Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

michal_spuntik
10. únor 2012

@babymarket_sk to jen proto, že si myslím, že otázky tohoto typu budou zajímat víc holek - proč je prodloužené dodání, jak se to vyřeší v mezidobí kdy přijde do ČR/SK to co se objedná nyní...
Nicméně kdokoli máte ohledně krátkodobého prodloužení dodacích lhůt kvůli stěhování Teutonie z Německa do Švýcarska a s tím spojeného přechodu na nový počítačový systém dotaz, ptejte se. Babyrenka, Babymarket i já vám rádi odpovíme 😉
Zdravím všechny!
Michal

babymarket_sk
10. únor 2012

...vďaka súdržnosti predajcov a celej teutonie nie je to nič, čo by sa nedalo zvládnuť 😉...a v novom "softvérovom šate" bude teutonia ešte lepšia 😉...

amouramour
10. únor 2012

@michal_spuntik to je asi tym. ze ona ma termin prave v aprili🙂

gabrielkap
10. únor 2012

@michal_spuntik pozdravujem.. kupovali sme zo Spuntika Spirit HB 2010, teraz cakame druhe babo a prave riesim stupatko, babyrenka odporucila Lascal, len nemam moznost ho vyskusat u nas v Kosiciach.. nemozes mi prosim napisat ake mas skusenosti, ci bude pasovat, prip. ci aj nejake ine by bolo vhodne.. dakujem

tina74
10. únor 2012

@michal_spuntik @babyrenka nebo kdokoli jiný:
Nedá mi to, musím se znovu zeptat na něco, na co jsem se už ptala na str. 241. Dodaný nánožník ke kočárku Teutonia BeYou mi při nejlepší vůli připadá příliš krátký. Rozhodně nedosahuje až ke stříšce a nevypadá jako na obrázích z internetových stránek. Dělám něco špatně nebo nám dodali nesprávný typ? Jediná poloha, ve které to sedí, je, když je u sporťáku část na nožičky svěšená dolů a je o ni přichycený dolní okraj. Horní plocha nánožníku je pak ve vodorovné poloze a na délku dosahuje až ke stříšce. Když je sporťák naležato a nánožník přichytím dole, plocha nánožíku trčí u nohou vzhůru. Když ji posunu dolů, je zase příliš krátký. A na vložnou tašku nesedí vůbec - je o 10-15 cm kratší.
Předem moc děkuji!

michal_spuntik
10. únor 2012

@gabrielkap u nás má na Spirita Lascal v podstatě monopol. Pokud někdeo chce stupátko ke Spiritu, buď už ví, nebo se dozví, že kvůli nožní brzdě nejde použít original Teutonia Pick up. Lascal Byggy board pasuje naopak velmi dobře.

michal_spuntik
10. únor 2012

@tina74 To zní nějak zvláštně. Někde bude nějaká chyba. Dnes už to neprověřím, ale slibuji, že zítra se na to podívám a přezkouším zda platí to, co píšete. Pokud ne - a myslím, že ne - tak buď někde děláte chybu nebo máte špatně ušitý nánožník ... dnes už nemám jak, zkusím dát vědět zítra.

michal_spuntik
10. únor 2012

@amouramour v tom případě se musíte popídit, komu co přijde do konce března - tedy co už je předobjednáno.
A budete se muset "vejít" do této nabídky. Ale to nebude zas takové omezení.

amouramour
10. únor 2012

@michal_spuntik dakujem pekne🙂no nakoniec dnes objednala iny kocik, pretoze ta teutonia v jej farbach by bola dostupna az velmi neskoro....

vendy26
10. únor 2012

@michal_spuntik Dobrý večer, objednala jsem Teutonii Cosmo (27.12.) v Babyparku v Brně. Dobu dodání mi řekli 3 - 3,5 měsíce. Myslíte, že se mám obávat zpoždění? Děkuji, Vendula.

gabrielkap
10. únor 2012

@michal_spuntik dakujem pekne, takze mozem objednat Lascal a mozem sa spolahnut, ze bude urcite pasovat a je to dobre stupatko..

