Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

peko
9. lis 2010

@hojda - já jsem to právě zastčila vždycky do těch oček a nebyl problém, jen když jsem tu stříšku ohrnula abych viděla na malou, tak se to vytahovalo směrem ven, ale aspoň kousek vždycky držel

terak
9. lis 2010

@cara.m Tak přesně takhle jsem si představovala, že by to mělo být, ale bohužel to mám tak, jak posílala @kdaniela Take mi to dole nejde dopnout, rozhdne to nekonci nad tim kloubem, ale predsahuje ho asi o 3 cm. Pritom mi ty potahy prodali jako original teutonia.

kdaniela
9. lis 2010

@terak asi budeme mít teda na špatnej model nebo nevim kde se staĺa chyba 😒

terak
9. lis 2010

@kdaniela Tak nevim, volala jsem do babyparku, pani mi rekla ze je to jedine co maji, ale at to prinesu, ze mi objednaji model 2011, ktery by na to mel sedet. Jsem zvedava ...

kdaniela
9. lis 2010
tonko_babymarket
9. lis 2010

@terak
...oni ti predali originál teutoňácke, ale tak ako písala babyrenka, existujú dve rôzne veľkosti...myslím, že nebude problém s dodaním tej správnej 😉

terak
9. lis 2010

@kdaniela Asi jo, ale ty uz to mas pouzite co, nebo by ti to vymenili?

kdaniela
9. lis 2010

@terak použitý je mám asi 4x,tak pochybuju,spíš by mě zajímalo proč je v tom takovej binec letos ☹ plus nevim zda pořídit nový ač moje chyba to nebyla,když to má výrobce takhle blbě..a objednávali mi to na prodejně společně s kočárkem
takže text jsem žádnej nečetla k tomu co jsem teď posílala ty odkazy kde je to jasný ač stejně hloupě udělaný a popsaný

terak
9. lis 2010

@kdaniela tak ja bych to sla zkusit vymenit, protoze je to spatne dodane zbozi. Kde jsi to kupovala?

kdaniela
9. lis 2010

@terak asi to zkusím 😉 ,našla jsem teď i obal o kterém jsem myslela,že už ho nemám,není na něm tedy 2010 to si pamatuju špatně,ale je tam vypsanej Spirit,Mistral,Fun atd,takže mám pro Spirita 2010 tu špatnou variantu,je to chyba výrobce,že to napíší do závorky na stránky je sice hezký,ale nevim kdo se řídí tím,když na originál obale je něco jiného,holt do 2009 to sedělo,ale od 2010 ne a mám mít teda ten který je jinak na Cosmo,spíš mi přijde divný,že bych byla první komu se to stalo,když mám kočárek objednávanej někdy z června a v prodeji tyhle věci jsou minimálně od ledna,no poptám se 🙂

tonko_babymarket
10. lis 2010

@kdaniela
...Spirit prešiel tento rok zmenou, a preto na nový model 2010 už nesedia...návleky sú tiež novinka, ale bolo potrebné urobiť návleky aj na staršie modely
...jednoznačne je to však chyba predajcu, myslím, že oni nepredávajú kočiariky dlho, a tak si neuvedomili rozdiel...

kdaniela
10. lis 2010

@tonko_babymarket děkuju 🙂 no asi mi holt nezbude než někde objednat ten správnej a vrazit do toho další peníze což mě momentálně celkem víc než mrzí 😒

kdaniela
10. lis 2010

tak jednání opět nezklamalo a vše bylo vysvětleno,takže s návleky bude výměna,jsem moc ráda 😉 tady díky všem kdo mi objasnil kde je chyba 🙂 mě nenapadlo řešit typ návleků,když tam Spirit je vypsanej 🙂

babyrenka
10. lis 2010

@kuna : výrobce udává termín pro pravidelnou údržbu, tedy čištění a ošetřování, minimálně jednou za čtyři týdny, takže měsíční lhůta víceméně odpovídá. Takže vstříknout olej k ložiskům koleček, očistit osy kol a vstříknout olej i do uchycení předních kol, také očistit osy jejich vidlic. Zde většina uživatelů celkem pravidelně zapomíná, že kočárek má také přední kola. U Mistralu S je třeba také pravidelně vstříknout olej i k výstředníku brzdových tyček, ten těsně přiléhá k pružící jednotce a nečistoty pak brání v potřebném snadném ovládání zajišťovací brzdy. Pokud se Vám stane, že po zajištění brzdy přeskočí tyčka na kole a kolo nedrží úplně zabrzděné, je třeba trochu povolit šroubení na konci bowdenu brzdového lanka, aby se tyčky více roztáhly a kola spolehlivě zajistily. Při jízdě v písku a drobném štěrku se stává, že se tento posypový materiál dostane do prostoru pružné komory kola. V takovém případě stačí vhodným neostrým nástrojem poodchýlit plášť kola z disku a vzniklou mezerou nečistoty vysypat. Pokud máte doma cyklistu, asi bude vědět rady, je to podobné, jako když chcete vytáhnout duši z nafukovacího kola, plášť kola u Teutonie nemusíte však snímat celý, stačí odchýlit zhruba do jedné třetiny obvodu kola. Při provozu kočárku v zimě v nasolené břečce je vhodné intervaly údržby přiměřeně zkrátit, solanku z podvozku alespoň jednou týdně smýt a pak podvozek osušit. Je také dobré jeho kovové části před jízdou do soli nastříknout silikonovým olejem, aby se podpořila jejich antikorozní ochrana.

