Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

slniecko612
7. únor 2011

@michal_spuntik dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 pomohli ste mi

michal_spuntik
7. únor 2011

@slniecko612 To jsem moc rád 😉

babo01
7. únor 2011

aj ja velmi pekne dakujem za odpoved🙂) este jedna otazka 😅 kedze som v zahranici a nastalo domov sa chystam az koncom aprila,nemam moznost si kocik pozriet v predajni skor ako zaciatkom maja.termin mam v polovici jula.stihla by mi prist kolekcia 2011 popr 2010?dakujeeeeeeeem 🙂

michal_spuntik
7. únor 2011

ahoj @babo01,
kolekce 2010 už určitě ne. Jedině, že bys dokázala nejít někde ještě u některého prodejce nějakou neprodanou sestavu, a zrovna to byla ta, kterou bys chtěla, ale tou dobou asi už bude skoro vše z kolekce 2010 prodané. Objednat do výroby půjde tou dobou (ale teď už také) samozřejmě pouze kolekce 2011.
Pokud se dostaneš k objednávce až začátkem mája, bude do polovice júla cca 9 týdnů a to teda je jen tak tak... spíš si předem už promysli barvy a doplňky jak by se ti to líbilo a někde se domluv... myslím, že řešit to jde, ale ne jen tak bez domluvy...

emka34
8. únor 2011

ahojte,v sobotu mi povedali v Mnichove,ze Be You dostanu do obchodu pravdepodobne az zaciatkom aprila.Termin mam 10.6. a tak som sa rozhodla pre Mistral S. Nechcem objednat nieco, co som este nemala v rukach. Ma niekto ine info o Be You?

babyrenka
8. únor 2011

@emka34 : situace kolem BeYou! je stále pořád zamlžená, ten termín až začátkem dubna by spíš měl být tak, že když to všechno dobře dopadne, tak by to mělo být už začátkem dubna, ale přesně to zatím neví nikdo. Také je možné, že se nejdříve v Německu, jako tomu bylo u všech novinek, objeví takzvaná zkušební série několika desítek kusů, z níž pak Teutonia čerpá první poznatky z praktického provozu prvních kusů sériové výroby nového výrobku. Ta obvykle předchází plnou výrobu o tři až čtyři týdny a pak se novinka naplno objeví ve zbytku Evropy. Takže zatím bych věřil informaci, že se BeYou! objeví ve druhém čtvrtletí, což na první pohled vypadá skoro stejně, ale zároveň je tam mnohem větší časový prostor.

vivianaba
9. únor 2011

@emka34 ja som na jednej nemeckej webstranke kde sa daju objednat Teutonie aj ine kociky videla ze dodanie BeYou je 8-10 tyzdnov, teda take iste ako pri ostatnych modeloch. Ci je to vsak realny termin to netusim.

Chcem sa spytat predajcov na tu moju "dilemu" spominanu vyssie. Mam Spirita a mam pocit ze mi dost ubieha napr. na krivom chodniku (ktorych je v Ba viac nez dost), treba ho pevne drzat. kedze mam problemy so zapastim a pevne drzanie kociku tomu neprospieva, rozmyslam ci by mi nebola lepsia stvorkolka. Ale aka? Kamoska ma stvorkolku Concord Fusion a hovori ze aj jej ubieha kocik, ze to nie je poctom kolies v predu ale tym ze su to otocne kolieska. Ja vsak nerada kocikujem so zaaretovanym prednym kolesom. Ako by sa to dalo vyriesit? Zmenit sposob jazdy? Vacsinou som pri nerovnostiach kocik trochu podvihla, ale uz sa snazim to nerobit, aj ked to viac hega pre dieta. Iny kocik ako Teutoniu nechcem, som velmi spokojna. Akurat ma mrzi ze vsetci rodinni prislusnici ktori kocikuju moj kocik nanho nadavaju (to ako na trojkolku) ze sa s tym tazsie ide ako so stvorkolkou. Podotykam ze naposledy isli s kocikom asi pred 20 rokmi tak neviem odkial vedia ze s trojkolkou sa ide tazsie ked s modernou stvorkolkou nikdy nesli 🙂 🙂 🙂 Nechce sa mi menit kocik, ale na druhej strane ma laka BeYou (aj ked jeho cena ma fakt nelaka 🙂 ) Neda sa pripadne kupit len podvozok?

