Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

nnina
15. dub 2012

@babyrenka dobrý den, chci se zeptat jestli je možné na Spirit 2011 koupit nánožník kolekce 2012 nebo došlo k nějaké změně a nánožník by neseděl?děkuji

satyyy
15. dub 2012

@pett7 - ja jsem taky rada, ze jsem se tu dočetla, že s tím bojuje i někdo jiny nez ja ... mám kolem sebe skoro jen spokojené uživetelky Spirita a ja jsem ta, ktera si ne nej pořád stěžuje, tak jsem si myslela, že jsem nějaká divná ... takže já jezdím po směru když mu hodne sviti do očí slunce a jinak to dost omezuju ... užívá si to právě v golfkach

micicka
15. dub 2012

ja by som chcela pridať pár bodov, ktoré by som vytkla hlbokej vaničke (možno pomôžu pri rozhodovaní sa budúcim záujemkyniam) :
1. strieška sa nedá polohovať = buď celkom zatvorená alebo celkom otvorená, teraz keď už je malá väčšia, rada by sa pozerala aspoň na stromy, ale keď fúka alebo svieti slnko, hodila by sa čiastočne sklopená striešk. takto to všemožne podkladám plienkami, hračkami a pod.
2. okienka na strieške sú podľa mňa úplne zbytočné, plus tadial svieti deťom do očí!
3. kryt na kočík je podľa mňa dosť tenký, škoda že je na suchý zips, ten malú vždy zobudil! a plus by malo byť jedno upevnenie tohto krytu ešte vpredu na vaničke, pretože keď začne silnejšie fúkať, kryt zodvihne, oplieska o striešku...
4. nie je polohovateľné vnútro vaničky, nakoľko sme grckali musela som vnútorný matrac podkladať, aby bola malá v trochu vyvýšenej polohe, myslím, že oveľa lacnejšie kočíky, túto možnosť majú

onedlho prechádzame do športiaku, dúfam, že nebudem sklamaná, tie tri polohy operadla ma dosť desia, ale vidím, že ste tu o tom už písali, tiež mám pocit, že nám bude chýbať niečo medzi úplným sedom a skoro ľahom. myslím, že tie dolné dve polohy sú dosť zbytočné. ak by sa zmeral uhol sklonu v polosede, asi by vyšlo nejaké smiešne číslo!!!

alex9966
15. dub 2012

nemáte niekto skúsenosti či kúpiť clonu proti slnku alebo slnečník. slnečník kúpiť originál Teutonia alebo aj neznačkový stačí a je rovnakej kvality? dík za info

bibio
15. dub 2012

@alex9966 my máme aj aj. Clona je výborná napr. keď je slnko večer už nízko a svieti akurát bábu do očí. Používala som ju hlavne k hlbokej časti. Neskôr viac slnečník. Určite originál Teutonia, je väčší ako neoriginálne, dá sa lepšie nastavovať, je stabilnejší (vietor...), dá sa nakliknúť priamo na sedačku...
Budem predávať Mistral S HB z roku 2009 v komplet výbave, doplnky ako nové, všetko funkčné, napíšte...

ja.na81
16. dub 2012

@alex9966 mame clonu, pro mimco lezici v kocarku super, kdyz uz maly sedel ve sportaku, tak mu ta clona vadila, ze nevidi co se deje venku...
U slunecniku jsem se bala, ze by za nej prcek tahal a snazil se ho nejak ohnout nebo odstranit 😀, takze jsme ho radej neporizovali...

mualem
16. dub 2012

@alex9966 my mame taky clonu, pri koupi nam ji vice doporucovali, protoze slunecnik se musi nastavovat podle toho, jak sviti slunko

babyrenka
17. dub 2012

@nnina : nánožník z kolekce 2012 na kočárek z kolekce 2011 pasuje, to nebude problém, je ale možné, že se Vám jako řešení nebude líbit. Teutonia totiž pro letošní kolekci nánožník upravila, jedná se v podstatě o univerzální nánožník pro korbu Comfort Plus a zároveň i pro sportovní sedačku. Dokud používáte sportovní sedačku se zvednutou podložkou pod nohy, tak to ještě docela pasuje, když se podložka pod nohy sklopí dolů, není to právě nejprostornější řešení. Ale připravujeme o trochu zvětšené původní řešení nánožníku, takže brzy dokážeme nabídnout obě varianty.

