Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

eldobi
6. čer 2009

michal_spuntik: Kuk do IP. Dakujem.

tono_babymarket
6. čer 2009

Pre zuzana581 Zuzka, aj keď otázka nebola smerovaná mne...tu je odpoveď: Sloano nie je možné použiť s prenosnou taškou, ale je viacero napr. golfových kočíkov, s ktorými sa použiť dá.

stana888
6. čer 2009

Martuli: mohu se prosím zeptat na termín v kterém jsi objednávala teutonku v Babyrence??? 😒 My jsme objednávali 16.3. a zatím pořád NIC!!! 😖 😖

zuzana581
6. čer 2009

TONO ďakujem za odpoveď. Aj som si to myslela, keď som si pozrela detailnejšie foto. No nič, tak budem hladať nejaký iný vhodný golfáč.

sarianah
6. čer 2009

Ahojte,
po dnesnom takmer celodennom "nahanani" sa za teutoniou napisem aj ja svoj nazor na tento kocik..o teutonii som sa dozvedela z internetu, neskor som ju videla nazivo vonku a ked som si podrobnejsie pozrela co tento kociarik dokaze, bolo rozhodnute a vybrali sme sa do obchodu na "okuk" teutonky a naslednu kupu..bola som o nom presvedcena, bol dokonaly jak na pohlad tak funkciami, ktore splna..moje ocarenie trvalo az do okamihu kym som do neho v obchode neskusila vlozit maleho..maly ma skoro 7 mesiacov, 70 cm a cca 8 kil..s prekvapenim som zistila ze ten moj vysnivany kociarik je taky malinky, malemu je teraz akurat co sa sirky tyka, neviem si predstavit ako by sa tam zmestil ked bude mat rok, rok a pol..trochu mi to pripadalo ako keby som maleho dala do kocika pre babiky..
..pravdupovediac bola som velmi sklamana z teutonky, aj ked je inak mozno super, ale aspon sa mi zuzil vyber a nebude ma hryzt svedomie, ze som tolko penazi vyhodila za kocik..

zajo79
6. čer 2009

ale ved solano vraj ide do lahu, potrebujes tam tu tasku vopchat? 😕

zajo79
6. čer 2009

sarianah, aku mas predstavu? chces to ako golfky alebo sportovy kocik? PP gt3 je dost velky, co sa tyka priestoru pre dieta..tak isto jane slalom a myslim ze aj teutonia spirit by mala byt podobna.Aku teutoniu ste pozerali?

Ved babo nebude raz take co sa tyka do sirky, uz tak priberat nebude...

zuzana581
6. čer 2009

SARIANAH, tak ja som napríklad do Cosma posadila moju 4 ročnú dcéru a nebyť toho, že je vysoká a opierala sa jej hlava o striešku, tak by si tam uplne luxusne posedela. Mám to aj vyfotené v albume, tak sa pozri. Tvoj malý by tam mal určite miesta kolko by potreboval.

ZAJO79 ano, ja tam tú prenosnú tašku potrebujem dať, lebo keď pôjdeme na dovolenku, tak bude mať malý len tri mesiace a to ho ešte nechcem voziť v golfkách. Chcem aby bol na rovnom. Tak potrebujem také, kde sa dá vopchať tá moja taška prenosná. A ako píše Tono, tak som si na jednej fotke všimla, že Solano sa polohuje síce do lahu, ale nie je to rovina aj s opierkou nôh. Je tam priehlbina na zadok. Teda aspom tak sa mi to zdalo. Prosto sa polohuje celá sedacia časť, nie len opierka chrbta. Mám pravdu?

zajo79
6. čer 2009

zuzana, tiez myslim ze teutonie su co sa tyka pohodlia pre dieta velkoryse...preto ma zaujmalo do akeho tipu skusali maleho dat.