lodgermaniacka
9. únor 2011

mne sa tiež spirit kočíkoval asi najhoršie zo všetkych kočíkov, ktore som mala, je velmi lahko prevratitelny, mna by zaujimalo či pri novinke BeYou sa bude dať vybrať zo všetkych farieb fashion, dakujem

michal_spuntik
9. únor 2011

@vivianaba
ahoj, to ubíhání stranou na křivém chodníku nebo cestě není typem kočárku. To jsou prostě zákldní fyzikální zákony. Když zůstane přední kolečko (nebo kolečka) odemknutá a mohou zatáčet, tak automaticky budou mít tendenci zatočit cestou nejmenšího odporu a gravitace je táhne dolů - tedy z kopce - a když je chodník nakřivo tak to znamená,že kočárek sjíždí do strany.
Jedinou pomocí je na křivém chodníku nebo na cestě, kde jsou nerovnosti, přední koleko (kolečka) zamknout, aby nemohla zatáčet. Tím bude po problému.
Michal

z.u.z.k.a.
9. únor 2011

podla mna je spirit velmi nestabilny, mala som moznost kocikovat aj inu trojkolku a so stabilitou bola neporovnatelna... ja ked mam kocik v uplnom lahu,tak mam dokonca problem,aby sa mi neprevratil dozadu pri trosku silnejsom zatazeni rukavatky ( nemam na konstrukcii ziadnu tasku, ide len o zatazenie rukami...) . osobne by som si uz nikdy spirita nekupila...

pett7
9. únor 2011

mě se teda nestabilní nezdá..kamarádky ho taky chválí a dokonce s ním jezdí i moje máti...

kacapa
9. únor 2011

Ahojky, prosim dotaz na Michala. Prodavam adaptery na S3 Spirita, protoze kocar uz nepotrebujeme, jezdim uz jen s golfkami a zajemkyne se me pta, jestli adaptery pasuji i na Mistral S. Pasuji???
Diky za odpoved

add Zuzka: Spirit je nejlepsi kocar na svete, neverim ze neni stabilni. Ja s nim jezdila 18 mesicu a nikdy nebyl problem. Pro dalsi ditko (az jednou bude) rozhodne zase koupim Spirita. Na malou jsme meli jen vloznou tasku a nikdy nevypadla 😀

michal_spuntik
9. únor 2011

@kacapa ahoj, nepasuje - na Mistral je úplně jiný - ale fakt úplně - nejde to ani upravit...

add Zuzka: moje osobní zkušenost je shodná s Kacapou ...ale chápu, že ode mě to může působit jako propaganda 😎 ... a jak jsem už psal dříve, obě babičky (moje i Hančina máma s ním jezdily velmi rády a beze strachu o převrácení kočárku)

z.u.z.k.a.
9. únor 2011

tak potom pojdem ten moj spirit reklamovat teda 😎 pretoze to nie je iba moj postreh...

vivianaba
9. únor 2011

@michal_spuntik dakujem za odpoved, mne sa so zaaretovanym prednym kolesom ide este horsie takze ho mam stale otvorene. Dnes som bola vonku s kamoskou co ma Concord Fusion a vymenili sme si kociky - bola som dost v soku, necakala som ze je to az taky rozdiel. Islo sa mi s nim podstatne lahsie ako so Spiritom. Nemusela som ho tak pevne drzat a neboleli ma zapastia. Ono je to asi o tom ze ked ubieha trojkolka a stvorkolka na takom istom nerovnom terene, predsa je ta trojkolka nestabilnejsia a preto ju treba pevnejsie drzat (co s vahou kocika samotneho a dietata fakt "zavazi").
Preberala som to uz aj s manzelom a na 99% sme rozhodnuti ze si kupime stvorkolku Teutoniu, teraz uz len riesime ze ktoru. Mistral S asi nie, nepaci sa mi a je tazky. Fun tiez nie. Cosmo sa mi zase zda take mestske "prditko" 🙂 Ja chodim aj vela do lesa a mam rada stabilny kocik. Skoda ze Be You sa este neda vidiet, lebo to nam vychadza ako najlepsia volba. Dovtedy by sme to odjazdili so Spiritom. Mame kopec doplnkov ktore si chcem nechat, a ak kupime Be You tak asi v takej istej farbe ako mame teraz.

