Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ivanek
17. zář 2009

Jo, a nálepky sedají sehnat na něckém ebay. Pokud někdo máte přístup, zkuste se mrknout

ivanek
17. zář 2009

německém, pardon 😉

franzovka
17. zář 2009

zuzana 581 je to všechno asi individuální - měli jsme malého v chladném počasí přikrytého teplou fleecovou dekou a v měkké tašce měl krásně teplíčko a hlavně mu tam nefoukalo. Myslím, že do podzimního počasí, pokud je dítě dobře oblečené, to je dostačující a pokud maminka MUSÍ s dítětem ven v mrazech, chce to buď kombinézu nebo teplý fusak.
Co se týká diskuze ke korbám a vloženým taškám - má nás několik maminek uživatelek teutonek s měkkou vloženou taškou stejně stará miminka a některá v tašce asi vydrží až do jara, u jiných větších miminek už to maminky řešily prodlužovacím nástavcem

marta.k
17. zář 2009

nalepky som na nemeckom ebay nasla,1 stoji necele 4 eura, ale moja nemcina je tak mizerna, ze nemam odvahu nieco riesit 😅

rybkaz
17. zář 2009

Ahoj, dost jsem tuhle diskuzi sledovala, když jsem si vybírala kočárek, a hodně mi pomohly zkušenosti uživatelů a uživatelek, tak sem napíšu svou zkušenost, třeba to zas někomu pomůže v rozhodování 🙂 Máme srpnovou holčičku, po dlouhém rozvažování jsme koupili sporťák Spirit (pro začátek s vložnou taškou od Emitexu, protože do korby bych ji asi v zimě s fusakem už nenarvala) a musím říct, že celkově jsme moc spokojení. Kočárek jezdí výborně, zvládá i terén - kolečka jsou báječně odpružená (přední malinko hůř než zadní). Velmi oceňuji ruční brzdu na zadní kolečka - nemusím se bát na eskalátorech, že mi kočárek sjede nebo že ho neudržím. Konstrukce je tak hezky vymyšlená, že jsem schopná kočárek sama nosit po schodech (i naložený s malou, myslela jsem, že budu chodit nadvakrát, prvně kočár, pak tašku s dítětem, ale zatím unesu najednou, malá má 4 kila), takže nemám problém jezdit MHD, navíc pokud mi někdo nabídne pomoc, snadno pochopí, za co má kočár vzít (s čímž je u některých jiných kočárků občas problém). Výborné mi přijde, že je možné dát sporťák do úplného lehu a otočit po i proti směru jízdy (kamarádka má 4měsíčního chlapečka, který už se v jiném kočárku nevejde do korby, ale jejich sporťák nejde úplně do lehu a navíc může být otočený jen po směru jízdy, což pro tak malé miminko asi není nejvhodnější). Oceňuju i jednoduché skládání a sundavání koleček. Nenapadá mě teď nic dalšího - snad je nedostatky (každý kočárek nějaké má) - košík je opravdu hůře přístupný, když je sporťák daný do lehu (až bude malá sedět, myslím, že se to výrazně zlepší). A vložná taška od emitexu je v kočárku jen položená, takže když jedu po hodně nakloněné rovině, trochu klouže. Ale to možná originál taška nedělá. Budu muset vymyslet nějaké uchycení...
Přej všem, kdo si kočárek vybírají, šťastnou ruku př výběru, zdravé děti a hodně spokojenosti 🙂

lila75
18. zář 2009

rybkaz: vdaka za nazor, to je presne to, co tu clovek hlada - skusenejsie mamicky, ktore uz maju kocik vyskusany, aby sme nekupovali macku vo vreci. My sme sa uz tiez rozhodli pre Teutoniu, hoci sme dlho vahali koli cene. No ked sme zavrhli tie vyrazne lacne kociky - koli zlej kvalite (kocik bol uz v obchode rozhrkany, takze neviem ako by vyzeral po dvoch rokoch 😀 ) tak mi vyslo, ze zo vsetkych drahych je Teutonia najlepsia volba - aspon teda co sa tyka mojich osobnych poziadaviek na kocik.

