Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

akcull
24. kvě 2010

babyrenka, chtěla bych se zeptat k podvozku mistral P, zda je houpací a jestli by na něj šla upevnit sportovní sedačka, kterou mám na Spiritu? Korbička se domnívám, že upevnit nejde..... Ještě jsem objevila starší typ spiritu X4, tak na ten by to snad upevnit šlo, ale taky nevím jestli se dá houpat.... ? Zvažujeme možnost mít dva podvozky, jeden houpací a do terénu, a jeden pro snadnou manipulaci a do města. Tak by se pak sportovní sedačka, korbička jen přehazovaly mezi nima. Nejsem si však jistá, zda je to vůbec možné..... děkuji moc za odpověď

michal_spuntik
24. kvě 2010

Pro Akcull:
Mistral P do jisté míry jako "houpací" označit jde. Bohužel ale není kompatibilní upínání ani sporotovní sedačky ani korbičky u Mistralů na jedné straně a Spiritu, Cosma, Fun Systemu a Lambdy na straně druhé. Takže mít jen jedno sportovní sezení a dva podvozky bohužel nejde. Nicméně je možné koupit Spirita jako podvozek a k němu rovnou patří sportovní sezení bez potahu. Jenže znamenalo by to pokaždé převlékat potah sezení, přehazovat boudičku a madlo, takže v praxi si to moc předswtavit neumím.
Michal

scai
24. kvě 2010

Super, že to tady tak mažete! 😠 😠 😠 Vždyť tady babyrenka nic nereklamuje, ale pomáhá a odpovídá! Co to jsou za pravidla?

akcull
24. kvě 2010

Michale, děkuji moc za odpověď. No škoda☹ mně se to zdálo jako fajn řešení. Snad by to šlo alespoň na ten Spirit X4, ten by musel být nějaký starší.......

pett7
24. kvě 2010

Taky jsem si nevšimla, že by tu babyrenka něco nabízela.....

martuli
25. kvě 2010

Teda koukam, tady se promazava jako blazen .. mozna se na mne budete zlobit, ale michal je taky "od fochu", prijde mi to nefer rady od jednoho prodejce mazat a druheho tu nechat

editah222
25. kvě 2010

Teda proč to tu admini mažou? Copak nám někdo z prodejců něco vnucuje? Jsou to všechno jen dobré rady které normálně jinde nedostanem 😠 😠
Babyrenka, Michal a Tono - díky za vaše rady!!!

lodgermaniacka
25. kvě 2010

tiež nechapem 😠 babyrenka tu davala každemu len odborne rady, nikdy nič nepisala o svojom obchode, nerobila reklamu, akurat viem že babam predtým radila autosedačky-to čo jej zmazali, ktora je v čom dobra, ale ved na kočíky teutonia a o tom je tato tema 😕

kdaniela
26. kvě 2010

ahojky všem,chci se zeptat-máme vybranej kočárek od Teutonie,ale ještě mě moc zaujala vyměnitelná vložka do sporťáku od Gessleinu,takový barvičky Teutonka nemá,přijde mi to jako docela podobnej kočárek,nevíte někdo zda by to do toho nepasovalo?asi blbej dotaz,ale děkuju moc 🙂

kdaniela
26. kvě 2010

ještě upřesním-chceme z barviček Fashion,hlavně kvůli provedení boudičky atd,takže případné nabídky ať si vyberu v řadě Trend,že tam jsou vložky i barevnější mi nepomůžou 😉 taktéž z těch asi 6 barviček co nabízí Teutonka ještě jako příslušenství mě žádná vyloženě nezaujala,takže asi zůstanu u kočárku bez vzorku na vložce,jen mě ještě napadl ten Gesslein ...díky

pett7
26. kvě 2010

Ahoj, ta vložka se mi líbí taky, ale přidělat tam asi nepujde, protože se tam nějak zapíná..takže jedině vložku od Teutonie nebo si něco nechat ušít..

kdaniela
26. kvě 2010

no asi ne,jen mě to napadlo,maj fakt krásný barvy,ušít to mě taky napadlo jakože povlečení přes tu vložku,aspoň by se v tý bavlně prcek pak v létě tak nepotil a nebylo by tak třeba pod něj něco cpát ještě a dobře by se to pralo,ale zas když nepočítám ty průřezy na pás apod,tak se to přidělává na druky a to by tam muselo zůstat asi taky prostříhlý nebo nevim jak to vyřešit,takže ušití nejspíš taky v úvahu nepřipadá,protože by se ta tenká látka asi dost trhala při tolika průřezech,mě se právě moc kombinace barev co jsou nelíbí,takže asi zůstanem u jednobarevnýho,ale třeba ty proužkatý vložky od Gesslein do jednobarevnýho sporťoše od Teutonky by neměly chybu 🙂 škoda no,u toho Trendu zas kterej má i některý kombinace docela hezký ač ne tak barevný,tak tam se mi zas nelíbí to provedení celkově,tak z toho bude asi jedna barva ve Fashionu a aby to nebylo smutný tak doplňkama pak dolaďovat no 🙂 fakt hrozný jak je člověk vybíravej a vymýšlí si,když má na výběr 😀

