zari v nem bude druhe mimco 😵 Ruzna upatlani (od te doby co zacal prcek v kocarku jist) se daji pekne ocistit mokrym hadrikem... prala jsem zatim jen vloznou tasku/fusak, kdyz jsme ji/ho presatali pouzivat... mam do sportaku jeste vlozku - tez tmave hnedou kostkovanou, tu jsem neprala jeste ani jednou, na ni videt nic neni (ale tu pouzivam teprv od jara letosniho roku)

lena82
12. črc 2012

Děkuji všem za reakce ohledně barev🙂 Zatím to tedy vypadá na nějaký tmavší, ale ne černý. Dost se nám líbí ta střední modrá, tak možná vyhraje ona.

lena82
12. črc 2012

Zrychleně jsem proletěla tuto diskuzi a ráda bych se ještě poptala vás zkušenějších na pár věcí. Z ohlasů tady jsem zjistila několik "much" na Teutoniích nebo konkrétně na Be you.
1) Poruchovost brzd. Měli jste s nimi taky problém? Museli jste reklamovat? Nepochopila jsem, jestli jde o problémy "pouze" s ruční brzdou nebo celým brzdným systémem. Původně jsme ruční brzdu určitě chtěli. Teď váhám.
2) Nějaká maminka si zde stěžovala na polohu sportovní korby v sedu. Že jí dítě sjíždí. Máte s tím taky problém? Mně se ta poloha na pohled velmi líbila, jiné sporťáky ji nemají, ale samozřejmě nemám vůbec odzkoušené na dítěti, tak nevím
3) Stříška u sporťáku v barvách Made for you plandá. Je to tak hrozné? V obchodě mají vždy jen sporťáky Trend, tak nemohu posoudit.
4) Be you má prý delší část na nohy než jiné modely a nánožník, který je univerzální, pak dokonale nedoléhá. Paní v obchodě nám tvrdila, že to není pravda. Problém prý může být v tom, že začali dělat nánožník trochu jinak a nedá se tak pomocí zipů zvětšit jako ten předešlý. Tak jak?
To je otázek 😀 Budu ráda za všechny reakce 😉 🙂

ja.na81
12. črc 2012

@lena82 ja mam teutonku Fun bez rucni brzdy, takze se mohu vyjadrit jen k tomu polohovani - ja na nem nikdy nic vadneho neshledala... ale ja jsem vubec ze sveho kocarku i po dvou letech naprosto nadsena a je pro me ideal 😵
A striska u Made for you neplanda - to je naopak, planda Trend. Jam mam kvuli tomu prave made for you (kdyz jsme kupovali my, jmenovalo se to jeste Fashion) a ta striska se vzadu pripne druky k potahu sportaku, takze nic neplanda... ono to ta funkci samozrejme nema vliv, ale z estetickeho hlediska by mi ta plandajici striska vadila 😉

mirkapal
12. črc 2012

@lena82 Ahoj! Ja mam Cosmo s rucnou brzdou. S brzdami som nikdy ziadne problemy nemala. Rucna brzda je velmi dobra, ja mozem len odporucit.
Poloha v sede nam tiez nerobila problemy, aj ked je naozaj pravda, ze ked bola dcerka mensia, obcas trosku "sklzla", ale nic dramaticke to nebolo.
Strieska odstava (planda) pri Trende - tak ako pisala ja.na81. Pri fashion (teraz made for you) nie, da sa zopnut cvokmi.
Celkovo mozem teutoniu s cistym svedomim velmi odporucit, mali sme raz len taku mensiu poruchu na prednom otocnom kolese, hrkalo, ale na pockanie nam to opravili a odvtedy uz vobec nic. Kocik pouzivam dva roky.

pett7
12. črc 2012

Holky ale ta ruční brzda dělala problémy jen u Be You, pak ji měnili...je jiná než naše klasické ruční brzdy je to vlastně nožní brzda na rukojeti něco jako u mistralu s

lena82
14. črc 2012

@ja.na81 @mirkapal @pett7 Děkuji 🙂

laurica123
14. črc 2012

ahojte mamicky zatial len premyslam o nejakom kociku a kedze mam teutoniu spirit tak rozmyslam ze dokupim len novu vanicku ku nemu ale nikde na nete som nenasla co potrebujem teda ze ci ked kupim vanicku be you alebo cosmo vobec neviem aky je medzi tym rozdiel ci mi bude sediet na ten moj spirit?????viete niekto poradit ak ano dakujem 🙂 🙂

bazulka
15. črc 2012

@lena82 My mame BE YOU s klasickou brzdou (nie ako na bicykli) a zatial je to jedina vec, co mi na tom kociku vadi. Je to taky otocny cudlik na riadidlach. Tazko sa to zatahuje aj uvolnuje. Parkrat sa mi to aj zaseklo (neslo potom zabrzdit), ale manzel tym "pohrkal" a bolo to ok. Zit sa s tym da v pohode, kvoli tomu by som kociarik nemenila 🙂 .

pett7
15. črc 2012

Ta brzda bude něco jako u mistralu s, četla jsem na ní dost špatného, prý se dost špatně uvolňuje a nebrzdí a nakonec to byl jeden z důvodů proč jsem si vzala raději cosmo..klasická šlapací brzda je pro mě taková jistota 🙂 ale asi je to jen věc pocitu 😀

drobcek24
17. črc 2012

Baby kde sa registruje kocik Teutonia Be you 2012 aby som mala nan tu 3 rocnu zaruku ????

