Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

nherry
8. bře 2013

Pridavam svoju skusenost. Teutonia ma velmi sklama vzhladom na cena verzus kvalita. Cakala som ze to bude nieco dokonale a nie je ani nahodou. S kocikom chodim len po cestach ziadne terene trasy. Na 3 koleckach mam osmicky a uchadza mi do jednej strany.... Reklamacia neuznana vraj je to v norme... Pri skladani asi zle upevnili odrazko na boku. Do 2 dni mi odpadlo a samozrejme ze som si to nevsimla. Plastenku som pouzila 3x a zistila som, ze je roztrhana. Viem ze toto je zanedbatelna vada ale nie pri kociku za 1000 eur. Brzdu ktoru ani nepouzivam sa zasekava. Vraj ju mame mazat kazdy mesiac a aj kolesa. Tuto informaciu nam ale zabudli povedat. Kupila som si drahy kocik aby som ho mala pre 2 deti ale lutujem ze som si ho kupila.

mmacko
8. bře 2013

Maminky, mala som kupit BE you, ale padlo to, nemate niektora na predaj cosmo v super stave za super cenu? Len BA a nepotrebujem ziadne prislusenstvo, len plastenku. Dakujem pekne

bibko2
8. bře 2013

@beruska.zuzanka ahojky ja som si tiež kúpila z druhej ruky 3 ročí kočík Spirit, a teraz nebudem klamať som sním nadmieru spokojná a to som mala Casualplay a X-lander tie sa nedajú ani porovnať sním: Treba sa len naučiť sním manévrovať a všetko bude o.k. Lambada je vhodná pre vyššie postavy. A stiahni z ceny myslím že pýta dosť veľa za 3 ročí kočík. Ja som stiahla z 350 na 250 a je ako nový málo používaný. Predávajúce musia stým rátať že pôjde pod cenu podobne ako to je s autom 🙂 Skús pokukať po Mistral ja som zaťažená na trojkolky 🙂

adinkam
8. bře 2013

@nherry myslím, že je to možná jednotlivý problém...my bydlíme na vesnici, v zimě nám cestu okolo baráčku skoro neodhrnují, chodíváme na procházky do lesa a naprosto super..projedeme s ním všechno a bez nějakých vštších otřesů.. malý mi spává jedně v kočárku, takže pláštěnku používám hodněkrát a je pořád v super stavu.s kočárkem jsme už přes rok venku každý den, od jara do podzimu loni byl používaný opravdu skoro celý den a nemůžu mu nic vyčíst.. máme teda Beyou- u něho bývá problém s brzdou- my máme taky v pohodě, kola jsou ok... každá značka má vadné výrobky, možná jste bohužel narazila jen na špatný kus.. ale rozhodně bych neházela všechny Teutonie do jednoho pytle..

adinkam
8. bře 2013

@micicka @pett7 já zase nemůžu na Be you dopustit, viz. koment před tímto🙂

nherry
8. bře 2013

@adinkam Ja som napisala len svoju skusenost. Nehadzem vsetky do jedneho vrecia len vravim ze kocik za 1000 eur by mohli aspon vyreklamovat'.

adinkam
8. bře 2013

@nherry jasně, já jen chtěla reagovat, že já naši teutonii používám a zatěžuji opravdu hodně a problém není, tak chci ať si případné budoucí uživatelky udělají i pozitivní náhled 😉

mmacko
8. bře 2013

Baby, da sa zlozit Spirit aj spolu so sportovou sedackou? Aspon v smere jazdy? Dakujem pekne. A aky je dlhy ked sa takto zlozi, ma viac ako 90 cm? Dakujem este raz

hojda
8. bře 2013

@mmacko To jsem nikdy nezkoušela. vždy rozkládám.