editah222
26. kvě 2010

Kdaniela - na mimibzaru je spousta holek které šiji vložky na Teutonie, maji různé látky. Třeba si něco vybereš a kočárek si "vytuníš" podle svého 🙂

kdaniela
26. kvě 2010

editah222 super děkuju 😉 ještě zkusim nějak zjistit,zda by tam nešla ta z Gessleinu,jinak je tohle pro mě řešení teda,mrknu na to 🙂

pett7
26. kvě 2010

Nevím jestli se ta vložka od gessleinu nedá přímo na konstrukci té sedačky, rozložený potah teutonie vypadá dost podobně chtělo by to vyzkoušet 🙂 barvy mají nádherné hned bych si vybrala...

cara.m
26. kvě 2010

Tak taky nechápu, proč se tady cenné odpovědi mažou? Moc tyto informace pomůžou a výběr je přece stejně na nás. Nevím, jestli nám však někdo odpoví? 😒

cara.m
26. kvě 2010

A jestli je to kvůli autosedačce, tak to taky nechápu, protože vybírám autosedačku právě k Teutonii kočárku, takže bych řekla, že do tématu to patří...

kdaniela
26. kvě 2010

pett7 mě to právě přijde i tvarově téměř stejný,ale ono i pár cenťáků či druky atd jinak by byl asi problém pak,ale vymýšlim kraviny,není to potřeba,jen mám vždycky takový praštěný nápady,když mě něco zaujme 🙂 i tak budu za Teutonku šťastná,chtěla jsem původně za určitý peníze kočárek,za tyhle ani omylem,ale od tý doby co jsem jí viděla a zkusila nic jinýho nechci 🙂

pett7
26. kvě 2010

kdaniela: tak jsem se dočetla, že je to opravdu jen potah...na jedné fotce to vypadalo, že ty rukojeti jdou oddělat, ale asi tam chybí otvor na ten pás pod zadečkem. Když ty potahy jsou tak krásné 🙂 🙂 ale teutonka se mi líbí jako kočár daleko víc..

pett7
26. kvě 2010

Teď už začínáme jezdit ve sporťáku a občas se mi zdá, že zadní kola dost houpou nebo pruží..Nevím jestli je to tím, že je kočárek jinak rozložený, nebo prcek těžší..nejsem si jistá, ale ze začátku se kočárek asi tak moc nehoupal možná je to tou vahou...máme spirita.

dadka2
26. kvě 2010

Ahojky, na dnešní procházce jsem zjistila, že mám dvě dírky v igelitovém okénku nahoře na boudě sporťáku. Taky se vám to někomu stalo? Ten igelit se při složení střechy v tom místě vždycky prolomitla teď už jsou tam dírky. Se sportákem jezdím od listopadu 09.

pett7
26. kvě 2010

dírek jsem si nevšimla tak je snad nemám, zkus to reklamovat.

kdaniela
27. kvě 2010

pett7 mám stejnej názor,potahy vložek má Gesslein fakt pěkný,takový hezky barvený co jdou i jednobarevnýmu kočíku a hned je zajímavější a přitom nepřeplácanej,jinak Teutonka se mi taky líbí daleko víc ač jsou docela podobný,tak má určitý prvky,co jsou pro mě lepší a i hezčí a podle toho jí i poznám 🙂 ale musim říct,že by mě nikdy nenapadlo jakej to bude boj vybrat si barvu 😀 vim,že o barvě kočárek není,ale když už jsem našla ten pravej váhou,vlastnostma atd,tak ta barva mi nakonec dala nejvíc zabrat ač jsem myslela,že to bude to nejjednodušší 🙂 jen jsem ještě trochu váhala zda neudělám chybu,když si nevezmu jako většina Spirita,no snad nebudu litovat 🙂

ivanek
27. kvě 2010

Danielo, určitě litovat nebudeš 🙂 Já mám teda taky Spirita, ale po skoro 3 měsíční zkušenosti bych, pokud bych vybírala znovu, vybrala Mistral. Mám 3 děti a když se jeden a druhý "pověsí" na kočárek, popř. dceru vedu za ruku, syn se drží kočárku a já mám vyjet na vysoký obrubník, tak to nezvládám 😀 Syn mi ho převáží na jednu stranu a prostě nezvládnu balancovat jednou rukou a do toho ještě držet dceru.

