Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

och
21. zář 2009

ahojte

ivv ja mam objednany Fun system aj s vloznou taskou a fusak nejdem kupovat 😉 som sa s vela ludmi radila a ked mas vloznu tasku nepotrebujes fusak (vlozna tacka uz plni funkciu fusaku), to by uz bolo moc, akurat som pre istotu kupila este hrubsiu deku , ved pod -5°C by sme s babenkami nemali chodit velmi von, tak si myslim ze fusak je uz v tomto pripade zbytocnost 😉

ivv
21. zář 2009

ahoj och,
cize budes mat vloznu tasku, deku a babatko bude oblecene v overali?..

och
21. zář 2009

ivv presne tak, mala bude teplo oblecena, po pripade aj v overali, vlozna taska a ked sa mi bude zdat, ze je moc zima prikryjem to cele este dekou

ta vlozna taska ma nepremokavy a neprefukavy material, cize mimi bude ako keby v jednom velkom fusaku, myslim, ze jej zima urcite nebude, skor sa bojim toho, ze ju tak budem chciet naobliekat, az to nebude zdrave 😝 a ako vravim pod -5 stupnov s nou von nepojdem, ked bude este taka malinka (koli ostremu vzduchu co by dychala) max k doktorovi

ivv
21. zář 2009

no to je fakt, ze ta taska je zateplena a vlastne aj 2/3 su kryte este sportovou castou..
pravdupovediac ale, ze ma skor laka do tej tasky vlozit nejaky fusak a v nom by uz babatko bolo oblecene tak ako doma + nejaky svetrik, smozrejme ciapocka a rukavicky.. ono niektore deti dost bojuju, ked sa ich snazis vlozit do overalu .. 😅 tak preto som sa mu chcela vyhnut.. 😝

och
21. zář 2009

ono presne ako vravis, niektore babetka - takze ake bude to nase, je fakt velka tipovacka, ale asi treba mat nieco v zalohe pre pripad alebo pohotovu mamicku na telefone pripravenu kedykolvek zbehnut a dokupit na co sa zabudlo 😀

laskonka
22. zář 2009

Ahojte, prosim poradite mi pri rozhodovani sa medzi Jane slalom pro a Teutonia S3?
Neviem sa rozhodnut, dik za rady.

ivv
22. zář 2009

ahoj laskonka,
ked som si bola okukat teutonie v predajni, tak prva vec ktoru mi pri Spirite predavac povedal, ze teutonia je lahsia, skladnejsia a lahunko sa s nou manipuluje.. a to mali na predajni aj Jane. Mne osobne sa Jane zdal robustnejsi..
Neviem odkial si, ale v BA v BabyMarkete maju oba typy a ak mas moznost, mozes si vyskusat ako jazdia 🙂

laskonka
22. zář 2009

ivv, prave tam som bola, ved to, isla som na istotu Jane a ked mi ukazali teutoniu tak vaham, hlavne sportak sa mi zda pri teutonii maly, ja budem potrebovat v zime dat do sportaku 9 mesacne babo a fusak a nie som si ista, ci sa do teutonie zmesti do Jane urcite.

ivv
22. zář 2009

no my cakame januarove babatko a ja som sa rozhodla pre teutoniu s vloznou taskou, cize ja tiez budem cosi podobne ako ty riesit koncom buduceho roka 🙂. devatmesacne babo uz potrebuje zatepleny overal (kombineza sa to vola? 😅 ) a az potom do fusaka.. ale ja si myslim, ze sa tam v pohode zmesti 🙂

ivv
22. zář 2009

teraz ked pozeram na specifikaciu oboch kociarov, tak vahovo vychadza jane.. ale teutonia ma super ovladanie, neviem, jane mi pride mohutnejsia..
inak kuk sem 🙂
http://www.teutonia.de/produkte/spirit.html
http://www.jane.es/construye/index.php?fuseacti...