Asi sa to uz niekde pisalo, ale kebyze je nieto ochotny mi to znovu napisat bola by som moooc rada:
Ako je Be You odpruzeny? Je to porovnatelne so Spiritom alebo s Mistralom S? A ako je odpruzene Cosmo?
Ake ma Be You velke zadne kolesa? Ako Spirit alebo ako Cosmo?
Kolko ma kg?
Bude mi pasovat na Be You vanicka z kolekcie 2010 (odlozime pre dalsie dieta)?
Budu pasovat vsetky doplnky z kolekcie 2010 na sportovu sedacku 2011 (nanoznik, predlz. diel, rukavnik, color-it podlozka a strieska, fusak a mininest)? Myslim ze ano, ale chcem sa uistit.
Je tmavohneda fashion farba v kolekcii 2011 presne ten isty odtien ako v 2010-tke?

A este dotaz na Tona z Babymarketu (sorry ak to tu uz bolo pisane skor): kedy sa bude dat BeYou realne vidiet? A kedy by sme ho realne mohli mat v najskorsom termine odteraz? Budete predavat BeYou aj na predajni z vystavenych kusov, alebo len na objednavku? Dakujem za odpoved.

michal_spuntik
9. únor 2011

@vivianaba s tou jízdou víc neporadím, za sebe mám jen ty nejlepší zkušenosti.
K BeYou!:
odpružení BeYou! je stejné jako u Mistralu S. Cosmo také. Zadní kola má BeYou stejné jako Spirit, přední jako Cosmo - Mistral S je na tom s koly stejně jako BeYou!. Váhu přesně nevím - ale podle stavby konstrukce bude velmi blízko váze jako jsou Cosmo nebo Spirit ...
Vanička pasovat bude (jestli si dobře vybavuji je tam "jedničková" = na Spirita, Cosmo, Fun System je stejná, na Mistraly jiná).
Všechny doplňky by měly pasovat. Barva Fashion 4020 z kolekce 2010 je naprosto shodný odstín jako 4220 z kolekce 2011.
ostatní je na Tonovi 😉
Michal

babyrenka
9. únor 2011

@vivianaba : ten rozdíl mezi Concordem a Spiritem ani tak není v tom, jestli je to tříkolka nebo čtyřkolka. Fusion, stejně jako Jané Nomad, ze kterého konstrukčně vychází, je jednak lehčí a hlavně dítě sedí v trochu jiné pozici, než u Spirita. U Concordu je sedačka posunuta více dozadu za těžiště kočárku a je níž, není tedy tak zatížená přední část kočárku. Spirit toto nemůže udělat, protože tam dítě vždy sedí v těžišti kočárku proto, aby bylo možné snímatelnou sportovní sedačku otáčet po i proti směru jízdy, což Concord neumí. Jízda s Concordem tedy bude asi pocitově jistější a asi i za určitých podmínek snadnější, ale většině maminek na druhou stranu vadí to, že když dítě opustí hlubokou vaničku, už na něj při jízdě moc nevidí a hůře s ním mohou komunikovat. Ostatně Spirit toto uměl v provedení CS, ale díky nemožnosti otáčet sportovní sedačku se tento typ neujal a po roce zmizel z nabídky. Každá varianta má tedy své pro a proti. To, že Vás bolelo zápěstí více při zaaretovaném otočném kole je logické, na nerovné cestě žádný kočárek vlivem nerovností nedrží přímý směr a je jedno, jestli je to čtyřkolka nebo tříkolka. Pokud máte kola odjištěná, snadněji korigujete každou změnu směru tak, jak jste zvyklá. Pokud jsou kola zaaretovaná, tak Vás konstrukce z principu k tomuto nepustí, vždy přemáháte minimálně tři pevné body a korekci směru lze provést pouze přizvednutím jedné nápravy, což bolavou ruku ještě více zatěžuje.
Jinak asi první Be You! by mělo být k vidění na brněnském veletrhu Pro dítě od 10. března, mělo by být v naší expozici. Z doplňků by určitě měl fungovat nánožník, rukávník, sluneční stříška, fusak i Mini Nest, asi bude třeba zkusit Color-It vložku do sportovní sedačky a prodlužovací nástavec, pevně doufám, že budou kompatibilní. Ale určitě to vyzkouším hned, jak budu mít Be You v ruce. Tmavohnědá barva z kolekce 2010 i 2011 by měla mít stejný odstín, může se ale stát, že bude trochu rozdíl v odstínu používaných látkových částí, protože každá látka díky expozici na sluníčku přirozeně trochu stárne. Hluboká korba je kompatibilní určitě.