babyrenka
9. bře 2013

@mmacko : Spirit se dá složit i se sportovní sedačkou a to v obou pozicích, jak po směru, tak i proti směru jízdy. Složená konstrukce kočárku je dlouhá 90 cm a široká 62 cm, což je šířka kol zadní nápravy. Se sportovní sedačkou, nasazenou po směru jízdy jsou tyto hodnoty stejné, jenom je třeba počítat s tím, že je ten balík asi o 25 cm vyšší než samotná konstrukce podvozku a tak se hůř nakládá třeba do aut typu sedan, kde se vyklápí pouze víko kufru bez zadního okna a vstup do kufru je tak většinou nízký. U varianty se sedačkou nasazenou proti směru jízdy se pak délka složeného kočárku prodlužuje zhruba o 14 cm, protože přes obrys složeného podvozku přesahuje složená střecha sportovní sedačky. Nejlepší variantou pak bývá složit do kufru nejdříve podvozek kočárku a pak na něj položit sportovní sedačku, protože jí můžete dát i třeba vzhůru nohama a posunout tak, jak Vám to umožňuje zbývající prostor v kufru auta. Ideální je pak možnost dát do kufru i podvozek vzhůru nohama a sportovní sedačku stejně tak přes něj, to zabere místa úplně nejméně, to vlastně poloha, ve které kočárek přichází zabalený od výrobce v kartonu. Důležité je také při skládání nezapomenout odjistit aretaci předního kola, aby se přední kolo mohlo naplocho složit pod přepravní koš kočárku. Při skládání podvozku se zaaretovaným přením kolem se obvykle nejprve zničí blatník kola a zároveň se také přemáhá uložení vidlice předního kola, to se po čase projeví uvolněnou vidlicí předního kola v hlavě pro její uchycení na podvozku kočárku.

pett7
9. bře 2013

@adinkam a jak s ním jezdíš v zimě? velkými koly napřed? já cosmo dokud je sníh skoro nevytahuju to se nedá a nejhorší je ta břečka to přejedu jedině po zadních což je s cosmem docela zážitek

adinkam
9. bře 2013

@pett7 jezdíme vlastně druhou zimu a jak jsem psala. Jsme z vesnice, cesty nejsou prohrnuté skoro vůbec a neměla jsem problém. Jezdím normálně malýma napřed. Pro mě je to opravdu tank. Projel zatím naprosto vše..

pett7
9. bře 2013

@adinkam To tam asi nemáte moc sněhu 🙂 cosmo má stejně velké kola a občas se to tady nedá projet ani spiritem.
nedělá ti nic ta přehazovací rukojeť?

adinkam
9. bře 2013

@pett7 :D snehu to míváme hodně a hlavně já jezdím v části kde se chodníky a cesty tak neudržují, takže se tu sníh drží. Ty břečky jsou hnus, ale dá se to, při nejhorším přehodím tu rukojeť, ale to jsem letos udělala jen jednou kvůli sněhu. Rukojeť jinak nedělá nic, ani ta brzda, té jsem se bála, ale v pohodě.

lister
9. bře 2013

Máme dvojčata, takže "teutonia tank" a jsem maximálně spokojena. Žádná píchlá kola, velmi dobře se ovládá i jednou rukou a co je k nezaplacení, je ruční brzda. Když ostatní maminky cestou dolu kopcem vlajou za kočárem já v klidu jdu, vezu kočár jednou rukou a druhou si čechrám vlasy 🙂). Jinak mi přijde, že je kočár opravdu promyšlený. Nevím ale jak je to v případě, že se využívá sporťák, my jsme ještě stále v korbičkách. Nicméně jako výhodu oceňuji možnost sedačky proti i ve směru jízdy. Projedeme i neodhrnuté chodníky, manžel dokonce zkoušel jezdit ve 25 cm čerstvém sněhu. Bylo to náročné, ale kdyby bylo nutno, něco by ujel 🙂))

hojda
12. bře 2013

@babyrenka Mohla bych se zeptat, jak je to se stupátky k Teutonii. Myslím, že se tu psalo, že na Spiríta se z důvodu stability nedává, ale tady píšou, že ano.

http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/lasca...

Na jaké modely pasuje tedy Lascal?