a teutoniu som kupovala cez jednu nem. stranku za super cenu 😉

laskonka
22. zář 2009

Jane je lahsi ale tym, ze teutonia je uzsia a da sa lepsie uchytit zda sa mi rovnako tazka, ja ho totiz okrem ineho budem musiet nosit na 3 posch. bez vytahu. Ak sa mozem spytat kolko ta vysiel v prepocte. Dik

mavanka
22. zář 2009

Laskonko, taky jsem chvilku řešila Jane (jen malou), ale Spirit u mně vyhrál na plné čáře, několik důfodů:

- sporťák jde otočit proti směru jízdy (teď jsme ho začali používat a nedovedu si představit, že bych na ní koukala jenom okýnkem v boudičce a neměla oční kontakt)

- ruční brzda brzdí zadní kola (u Jané brzdí přední, které je pohyblivé když je odaretované, takže ta brzda podle mě není k ničemu, nepomůže ani na eskalátoru)

- Teutonka má bezdušové pneumatiky, takže je v nich vzduch, ale nemůžeš je píchnout, už jsem z jedné vyndala napínáček a úplně v pohodě.

- ještě jsem nepotkala stejný kočár, protože teutonek zdaleka nejezdí tolik a navíc je hodně barevných variant, Jané je, aspoň tady v Praze, vidět na každém rohu

Myslim, že jsem měla i další, ale teď rychle nevim, každopádně já můžu Spirita po půl roce používání jenom doporučit 🙂

ivv
22. zář 2009

laskonka, ja som kupovala cosmo s vloznou taskou a autosedacku romer safe plus a vsetko dokopy ma stalo cca 700 EUR. spirit maju v cene 494 plus 40 eur postovne. dodacia lehota je ale 10 tyzdnov.. ale to je aj tusim ked si ju objednas u nas, pokial nechces to co maju prave na sklade.
je to ale bez akehokolvek prislusenstva, cize plastenka tam nie je. ale tu som napr. ja ani nechcela, taka univerzalna sa da zohnat hocikde za par eur.
ak budes mat zaujem, poslem adresu odkial som si objednavala ja.

lila75
23. zář 2009

ivv : mohla by si tu adresu zverejnit tu? Vdaka

laskonka: my sme tiez boli v tom Babymarkete a musim povedat, ze mne pomohlo rozhodnut sa pre Teutoniu hlavne to, ze som si tam oba kociky mohla porovnat na vlastne oci. Co sa tyka vahy - to neviem, lebo mi je to jedno, ale co sa tyka velkosti, tak predavac nam vysvetlil, ze hoci sa vizualne zda, ze Jane ma napr. väcsiu hlboku vanicku, tak po odmerani metrom vyhrava Teutonia. Ide proste len o opticky klam, pretoze Jane ma vanicku sirsiu pri horom okraji a zuzuje sa smerom ku dnu. Co je dost neprakticke, pretoze potrebujes hlavne dole mat dost miesta - tam kde lezi mimco. Druha nevyhoda je, ze Jane ma vanicku z pevneho plastu a Teutonia s poddajneho materialu, cize aj ked tam das babo vo fusaku tak steny vanicky sa prisposobia...
No a sportova cast u mna vyhrala jednoznacne Teutonia pre to, co tu uz bolo spominane: moznost otocit proti smeru jazdy a tiez napolohovat do uplneho lahu. Dalsie vyhody vidim este aj v tom, ze Teutonia ma UV filtre 50+ (neviem, ci aj Jane) a tiez, ze sa ta ten potah uplne odopnut a vyprat.

