Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jamys
18. kvě 2011

@mirasek Takze nemam plasit a chtit nafukovaci, ktere jsou ted "in" a nemusim se bat, ze v lese po ceste nebo v Jizerkach nekde uviznu... vim, ze nebudu jezdit jen po meste...

mirasek
18. kvě 2011

Já si myslím, že do terénu super, uvidíš ještě co ti řeknou ostatní,já nemám zkušenost s nafukovacími kolečky...

ivanek
18. kvě 2011

@jamys já mám ještě po dceři Quinny Speedi. Ten jsem po dlouhé době taky vytáhla a hned píchla 😉 A to jezdím po městě po chodnících. Bezdušová kola jsou v podstatě nezúdržbová, občas je osprchuju, namažu a to je vše. Takže já raději nenafukovací

jamys
18. kvě 2011

@ivanek to je riziko tech nafukovacich, ale kamoška pichly treba jednou za 3 roky... navic, kazdy kocarek ma jeste trochu jiny material na pneu... a ja chci jezdit v terenu, tak nevim, jak to ty plastaky vydrzi ☹ ale dle rad ostatnich, konkrétne u stejneho kocarku, ktery jsme vybrali je to asi jedno 😉 kazdopadne diky za info

ivanek
18. kvě 2011

@jamys ono to nejsou plastová kola, taková taky hrkací. Jsou bezdušová. Já třeba rozdíl v jízdě nevídím (mezi nafukovacíma a nenafukovacíma). Jediné mínus, že se občas zapíchavají kamínky. Ale teď na jaře a v létě to už není tak hrozné, nejhorší je to v zimě a po zimě, kdy je všude posyp.

A už máš vymyšlený typ podvozku? Jestli do terénu, tak bych asi brala Mistral S

deha27
18. kvě 2011

Já jezdila s kočárkem pouze v terénu a na bezdušová kola si nemůžu stěžovat, jsou super a bez starostí. Kamínek se mi tam nikdy nezapíchl, ale asi tím, že tady se moc v zimě nikde nesype a chodníky tu vlastně v zimě neexistují, kde na ně ve městě sypou ty ostré kamínky.
Do terénu bych si mistral S nevybrala, ty malá kola musí být naprd

karol84
18. kvě 2011

@deha27 já mám mistral s - jezdíme s ním v terénu a jsme s ním zatím velmi spokojení

hojda
18. kvě 2011

TAky jsem se těch nenafukovacích kol bála, ale jsou super a nikdy se mi nestane, že bych jezdila s prázdným kolem, jako sousedce, která pořád přifukuje....

lipetra
18. kvě 2011

Ahojte chtela bych take kocarek Teutonia, muzete mi nekdo napsat sve zkusenosti?Dekuji.

adelaine
18. kvě 2011

@lipetra ja mam teutoniu spirit, a som velmi spoko, iny by som nechcela...maleho vozim v sportovej casti cca
od 6 mesiaca, takze sme vyuzili aj hlboku cast aj sportak 🙂
a bol perfektny aj v zime, nebol problem prejst aj v hlbsom snehu, co by s inymi kolieskami asi nebolo mozne....

lipetra
18. kvě 2011

@adelaine my by jsme radi ctyrkolku 🙂

adelaine
18. kvě 2011

@lipetra to je jedno, celkovo teutonie su fajn kociky....
ja som zacala u maleho s pegperego ( bol z druhej ruky) ale nakoniec som si kupila teutonku
a som spokojna, ten kocik ma vsetko, co ma dobry kocik mat....mozno jedna nevyhoda je, ze nie je
najlahsi, to kvoli kolesam, kociky s velkymi kolesami su tazsie, ale inak je super, stabilny, odpruzeny,
na tejto spirit sa da strieska posuvat az dole....a ma dost velky nakupny kosik...

ak ti mozem poradit, chod nezavazne do nejakej predajne a kocik si obhliadni a vyskusaj, ako sa ti bude riadit,
skus ho trosku ( s ohladom na brusko) nadvihnut, a pod.
neschvalujem totiz nakupy kocikov cez net, potom ten kocik nesplna to, co ma....

