Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
13. pro 2012

@blondys24 Spirit rozhodně není určený na bruslení! Mám pocit,že to je snad i v návodu. Když už tak raději nějaký cyklovozík..

lenkabukovinska
13. pro 2012

Su to velmi dobre kociky, ja som s tym nasim bola nadmieru spokojna, az na tie otacave kolieska s ktorymi sa cez zimu zle chodili, ale su aj bez otacavych.. inak uzasny kocik

teegreen
14. pro 2012

@eva333
@blondys24
@pett7
Presne ako píše "Pett7", keď niekto používa niečo tak, ako sa nemá, tak sa nie je čo čudovať, my máme na športovanie cykolvozík.

lacikagr
14. pro 2012

@teegreen Ja som s Bee you chodila aj keď nebol odhrnutý sneh, prehodila som rúčku na opačnú stranu a išla som dopredu veľkými kolesami. Nemôžem povedať ne tento kočár nič zlé, sme s ním max.spokojní.Teraz používame športovú časť a tiež spokojnosť!!!

lacikagr
14. pro 2012

@ysarion My sme zažili zimu s týmto kočárom a naozaj, ale naozaj nemôžem nič vytknúť. Systém veľké kolesá vpred sa osvedčil, prešla som aj cez snehové záveje. Som typ mamičky, ktorá chodí von s dieťaťom 2x denne, či prší, sneží....
A nie vždy bolo odhrnuté,naozaj som nenarazila na žiadnu prekážku, čo by bee you nezvládol. A nechodím na prechádzky iba po meste, aj hrboľatý terén zvládol.
Mne tento kočár splnil všetky očakávania, jediné čo by som trošičku vytkla je, že mohol mať vyšší kryt / ako to nazvať /
skrátka to čo sa dáva na vrch kočára aby bolo dieťa zakryté, tá časť, ktorá by mala zabrániť, aby nefúkalo na bábätko keď leží. Inak max. spokojnosť, aj s dodacou lehotou, ako tu už niekto písal, vedela som, že kočár budem potrebovať, tak som to nenechala na poslednú chvíľu!
A ešte jedna maličkosť, mne sa páči aj to, že ho nemá každá druhá mamička, u nás v meste ho máme 2 ks, zato Concordov je tu neúrekom 🙂

babyrenka
14. pro 2012

@blondys24 : podle evropské normy by se pro bruslení nebo pro běhání s kočárkem měly používat pouze kočárky, které nemají přední volně otočná kola a které jsou pro tyto aktivity přímo určené. Když se na takové kočárky podíváte, tak mají úplně jinak postavenou konstrukci, jinak vyváženou, ale zase neumí to, co dovedou podvozky s plně otočnými koly. Základním požadavkem pro tyto kočárky je to, aby kočárek, pokud jeho uživatel při běhu nebo bruslení upadne, nemohl samovolně zatočit a převrhnout se, obvykle také bývá vybaven nějakou možností automatického zabrzdění kočárku v okamžiku, kdy ho uživatel pustí z rukou. Teutonia v roce 2006 a 2007 vyráběla variantu Spirit X3 CS, který byl pro běhání nebo bruslení přímo určen, ale protože při normální jízdě ve městě neuměl to, co Spirit S3, tedy snadno se otočit prakticky na místě i při ovládání jednou rukou, navíc u něj nebylo možné otáčet sportovní sedačku proti směru jízdy, prakticky se neprodával a proto se v nabídce v dalších letech již neobjevil.
Tříkolka jako taková v principu nestabilní není, jen je třeba respektovat určitá jednoduchá pravidla při jejím používání, hlavně v okamžiku najíždění ze silnice na chodník s obrubníkem a naopak a pak také to, že by mělo být dítě při jízdě ve sportovní sedačce vždy připoutané pásy. Není to jen o momentu, kdy kočárek do něčeho narazí, jde hlavně o to, aby dítě díky pásům vždy zůstávalo v těžišti kočárku a neposouvalo se mimo něj. Je logické, že když je sportovní sedačka otočená proti směru jízdy, zádová opěrka položená do lehu a nepřipoutané dítě se dostane až ke stříšce a leží pak pouze na zádové opěrce, spočívá většina jeho váhy nad otočným kolem a v těžišti kočárku mezi předním kolem a zadní nápravou ho již nemá co vyvažovat. Pokud je dítě ve sportovní sedačce připoutáno, pak zůstává těžiště kočárku vždy mezi třemi body, na kterých kočárek stojí a ani při větším bočním náklonu se mimo tyto tři body neposouvá, všechna kola i při jízdě po nerovnostech zůstávají pevně na zemi, podvozek se nekolébá, jako čtyřkolka, tam pak vždy jedno z kol chodí ve vzduchu.

blondys24
14. pro 2012

hmhm, ještě se mi líbil Mistral P čtyřkolka, ale ten na brusle úplně nebude. Ještě by mě zajímalo...jak často využíváte ruční brzdu? Dokázali byste si kočár představit i bez ní?

lucy222
14. pro 2012

@babyrenka to jsem myslela, že je v těch korbách větší rozdíl...prodává se jako "větší", cena není zanedbatelná a 4 cm...no, to je dost málo...