Ja si myslim ze ked je to rovina, tak tu dovolenku by to vydrzalo. A ak by to aj rovina nebola, ak maju deti reflux, davaju sa predsa spat na sikmy matrac. dolezite je,aby z neho nevyseli nozicky(ako som ja kupila gesslein swift a mam ho teraz akurat tak oprety v kute,lebo taky rok nas pocka )

sarianah
6. čer 2009

..chcela som to ako sportak, pozerali sme cosmo a fun system..ale tie sedacky su u kazdeho rovnake, tak to je jedno..maly este nesedi, takze som hladala kocik, ktory sa da dat do uplneho lahu, lebo vanicka nam uz je pomaly kratka..mame sice xlander, ale v tej sportovej casti sa mi maly topi, aka je velka a neda sa otocit tvarou ku mne..PP gt3 sa tiez neda otocit ku mne a moc nemusim 3-kolky, mne pripadaju dost nestabilne..
Ano, jasne ze uz nebude raz tak siroke, ale trochu priestoru musi byt medzi stenami a babetkom..mne maly spava na boku a tam chudatko by sa nemohol skoro ani pohnut, nie sa este na bok pretocit..

zuzana581
6. čer 2009

No pôjdem ho niekde omrknúť, to bude asi najlepšie. Aj tak by som ho musela kúpiť niekde, kde ho majú skladom, lebo do augusta by mi pri týchto dodávkach ani nestihol prísť.

sarianah
6. čer 2009

zuzana581
..jak v nom tvoja mala sedi, tak na tej sedacej casti bol skoro aj moj maly taky siroky, len s tym rozdielom ze ma 7 mesiacov a bude este rast..
..nehovorim ze tie kociky su zle, len podla mna su hrozne uzucke..

zajo79
6. čer 2009

sarianah, jane nomad si pozerala?

bibi78
6. čer 2009

Tak ja som teraz uplne na rozcesti... opat... 😅 . Dnes sme boli obrziet Teutonky Spirit (v Nemecku) a dozvedeli sme sa, ze sa tam vraj najhorsie predavaju, pretoze su nestabilne a nevhodne do terenu. Predavacky v 2 rozlicnych predajnach nam odporucili najpredavanejsi Mistral, pretoze nielenze sa da rucka prehadzovat a tym si urcit, ci budu male kolieska vpredu (vhodne do mesta) alebo velke vpredu (vhodne do terenu), ale najma je vhodnejsi do lesa, na pieskovu plaz, stabilnejsi pri vchadzani do dopravnych prostriedkov a na obrubnik... atd v porovnani so Spiritom.. Uz to seriozne potrebujeme objednat a tak budem rada, ak mi niekto poradi, prosim. Vzdy som si myslela, ze do terenu su najvhodnejsie trojkolky... 😒

michal_spuntik
6. čer 2009

Ahoj Sarianah,
nevím kde jsi se byla podívat a kdo se ti věnoval. V každém případě je nesmyslné, že by se ti 70cm velký syn do kočárku nevešel. Vždyť když ten sporťák položíš, má na délku 92 cm - to tvlj malý rozhodně v roce měřit nebude. Váhu malého bych neřešil vůbec... tak je rezerva několikanásobná. Navíc v poloze v sedu je stříška nad hlavičkou v takové výšce, že na rozdíl třeba od Inglesiny Magnum a dalších typů nehrozí, že by ti tam malý nevešel ani až mu budou dva roky... nebo každý máme na mysli jiný kočár...
Samozřejmě je nesmysl abys koupila kočár, který tě neoslovil. Rád bych se s tebou setkal ještě jednou prozkoušel Teutonii a ukázal ti několik jiných špičkových značek kočárků abys měla srovnání, ale do Prahy za mnou kvůli tomu asi nepojedeš 🙂 , takže Ti přeji alespoň takto na dálku "šťastnou ruku při výběru".
Hezký večer,
Michal

zajo79
6. čer 2009

bibi, trojkolky vraj niesu moc stabilne celkovo...tak mozno preto Ti to povedlai.

do terenu su moc vhodne golfy niesu, tie su skor do mesta..i ked solano je trochu odpruzeny... michal by asi vedel poradit. 😉