lipetra
18. kvě 2011

@adelaine Ja mela vybrany Leviroo Mambo, koupila si ho kamaradka a me se moc libil taky, ale kdyz jsem si precetla ty recenze tady, tak me to totalne odradilo si ho kupovat, i kdyz ho vyrabi taky v Nemecku. Tak hodne tady chvali Teutonii tak jsem koukala na ni a libi se mi, i ty barevne kombinace, s cenou uz je to horsi.

adelaine
18. kvě 2011

@lipetra noo, pravdu mas ceny nie su nizke,
ale su este drahsie kociky.... 😠 😠 😠 strasnost, co za tie kociky niekedy pytaju

karol84
18. kvě 2011

@lipetra my máme teutonii mistral S HB - to je čtyřkolka - a jsme spokojení ( i když zatím zkoušíme jen pár týdnů 🙂 )

ev.ka
18. kvě 2011

Uvažuji, nad Teutonii Mistral S... láká mě přehazovací rukojeť i otočná kolečka. Mám trochu obavy, jestli se tyto dvě funkce nevylučují 🙂 když budu mít přehozená menší kolečka blíž k sobě, půjde mi pak vůbec kočárek zvednout třeba na obrubník? Neničí se ta menší kolečka?
Jestli není lepší si z těchto dvou funkcí vybrat a buď si pořídit přehazovací rukojeť a 4 velká kola nebo jen 2+2 otáčecí kola bez přehazovací rukojeti.

Prosím napište, jaké máte zkušenosti...

karol84
18. kvě 2011

@ev.ka zvednout kočárek jde, ale manipulace (Např. zatáčení) je pak o něco složitější - mistral se pak chová jako klasická čtyřkolka. někdy se hodí otočná kolečka, jindy zase přehazovací rukojeť. já jsem ráda za oboje

gabika84
18. kvě 2011

@ev.ka ahoj. a co tak skusit novu teutoniu BeYou! ja ju mam uz objednanu.podvozok je vlastne podobny teutonii Cosmo, ale naviac ma aj prehadzovaciu rucku ako Mistral. Korbicka aj sportova cast sa da otocit v smere aj v protismere jazdy, zaroven vsak mozes aj prehodit rucku (tak pojdes velkymi kolesami napred). ked pozries do mojho fotoblogu, mam tam jej obrazky.

lipetra
19. kvě 2011

@adelaine No prave. Ja porad nevim. Jeste mam cas. Ale v srpnu musime uz neco koupit ☹

lipetra
19. kvě 2011

@karol84 Je to tezky vybrat ten spravny kocarek, neni to preci jen vec na jednu sezonu 😠

jamys
19. kvě 2011

@lipetra ahoj, take jsem byla na zacatku vyjukana, kolik je kocarku a kdyz jsme vesli do kamenne prodejny, udelalo se mi blbe, ale koukala jsem, ze jsi z Phy, tak doporucuji si udela vylet do Malvinka www.malvinek.cz jsou tam vcelku ochotne prodavacky a mas moznost si vyzkouset na miste vic kocarku, porovnat velikost, stabilitu, dopruzeni... my jsme omezeni i velikosti vytahu, nebudu kocarek za 26000 nechavat v chodbe panelaku, takze i diky tomu jsme vybrali trojkolku Teutonii, libilo se mi, ze je max odpruzena, pritelovi se libila, ze se dobre ovlada, ma HB (rucni brzdu), objednali jsem rovnou i autosedacku i korbicku, vybrali si barvy, a co me jeste presvedcilo, vyrabi se v Nemecku, zadny made in china. Nekdo psal, ze Teutonie jsou nejoblibenejsi v severnich statech Evropy a tak na kvalitu daji (zila jsem chvili v Dansku). Jedina nevyhoda je, ze Teutonie maji delsi dodaci lhuty minimlane 8 mesicu... ale jinak jsem zastavovala i maminky na ulici a ptala se, jak jsou s tim kocarkem spokojene, a vsechny byly a maji ho i po dvou detech....takze doufam, ze az me jednou nekdo zastavi, reknu to same 😉 takze hodne stesti, jsme na jedne lodi, co? ? 😀