tina74
10. únor 2012

@michal_spuntik Moc děkuji. Případně bych to ještě vyfotila na sporťáku v různých polohách i na vložné tašce, abyste měl lepší představu.

mooncaa
10. únor 2012

@tina74
@michal_spuntik
S nánožníkem mám podobný problém, mám pocit, že ho kus chybí, že je vyrobený krátký. A když bylo u nás -10 a dala jsem dítěti teplý fusak a tenký k tomu (letní - místo deky), tak jsem nezapla ty olivky ani ty u límce do těch nižších dírek. U ležícího dítěte to celkem jde, ale u sedícího mám problém. Já teda běžně nánožník nepoužívám, vytahuji ho jen když sněží nebo drobně mrholí.

Já jsem teď vzala metr a délka od kraje prodlužovacího nástavce k boudě ve středu kočárku je 43 cm. Dělka nánožníku v tomto místě je 37 cm + 2 cm korekce na prohnutí (u krajů je delší uprostřed kratší kvůli dítku, co tam sedí). Takže u mého chybí minimálně 4 cm. Nepočítám při výpočtu s tím, že kočárek je poněkud nízký a dítko v dece nebo ve fusaku udělá ve středu jakési nakynutí a na to je potřeba taky nějak přikrýt (rozdíl mezi polovičním obvodem elipsy a délkou vzdálenějších bodů).

pett7
11. únor 2012

@mooncaa ty nánožníky jsou všechny stejně blbé, já mám dva... v sedu je skoro nemožné zapnout ho při použití fusaku, ty gumičky už mám slušně vytahané, boky jsou strašně krátké chci si ho nechat nějak došít a upravit každý den s tím zápasím.
Chtěla jsem si pořídit originál fusak od Teutonie,líbí se mi to připínání na madlo, jenže madlo nemám šanci zapnout ani s Lodgerem, takže s tím od Teutonie to nepujde už vůbec...

babymarket_sk
11. únor 2012

@mooncaa
@pett7
všobecne nánožníky by mali spĺňať funkciu ochrany pri prechodnom období a to v čase, keď už je chladno, ale na fusak to ešte nie je, v prípade použitia impregnovaného fusaku nie je ptrebné používať aj nánožník, skúsim to vysvetliť na oblečení - kúpim dieťaťu prechodnú bundu, v obchode vyskúšam a sadne ako uliata, potom si poviem, že keď pod ňu dám hrubší sveter, tak bude aj do chladnejšieho zimného počasia, no bohužiaľ bunda bude tým pádom tesná...

mooncaa
11. únor 2012

@babymarket_sk Když já používám nejvíc "letní" fusak ušitý z deky (aby nikde nic nepadalo), pak mám zimní péřový a ten taky není nepromokavý, takže na mrholení, či sněžení používám nánožník, který je zatím voděodolný. Když prší, vytáhnu pláštěnku, ale nemám jí ráda a dcera taky ne.
To, že nánožník je do přechodného počasí slyším prvně, měla jsem spíš za to, že je určený právě do hnusného počasí, velké zimy a pod. Taky je podle mne lepší, když do kočárku nesněží (i když má někdo impregnovaný fusak).
Stejně je ten fusak krátký i když je použit bez fusaku, takže to situaci tolik neřeší.

Asi má většina maminek o použití nánožníku úplně blbé představy, ale v létě ho nepoužívá skoro nikdo, na podzim někdo a v zimě všichni.

A to přirovnání s bundou mi přijde zcestné, já kupovala nánožník jako ochranu při nepřízni počasí. Já bych to spíš přirovnala lanovce s bublinou, při pěkném počasí na lanovce bublinu nedávám, ale při blbém jí dám. Jak jsem oblečena závisí na teplotě (podle toho použiji fusak zimní, letní, deku), ale pokus fučí, či sněží - použiji bubliku/nánožník.