vodni
18. dub 2012

@babyrenka mohla bych se prosím ještě jednou zeptat?
... rozdíl toho prodlužovacího dílu - mám BeYou Fashion - a jestli když koupím model prodlužovacího dílu 2012, tak jestli mi to bude pasovat na sedačku 2011...

babyrenka
19. dub 2012

@vodni : na sportovní sedačce se z pohledu prodlužovacího dílu nic nezměnilo. Sportovní sedačka pro letošní BeYou á o jednu polohu při polohování zádové opěrky víc, přibyly i druky pro lepší uchycení zadní části potahu střechy. Pro prodloužení se tedy žádná změna nekoná.

vodni
20. dub 2012

@babyrenka OPRAVDU??? na obrázcích se mi zdá, že je jinak uchycený (na obrázku vlevo je verze 2012, vpravo 2011). Prosím kohokoliv, máte někdo zušenost??? Potřebovala bych už objednat, a nevím, jestli můžu tu novou. Líbí se mi, že tak víc doléhá k boudě, i barva by mi šla z nové kolekce dobře, ale aby to vůbec šlo použít...

ja.na81
20. dub 2012

@vodni ja mam teda verzi 2010 (jak kocarek, tak prodluzovaci dil) a vypada to ve skutecnosti jako na tom obrazku vlevo (tedy ten modry kocarek)

vodni
20. dub 2012

@ja.na81 Díky moc! Já mám teda trochu jinou boudu, sice když jsem objednávala, tak mi ukazovali v obchodě tuhletu verzi s trojúhelníhovým okýnkem, ale nakonec dorazila taková trochu jiná (je tam průhledný pruh - moc se mi nelíbí, ale kočár dorazil den před porodem, tak už jsem to pak neřešila). No snad to bude sedět, kdyžtak to holt vrátím...

babyrenka
20. dub 2012

@vodni : no ono to bude zřejmě tím, že na obrázku vlevo je BeYou s prodlužovacím dílem, vyráběným od roku 2010 a na pravém obrázku je Cosmo s provedením prodlužovacího dílu do roku 2009

vodni
20. dub 2012

@babyrenka Díky, už jsem teda objednala. A dívala jsem se na boudu, jsem blbá, no jak říkám, den před porodem jsem ji viděla poprvé a naposled... Okýnko už chápu, bylo to tam překlopené... 😅

liv1
20. dub 2012

@micicka ja celkovo moc nie som s tým kočíkom spokojná. My máme trojkolku, a je maximálne nestabilný, keď sa malá poriadne nahne, už už ide spadnúť 😒 . Ešte raz vyberať tak tento typ to určite nebude... Rozhodne nevhodné do terénu, aj napriek gumeným kolieskam, v prípade väčieho sklonu kočík skoro padá ...

pett7
20. dub 2012

@liv1 Tak to já si trojkolku v terénu zese nemůžu vynachválit hlavně v lese, s Cosmem jsem bez šance...Ale musím jet s dítětem v protisměru. Po směru bych ho asi vyklopila

micicka
20. dub 2012

@liv1 ja mám 4 kolku, s troma som nechcela. ja som zatiaľ s ostatným spokojná, v mnohom je lepší ako iné kočíky, uvidíme ako sa nám osvedčí športiak

janinek
21. dub 2012

Vybiral jste nekdo mezi Be You a Cosmem a jak to dopadlo? Porad se nemuzu rozhodnout, ale rada bych kocar uz objednala. Zitra nebo pristi nedeli.

U nas je problem, ze BeYou jsem nevidela a ve dvou obchodech, co mame blizko, k videni neni. U BeYou jsem nahlodana tim, z eje novejsi, ma vic poloh u sportaku, pry lepsi konstrukci. Ale je drazsi a nevim, jestli ta prehazovaci rukojet je to, co chci / vyuziju. Kdyz ji prehodim, abych zmenila smer jizdy, tak zase pak budou obracene kolecka a nevim, jestli to necmeu vadi nebo ne.