Michal, klobuk dole za Tvoje rady...ja mam skusenosti take,ze v obchode po mne nestekne ani pes a rady dostanem len take,ze mam kupit casualplay,lebo ten sa najlepsie predava 😠 a pritom to je tazke hebedo

michal_spuntik
6. čer 2009

Ještě pro Sarianah:
zkus se, (jak ti i ostatní holky radí) podívat na Jané Nomad PRO (doporučuji kolekci 2009 a nafukovací zadní kola) - ten je hodně široký a na rzdíl od X-landeru jde úplně do lehu (ale nedá se úplně posadit) anebo Concord Fusion.
Sice jsou oba tyto kočárky podle mého názoru v porovnání výrazně za Cosmem nebo Funem, ale širší jsou...

michal_spuntik
6. čer 2009

Holky,
Solano je z produkce Teutonie jediný kočár, který bych vám asi moc nedoporučil.
Je relativně těžký, polohování nic extra, pevnost pod zády a zadečkem taky není nijak špičková...
Zkuste se podívat na Peg Perego Pliko P3 completo, Inglesinu Zippy Allover a případně i další ... jsou sice v porovnání se Solanem dražší, ale zároveň ho hravě "strčí do kapsy"
(alespoň vidíte, že nejsem skrytý agent Teutonie vychvalující ji, když si to nezaslouží 😉

Bibi.
to co ti říkali je klasický německý názor - prostě jsou to konzervy konzervativní...
Stability Spiritu se neboj (mám s ním každodenní zkušenost) jeho jídních vlastností v terénu teké ne... vše je OK.
Když už teda nějaký tank do terénu, tak nikoli Mistral S ale Mistral P a smířit se s tím, že nezatáčí. Ten projede opravdu všechno, jen není vhodný tolik na sport a do města jako Spirit.
Doporučuji, osahej si to sama, zkus pojezdit s více kočárky a víc než na řeči prodavaček dej na svůj pocit a selský rozum.

Michal

bibi78
6. čer 2009

zajo79, neviem, ci som spravne pochopila tvoju reakciu. takze 3-kolky nie su vhodne do terenu?

a dalsia vec... existuju 3 druhy hlbokych vaniciek: vario plus, taska a klasicka vanicka... kto sa ma v tom vyznat? vobec neviem, aky je v nich rozdiel...

zajo79
6. čer 2009

Michal a bugaboo bee? co na neho hovoris?

Mam PP skate..ako hlavny kocik, a este na tuto zimu ho chcem nechat. Som s nim spokojna, ale som trochu nasrata sama na seba,ze som nezbadala teutoniu cosmo, ta sa mi paci viac... nemoze teutonia robit vacsiu reklamu? Znacku som nepoznala a v obchodoch nebol ziadny kocik...a hlavne predavacky tocia len o jane a casualplay. Asi som mala tehotensku slepotu....

takze ako golfky a kocik do auta chcem bee..

zajo79
6. čer 2009

bibi,

aky teren chces zliezat?

zajo79
6. čer 2009

Bibi, Michal Ti poradi urcite lepsie ako ja... 😉

labutka
6. čer 2009

tono: mam od vas Cosmo 09 a chcela by som nanho drziak na flasu a mozno moskytieru. petrzalku mam trosku od ruky, nerada by som sa tam s krpcom prehnala, preto by som rada vedela, si treba objednat, alebo staci prist a kupit, a aka je cena. diky.

bibi78
6. čer 2009

Michal,

velka vdaka! Ja som uz mala vybrate, len manzel zapochyboval pri slovach predavacky, vraj sa nam bude zle jazdit so spiritom na plazi - niezeby sme po nech chodili kazdy den... 😀 . Mne sa jazdilo so spiritom vyborne, aj ked Mistral S tiez nebol zly, ale vdaka Tebe som uz presvedcena, ze teren zvladneme...
A co tie hlboke vanicky? Nemam to ani riesit a vybrat si podla vkusu a dizajnu?

bibi78
6. čer 2009

zajo, asi to znie uz divne s tym terenom, samozrejme, chceme kocik, ktory obcas zvladne les alebo plaz, ale nic vynimocne. mna len zmiatli tie "odbornicky" na teutonky, ktore mi vylozene povedali, ze spirit do terenu nie je... dakujem za rady!

zajo79
6. čer 2009

som sa bala aj ja trojkoliek, kamoska ju mala medzi prvymi co boli na trhu, skoro prekotila maleho ako nachadzala na obrubnik...a to mala quinny. Tak neviem ci bola taka "sikovna" alebo ako sa im to podarilo..

teraz sa tie trojkolky robia stabilnejsie, i ked je pravda ze ina technika nachadzania na prekazky tam je.