babyrenka
15. pro 2012

@lucy222 : ona proti předchozímu provedení větší je a je třeba říci, že je korba jako taková pro naprostou většinu dětí po dobu jejího používání zcela dostatečná. Díky tomu, že také mohou používat po dosažení půl roku věku sportovní sedačku, kterou lze nastavit do roviny a případně ještě uzavřít prodlužovacím nástavcem, tak v podstatě není důvod vyrábět korbu nějak extrémně velikou. Současný trend pro její používání spěje neustále ke korbám pokud možno co nejskladnějším a také co nejlehčím, aby se snadno přenášely a také nezabíraly v autech mnoho místa, protože koneckonců žádná korba nedokáže v autě plnohodnotně nahradit dětskou autosedačku.

janinek
15. pro 2012

@babyrenka Jak se ma najizdet na obrubnik s trikolkou? A mysli se tim snizeny najezd nebo jako fakt chodnik se schodem?

hojda
15. pro 2012

@blondys24 Několik stranek dozadu tu Michal ze špuntíka popisoval svou nechodu s kočárkem na bruslích a z vlastní zkušennosti ho nedoporučuje!

hojda
15. pro 2012

@janinek Podle mě je nejbezpečnější zajíždět nejprve těma zadníma kolama, ale nedovedu si to v praxi představit, jak se otáčím na silnic, abych najela zadníma kolečkama. JInak asi najet zadní kolečka co nejblíže k obrubníku, ne? tj. minimalizvat časi, kdy je kočár jen na předním kolečku. Jinak to snad ani nejde.

janinek
15. pro 2012

@hojda Ja mam 4kolku, tak proto se ptam. Ja prave s trojkolkou jet neumim proste. Ani rovne teda 🙂

hojda
15. pro 2012

@janinek myslím, že je to o cviku. Taky jsem původně nechatěla trojkolku, ale ukázal nám to Michal ze špuntíka v praxi a dá se to🙂. I když je pravda, že mi v Teutonce chybí model se 4 velkými koly, aby přední byla otočná. To by mylsím vyhovovalo hodně maminkám.

zlatelevizeedna
15. pro 2012

@janinek ja taky ne, takze jsem sla do ctyrkolky😀

babyrenka
15. pro 2012

@janinek : v podstatě jde o to, aby kočárek při jízdě neustále kopíroval terén. Takže když chcete najet na chodník nebo prostě na jinou zvýšenou úroveň cesty, tak u obrubníku přizvednete přední kolo, popojedete kousek po zadních kolech, pak ho postavíte na zvýšenou cestu a dojedete až k obrubníku zadními koly. Pak nastane chvíle, kdy potřebujete při ovládání kočárku obě ruce, přizvednete kočárek tak, aby se obě zadní kola dostala na chodník a můžete bez problémů pokračovat dál. Není třeba jezdit po předním otočném kole celou vzdálenost od předního za zadní kola, stačí vždy jen ten kousek. Pokud je uchycení předního kola pravidelně ošetřované, přední kolo se vždy po nadzdvižení přední části kočárku automaticky srovná do přímého směru, nezůstane natočené přes směr jízdy. Při sjíždění obráceným směrem pak na kraji chodníku přizvednete přední část kočárku, dojedete na zadních kolech až na okraj a pak po těch zadních kolech sjedete přes okraj dolů. U naprosté většiny Spiritů Vám přitom ještě pomáhá ruční brzda, takže sjetí dolů je plynulé a bezpečné, při troše cviku to zvládnete i při ovládání kočárku jednou rukou. Ruční brzda účinně pomáhá i při jízdě po jezdících schodech nebo na pohyblivých chodnících nákupních center. Při jízdě po jezdících schodech směrem vzhůru je lepší najíždět na schody pozadu a pak držet nadzdvižené přední kolo kočárku ve vzduchu, při jízdě směrem dolů kočárek držíte podobně, jen jedete normálně po směru jízdy.

janinek
15. pro 2012

@babyrenka Aha,. diky.

Premyslim, jak vlastne jezdim s nasi 4 kolkou ja teda.

Mame tu priserne chodniky, brala jsem Cosmo a Teutonku teda jako kocarek do mesta, ktery prezije horsi teren obcas, ale nekdy nevim,zda by nebyl lepsi nejaky fakt terenak. Ja i kdyz jdu z kopce, tak 'tlacim' kocar, coz me dovadi k nepricetnosti nekdy. Vedela jsem, ze ty chodniky nic moc, ale tohle jsem necekala.