A nekde jsem cetla, ze Cosmo neno vubec odpruzene, ale v popisku se uvadi, ze je, tak to me trosku zarazi.

michal_spuntik
22. dub 2012

@janinek
BeYou i Cosmo mají shodné odpružení, ale kola má větší BeYou, takže lepší pocitově bude pružení na BeYou.
BeYou je lépe skladně
Přehazovací rukojeť je pro někoho nepostradatelná, jiní ji zase považují za (téměř) zbytečnou. Co člověk to názor. Na škodu však rozhodně není. Když se přehodí, je možno zamknout kolečka tak, že budou respektovat směr jízdy s přehozenou rukojetí.
Michal

miana
22. dub 2012

Teda, s tím, že Spirit je po směru nestabilní jste mě trochu nemile překvapily☹. My ho zatím teda máme ještě v lehu, malému je půl roku, ale plánoval jsem, že až bude větší, budu ho vozit po směru (cca od roka a půl), no tak teď teda nevím ☹.

michal_spuntik
22. dub 2012

@miana Žádné strachy. Spirit po směru je jednoznačně stabilní. Mám s ním odježděno od narození do 2,5 roku nejmladšího syna.
Michal

janinek
22. dub 2012

@michal_spuntik Diky za rady.

Pristi tyden se uz snad dostaneme do obchodu a rozhodneme se. Zatim tedy vim o techto rozdilech.

Rukojet - U BeYou lepsi pro vyssi, coz by s ehodilo manzelovi, ale s Cosmem jezdil a nevzpominam si, ze by si vylozene stezoval, zkouseli jsme znovu v obchode a vypadalo to ok. Nejvic jezdit budu ja a mne bude urcite stacit ta u Cosma.

Pruzeni - BeYou asi lepsi, ale predpokladam, ze Cosmo take slusne pruzi. My asi budeme jezdit v normalnim terenu - mesto, parky. Obcas treba les, ale ne ze bychom tam sli kazdy den.

Skladnost - zase lepsi u BeYou, ale nam by to nemelo tolik vadit, protoze kufr mame velky, Cosmo se tam vejde dobre a az pojedeme autem do CR, asi to bude uz s golfkami. A v jinem aute moc vozit nebudeme, leda me napada jedna kamaradka a ti maji take velky kufr. Doma ho skladat moc nebudu, v predsini nam na, bude stejne prekazet Cosmo nebo golfky 🙂

Prehazovaci rukojet - tam porad nevim. Chapu, ze kdyz uz ji clovek ma, je to prakticke. Jen nevim, jestli vic vycuziji prehazovnai rukojeti ci cele sedacky. Z netu jsem vycetla, ze snih se lepe projede kolecky naopak, ale k tomu zase asi budu muset pretocit smer jizdy, kdyz budu mit obvykle nastaveny nejaky. A u nas je snehova kalamita vzdy 3-5 dni v roce. Pak je asi dobre menit smer jizdy, kdyz treba sviti slunce ze spatne strany, tak je asi snazsi prehodit rukojet nez cele sezeni. Mimochodme, to se prehazuje s ditetem normalne v kocare? Na teutonim videu tam dite nemaji.

Polohy sportaku - BeYou ma 4, Cosmo 3, dost z vas si tu stezovalo na chybejici mezipolohu, je ta ctvrta u BeYou ta chybejici? A lepsi pry na nozicky ta poloha. To je v Cosmu tak strasna nebo jen proste nova je lepsi?

Tak tak 🙂

madlisek
22. dub 2012

@janinek My máme Fun System, které přehazovací rukojeť nemá a už několikrát jsem si říkala, jak by se mi hodila 🙂 Právě buď kvůli sluníčku, nebo když je dítě otrávené z jednoho směru jízdy. Přetočení sedačky sice není složité, ale přehození rukojeti je mnohem snazší, člověk se tolik nedadře 🙂 A další poloha u sedačky by se mi taky hodila 🙂