jasminet
18. zář 2009

lila - presne, mne sa tiez videla ta cena nehorazna a chcela som cam /aj manzel kvoli cene/. ale ked som ho postavila pred cam-ku, ktorou moj 120 kg manzel zatriasol a kocik vyzeral, ze dalsie zatrasenie uz nevydrzi, bolo rozhodnute 😀 mame cosmo, je super na ovladanie, kosik je podla mna dostatocny /na nakup chodime autom/, jedine co mi trochu vadi je, ze nohami kopeme do koliesok, resp. kosa ked kocikujeme. musime ist s napriahnutymi rukami za kocikom - obaja sme vysoki.
a este jedna vec mi napada - ked dam flasu do toho termo obalu v prebal. taske, voda je po pol hodine uplne studena...

lul
18. zář 2009

presne tak kocky, ja som tiez odporca ultralacnych polskych kocikov. dlho sme uvazovali nad BGB cameleon, len som stale hladala lepsiu alternativu (hlavne kvoli tomu neustalemu "sedu" aj ked dieta lezi). cize cenovo som bola pripravena, ze do tych 1000 € sa chcem zmestit a podarilo sa.

jasminet - moj muz tiez vsetko triasol, az som sa v obchode hanbila a to nema nastastie 120kg 😀
a ten termoobal je fakt taky nafigu? som sa tesila, ze ho mam ☹

lila75
18. zář 2009

jasminet - ten problem s kopanim do kocika pri chodzi asi nebude problem iba Teutonie, pretoze pri predchadzajucich dvoch detoch sme tento problem mali tiez a kocik bol zakazdym iny (tiez sme vysoki) 😀 Takze to asi nenavyberame. Co sa tyka termoobalu, nikdy som ziadny nemala a nikdy mi ani nechybal, no je pravda, ze syn je narodeny v lete a dcera na jar, takze mozno teraz (v januari) mi to bude vadit. No tasku chcem tak ci tak, lebo je to prakticke, ked vecicky pre dietatko su pekne zvlast a nie v nejakej taske spolu s inymi vecami, to sa mi osvedcilo aj v minulosti.
A manzel v obchode s kocikmi? 😝 😝 😝 ten moj sice nevyzera ako nijaky silak, ale tiez sa ku kazdemu postavil a triasol, takze to maju asi v genoch 😀

vlada84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jasminet
18. zář 2009

lul- neviem ci je termoobal na figu alebo je chyba na mojej strane 😀 s kopanim to neviem posudit, je to nas prvy kocik

aurrelia
18. zář 2009

No tak ja musím povedať,, že mi do kočíka nekopeme a to manžel meria 197cm, takže myslím, že je dosť vysoký. Máme teda Teutoniu Spirit.

Inak musím povedať, že zatiaľ sme veľmi spokojný a malý si už privyká na to, že mu hádže hlavou. Zo začiatku pri tom nevedel zaspať.

ivanek
18. zář 2009

Ahoj, myslím, že tady už bylo napsáno hodně. Ale taky ještě přispěji 🙂
Měla jsem už hodně kočárků. Z trojkolek Jané Slalom, Quinny Speedi, Red Castle, Spirit. A můžu za sebe napsat, že i když dle váhy je Spirit nejtěžší, tak se s ním manipulovalo nejlépe. A jak už tu někdo psal - jak někdo zkusí Teutonku, nechce nic jiného - pod to se můžu podepsat 😅
Občas mi tedy vadila ta síťka - lezla dceři při spaní do obličeje (když byla sedačka sklopená do rovna) a to, že jsem nemohla vzít velkou tašku s nákupem a jen tak ji šoupnout pod kočár, ale musela jsem věci dávat po kusech. Ale to jsou dle mě celkem drobnosti.
Měla jsem kolekci 2007 - růžovou barock a budila jsem celkem pozornost 😉
http://img.mimibazar.cz/foto/6/080411/13/f96531...