barbarka
18. črc 2012

ahojte, surne kupim teutonku spirita ak niekto planujete predat, ozvite sa ip.

drobcek24
18. črc 2012

@babymarket_sk
Dobry den ako je mozne ze som kupovala kocik cez Babymania z HC a mam zarucak od vas z Babymarketu ??? To som akoze kupila teutonku od vas cez nich ? 😀 😀
a dakujem za link a nazov predajcu mam dat Babymarket ci Babymaniu a vyrobne cislo je cislo podvozku ?

babymarket_sk
18. črc 2012

@drobcek24
Kočík ste zakúpili od autorizovaného predajcu - Babymanie...záručný list vystavil autorizovaný servis a distribútor pre SR BabyMarket...ako predajcu uvediete Babymaniu 😉

drobcek24
18. črc 2012

@babymarket_sk oki dakujem este to cislo podvozku znamena vyrobne cislo ? 😝 pardon ze tolko otravujem 😅

hevanka
19. črc 2012

Taky řeším problém s parkovací brzdou na rukojeťi u kočárku Be You, otočení páčky a i následné odjištění brzdy tlačítkem chce opravdu hodně síly. Jaké máte zkušenosti? Řešily jste to reklamací a uspěly jste?

babymarket_sk
19. črc 2012

@drobcek24
áno, malo by byť uvedené na záručnom liste...
@hevanka
pri "neštandardnom" použití brzdy - t.z. nestlačí sa ten čudlík uprostred a i napriek tomu sa potočí brzda, dôjde k jej poškodeniu...možno tam je problém...

barbarka
19. črc 2012

ahojte, mam prave doma spirita kupeneho z bazaru, je to rok 2009 a teda chcem vyprat textilne casti vanicky - no a problem je ta strieska, je mozne ju prat? kedze v nej je zasity drot ci ako by som to nazvala. prave na nej je celkom slusny flak tak by som bola rada keby to nejak slo. vdaka za odpoved

kuna
20. črc 2012

ahoj, rada bych se zeptala, jestli je mozne pouzit stupatko Pick Up na Mistral S HB z kolekce 2010. Někde jsem slyšela, že tam možná vadí ta ruční brzda, ale nevím, proč - jestli je technicky nemožné stupátko namontovat, nebo jestli by ta ruční brzda fyzicky vadila dítěti (což by nebyl snad problém, dá se pootočit). Nechci měnit jinak oblíbený kočárek 🙂

ja.na81
21. črc 2012

@barbarka ahoj, tady je navod na "rozebrani" boudicky https://www.modrykonik.cz/fotoblog/michal_spunt... Tak jestli je to to, co potrebujes?

barbarka
21. črc 2012

@ja.na81 dakujem, ja som myslela boudicku z korby 😅 ale teda sme tu trubku vyparali oprali a dali naspat.

babyrenka
21. črc 2012

@kuna : stupátko PickUp na podvozek Mistral S HB použít nejde, protože díky rozmístění ovládacích prvků parkovací brzdy u tohoto provedení nemá stupátko samotné při zatočení dostatek prostoru a přejíždí přes plastovou sponu pro uchycení trubky pro vedení brzdové tyčky. Tím dochází ke zkřížení zavěšení stupátka na upevňovací kouli, upevňovací mechanismus stupátka se většinou vylomí a stupátko se pak z koule uvolní, bohužel i s dítětem na stupátku. Proto se zákazníků, kteří si PickUp objednávají, vždy ptáme, na jaký podvozek chtějí PickUp upevnit, protože případné poškození pochopitelně nejde na vrub stupátka jako takového, ale jeho nevhodného použití. Podobně nejde použít ani na podvozek BeYou, tam není třeba ani rozlišovat, zda se jedná o podvozek s ruční nebo bez ruční brzdy, nejde na žádný.

kuna
22. črc 2012

@babyrenka děkuji za odpověď...a je nějaké jiné stupátko, které by na můj podvozek šlo? Slyšela jsem ještě o Lascal, nebo jak se to píše...

ja.na81
22. črc 2012

@barbarka aha, ja myslela, ze je to vsechno stejne... hm, tak hlavne, ze jste to nakonec vyresili... 🙂

janinek
22. črc 2012

@babyrenka @michal_spuntik Ja mam naprosto hloupy dotaz, ale na nase Cosmo jsem objednala kola 60 a vubec nevim proc, jaky je v praxi rozdil? Myslim, ze jsem se rozhodla na zakalde toho, co se psalo tady, ale ted fakt nevim. A vrta mi to hlavou. Dekuji.

pett7
22. črc 2012

@barbarka tam ale nic nesundáváš, jen to odepneš a vypereš. jsou tam jen nějaké výztuhy, těm to nevadí

babyrenka
25. črc 2012

@janinek : výběr kol pro Cosmo je celkem jednoduchý. Buď si vyberete kola vzor 50 anebo kola vzor 60, jiná možnost není. Obě varianty jsou komorová kola, tedy bezdušová s pružící komorou, v podstatě mají stejné jízdní vlastnosti, jen jsou jinak tvarovaná a u vzoru 60 jsou přední kola trochu širší. Zbytek je již pouze na tom, která jsou Vám sympatičtější.

luciferova
25. črc 2012

@babyrenka dobry den, potrebovala by som 2 nalepky teutonia (pre mna a sesternicu), ako sa k nim da dostat? Vdaka.