Ak by som mala kupit kocik, na ktory nieje ani riadok zle napisany, nekupim nic. Kazdy ma nieco...zalezi co cloveku vyhovuje najviacej.
I ked ak by sa dalo, striedala by som kociky kazdy mesiac, chcela by som vyskusat vsetky.

Ale cosmo ze som nenasla ked som kupovala kocik....co uz..

michal_spuntik
6. čer 2009

K těm korbičkám - jsou dokonce 4 varianty...
(zkusím to popsat a dát i své vlastní hodnocení - to je ale samozřejmě subjektivní)

Fashion - je velmi lehká, zdravotní matrace uvnitř má 74 x 36 cm, v boudičce má madlo a nožičky přes které se upíná na podvozek se dají zaklapnout aby se dobře nosila. Má samostatný nánožník, ve výbavě vlastní pláštěnku a můžete si jí vybrat barevně nezávisle na čemkoli ostatním. Skládá se barva z designů 3600 až 3665 vnější a uvnitř si můžete dát libovolnou jinou z fashion barev a pár dalších ... chce to mít k ruce ten katalog s látkami... podle mne je to njelepší varianta (většina maminek když si s nimi o otm povídám se mnou souhlasí, ale ne všechny 😉 )

Alvi korba (nebo také pevná korba) - rozměrově shodná s tou první, nosí se za látkové uši (to je nevýhoda) upíná se samostatně na podvozek ale nožičky nejsou sklopné. Barvu je potřeba sladit se sporťákem protože se z něj používá boudička a z ní se na sporťák naopak používá nánožník. Ve výbavě nemá pláštěknu, používá se ta ze sporťáku - cenově je to cca o 1000Kč/35 Euro levnější než ta předchozí varianta

Pevná taška - je menží než pevná korba (dává se totiž do sporťáku protože nejde samostatně upnout na podvozek... protože je celkem drahá, tak si většina maminkem pořídí raději jednu z korbiček.

Měkká taška - platí skoro to samé jako u pevné tašky.

Fusak na který se dá vložná taška přestavět moc praktického využití podle mne nemá, ale opět se najdou maminky, které v tomto ohledu se mnou nebudou souhlasit

Michal

sarianah
6. čer 2009

michal-spuntik
..dakujem za ponuku, ale do Prahy to mam fakt daleko 🙂 ..
..k teutonkam..co sa dlzky tyka, to bolo v pohode, ziadny problem, bola som prekvapena aky je dlhy, tusim dlhsi kocik som ani nevidela, to ma oslovilo a hodnotim velmi pozitivne..ale v com bol problem bola sirka..ta sa mi zdala na ukor tej dlzky..nemusel byt tak dlhy a par centi supnut do sirky 🙂 ..potom by bol absolutne idealny 😉 ..

zajo79
..diky..ano pozerala som Jane, je to moja srdcova zalezitost, ale muzo povedal ze eee, ze sa mu nepaci, je drahy, vyzera byt hrkavy a ze za taky kocik nedame tolko penazi..tak som ho ozelela ☹ ..tu teutonku sme boli skusat v kike a bol tam aj PP switch, nema sice velke kolecka, neni ani nejak perfektne odpruzeny, ale ta sportova verzia co sa dlzky, sirky a celkovo pohodlia tyka je perfektna, tak asi sa priklonime k tomu..

michal_spuntik
6. čer 2009

Pro Sarianah:
... Peg Perego je kvalita, pokud se ti líbí funkčně budeš spokojená.
M.

tono_babymarket
7. čer 2009

Pre sarianah
Pri výbere je dobré zvážiť aj terén, v ktorom sa budeš pohybovať...Niekedy je dobré nabehnúť do predajne aj s metrom a šírku si premerať, medzi PP switchom a teutonkou veľký rozdiel nie je...Rozdiel je však vo vhodnosti použitia do terénu...ale to asi poznáš...

Pre labutka
Odpoveď máš v IP