babyrenka
15. pro 2012

@hojda : no, ona Teutonia takový kočárek má, ale je to kočárek pro dvojčata. U single kočárku se toto řešení ale nedá použít, protože jste limitováni vlastní šířkou kočárku. Aby přední otočná kola mohla držet přímý směr jízdy a by se do přímého směru mohla automaticky při nadzdvižení přední části kočárku srovnat, musí mít asymetrické zavěšení, tedy čep vidlice je zhruba na úrovni okraje kola a kolo se tak automaticky rovná vlastní vahou. A pak je tu požadavek normy pro kočárky s otočnými předními koly, kdy se tato kola musí umět protočit mezi sebou tak, aby se přitom vzájemně nezablokovala. Představte si situaci, kdy chcete opustit po přejetí silnici a chcete najet na chodník. Pokud nebude cesta rovná, mohou se nadzdvižená přední kola otočit každé jiným směrem a přitom se o sebe zaklokovat. Ve chvíli, kdy potřebujete silnici rychle opustit se pak po spuštění na chodník nemohou otočit do přímého směru a kočárek zabrzdí. Proto je tu ten požadavek normy. Pokud by byla přední kola stejně velká, jako zadní, potřebují mezi sebou minimálně 60 cm a to u single kočárku nelze zajistit. Řada výrobců to v minulosti řešila tak, že přední kola byla opatřena spojovací tyčí a natáčela se pouze do určitého úhlu jako u auta, kočárek tak měl ale omezený poloměr otáčení a nedokázal se otočit na místě. Bylo také třeba neustále udržovat toto zařízení čisté a promazané, jinak kočárek neměl sílu přiv jízdě automaticky udržovat přímý směr. Nevýhodou bylo také to, že se rychle opotřebovalo zavěšení té spojovací tyče a přední kola se od sebe začala rozbíhat. Nejen že to stěžovalo jízdu s kočárkem, ale také se přední kola rychle opotřebovávala.

hojda
15. pro 2012

@babyrenka Aha v tom případě tedy kočárky které mají přední kola otočná se otočí jen v nějakém úhlu, to mě nenapadlo, ale možná že i tak by to byl zajímavý model pro Teutonku 😉

mooncaa
15. pro 2012

@babyrenka Já najíždím se Spiritem úplně stejně jak píšte a je to úplně v pohodě.
Jen nesouhlasím s najížděním na eskalátory směrem nahoru, zkoušela jsem oba směry a po směru je to lepší i s trojkolkou, dokonce lepší než jet směrem dolů. Najedu a kočárek nechám stát na všech 3 kolech, je sice šikmo, ale podobně jako když se najíždí na vysoký obrubník, dítě je připoutané a ani z korbičky mi dítě nevypadávalo, jen teda doporučuji zaaretované přední kolo.

nevestapetulka
27. pro 2012

Kdyby jste někdo prodával kočárek od Teutonie, prosím nabídněte vnitřní poštou.

martinka1981
27. pro 2012

@nevestapetulka stači pozrieť do bazaru,je tam dosť Teutoniek 😉 aj moja 😉

janka_k
29. pro 2012

caute baby, rozmyslam kupit teutoniu, len potrebujem makku vanicku a v ponuke su dve, nikde vsak nepisu rozdiel medzi nimi ani ktora je na co vhodnejsia, neviete mi poradit?
vopred dakujem.

luciferova
30. pro 2012

@janka_k jedna sa vklada do sportiaku a je na volno, da sa vyberat len taska a manipulovat nou. Ked ju vyberies, mas len "vanicku bez strechy". Ta druha sa pripevnuje k sportiaku a tvori akoby celok, cize vanicku aj so strechou. My mame ten prvy system, je to jednoduchsie na prepravu, vyberiem babo aj s taskou a idem napr.po schodoch do bytu, bez ten strechy som obratnejsia, je to lahsie atd. Niekedy vsak moze strecha chybat, napr.ked chces babo nechat dospat na balkone, tak nema ochranu vo forme striesky nad hlavou...

maxirybka
30. pro 2012

my sme sa nakoniec tiež rozhodli pre teutoniu spirit S3, akurát včera som ju objednala. najprv sa mi dizajn moc nelúbil ale keď som zobrala do ruky jane slalom pro a teutoniu tak bolo rozhodnuté.
čo sa týka vaničky ja som vybrala tú comfort plus - mala by byť priestrannejšia ako tá made for you, ale hlavne mne sa nepáčil dizajn tej made for you. jediné čo ma sklamalo bol obmedzený výber farieb. dostala som info že v apríli ide už nová kolekcia 2013, preto je už obmedzená výroba 2012 a k dostaniu je pár farieb. pevne dúfam, že to za tu sumu bude stáť a nebudem už kupovať žiaden kočík.

janka_k
1. led 2013

@luciferova dakujem za vysvetlenie, mne tiez bude stacit ta prva verzia, presne to potrebujem nosit jedno poschodie a zdalo sa mi to idealne, nez cely kocik naraz, to by som asi nezvladala.

satyyy
4. led 2013

@babyrenka - vim, ze se to tu urcite uz nekolikrat psalo, ale nejsem schopna to najit .... ktery skate je dobry na Spirita?? diky moc za radu

mooncaa
4. led 2013

@satyyy Lascal

miskaska
5. led 2013

@hojda tak mame fusak od Dity doma, snad budeme spokojní 😉

hojda
5. led 2013

Holky asi jsem totální trdlo, ale hluboka fashion korba se dá složit???? Našla jsem tento obrázek a bojím se to vyzkoušet s tou svojí.