Děkuji

spaghi
12. bře 2013

@babyrenka přidávám se s dotazem ohledně stupatek, můžete mi prosím doporucit stupátko vhodné pro podvozek Mistral P 2011? Predem dekuji 🙂

scai
12. bře 2013

@hojda máme ten lascal na spiritu a v pohodě! Rozhodně to není míň stabilní než normálně. Je to stejné.

babyrenka
12. bře 2013

@hojda : u Spirita S3 není problém se stupátkem kvůli stabilitě, řada zákazníků používá za Spiritem stupátko od Lascala naprosto bez problémů. Problém byl u originálního stupátka PickUp, protože ten je jinak konstrukčně postavený. PickUp nemá plně otočná kola, má pevnou nápravu a na kočárku je zavěšený a také se natáčí podobně jako přívěsný vozík, tedy na kouli, která se upevní na zadní nápravu a vedení brzdových tyček. Protože se naprostá většina Spiritů v Evropě, snad s vyjímkou Polska, prodala s jako kočárek s ruční brzdou, tak mají uprostřed zadní nápravy šlapku parkovací brzdy a tu kouli tam není kam namontovat a i kdyby se to někomu podařilo ji tam natlačit vedle pružící jenotky mimo osu kočárku, tak se to stupátko nemá kam natočit, ten kočárek by musel jezdit jenom rovně. A to u nás dost dobře nejde. Proto se jako možný podvozek pro připojení PickUpu neobjevil Spirit na seznamu možností od výrobce.

babyrenka
12. bře 2013

@spaghi : u Mistralu P se dá používat i originální PickUp, tedy pokud není s ruční brzdou - verze HB. U té by bylo nutné podvozek otočit tak, aby se stupátko mohlo zavěsit na té straně, kde je šlapka parkovací brzdy úplně vpravo, ne uprostřed. To díky přehazovatelné rukojeti není takový problém, jenom je pak ještě nutné při používání adaptérů pro autosedačku MaxiCosi počítat s tím, že mají směrovou orientaci, tedy že je adaptér pravý a levý a namontovat je na podvozek tak, aby při tomto používání podvozku orientaci odpovídaly. Jinak totiž hrozí to, že když podvozek otočíte, může se Vám povést nasadit sedačku na adaptéry obráceně. S trochou násilí to jde, při nasazování sedačky s dítětem si toho ani nevšimnete, ale sedačka už pak nejde z adaptéru normálně odjistit. Takže bych se asi přimlouval za Lascala, tam podvozek otáčet nemusíte, umístění šlapky brzdy nemusíte řešit.

hojda
12. bře 2013

@babyrenka děkuji za odpověd, ještě se zeptám, jak je to u lambdy, kterou má kamarádka? děkuji

babyrenka
12. bře 2013

@hojda : u Lambdy bez ruční brzdy by asi nebyl problém s instalací originálního PickUpu, mezi pružícími jednotkami je dost volného místa, dlouhá konstrukce poskytuje i místo pro stojící dítě. Problém s originálem bude u varianty HB, tam je ve středu nápravy šlapka brzdy a asi bude problém i s uchycením Lascala, protože levá zadní noha má v ideálním místě pro montáž přezky uchycení převodník bowdenů ruční brzdy a hned kousek pod ním ukotvení příčky pomocného rámu podvozku. Obávám se, že tam pro přezku uchycení stupátka nebude dostatek místa. Já osobně bych se ale obával používání jakéhokoli stupátka za Lambdu, protože ona elegantní a krásně tvarovaná dlouhá konstrukce rukojeti jednak silně vybočuje při zatáčení z půdorysu konstrukce kočárku, což asi dítě na stupátku nebude stíhat, protože stupátko se v tu chvíli naklápí do protisměru pohybu rukojeti, ale ta také zároveň působí jako hodně dlouhá páka na zbytek konstrukce příliš zatíženého kočárku a to bude určitě mít negativní vliv na dotažení nýtované konstrukce, konstrukce podvozku se bude uvolňovat a kroutit.