Ale třeba ta diskuse někomu bude ku prospěchu a při nákupu kočárku se na nánožník vybodne.

janinek
11. únor 2012

@michal_spuntik Muzu se zeptat, jaky je rozdil mezi Cosmem a Be You krome te prehazovaci rukojeti a ceny? Dekuji.

hadeline
11. únor 2012

@mooncaa urcite je to uzitecne, ja zrovna nad tim nanoznikem uvazovala. A asi ho teda kupovat nebudu :- )

pett7
11. únor 2012

Já neznám nikoho kdo v zimě jezdí jen s fusakem. hold do něj musím investovat aby byl podle mých představ ty boky jsou strašně krátké..

babymarket_sk
11. únor 2012

@mooncaa
okrem zimy, je tu jar - nie vždy s príjemným počasím, potom občas aj chladné leto, alebo jeseň/podzim...takže nánožník je využiteľný na 100 %...
... hm..."zcestné", to určite nie, len sa nad tým treba trošku zamyslieť...

teutonia má veľmi kvalitné fusaky s kvalitnou povrchovou úpravou a tie sú určené na zimné obdobie

babyrenka
11. únor 2012

@janinek : kromě ceny je hlavní rozdíl v koncepci jako takové, BeYou má širší rozchod zadních kol, zadní kola jsou větší, než u Cosma a díky přehazovatelné rukojeti je možné jet v horších jízdních podmínkách většími zadními koly napřed. Díky tomu, že je Cosmo celkově subtilnější a nižší, má i užší rukojeť, což třeba u rodičů vyšších postav může být nepříjemné, protože rukojeť kočárku i v nejvyšší poloze mají nízko a zbývá jim pak u kočárku méně místa na nohy při chůzi. Cosmo boduje naopak nižší váhou, tato výhoda se však s letošním modelovým rokem trochu vytrácí, protože se Teutonii podařilo váhu BeYou o nezanedbatelných 0,75kg ještě dále snížit. Díky možná trochu komplikovanější konstrukci však lze BeYou složit do velmi malého a kompaktního tvaru. BeYou také nabízí lépe vybavenou sportovní sedačku s možností více poloh zádové opěrky a polohovatelnou a delší opěrku nohou, což ale na druhou stranu může přinášet ony výše publikované problémy s nánožníkem, který je dosud univerzálně stejně velký pro všechny modely. Tam by ale měla pomoci možnost rozepnutí zipů na rozích nánožníku.

stardust
11. únor 2012

Da sa na Teutonia Elegance naistalovat akykolvek na trhu dostupny skejtik alebo len niektore druhy, ked ano, ktore?

babyrenka
11. únor 2012

@stardust : na podvozek Elegance lze namontovat i originální skejtík Teutonia PickUp a to v obou variantách, tedy s plastovými i nafukovacími koly.

mooncaa
11. únor 2012

@babymarket_sk Ale ne každý si pořizuje fusak od Teutonie. Ani já jsem fusak nový nepořizovala, když doma už jeden krásně teplý mám. A při kupování nánožníku jsem myslela, že ho budu používat právě při nepřízni počasí a hlavně v zimě. Nikdo mne neupozornil při koupi, že se nánožník téměř nedá použít s fusakem.

A to, že je nánožník ušit krátký i tak to už je podle mne dost velká chyba. A to mám Spirit a ne Be You.

Nánožník a nízká bouda jsou asi 2 nevýhody Teutonky. Každý kočárek má prostě něco. Stejně bych si Teutonku koupila asi znovu, bo lepší kočár jsem zatím stejně nepotkala.

teradamko
11. únor 2012

ahojte,. ja mam teutonku spirit 2009 a nanoznik rada nemam. je podla mna zle usity. zle tam pasuje pri zapinani. je kratky a kratke su aj tie gumicky cim sa to prichytava. osobne dam radsej 2 deky ako nanoznik
okrem toho by som si trojkolku uz nekupila. je to labilne pokial tlacim iba jednou rukou a stane sa ze je nejaky schodik alebo nieco - je vratky. okrem toho nam popukala ta plastova strieska - boli sme reklamovat cca po 18 mesiacoch - nastastie vymenili. nekvalitne je aj polstrovanie na rukovati - lahko sa poskodi pena - kupovala som si preto navyse na ne obal a navyse pomaly 20 euro...
inak som vcelku spokojna. ale keby som kupovala znova tak urcite 4 kolesovy a asi gesslein... 😉

evkaspa
11. únor 2012

my máme Teutoniu Cosmo 2009 a nedám na ňu dopustiť. Jedinou nevýhodou je iba nánožník. Túto zimu sme ho preto vôbec nepoužili. Vonku používame iba fusak Lodger Bunker. Vyhovuje nám na 100%, lepší si neviem predstaviť.