andreb
23. zář 2009

laskonka, len pre tvoju informaciu, ja nosim minimalne raz denne teutonku na prve bez vytahu....osvedcilo sa mi nenosit na jeden krat (so 6 kilovym dietatom a casto nakupom dole a este prebalovacou taskou plnou to neni uz az taka sranda) ale najskor kolecka a potom vanicku s malou (cestou domov v opacnom poradi)... ma to vyhodu aj tu, ze malu nezobudim...a vanicka sa inak super nosi a naklikava..
a 9 mesacne babo urcite das v zime do sportaku aj s fusakom...mala ma teraz 4.5 mesiaca, je sice mensia, ale skusobne sa mi ju podarilo dat este aj do vanicky s fusakom. V sportaku je este doooost stratena (bez fusaku)
Ja som sa inak tiez rozhodovala medzi Jane a Teutoniou a nelutujem vyber teutonie.
Mozno mala vycitka predajcom / ked sme sa pytali, ci sa zmesti aj do fabie spirit, tak povedali, ze v pohode a az tak v pohode to nie je. Koliecka tam natrepem len na stojaka bokom a vanicku nosim vpredu..sportovy ale dufam ze sa uz bude zmestit
A taky detail, co sa tu uz tusim pisalo, ta konstrukcia sa pri aktivnom pouzivani dost oskiera a nevyzera to pritazlivo.
Inak tak o mesiac dva budem vaniku predavat keby nieco🙂

laskonka
23. zář 2009

andreb, mas na mysli, ze sa oskiera konstrukcia teutonky?

ivv prosim posles mi link odkial si to objednavala? dakujem

Baby dakujem krasne za rady, teutonka ma strasne laka, ale jane poznam dokonale, ma ho totiz sestra.
Kedze manzel tuzi po teutonke, tak je na 90 % rozhodnute.

andreb
23. zář 2009

laskonka, hej, na tom sivom na konstrukcii mam skrabance, nie sice velke, ale na to, ako kvalitne sa ten kocik tvari, mohli ten nater inak vymysliet...je pravda, ze ju dost prensam a skladam, ale davam si pozor a aj tak pribudaju...
ale to je asi fakt jedine negativum...dokonca mne sa ani ten nakupny kocik nezda maly a anedostupny....obzerala som si aj ine kociky a nie su na tom prilis lepsie...Je pravda, ze tam plnu tasku s nakupom neprepcham, ale naucila som sa to balit do viacerych a tym padom je to uplne v pohode
a prebalovacia taska je uplne genialna podla mna

A este jeden osobny postreh....mame aj rucnu brzdu, ale podla mna pri beznom kocikovani aj na kopcovitejsom terene sa prilis nevyuzije..

kolca
23. zář 2009

kuk,
anreb my si s ruční brzou brali kvůli bruslení 😉

ivv
23. zář 2009

ahojte dievcata, tak dufam, ze link admini nevymazu 😅
babyonlineshop.
oplati sa aj gesslein, ten je tiez v akcii s vloznou taskou. z tejto stranky som si objednala aj Romer autosedacku, ktora bola v poslednom teste v kategorii 0-13kg najlepsia 🙂. jedina nevyhoda je s reklamaciou. ALE.. teutonky su fakt kvalitne kociare a toto bola prva vec, co som sa pytala v predajniach ze co sa tak kazi najviac.. vraj sa zriedkavo stretavaju s reklamaciami. tak snad teraz nezacne niekto tvrdit opak 😉

marta.k
23. zář 2009

ahoj baby, na skusku vozim par dni maleho v sportaku.Do korby sa este v pohode zmesti a este taky mesiac by tam urcite vydrzal,ale nedali mi spat tie popruhy. Bolo tuna parkrat povedane,ze su velmi vysoko a ma ich babo kdesi nad hlavou. Ja som to poriesila tak,ze som maximalne skratila ten stredny co je solo a tie co idu okolo pasu a musim povedat ze nevidim absolutne ziadny problem. mlademu popruhy krasne sadli a vobec ich nema kdesi nad hlavou. skor mi vadi na sportaku buda. ked ju sklopim, tak sa mu to mnozstvo latky nasklada na hlavu a ja to musim pol hodiny rovnat aby tam mohol v pohode krutit hlavickou a nenarazal o zhrnutu latku 😖 to ma teda dost otravilo ale verim ze to casom tiez vychytam 😉

marta.k
23. zář 2009

a konstrukciu mam tiez odretu ale vyskusam to nastriekat stejnym lakom ak zozeniem 😝

jmisa
23. zář 2009

IVV, no nevim nevim, je to věc, která se často používá a my už máme podvozek v servisu, takže jsem ráda, že jsem koupila za rohem a že mi u špunta půjčili podvozek náhradní. Náhradní díly nekoupíš, protože trvají na tom, aby opravu provedl autorizovaný servis.