ja.na81
22. dub 2012

@janinek ja mam tez Fun System a prehazovaci rukojet mi nikdy nechybela 🙂 (tady je jasne videt, jak je to vsechno desne individualni @madlisek , co clovek to nazor 😉 ) Maleho jsem vozila celem ke mne do jeho 14 mesicu a byli jsme spokojeni oba, sedacku mam pretocenou az co zacal vice chodit a kocar pouzivame vice mene doplnkove. Kdyz svitilo slunicko a bylo nejhur, tak jsem pres nej proste "pretahla" celou tu boudu, aspon na chvilku nez jsme se dostali z nejhorsiho a nez zacal knucet, ze nic nevidi 😉
Zimy u nas tez nejsou nijak krute (v porovnani z CZ) a snih je tak 2 - 3 dny v roce a jezdila jsme normalne mensimi kolecky vpred, ani jsem je nikdy nemela zaaretovane...
Polohovani zad - nemeli jsme nikdy problem, ale pokud ma Be You nejakou polohu navic, jiste nebude na skodu. To same u nozicek, protoze to co mame my, tak je ta "podlozka" na nozky bud uplne v rovine, nebo zas uplne dole, neco mezi by treba taky nebylo na skodu...
Kazdopadne, Teutonka je dobra volba 😵

michal_spuntik
22. dub 2012

@janinek konečné rozhodnutí bude stejně na vás, ale z mého pohledu ve vašem případě tak 70:30 ve prospěch Cosma.
Cosmo má zádíčka: leh, "skoro-leh", sed. BeYou má navíc ještě "skoro-sed"
Nožičky má Cosmo sed a leh, BeYou má jednu polohu uprostřed (něco mezi sedem a lehem) navíc.
Jinak Fun system je de facto Cosmo bez zaoblených tvarů konstrukce, funkčně shodné, rozměrově také (téměř)shodné. Takže na zkušenosti maminek, které s Fun systémem jezdí můžete dát.
M.

madlisek
22. dub 2012

@ja.na81 Samozřejmě, co člověk, to názor platí u kočárů snad dvojnásob 🙂 Vycházím ze zkušenosti maminky nekočárkového dítěte, které v kočáru tak v 80% času není spokojené. Pokud už s kočárem jdu, tak bych kolikrát uvítala nějaké ty vychytávky navíc, které by dítě mohly alespoň na chvíli rozptýlit nebo upokojit, jako právě třeba snadná změna směru jízdy a polohy 🙂 Pro nás ale stejně jiná volba než Fun System nebyla, kvůli úzkým vchodovým dveřím, všechny ostatní teutonky mají kola už moc daleko od sebe 🙂

ja.na81
22. dub 2012

@madlisek presne tak, my zas Fun System vzit museli, protoze jiny se nam nevesel do kufru naseho mini auta 🙂 A ano i deti jsou (nastesti) velmi rozdilne 🙂 Honzikovi zas vubec nevadilo, jestli je v kociku nebo v satku, tak jsme to v pohode a klidu stridali podle situace, pocasi, nalady a taaaak 🙂

babyrenka
22. dub 2012

@miana : pokud uživatel Spirita dodrží doporučení z návodu k použití kočárku, tedy že dítě na sportovní sedačce by mělo být vždy připoutané, není k nestabilitě kočárku žádný důvod. Dítě sedí, stejně jako v případě sedačky v protisměru jízdy, v těžišti kočárku a to je důsledně mezi třemi body, které tvoří kola podvozku kočárku. Pokud ale připoutané není a posune se až na okraj sedačky a ještě se předkloní nebo vykloní do strany, přesune svoji veškerou váhu přímo nad přední kolo a logicky pak v těžišti kočárku jeho váha chybí, nemá ji co vyvažovat. V takovém případě pak ani nezáleží na počtu kol, nestabilní pak bude každý.

janinek
22. dub 2012

Diky vsem 🙂

@michal_spuntik Ano, prijde mi, ze jsem take spis naklonena Cosmu. Ale asi je to tim, ze jsem Beyou nevidela a hlavne na nej ma byt cekacka. Kdezto u Cosma mi tvrdil, ze zakladni barvy ma na sklade, coz treba v nedeli zjistime, ze neni uplne pravda 🙂 Jinak v UK je barev mnohem mene nez v CR. A stejne tak jsem nezahledla vylozene prodavat adapter na Romer a my stale nejsem rozhodnuti, zda MaxiCosi ci Romer, takze asi za nas rozhodne dostupnost v nasem obchode.

@ja.na81 Ty nozickty jsme prave cetla vickrat.

@madlisek Neboj, pokud vybereme Cosmo, jsem presvedcena, ze budu nesutale rikat, ja by s emi ta prehazovaci rukojet hodila. A pokud BeYou, budu tu pak spat, jak ji skoro nepouzivam 🙂