A proto jsem si "musela" objednat i Fun a budu střídat podvozky.
Navíc Fun je i skladnější než Spirit, což je u třech dětí v autě výhoda 😉
Určitě se to dá naučit, ale já mám aspoň záminku na objednání Fun 😀

Zn. Teutonia miluju. Spirit už jsem měla na dceru a k tomu Solana. Ty si nechávám i pro našeho benjamínka 😉

kdaniela
27. kvě 2010

ivanek já mám vybraný Cosmo jednoznačně i jsme se s manželem shodli,akorát mě trochu furt hlodalo v hlavě,že každej má Spirita(i Michal ze Špuntíka 🙂 ) co jsem Teutonku potkala a taky zda ty malý kolečka vpředu nejsou fakt malý,ale chci rozhodně s aretací,lehkej kočík a tříkolky prostě nemusim a nejen já,i se nám oboum líp jezdilo při zkoušení s Cosmem než Spiritem,ale to je hlavně asi i ten vnitřní pocit k tříkolkám,můj i hlavně co se týká MHD tak jsem pomáhala tolikrát mamince nějaký do busu a když to byla tříkolka,tak jsem myslela,že to dítě převrátim,není to za co čapnout a rovně,ale právě co vidim na ulicích i tady,tak Spirit převažuje,tak jsem měla váhavou,no ještě v sobotu zkusim oba znova,ale asi je stejně jasno 🙂
jinak je ještě otázka toho k těm Tvým 3 dětem,zda kočíky ať už s jakymkoliv podvozkem testovali právě na to co popisuješ 😀
on by stejně člověk nejradši měl všechny a na určitý situace je střídal 🙂 jsi fakt dobrá,že to zvládáš a já se třesu jak to nebudu umět s jedním 😀

dadka2
27. kvě 2010

Zkusím se zeptat jestli se na ty dírky bude vztahovat reklamace. Stříšku skládáme teprve do února, před tím malý jen ležel, tak byla stále rozložená......

pett7
27. kvě 2010

Já jsem zkoušla Cosmo i Spirit a zdálo se mi, že Spirit líp zatáčí a ty kolečka mi na Cosmu přišly malé. V zimě jsme s přehledem zvládali hromady sněhu 🙂 občas kdyř blbě najedu na nerovnost nebo obrubník tak se kočár tak blbě nakloní, ale je to hlavně o šikovnosti

erinbrock
27. kvě 2010

ahojky mam cosmo a jsem nevyslovne spokojena - trikolku jsem nechtela - kvuli terenu a tak - verim ze ja bych se s ni naucila - ale pak ji pujcim babi nebo bude chtit vozit nejaka holcicka sousedka a uz bude mit problem a ja strach ze ho nekde vyklopi - ano oni ti vsichni poradi jak na obrubnik a na chodnik a tak - ale vykladej to furt nekomu 🙂 takze pokud trikolku nechces tak ji nekupuj - je to opravdu spis o tom co se ti libi...male kolecka nam take zvladly snih - kdyz ho bylo hodne tak jsme je zaaretovali, kdyz je snehu moc, tak maji problem projet stejne vsechny kocarky - aspon teda na dedine, kde se hned vse neuklidi, jsme bojovaly ve snehove kalamite vsechny maminky 🙂 stejne tak teren - zaaretujeme a frcime... 😉 cosmo je i skladnejsi - projede 60 dvere, dobre se sklada do kufru od auta... 🙂

kdaniela
27. kvě 2010

pett7,erinbrock
holky díky moc za zkušenosti 🙂 snad vybereme dobře,ještě naposled vyzkoušíme a pak objednáme,už mám z toho tohle nebo tamto, tuhle barvu nebo tu druhou, hlavu jak balón a připadám si chvílema jako cvok 😀
jediný co vim stopro,že bych si neobjednala po netu bez vidění,vyzkoušení atd,ani ty barvy nesedí,taktéž vzhled,funkce,všecko si to chce vyzoušet,my několikrát otočili,když už jsme věděli,že je vybráno a zas to bylo jinak,mi lidi co to neřeší řeknou,že se v tom moc patlám,ale za ty peníze a každodenní používání pak atd se v tom patlat musim 🙂

ivanek
27. kvě 2010

Damielo, přesně 😀 Chtělo by to ve výrobě "mezičlánek" - tam by stála mamča se třema a více dětma a simulace různých typů povrchů ... to by Němci čučeli 😀

Ale myslím, že s německými kočárky chubu neuděláš s jakýmkoliv podvozkem. Tak šťastný výběr 😉 Barvu už máš vybranou?
Já mám Spirit fialový a Fun bude černo-tyrkys.

Děti se zvládnout dají, jde spíš o ten začátek, než se zajedeš.