Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janinek
6. lis 2012

Jo, a jak tam pak sedne taska?

madlisek
6. lis 2012

@janinek Mám ten emitex a sedí v pohodě, i ruční brzda se tam vejde. Ale tašku nemám od teutonky, takže nevím, jak má řešené přichycení a jestli by to tam nějak vadilo.

janinek
6. lis 2012

@madlisek Teutonka se tam prave pripina,

mooncaa
6. lis 2012

@janinek Já mám originál oboje a nevadí, Emitex je podobný, tak vadit taky nebude.

janinek
6. lis 2012

@mooncaa
@madlisek No zjistim, kolik stoji u nas ten teutoni a pak se rozhodnu. Diky.

lena82
7. lis 2012

@janinek Ten rukávník Emitex se na madlo vleze, i když je tam ruční brzda. Akorát ho na straně, kde vede k brzdě lanko, nedopnu na oba dva druky, ale jen na jeden. Ale není to vidět. Originál Teutonia taška se tam taky vleze, akorát to lanko mi i u té tašky trošinku zavazí, bylo by lepší, kdyby bylo vedené více u madla.

lena82
7. lis 2012

Prosím, máte někdo zkušenost s originál návleky Teutonia na kola? Já mám Be You a návleky neoriginál a dají se dát jen na zadní kola, na přední vzhledem k způsobu uchycení kol dát nejdou. Musí se tedy jezdit po zadních. Je to tak i u těch originálních návleků nebo je to řešené nějak jinak?

hojda
7. lis 2012

@janinek Já měla tento a seděl taky dobře, barevně ladil s tou šedostříbrnou konstrukcí kočárku.

https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/8295/ru...

hojda
7. lis 2012

@mooncaa
@cia72
@pett7 Tak za mě ani Loger ani mininest. Loger je podle mě pro nechodící děti, jak začnou chodit, tak ho do něj dáváte s botičkama? nebo dáváte návleky? Navíc ta zimní vložka je malá a nedosáhne do nožiček a je šítá, jakoby do sedu, takže v polože v lehu se hrne pod dítětem. Mininest je malý, ten je taky na nic. TAky jsem měla Dita Outlast a paráda, jde zkrátit, rozšířít, vejde se do něj pak i opravdu velké dítě, navíc se vejde i do hluboké korbičky pro menší miminko a ta termoregulace je super, ne nadarmo získal cenu na veletrhu a je to český výrobek.

hojda
7. lis 2012

@editah222 Já ho mám teď půjčený a jsem z něj zklamaná, ty jsi do něj dávala chodící dítě pak i s botičkama? Nebo jak jsi to řešila? Chybí mi tam to odpínání na nohy ☹

editah222
8. lis 2012

@hojda nic se mi nikam nehrnulo 🙂 A chodící dítě do něj dávám pořád, ale je fakt, že používam návleky, ale ty jsem používala i do Emitexu, kteému šel oddělat spodek. Přišlo mi, že pak je ten fusak k ničemu a na nohy je stejně zima. Každý vybere to co mu vyhovuje nejlíp, každá máme jinou představu. já Lodger fakt zbožnuju 😉

hojda
8. lis 2012

@editah222 Tak mě tedy zklamal na plné čáře, podle mě v něm na nohy taky moc teplo není, protože ta zimní vložka do nohou vůbec nedosáhne. Vůbec nechápu jak jsi v něm tu vložku rozložila, aby se nehrnula, když není ušitá na placku, ale do prohnutí, já s ní pořád vztekám.

luci29
8. lis 2012

@lena82 My máme Be You a originál návleky na kolesá. Uchytenie návlekov na predné kolesá je inak šité ako na tie zadné. Tie zadné sú len klasicky s gumičkou, navlečie sa a hotovo, a návleky na predné malé kolesá majú otvor so suchým zipsom, aby by tam nebránila ta oska kolesa, ktorá ho drží.

zlatelevizeedna
8. lis 2012

@lena82 @luci29 to je pro me novinka, ze existuji primo navleky na be you! Mam takove ty univerzal, takze mam problem s prednimi koly. Odkud je mate, prosim?

luci29
8. lis 2012

@zlatelevizeedna To sú návleky originál od Teutonie, univerzálne na všetky typy podvozkov. Kupovali sme ich na predajni Babymarket, mali by ich mať všade, kde predávajú Teutoniu.

zlatelevizeedna
8. lis 2012

@luci29 ja jsem kupovala pres internet, protoze prodejnu blizko nemam a v baleni byly prave 4 navleky, vsechny ale na tu stahovaci gumicku, tudiz na predni kola nepouzitelne ☹

luci29
8. lis 2012

@zlatelevizeedna Veď využiješ aj tak, navlečieš návleky a tých pár metrov, čo budeš chcieť niekde odstaviť kočík, prejdeš po zadných 🙂

zlatelevizeedna
8. lis 2012

@luci29 ja je pouzivam, kdyz zajedu s kocarkem domu 😉, pres den v nem ditko uspavam. Dikybohu za litou polyuretanovou podlahu, ktera snese skoro vsechno 😀. Asi jsem holt koupila nejakou starsi verzi navleku.