imzadi
11. lis 2010

ahoj holky, muzu se zeptat jakou dobu jste cekali na svou Teutonku? vim, ze vyrobce udava 12 tydnu, ale jak to bylo konkretne u vas?🙂 uz me to cekani neba...

hojda
11. lis 2010

@imzadi Tak za nás to bylo myslím 10 týdnů oficiálně a čekali jsme o týden déle....docela jsem měla strach...

ivanek
11. lis 2010

@imzadi já objednávala Teutonku loni 31.10. a přišla mi 20.1.

mooncaa
11. lis 2010

Asi 6 týdnů, měla jsem štěstí. Jen chyběla jedna část (prodlužovací nástavec) a ten trval 3.5 měsíce.

ikarkulka
11. lis 2010

já asi 3 týdny 😵

imzadi
11. lis 2010

@ikarkulka no Ty radsi vubec nic nerikej 😀 to jsou ti s protekci... 😝

diky vsem za reakce, trosku se zacinam bat, jestli se to u nas stihne...13.10. nam potvrdili objednavku v nemecku ... snad do vanoc bude u nas, teda kez by 😕

ikarkulka
11. lis 2010

@imzadi tohle ale nebylo z protekce 😅 prostě byl zrovna podvozek k mání.

terak
11. lis 2010

@imzadi Tak u me to bylo tri mesice bez dvou dni

imzadi
12. lis 2010

@ikarkulka no dobre teda 😵

@terak a sakra...fakt to jsou ty tri mesice...no jestli se narodi driv,´jsem zvedava, co budem delat🙂 kdyby aspon dorazila ta autosedacka...no uvidime, stejne s tim nic neudelam, ale zajimali me vase zkusenosti...

terak
12. lis 2010

@imzadi Nevim kde sis ho objednavala, nekterym holkam prisly i driv. Ale asi bych ti doporucila uhanet po telefonu... pokud by prisla autosedacka driv, tak at si muzes vyzvednout aspon to. Snad to stihnete no... ja ji objednavala na zacatku srpna a prislo to na zacatku listopadu. Ale i tak jsem uz byla nervni ☹

pajushka
12. lis 2010

Máte někdo zkušenost s nákupen Teutonie v Pl 😕 ? Zajímalo by mě, jestli se pořád jedná o ty německé Teutonie nebo o nějaké polské shity, s prominutím.... 🤐 Oni sice uvádí, že se jedná o německý produkt, platí i tříletá záruka.... a cena docela lákavá.

terak
12. lis 2010

@pajushka A stoji ti to vazne za to, az to budes jezdit reklamovat, nebo servisovat?

editah222
12. lis 2010

@pajushka kámoška má Teutonii kupovanou v Polsku (bydlí u hranic) a je s ní moc spokojená. Co se reklamace týče, tak ona to má do obchodu kde ho kupovala asi 60km, já do Prahy 300km 🙂 Když jsem Spirita kupovala tak na Moravě se nikde neprodával, teda v jednom obchodě jo, ale jejich neochota byla úžasná.
Tak jsem manžela ukecala na nákup kočárku se vyrazilo do Prahy do Špuntika.
Čekací doba asi 12týdnů.

ja.na81
12. lis 2010

@imzadi ja bydlim primo v nemecku a i tak jsem cekala na svou teutonku 10 tydnu...

labutka
12. lis 2010

Baby pls aka je realna cakacia doba na doplnky k teutonke z babymarketu?

kerka13
12. lis 2010

@pajushka ahoj podla mojich info teutonie skladaju v PL, lebo ked som bola v PL v auguste tak v normalnom obchode - kamennom, kde teutonia stala pomaly viac ako u nas, mali plagaty, ze je to robene u nich a aj teraz ked mi dorazila moja teutonka tak na krabici bol sice odosielatel nemecky ale v podrobnych rozpisoch som nasla aj polstinu
@labutka ja som objednavala z kiky a dodanie som mala za 8t aj ked mi tvrdili na zaciatku, ze to bude do 6t ale vzdy to je menej ako 12t