kaeth01
12. únor 2012

musim se zastat nanozniku od Teutonie - mame Cosmo 2009 - a nanoznik jsme pouzivali vic nez cokoli jineho.. sedel perfektne!! krasne kryl, proste nemam jedinou vytku.. vyuzili jsme na maximum..
ale je pravda ze jsem pod nej nikdy zadny fusak nesnazila nacpat, jen deku na nohy a ta nikdy neprekazela, vlezla se paradne.. (jen jako detail nezazila sem s timto kocarkem ceskou zimu 🙂 tak mozna proto ta dosavadni maximalni spokojenost)

lecijasek
12. únor 2012

Ahoj nedá mi to a musím napsat, ten nánožník je vážně na prd. Je prostě krátký a ještě má krátké ty boky, takže kočárek pořádně nezakryje a z boku tam fouká 😠 A přirovnání k bundě mi přijde zcestné, nevím jak ostatní, ale já teda kupuji tak, abych pod ní nacpala i svetr. Jinak teď přes zimu jsem to vyřešila tak, že ho nepřetahuju přes opěrku nohou, ale zasoukám ho pod fusak. Trochu je to vidět na fotce, pak ho při troše snahy zapnu. dokud jsme jezdili s prodlužovacím nástavcem, tak to řešily otevřené zipy. Další věc, která mě na kočárku štve je málo místa pod boudou, protože dcera je dlouhá a nevím, jak se vejdeme příští zimu. Ale zase kvalitních kočárků s otočným sezením moc není a skoro u všech je to prostě na úkor místa. Pak se mi nelíbilo málo poloh sportovní sedačky, chyběla mi alespoň jedna poloha mezi sedem a lehem. Ale na rehabce mi sestra řekla, že do polosedu dávat nemám. Buď ať sedí nebo leží, polosed prý není dobrý pro záda. A dcera navíc dlouho neseděla a kdyby tam polosed byl, tak bych těžko prarodiče uhlídala, aby jí neposazovali. Takhle si netroufli, protože v úplném sedu se bortila. Takže nakonec je to spíš plus pro teutonku 😀 Jinak jsem s kočárkem maximálně spokojená a koupila bych znovu 😉

ja.na81
12. únor 2012

Ahoj, to by jeden nerekl, jakou diskusi vyvola nanoznik 🙂 Ja teda nevim, ale ja jsem s nim naprosto spokojena. Ale je teda fakt, ze me by ani nenapadlo, pouzivat ho v zime jako ochranu jeste na fusak. Nanoznik jsem pouzivala na podzim, kdyz maly sedel v kocarku prikryty dekou a na to nanoznik, kdyz trochu vic foukal vitr a pohoda super. Prvni zimu byl maly maly 😉 a lezel ve vlozne tasce a ted druhou zimu, kdyz uz hodne beha, tak ma tu vloznou tasku predelanou na fusak a nanoznik jeste na to, to by mi prislo zbytecne... No kazdy je holt zvykly na neco jineho. Ale ja jsem z Teutonky porad jeste maximalne nadsena, me na ni prijde super naprosto vsechno 🙂

babymarket_sk
13. únor 2012

@lecijasek @mooncaa
... prirovnanie súviselo s použitím jarnej budny v zime a s tým súvisejúcou veľkosťou...výrobca vyrobil výrobok za nejakým účelom a nemožno od neho očakávať univerzálnosť pri jeho použití...
...nuž každý má právo na svoj názor...
@janinek
ja už len dodám k odpovedi Babyrenky, že Be you je technicky prepracovanejší...