mooncaa
10. únor 2011

@vivianaba
@michal_spuntik
@babyrenka
Tak čtu tento problém, není kompatibilní rovnou i celá sportovní sedačka, že by vivianaba koupila jen podvozek Be You? Tam by asi ani nemusela tak dlouho čekat.
Já teda jezdím zatím jen s korbičkou a jsem spokojena, obrubníky mi problém nedělají a to jsem zatím měla jen zkušenosti se čtyřkolkama.

Mám dotaz je nějaká nosnost korbičky? Chci jí používat, co se prcek vejde, ale má ve 4 měsících už téměř 8 kg. Do sporťáku se mi zatím nechce, i když prodlužovací nástavec mám.

michal_spuntik
10. únor 2011

@mooncaa ohledně sportovní sdačky k BeYou je to stejné jako s vaničkou - samozřejmě kompatibilní je. Zároveň však je trochu jiná - takže pasuje, ale nevypadá úplně stejně....

babyrenka
10. únor 2011

@mooncaa : nápad s objednáním samostatného podvozku by mohl fungovat v případě, že je model již na trhu a některý z prodejců si objednal některou ze sestav Fashion designu na sklad, protože v takové případě je samostatný podvozek s holou konstrukcí sportovní sedačky jako ceníková položka. Tady by nebyl problém. Ale objednat pouze podvozek Be You! v situaci, kdy ještě není plně ve výrobě, by to mohlo být naopak kontraproduktivní, protože ve chvíli, kdy dojde i k malému zdržení ve výrobě, snaží se výrobce přednostně dodat na trh komplety objednané pro rodící se děti, protože tam hrozí, že se to nestihne před jejich narozením a pak teprve doplňuje samostatně objednané podvozky.

S nosnosti korbičky nemusíte mít strach, u té je rozhodující jednak to, aby se do ní dítě vešlo a také jeho pohyblivost. Ve chvíli, kdy dítě začíná sedět, přestává být jeho přeprava v korbě bezpečná a může přejít na sportovní sedačku. První čtyři měsíce je také období, kdy děti nejrychleji přibírají na váze, protože nejčastěji jedí a málo se pohybují.

lodgermaniacka
10. únor 2011

@babyrenka u vas je už možnosť objednať BeYou? ak ano, s akou čakacou dobou? ďakujem

mooncaa
11. únor 2011

@babyrenka
Díky za odpověď. Malá stejně dříve vyroste než bude sedět, takže opouštět budeme korbičku kvůli mírám než pohyblivosti. Ale těší mě, že ač má 68 cm, tak se s fusakem ještě vejde. Díky látkovám plenkám nemůže dát nožiky tolik k sobě, tak je efektivně kratší. 😀

tonko_babymarket
11. únor 2011

@vivianaba
akonáhle bude vyrobený, tak sa objaví aj v predajniach a určite budú k dispozícii aj k priamemu odberu