adrika25
9. lis 2012

Ahojte, golfový kočík značky teutonia sa vyrábajú a ak hej, neviete kde sa dajú objednať? V BM som ich nenašla, máme teutonia BEYou a chcela by som aj golfáč tejto značky, dakujem.

pett7
9. lis 2012

@adrika25 golfové kočáry teutonia nedělá, ale je spousta jiných výborných značek golfáčů 🙂

adrika25
10. lis 2012

@pett7 Dakujem 🙂 a neporadíš dobrú značku, prípadne aj link nehodíš🙂

mooncaa
10. lis 2012

@adrika25 A co od golfek požaduješ? Lehké, skladné jen na nouzové používání? Nebo od jistého věku používání každý den. Polohování? Jak velké máš dítě? Otočné sezení?
Já mám Peg Perego Pliko, patří mezi spíš větší a těžší golfky, ale mají skvělé pokohování a jsou dobré i pro větší dítko i na pravidelné ježdění (ale na sporťák nemají). Kámoška má Maclaren - jsou hodně lehké a hodně skladné, mě nevyhovuje ten zakloněný posed.

hojda
13. lis 2012

@adrika25 dřív dělali solano, ale prý s nima byly problémy, tak je přestaly dělat. Nám řekla, pokud dobrý golfáč, tak Peg Perego (my máme Sí to je lehčí, ale Pliko je fakt dobré na takové častější vožení) nebo Inglesina. Pokud něco levnějšího, tak poměr cena výkon vychází dobře Chicco Multiway, ale nečekej zázraky.

babucika
16. lis 2012

baby potrebujem radu... ako namontovat fusakotasku do teutonie cosmo? okrem toho ze vybereim tu vystuz? tie drziaky tasky sa daju odmontovat, resp. ta tvrda cast okolo hlavy dietata? dakujem

babyrenka
17. lis 2012

@babucika : pokud máte na mysli měkkou vložnou tašku, tak její přestrojení na fusak probíhá tak, že nejdříve vyndáte ze dna tvrdou vložku. Pak rozepnete patenty uchycení ocelové výztuhy horní části na stranách tašky a rozepnete zip horní části tašky s plastovou výztuhou. Pak povytáhnete látku u obou popruhů u jejich vstupu do tašky u nohou dítěte a rozepnete plastové spony. Na jedné straně je ještě pod sponou zajištění popruhu malou plastovou sponkou, tu rozepnete a popruh odepnete a spodní část popruhu z tašky volně vytáhnete. Po rozepnutí krycího pásu přes horní popruh v místě pod zády dítěte pak máte odepínací část tašky zcela volnou a z tašky už máte vlastní fusak. Pak stačí vložit fusak do sportovní sedačky a protáhnout pětibodové pásy sportovní sedačky dovnitř fusaku a fusak je připravený v kočárku na další používání. Dítě se zapíná do pásů uvnitř fusaku, který tak i s dítětem ve sportovní sedačce dobře drží.

babucika
17. lis 2012

@babyrenka dakujem pekne. napokon sa mi to vcera podarilo rozobrat....s tou plasrovou spomou som sa natrapila,nevedela som ho rozobrat. ale manzel to zvadol. Este by dom mala jednu otazku.te..vsetky popruhy sa prpevlecu cez otvor v strede fusaku alebo tie bocne sa priputavaju z boku nad taskou. zdaju sa.mi byt velmi kratke tie bocne popruhy. dakujem

babyrenka
17. lis 2012

@babucika : když si dáte fusak, vytvořený z tašky, před sebe, tak máte dva otvory v horní část zad pro ramenní pásy, pak uvidíte ve středu fusaku otvor s našitým gumovým pásem ve středu fusaku pro provlečení středového pásu mezi nohy a zhuba v úrovni spodní hrany toho gumového pásu na bočních okrajích rovné plochy zádové části jsou na straně dva otvory pro provlečení bočních pásů sportovní sedačky. Délku pásů lze regulovat a měla by být pro dítě do jednoho roku jeho věku dostatečná.

nyc
19. lis 2012

@michal_spuntik dobry den, nasla som vase prispevky k teutonii a maxi cosi autosedacke, tak by som vas chcela poprosit o radu. vlastnim teutoniu mistral S 2010, kupenu v 2011 aj adaptery k nej na autosedacku maxi cosi, tiez kupene v 2011. chcem sa spytat ci budu tieto adaptery kompatibilne s hocijakym rocnikom autosedacky maxi cosi (pebble alebo cabriofix) alebo sa nieco v jednotlivych rocnikoch na tych autosedackach menilo? dakujem 🙂

michal_spuntik
22. lis 2012

Tak po "letech" zase tady na Koníkovi 🙂
@nyc : můžete v klidu vybírat - všechny Maxi Cosi dset let zpátky jsou s Vaším Mistralem kompatibilní.
Mějte se, Michal

nyc
22. lis 2012

@michal_spuntik dakujem velmi pekne za radu 🙂