jamys
19. kvě 2011

@ivanek my mame vybranou trojkolku - vim, ze do toho terenu se spis hodi ctyrkolky, ale jsme navic omezeni vytahem (velikosti) a konzultovali jsme to primo s dovozcem Teutonie do CR a pani nam tu trojkolku doporucila. Kamosky jezdi s trojkolkama i v Ceskem stredohori, takze se toho nebojim 😉 Odvaznemu stesti preje... kdo vi, mozna za pul roku budu psat neco uplne jineho, ze? 😉 kazdopadne diky moc za rady a doporuceni.

jamys
19. kvě 2011

@lipetra vypadaji pekne, ale me se podle obrazky libil uplne jiny kocarek Casualplay S3 😉 a JANE Slalom a kdyz jsem si s nim sla "zakvedlat" v krame, tak me prekvapilo, jak je ta Teutonka oproti nim neuveritelne stabilni... ale to fakt nepoznas, dokud to nezkusis.... a v tom MAlviku (nejsem zadny jejich agent, jen me mile prekvapilo, jak se tam o Tebe postaraji) maji otevreno i o vikendu do 19:00 nebo 19:30, takže se nemusíš nikam honit.... jen takova prakticka rada 😉

lipetra
19. kvě 2011

@jamys Ja se prave rozhoduji mezi cortinou CAM nebo Teutonie...a na kolik te vysel celkove ten kocarek?

babyrenka
19. kvě 2011

@jamys : možná bych trochu poopravil termín výrobní lhůty, ten je při výběru z nabídky celé kolekce 10 - 12 týdnů a v poslední době většinou platí ta kratší alternativa, jinak je tu ještě možnost objednávat z nabídky čtyřtýdenního skladu, tam je výrobní termín 4 týdny, těch 8 měsíců bude asi překlep.

jamys
19. kvě 2011

@lipetra My jsme koupili: podvozek Spirit S3 (trojkolka), sportak - to je v zakladu ke kazdemu podvozku, k tomu korbicka Fashion - sama si navolis na konfiguratoru barvu korbicky, boudy, vnitrku (i u toho sportaku), k tomu autosedacku - de facto trojkombinaci. K tomu adapter na podvozek, aby na nej sla nacvaknout autosedacka (jdou na to i autosedacky Maxi cosi i jine... viz www.teutonia.cz k tomu nanoznik na sportak, tasku na prebalovani (v barve kocarku-take si volis sama) a zaplatili jmse 26.000. Neni to malo, ale my to koupili najednou a hotovo. A kdyz si spocitas, co vse v tom je... navic vsichni se shoduji, ze ten kocarek vydrzi minimalne pro 2 deti, taze jsem tomu uzpusobila i barvu neutral a pocitam na oba potomky 😉 Samozrejme si muzes koupit jen neco z toho, mrkni, jake jsou k tomu adaptabilni autosedacky, pokud treba mas po nekom, nebo moznost sehnat levnejsi.... pr. tu maxi cosi..maji i ruzne varianty korbicek... ja si pak vzdycky reknu v cem nas vozily nase maminy a rikam si, jak to mohly bez tech vymozenosti 21.stoleti dat 😀DDD

jamys
19. kvě 2011

@babyrenka takhle nam to bylo receno v Malviku v Hostivicich, skutecne.

jamys
19. kvě 2011

@babyrenka a jeste se tedy zeptam, jaka kolecka byste mi doporucili k typu Spirit S3? na jezdeni nejen po meste? predem diky

babyrenka
19. kvě 2011

@jamys : to musí být nějaký informační šum, logicky byste si museli, pokud by to byla pravda, objednávat Teutonii ještě před početím miminka. Takže ta informace pravděpodobně měla znít : maximálně tři měsíce.