Aurerlia, a nepomohl by na "házející hlavičku" MiniNest fusak?

zuzkaprofant
18. zář 2009

ahojte sa pridam ja mam mistral s s pevnou vanickou a som max spokojna maly ma 4,5mesaica a este sa tam vojde a mam tam aj mininest vyuzila som ho max ako som mohla ten kociarik sama ho vytahnem aj cez schodisko vsade sa vojde a hlavne sa lahko ovlada

chcem sa opytat ci mi neviete poradit ohladom fusaka do sportovej casti ci tam pasuje aj ina znacka laebo len od teutonie, lebo teraz akurat hladam fusak co musim dokupit

http://www.teutonia.de/produkte/tario.html ja mam taky dizajn kociara je velmi pekny a aj pre chlapca aj pre dievca pasuje a hlavne nevidiet spinky na nom 😀

andraa
19. zář 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na Mistral S je lepší než Cosmo nebo to je na stejno? Nemůžu se rozhodnout, protože teutonie je skvělá technicky, ale vzhledově se mi třeba víc líbí kočárek casualplay S6. V obchodě mi doporučuje buď teutonii a nebo GT3. Poradíte mi něco???? ☹

jmisa
19. zář 2009

Andraa, vyber si, co se Ti líbí. Mistral S má myslím navíc přehazovací rukojeť, ale zase nevím nakolik pohodlné je tlačit vpředu velká kolečka a malá mít vzadu.

andraa
19. zář 2009

jmisa: a ty máš teutonii a jakou?
to je těžké, CP S6 mi řekl že je jen hezký na pohled, ale jinak. Proč je tolik kočárků

lulii
19. zář 2009

Ahoj andraa, být tebou, tak si vyberu teutonii. Sice se mi taky víc líbí casualplay, ale má strašně malou zádovou opěrku (krátkou) a roční dítě se ti tam prostě nevejde. Kamarád má PP GT3, je sice lehoučký na ovládání, docela fajn, ale příde mi, že je tam dost plastu a hned od začátku jim vrže, takže to by mě docela vadilo, ale jinak je asi taky dobrej, ale já bych do něj nešla. Další kamarádka má teutonku spirit a je maximálně spokojená, rozdíl je, že cosmo má čtyři kolečka, jinak jsou úplně stejný, takže si myslim, že cosmo bude super volba. A líbí se mi mnohem víc než mistral. Je to ale jen věc názoru. Tak snad jsem aspoň trošku pomohla 😉

jmisa
19. zář 2009

Andraa, já mám Fun system. Nakonec rozhodlo, že je z Teutonek nejmenší po složení, takže se mi v pohodě vejde s kordou do kufru Fabie.

franzovka
19. zář 2009

andraa, já mám cosmo, kamarádka mistral - cosmo je lehčí a malinko užší, i na pohled má malinko jinou konstrukci, ale jinak to vyjde asi nastejno. Každopádně je tuetonka opravdu "mercedes mezi kočárky" 🙂

safira1
20. zář 2009

Baby, dá sa odopnúť nákupný košík? Potrebovala som ho opláchnuť vodou a nešiel mi odopnúť. Tak som strčila do vane celý podvozok.

zuzana581
20. zář 2009

SAFIRA1 ide odopnúť. Tiež som ho už umývala.

zuzkaprofant
20. zář 2009

safira ide odopnit v pohoode inac cely kociar sa da v pohode porozoberat a vyprat 😀 😀

asas
20. zář 2009

Taky se chystáme koupit 🙂

mayla
20. zář 2009

Taky se chystáme koupit, ještě jen čekám s jakými novinkami přijde Michal z veletrhu v Německu.

jmisa
20. zář 2009

Safira zrovna včera jsem ho měla odepnutý, jsou tam takové obr druky.

labutka
20. zář 2009

nasla som v doplnkoch k teutonke Nylonovu plastenku - da sa pouzit na sportak aj na hlboky kocik?

barica
21. zář 2009

andraa: mne se zda Mistral S takovy "vetsi" nez Cosmo, ja jsem jasně volila Mistral S, protoze jsme vysoci a sedel k nam vic, pokud ale nejsi nejak vysoka, tak urcite staci i Cosmo🙂...

niki11
21. zář 2009

Ahojte, tak sa hlasim medzi buducich majitelov Teutonie Mistral S. Minuly tyzden sme ho objednali - sportiak, hlboku vanicku a mininest. Anrdraa, Mistral S je naozaj vacsi ako Cosmos a od vsetkych ostatnych sa lisi prehadzovatelnou ruckou. A tiez, svojou konstrukciou je robeny viac do terenu.

ivv
21. zář 2009

ahojte
dnes som si objednala cosmo aj s tou vloznou taskou.
viete mi poradit aky typ fusaka by sa mi do tej vloznej tasky hodil? budeme mat januarove babatko, takze potrebujem aby sa tam este zmestilo aj ono 🙂