- keďže BeYou je už ako cenníková položka je možné ju objednať, ale nikto nezaručí presný termín dodania, či sa jedná o BabyMarket, Babyrenku, či Špuntíka, musíme byť trpezliví

A čo sa týka SPIRITA, tak to je o cviku a zvyku, ako príklad poslúži herečka Petra Polnišová, ktorá i napriek tomu, že je momentálne vo Francúzsku a riešila dilemu fancúzskych úzkych schodíšť bez výťahu, kočiarik nevymenila a je s ním maximálne spokojná. Simonko má skoro 8 mesiacov, pochvaľuje si otočnú sedačku s predlžovacím dielom.

smejko
11. únor 2011

@tonko_babymarket zdravim vas, idem si k vam po radu - budeme kupovat dvojickovy kocik a zrejme u vas 🙂 videla som na internete moznost do "jednokocikov " Teutonia kupit predlzovaci diel a matrac, napadlo mi, ze by to bola na leto dobra alternativa k taskam resp. korbickam. Existuje moznost kupit predlzovaci diel a matrac aj na Team Cosmo ? Dakujem moc.

vivianaba
11. únor 2011

Dakujem vsetkym za rady a nazory. Do obchodu sme isli rozhodnuti kupit si Cosmo, ale z obchodu sme odisli s Mistralom S 🙂 🙂 🙂 Vdaka Tonovi za dobre poradenstvo.

Takze svoj Spirit aj s vanickou predavam po 6,5 mesiacoch pouzivania. Je to super kocik skoro mam slzy v ociach ked si spomeniem ze ho musim predat, ved este dnes som s nim kocikovala 🙂 Ale rozhodli sme sa tak ako sme sa rozhodli, kebyze ma to nestastne zapastie neboli tak ma ani vo sne nenapadne ho predavat. Mistral sme kupili presne v tej farbe ako sme mali Spirita - tmavohnedy.

peko
11. únor 2011

@vivianaba já myslím, že s Mistralem budete spokojení 😉

lidiab
12. únor 2011

Ahoj, chtela jsem poprosit o radu...mame Spirita a fusak od Emitexu, ten exclusive letni i zimni v jednom. S fusakem nejsem spokojena, priste kupuju letni a zimni zvlast. Syn ma skoro 6 mesicu, na delku ma 71cm a pripada mi ze ten fusak je mu kratky. Jaky byste mi doporucili fusak do Teutonie? Chtela bych nejaky jarni/letni/podzimni, pekny, aby se nic nemuselo k sobe pridelavat pomoci tech zipu jak u Emitexu a aby byl dostatecne dlouhy a vydrzel jeste minimalne do pristiho leta a aby se oteviral uprostred, ne sboku jak je to u Emitexu 😀 Dekuji za veskere napady a tipy!

hojda
12. únor 2011

@lidiab Outlast z Dity Tábor, je fakt parádní s termoregulací, takže se dítě nepotí, je dost dlou)hý (jde upravit do šířky i na délku, krásně lehoučký a ještě je to český výrobek🙂 nemá chybu, máme ho teď ještě ve dvou letech a všichni se ptají odkud je, že se mi tam ještě kluk vejde🙂 Měří 92 cm a ještě má rezervu🙂.

lidiab
12. únor 2011

@hojda Diky za tip! A je pouzitelny i v teplejsim pocasi? Hledam prave nejaky tenci na brezen/duben...zari/rijen. Z toho naseho emitexu uz fakt silim, i kdyz vim ze hodne maminek si ho chvali. Fakt nevim, asi jej neumim pouzivat, ale prijde mi fakt naprd.

hojda
12. únor 2011

No malé mimino bych do něj klidně dala (super je ta termoregulace, žádné spocené mimino, jako v různých beráncích atd.) , ale pro větší už fusak na září potřebovat nebudeš, stačí deka a nánožník, vyndavala jsem ho letos až, když začalo mrznout v říjnu nám byl rok a půl.