lul
23. zář 2009

marta.k - mohla by si to aj odfotit? priznam sa, ze si to neviem vobec predstavit...

andreb
24. zář 2009

marta.k - to s tou strieskou som pozerala aj ja, ked som tam malu vlozila...zatial som to neriesila, ale tiez sa mi zdalo, ze tam ma nejak prilis vela tej latky a to je vlastne este dot mala....budem sa s tym musiet tiez nejak pohrat

martinaho1
24. zář 2009

Ahoj vsem priznivcum Teutonie! My cekame miminko az v lednu, ale kvuli dlouhe dodaci lhute jdeme objednavat. Vybrali jsme nakonec Mistral P, klasicka ctyrkolka s prehazovaci rukojeti a otocnou sportovni sedackou. Nemate nahodou nekdo zkusenosti s timto typem, precetla jsem vetsinu prispevku a nikde jsem o mistralu P (primus) nenasla zadne hodnoceni. Diky vsem za prispevky. 🙂

lila75
24. zář 2009

co sa tyka tej nazberanej latky nad hlavickou v sportovej casti, tak ten isty problem som mala aj s inymi kocikmi, takze si nemyslim, ze to je specialita Teutonie 😀
my cakame tiez v januari a planujeme coskoro objednat Spirit, no zatial sa nevieme rozhodnut pre farbu.

mooncaa
24. zář 2009

Mám dotaz, už jsou známy novinky okolo Teutonky na příští rok? Nebo kdy budou zveřejněny? Nějak se mi zatím nic nepodařilo najít.

marta.k
24. zář 2009

lul- tak som sa "obetovala" a koli fotkam opat nacvakla sportak. su v albicku,snad to je dobre vidiet. ako som uz pisala ten spodny popruh a bocne som skratila skoro na minimum a tym padom mu ramenne popruhy pekne sadli ako maju-na ramena. a ten spodny ho v pohode drzi a aj ked som ho skusobne chvilu viezla v polosede,tak vobec neklzal na strany a popruhy ho drzali pekne rovno. a este si na spodny popruh nechavam usit take puzdierko ako na madlo aby mal pod ritkou sirsiu plochu co ho bude drzat. snad som to popisala dost zrozumitelne 😀

jo a ak by ma chcel niekto "kamenovat" ze som dala 5mesacne babo do sportaku,tak ako som uz pisala bolo to iba na skusku koli popruhom a mam ho uz zase spat v hlbokej,kde sa v poho stale vlezie. ale sportak sme si tento slnecny tyzden bomba uzili lebo mlady pan sa vozil na brusku s odzipsovanou zadnou strieskou a bol v tej chvlii najstastnejsi na svete 😀 a uz sa tesim az tam presadneme "natrvalo"

lila75
24. zář 2009

tie novinky na 2010 by zaujimali aj mna. Najmä ked sa chystame v dohladnej dobe kupovat. Do januara sice este daleko, no zase sa bojim tej dlhej dodacej lehoty, takze prilis dlho cakat nemienime. No dufam, ze dovtedy tie novinky budu zverejnene...

adam07
24. zář 2009

ahojte maminky teutonacky 🙂) my sme tiez podlahli tejto znacke a ako ivv mame cez Nemcov objednany Mistral S...
ivv
chcem sa spytat, kedy si kocar objednavala? ja len pred 2 tyzdnami, ale uz sa neviem dockat, najradsej by som ho uz mala doma..