hojda
12. bře 2013

@babyrenka díky ,tak to jí moc nepotěším☹

ivana354
12. bře 2013

@hojda ahoj ja jsem mela na lambde original PickUp od Teutonie. Pouzivala jsem ho denne skoro dva roky, mam 17 mesicni rozdil mezi detmi a mela jsem jenom stupatko, zadny dvojkocar. Byla jsem s nim spokojena.

spaghi
12. bře 2013

@babyrenka moc dekuji za odpověď, vůbec jsem netušila, ze Teutonie dela PickUp, hned na to mrknu 🙂 ruční brzdu nemáme a ani adaptéry na autosedačku nepoužíváme, takže to bude v pohodě 🙂

micicka
13. bře 2013

@nherry zdiľam tvoj názor na teutoniu 😠 za tie prachy som si predstavovala inú kvalitu 😒
písala som aj do nemecka, čo všetko som si už užila s teutoniou, uvidím, čo odpíšu.
my máme krivý podvozok a rovnako reklamácia neuznaná, lebo bol poškodený mechanicky!!!! a plus dodatok, že zodpovedá dobe používania, t.j. 1 rok 🙄

michal_spuntik
14. bře 2013

@nherry Na roztrženou pláštěnku recept nemám, ale to ostatní jsou prkotiny, které sama odstraníš za chvilku a kočárek ti bude perfektně sloužit.
Ať už máš Spirit, BeYou nebo Cosmo, jde u každého z nich nastavit pomocí šroubku na předním kole (kolech) aby pokud jede do strany, jel zase rovně. Tyˇšroubky najdeš na předním kolečkem (nebo kolečky) vždy nahoře těsně nad kolečkem schovaný jakoby pod podvozkem - když je nový, je stříbrný 🙂 otočíš na jednu stranu, pojede víc doleva, otočíš na druhou stranu, pojede víc doprava ... takže je stačí nastavit tak, aby zase kočárek jel rovně.
Pokud se ti zasekává brzda, pomoc je velmi jednoduchá, je to způsobeno prachem a dalšími nečistotami, které se do brzdy dostanou tím, jak s kočárkem jezdíš. Opravdu je potřeba do brzdy občas stříknout kapku oleje. (moje zkušenost je, že stačí jednou za dlouho - řekněme za 4 měsíce, prostě dokud to nezlobí). Jde jen o to, vědět kam, ten olej stříknut. Musíš namazat na brzdě vnitřek toho "šlapátka" brzdy (u BeYou a u Mistalu S je to ta součástka do které vede lanko z brzdy z rukojeti - tak opět jeho vnitřek). No a potom není na škodu promazat i ty kovové tyčky které vjíždějií do koleček a tím je zabrzdí. Ty jsou vedené trubičkou a právě do této truvičky (jedné vpravo a jedné vlevo) je potřeba také stříknout kapku oleje a máš na rok pokoj.
Je to stejné jako s drahým kolem - ať už máš kolo za 200 eur ze supermarketu, nebo speciál za několik tisíc eur na kterém se dá jet Tour de France - v obou dvou případech je potřeba je vyčistit a promazat jim řetěz (dokonce u toho drahého je to potřeba daleko více). Prostě aby kočárek dobře sloužil, je třeba se o něj starat a buď to udržovat sama nebo si nechat někým pomoci.
Přeji ti ať se ti s kočárekm zase dobře jezdí 😉
Michal

janinek
14. bře 2013

@michal_spuntik My mazeme, brzdu teda nemame, ale mela jsem pocit, ze jsem kdysi cetla, ze se maji ta kolecka serizovat nejak, utahovat, ale nemuzu to nikde najit.

janinek
14. bře 2013

@hojda kterou tu strisku na sportaku mas? Take jsem ted presli na sportak a porad na to popraskani myslim.

michal_spuntik
14. bře 2013

@janinek Kolecka se nijak neserizuji ani neutahuji. Jedinou výjimkou je seřízení geometrie celého kočárku, kterou jsem popsal výše. Něco jiného je občas promazat osu kolem které přední kolečka zatáčí. Nic zásadního...